Vážení a měření miminka. Můžu o to v poradně poprosit?

goovana
9. srp 2021

Ahoj holky,
Mám dotaz, můj doktor má špičkový ultrazvuk
Nicméně mi malého měřil naposledy ve 30 tt, kdy mi řekl, ze maly váží 2260gramu a ať počítám s tím, ze bude velký
Jsem teď 38+2 malého my za posledních 8 týdnu nezmenim a já se začínám bát porodu, ze ho nevytlacim.
Dnes jsem byla na kontrole, kde mi natočil monitor a nic jiného
Dostala jsem číslo do porodnice do poradny, kam mám zítra zavolat a říct jim aby mě do pátku objednali
Myslíte ze mužů v poradně poprosit o změření a zvážení malého? Nebo se zmínit, ze můj doktor malého naposledy měřil v tom 30tt?
Vím, ze je to samozřejmě jen odhad, ale proste nějak citim, ze bude maly obřík
Dekuji za rady

merope
9. srp 2021

Myslím, že to je přesně ten důvod, proč chce, aby tě objednali už do pátku - ke konci těhotenství už si děti měří přímo porodnice, kde pak rodíš. A abys ho vytlačila, k tomu ti už na začátku přeměřovali pánev. Kdyby zjistili nějaký problém, tak to určitě budou řešit.

goovana
autor
9. srp 2021

@merope Pánev mi prave vůbec nikdo a nikde nemerily

zoyee
9. srp 2021

@goovana mohl měřit a ani jsi to nemusela postrehnout. Jenom chci uklidnit s tím odhadem, já ve 30 tt 2500, v nějakém 36 tt byl odhad 3300, strašili velkým dítětem (tuhle váhu měla první dcera při narozeni), že kluk bude mít určitě 4+ a narodil se 39+2 s váhou 3180g..

blondynka400
9. srp 2021

@goovana to že malého naposledy měřili ve 30 tt je úplně v pořádku. Za prvé je to jenom odhad a za druhé měření na konci těhotenství je hodně zkreslené a nevypovídající.
Navíc proč by si ho nevytlačila? A lepší rodit 4kg dítě přirozeně než 3kg po vyvolání .-)

cinam
9. srp 2021

Mě třeba s prvním synem ani v porodnici na poradne ani na příjmu odhad nedělali. Jinak k těm odhadům, já to beru fakt těžce s rezervou. Teď s druhým synem mi doktor teda ještě udělal odhad ve 36+1 - prej 2580 g. Malej se narodil 41+1 a měl přesně těch 2580 g 😅 kamarádce zas den před porodem odhadli 3250 g a mimčo mělo 4,5 kg 🤷

merope
9. srp 2021

@goovana Jsi si jistá? Mně to měřili hned když jsem dostávala průkazku a bylo to tam tuším na třetí stránce.

kettkav
9. srp 2021

@merope Mám dvě děti a taky mi nikdy pánev neměřili.

merope
9. srp 2021

@kettkav Aha, zajímavé, já měla za to, že to je standard 🙂.

eviicka
9. srp 2021

@merope dneska se už pánev měří výjimečně, mně ji u druhého měřili až v porodnici a jen proto, že jsem drobná a odhad byl větší dítě (u mě odhady u obou dětí +-20g, takže přesné).

merope
9. srp 2021

@eviicka Tak je naše doktorka asi výjimka. Měřila mě ji 2018.

pampeliska1313
9. srp 2021

Pánev mi taky neměřili a prcka měřili a dělali váhový odhad během ultrazvuku v porodnici a vždycky když mě kontrolovali, zčekli i tohle. Takže se nebojte.

gracinka7
9. srp 2021

@goovana mě pánev měřil doktor hned z počátku těhotenství a váhový odhad mi nedělal nikdy.
U druhého dítěte ho teda dělali během porodu, ale stejně byl o půl kila těžší, než spočítali 😁
Kašli na to, ono to nějak půjde. Měření stejně nejsou přesná, akorát se budeš stresovat.

sirinfirst
9. srp 2021

@merope pokud je pánev na první pohled dostatečně široká, není proč měřit. Můj dr měří jen hubeným holkám.

@goovana Mám dvě děti, ani u jednoho jsem odhad po tom 30.tt neměla, ta hmotnost zas takovou roli nehraje, lépe se mi rodil syn 3900 než dcera 3100..

merope
10. srp 2021

@sirinfirst Já fakt nejsem hubená a stejně měřili. Asi každý dělá jinak.

blondynka400
10. srp 2021

@merope mně tedy u prvního též měřili. Jsem tedy hubená, ale na první pohled se širší pánví. I tak jsem měla ale ten jeden rozměr hraniční. Měřila to několikrát, protože tomu nechtěla věřit. Takže ono vše je relativní....

lachtanice86
10. srp 2021

Z mojí zkušenosti, sice všichni říkají, že to jsou jen odhady, ale u mých dvou dětí to vzdy sedělo naprosto přesně. A pánev mi nikdo taky neměřil

goovana
autor
10. srp 2021

@merope jsem si stoprocentně jistá ze mi pánev nemeril

milusina
11. srp 2021

Mě za celé těhotenství doktor neřekl,jak je syn asi velký.Kdyz jsem se ptala,řekl,že je v normě.Odhad váhy mi řekli až v porodnici v den porodu a stejně se sekli téměř o kilo,takže podle mě jsou tyto odhady naprosto zbytečné.

mirin89
11. srp 2021

Myslim, že v poradně se můžeš zeptat úplně na cokoliv i můžeš zmínit své obavy, jaká bude odezva záleží jen a jen na přístupu slouziciho doktora, ale věřím, že narazíš na někoho empatickeho. Jinak mě dělali odhad taky někdy kolem 30. tydne, to cislo si uz nepamatuju, ale rovnou mi rekla, ze u porodu bude mít mala 3,5 kg a měla ještě o půl kila méně. On i ten jejich odhad má nějakou odchylku. Zbytečně se nestresuj, pri porodu podle mě nejde ani tak o váhu děťátka, ale o obvod hlavicky, detatko muze být těžší a presto hubenour, zalezi i na délce. Když proleze hlavicka, proleze i celé děťátko. Buď v klidu porod určitě zvládneš. 😊

fouskovi
11. srp 2021

@goovana u prvního mě taky neměrili a u druhého a nové doktorky ano a to hned několikrát a ten váhový odhad je to úplně normální u druhého my řekli v den porodu že bude mít skoro 4 kila a měl 3190

markii30
21. srp 2021

Mě u malého furt říkali že bude menší , poslední vážení den před porodem 3100-3300g , no a porodila jsem 3840g a 52cm 😁😁😁 já bych tomu měření nevěřila ... U dcery nejstarší mě strašili že bude velká a měla 3330g , jinak malý na to že byl největší se tlačil nejlépe na 2 zatlačení byl venku 🙂

markii30
21. srp 2021

@mirin89 tak tak malý měl 3840g 52cm a sama ruka , sama noha 😁

mirin89
21. srp 2021

@markii30 No vidíš, jak jsi to krásně zvládla. Gratuluji k miminku! ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru