Jaké bylinky pomáhají k přípravě na porod?

gable
8. kvě 2012

Ahoj, mám dotaz na všechny bylinkářky, má švagrová pila před porodem maliník a jedla lněnná semínka, oba porody měla docela dobré 🙂 tvrdí teda, že raději půjde znovu rodit, než na prevenci k zubaři... Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti vy? Četla jsem i o slézu, tak moc prosím o info... Díky

pavelice
8. kvě 2012

Já pila u obou dětí pouze maliník a oba porody byly super 🙂 nevím jestli to bylo maliníkem....??Ale taky by mě zajímalo co ještě pomáhá 😉 čekám třetí a maliníkbudu pít určitě...

kristi
8. kvě 2012

žádné - porod komplet 3,5h. To není o bylinkách

slunecnice209
8. kvě 2012

Ke konci těhotenství – cca 2 týdny před plánovaným porodem je možné začít popíjet čaje z bylinek, které podporují děložní stahy a další, které podporují tvorbu mateřského mléka.
Stahy děložní podporují například listy maliníku (čaj) a skořice (čaj, aromalampička), kontryhel a mateřídouška (tyto dva jsou vhodné také v období šestinedělí pro regeneraci mateřského organismu).
Doporučují se také semena lnu setého (lžička denně) s dostatečným množstvím tekutin pro úpravu stolice nebo lžička olivového oleje.
Meduňka a máta podporují trávení a zklidňují trávicí trakt, působí mírně antidepresivně a proti nespavosti. Pro podporu tvorby mateřského mléka existují již různými firmami připravené tzv. „laktační čaje“, které obsahují směsi bylin (fenykl, anýz, arnie, kmín, kopr – plod, jestřabina lékařská, mateřídouška, kopřiva, heřmánek, sporýš – nať, některé obsahují navíc smetanku lékařskou, kořen lopuchu, bazalku). Tyto čaje (některé jejich komponenty) navíc pozitivně ovlivňují nadýmání. Čaje se doporučují pít teplé či vychlazené a neslazené asi tři šálky denně.

andelka
8. kvě 2012

maliník a lněné semínko, oba porody super . ovšem netuším jaké by byly bez toho, že jo..nicméně jsme měla aspoň dobrý pocit že se na porod připravuju (krom Epina a tehucvičení) a jenom nečekám. 😉
ještě se doporučuje pupalka

slundo
8. kvě 2012

Pila jsem maliník a lněný semínko jsem si taky koupila, ale už jsem ho nestihla vyzkoušet 🙂 Porod byl normální, takže se přidávám k názoru -lepší porod, než zubař 😀 Ale nevím jestli to bylo maliníkem. Každopádně je to zdravá bylinka, takže proč to nezkusit 🙂

kesurka
8. kvě 2012

maliník, jahodník, lněné semínko mám vyzkoušené a funguje.

martuska4685
8. kvě 2012

Pila jsem maliník,jedla lněné semínko a porod sekce ☹ ale příště zkusím znovu.

paffi
9. kvě 2012

Taky jsem pila maliník, jedla lněné semínko, a olej z pupalky dvouleté. Nevím, zda to ovlivnilo porod či ne, ale už pro ten pocit, že pro to něco dělám to určitě stálo za to 🙂

marinkat
4. zář 2012

Kde mám zakoupit to lněné semínko .-) ?

zuzik24
4. zář 2012

Já pila maliník hlavně kvůli internetové "masáži" ze všech stran. Měla jsem pak pocit, že bez maliníku nemůžu ani porodit 😀 Což je samozřejmě naprostá kravina, můj porod od píchnutí plodovky do prvního výkřiku malé trval čtyři hodiny a myslím, že to neovlivnil maliník (jehož pití jsem dost šidila), ale prostě rodové dispozice. Babi, máma i teta nerodily dýl než pět hodin, takže to není o bylinkách, homeopatikách a různých jiných vymoženostech. To se jen farmaceutické firmy snaží prodat svoje zboží - můj názor. Ale ať si každý pije a jí, co uzná za vhodný, když tomu člověk věří, věřím, že mu to pomůže. Ať žije placebo efekt 😀

lakukacka
17. zář 2012

Od kdy pít maliník a jíst lněné semínko?
Navíc jak "upravovat" lněné semínko?

radana1979
26. říj 2012

Maliník i lněné semínko se doporučuje nejdříve od 34.tt. Dle toho co jsem načetla, se lněného semínka má max. 1 lžíce denně. Někdo píše zalít horkou vodou a nechat odstát 15 minut, někdo píše povařit. Je to proto, aby to pustilo sliz. Já vařím, nicméně že by to bylo nějak oslizlé se říci nedá. Semínka pak ještě rozkousat. Maliník jsem nechala až od 36.tt (ptala jsem se i doktora a ten jen konstatoval že uškodit nemůže). Zatím mám jen porcovaný čaj, tak to by asi nebylo ono. Pokusím se sehnat sypký a hurá do toho. I když u mě už je CS4, tak nevím jak dlouho na to pití budu ještě mít 🙂

pajulka1987
22. únor 2013

takže lněné semínko jedna lžíce denně, ale toho maliníku mám pít kolik já totiž piji čaje ve velkém tak že bych si ho klidně udělala do konvičky... a právě už zjištuji informace protože tohle dodržovat chci...:D i když to třeba nepomůže, ale ten pocit, že to třeba pomůže je daleko větší..:D

mataharyy
22. únor 2013

@kristi v takovém případě je to o klice 😀 Já druhý porod 138 minut od první kontrakce do porodu 😎 a to jsem pití maliníku fakt flákala

Jináč u prvního jsem pila maliník (nechala jsem si na Šumavě natrhat a nasušit opravdu listí), strašně mi to chutnalo a lemtala jsem to na litry s medem a porod v pohodě od přijetí do porodnice do porodu 5 hodin 10 minut. U druhého, jak jsem psala nedělala jsem nic, ani maliník jsem moc nepila a byl to takový fofr, že ani na sále nechápali 😎 Takže pro pocit můžeš zkusit cokoliv, ale je otázka jak moc to zabírá a jak moc je to placebo 😉 Ale teď už zase piji maliník, já ráda placebo 😀

@pajulka1987 já jsem u prvního pila od nějakého 37 týdne ve velkém, u druhého hrnek jednou za čas, teď zatím dodržuji jeden hrnek denně (od 36tt), ale počítám příští týden už se krotit nebudu a budu to zas lemtat ve velkém 😉

martjjja
8. bře 2013

Já dám tři kvový lžičky lněnýho semínka, zaleju horkou vodou a nechám do rána, pak piju...nicméně semínko mi hrozně chutná, takže samotný suchý bych ho ládovala pořád 😉 Maliník se má úajně co týden, to přida jeden šálek a nakonec zůstat na čtyřech, já zatím piju dva...ale ten mi teda nějak zvlášť nechutná 😖 Dneska jsem si koupila ještě pupalkový olej, ale zatím nejsem rozhodnutá, jestli se do něj pustím. Poslední, co mám...je fenykl...ten teda ne kvůli mě, ale údajně podporuje tvorbu mléka a používá se při bolení bříška, prej je dobrý začít ho pít ještě před porodem, protože neni chuťově nic moc, tak aby si mimčo na něj zvyklo, dokud nemá na výběr 😀

veruska007
8. bře 2013

Pila jsem maliník, kontryhel, jedla lněný semínko, baštila pupalku... a rodila jsem 30h 😠

nikola2216
24. bře 2013

a kde to vse koupim????

krystynaraszkova
10. lis 2014

Holky já mám přímo čaj pro usnadnění porodu a jeho složení je :hluchavka,jestřabina,mochna husí,řebříček,smetanka a třezalka.Má se pít týden před plánovaným porodem.Ale nic z toho co uvadíte vy tam není,maliník mám koupený zvlášť.Tak snad je ten čaj v pohodě..🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru