Je nutný váhový odhad mimča před porodem?

petulinda09
9. bře 2016

Holky, dělali vám váhový odhad mimča před porodem? Jsem teď 39tt a myslela jsem, že mi ho moje doktorka bude dělat, ale nedělala. Mimčo se prý zatím nikam nechystá, tak nevím jestli počkat do příštího týdne a říct jí, ať odhad udělá nebo se objednat do porodnice, kde chci rodit (na předporodním kurzu nám říkali, ať se objednáme na zvážení a změření mimča v 39tt). Díky

verka4d
9. bře 2016

Ahoj,mi každé z dětí "vážili" podle ultrazvuku až jak jsem přijela do porodnice rodit. Prostě při tom příjmu. Nic o vážení a měření ve 39 tt nevím a ani jsem neslyšela,a to máme čtyři děti 🙂 Fakt až v den porodu.

denousek
9. bře 2016

nedělali mi ho...

fidelka81
9. bře 2016

Mě teda váhový odhad dělali v porodnici ve 39 tt ale jestli se to tak dělá vždy, to nevim.

lamia
9. bře 2016

Me nikdy nedelali váhový odhad ani v 39.týdnů,ani při prijmu k porodu. Mám deti zatím 3, čtvrté čekáme a rovněž nepredpokladam, ze by mi po 3.velkém Uz (31.týden) ještě někdo dělal další odhad.

karlajasmine
9. bře 2016

Me nedělali váhový odhad vůbec, ani těsně před porodem

mrskato
10. bře 2016

Já mám zatím jen jedno dítě, ale mám pocit, že mi to také řekli až při přijmu, když jsem šla rodit.

kika_21
10. bře 2016

Tak na té váze úplně nezáleží, záleží na děložní činnosti. Dělá se hlavně odhad u UZ-aspoň u mně to tak bylo. Hrálo to roli u posledního těhotenství-poloha koncem pánevním, jinak se o to nikdo zvlášť nezajímal. Jinak ta nejtěžší se u nás narodila nejrychleji. 🙂

holubice.petra
10. bře 2016

Ano delali ale az v poradne v nemocnici a to az na me vyzadani...u prvniho se trefili presne u druheho uz ne...u druheho mi den pred porodem rekli ze ma cca 3900g nakonec mel 4320g a byl to mazec...ted u tretiho budu trvat na mereni uz driv jelikoz bych uz tak velke dite tezko zvladla

lucillered
10. bře 2016

Me delali vahovy odhad pri prvni navsteve poradny v porodnici a pote den pred porodem. Ale kdyby mi ho nedelali, nejspis by to vyslo na stejno. Den pred porodem byl vahovy odhad 3820g a malej se narodil s vahou 4680g!!! Na novorozeneckym tomu nemohli uverit a jeste si ho prevazovali :D Takze vahovy odhad se stejne musi brat s velkou rezervou...

marton
10. bře 2016

@petulinda09 Nedělali a když se u druhého před vyvoláním pokusili,tak byli dost mimo.Prý pohoda,jste drobná a miminko bude mít něco přes 3 kila.Tak syn měl 4kg a porod byl raz dva 🙂 .

fidelka81
10. bře 2016

U mě se teda docela trefili, váhový odhad 4 dny před porodem 3340g a syn měl 3430g 🙂

tripisek
10. bře 2016

Me malou take vazili az pri porodu a netrefili se vubec. Pan doktor navazil 2,980 a mala mela 2,650. Ultrazvuk na vazeni nemusi byt presny, je to plus minus 500g

brusinka006
10. bře 2016

Mne delali v nemocnici na poradnach a netrefili se. Mala mela mit 3500 g a nakonec mela 4330g...

naomi6
10. bře 2016

Ahoj, mně dělal váhový odhad můj gynekolog a trefil se přesně. V porodnici mi nic takového nedělali. Myslím si, že to není nutné. Stejně musíš porodit tak jako tak. Akorát to maminky zbytečně vystresuje, když se dozví, že bude mít mimčo víc. Přeju pohodový porod a ať je mimčo hlavně zdravé. Na váze nezáleží 🙂

junkka
10. bře 2016

Mně dělali, kvůli poloze KP, doktorka mi ji vždy přeměřila v poradně a věděla jsem, že bude velká, 3 týdny před termínem jsem měla odhad 3750 g no a když jsem přišla do porodnice, týden před císařem tak mi ji změřil jen na 3150 a doktor na mě, že je malá a mohla bych rodit i normálně. Já ale nechtela a nakonec jsem dobře udělala, malá měla 4100 g a 55 cm a 36 cm obvod hlavičky, na konec pánevní a prvorodičku to bylo až dost.

jaja01k
10. bře 2016

U prvniho mi vahovy odhad nedelali (naposledy na velkem uktrazvuku v 30tt), u druheho mi ho delali v porodnici, ptotoze byl maly KP. A odhad den pred porodem presne odpovidal porodni vaze 🙂

trif
11. bře 2016

V porodnici mi vahovy odhad nedelali, naposledy na velkem ultrazvuku. Bylo to az do poslendi chvile prekvapeni.

z_u_z_i
11. bře 2016

mně dělali v OV každý týden poslední měsíc před porodem, byla jsem sice KP, ale co vím, dělali to i normálně, tak asi záleží na porodnici? u mě byl odhad 2900g a malá měla 2790g

shine2015
11. bře 2016

@petulinda09 na 39tt bych ho minimalne ja chtela znat...asi bych lekarku poorosila....nicmene pokud ona sama vahovy odhad nedela,kdo vi jak presne ho dokaze udelat...

kacinda
11. bře 2016

Me ho delali, protoze bylo podezreni na malinke miminko, tak aby bylo v pripade nutnosti vse nachystano. Nakonec odhad 2820g a porodni vaha 3060g takze vse v poradku. Pri prvnim bylo cele tehu v poradku a zadny odhad mi nedelali. Takze urcite ten odhad neni nutny

palomitacheca
11. bře 2016

@petulinda09 u prvního syna mi odhad nedělali vůbec a jsem za to moc ráda. Je dost pravděpodobné, že by naměřili hmotnost kolem 4kg a mě by to tak akorát dost vystrašilo. Takhle jsem v klidu porodila miminko s váhou 3790g a po porodu jsem nechápala, že je syn tak veliký...
U dcery mi odhad váhy dělali v porodnici asi 4 dny před termínem a vyšlo 3100g. Pár hodin před porodem mi dělali odhad váhy znovu a vyšlo asi 3900g - s podobnou hmotností jsem i počítala, tak jsem byla v klidu. Po porodu jsem byla překvapená, že dcera váží jen 3240g 😀
U druhého syna mi odhad váhy udělal můj doktor kolem 30.týdne, pak už ho nedělal nikdo a nevadilo mi to. Syn měl 3770g a porod byl opět bez problémů.
Rodila jsem ve 3 různých porodnicích, tak možná záleží i na tom, kde budeš rodit.

antoinet
11. bře 2016

U nás se dělá všem prvorodičkám a pak taky, když je podezření na nějaký problém.

patrusa
11. bře 2016

Me delali odhad jen u druheho a akorat me zbytecne vystresovali, sekli se o vic jak 600g. Momco bylo mensi nez rikali. Myslim si, ze pokud nema rodicka uzkou panev, tak je to zbytecne

letadlo13
11. bře 2016

@petulinda09 je třeba říct, že je krajně nespolehlivý (klidně i plus mínus půl kila) a v podstatě není potřeba. Vietnamky mají uzounké pánve, nemají ani metr padesát a 4kilové děti a taky nerodí všechny císařem 😀 já odhad vědět nechtěla a stejně mi ho řekli, udělali mi UTZ při příjmu v porodnici. ale bylo mi to fuk, ještě jsem drze řekla doktorovi, že mě zajímá max. obvod hlavy, tak řekl že 33,5cm. Tak jsem mu řekla, že to porodím bez nástřihu, koukal na mě 🙂 a měla jsem pravdu 🙂

bureska
11. bře 2016

Není. Můj doktor mi před porodem, než mě předal do porodnice, řekl, že malý bude velké dítě, podle UTZ změřil 3 600...malý měl 2880. Kde nabral tuhle váhu netuším, ale v porodnici se nad tím nikdo nepozastavil

petulinda09
autor
12. bře 2016

Díky všem za názory a zkušenosti. Vím, že ten odhad je vážně jen odhad a kolikrát se doktor pořádně sekne. Ale asi mi to stejně nedá a příště si o něj řeknu. Minule se tvářila, že jen tak neporodím, tak bych ráda věděla, na co se můžu psychicky připravit 😀 ven musí tak jako tak 😉

lajla
12. bře 2016

Ano, vzdy

angelsb
12. bře 2016

Ano pořad a 39 tt mi malou přeměřil mela 3200g porod 41 tt 3800

barulina
12. bře 2016

Me delali pri prijmu k porodu. 3200 g, celkem se sekli mala mela 3840g,ale tak treba za tech 23 hod.na por sale pribrala ;D

teenyel
12. bře 2016

Taky mi váhový odhad nedělali a rodila jsem přesně v den termínu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru