Je to sobeckost z mé strany?

auverka
23. dub 2016

☹ Musím na to myslet každý den termín mám už za 11 dní. A příští týden 30. máme 5 let výročí a jak jinak jsou i čarodějnice a chce jít s kamarády pít. A ta představa , že kdyby náhodou to přišlo a já se mu nedovolala ,,, nebo nebyl schopen mě odvézt. Já nevím říkala jsem mu, že Ať se jde klidně bavit o 2 pivech, že sice mě tu bude smutno samotné. Ale na to mě bylo řečeno však mě znáš víš, že neumím jít na dvě piva. Říkala jsem, že bych byla ráda kdyby byl semnou doma....Pak když budu v porodnici může si to tu oslavovat ty 3 dny.. Je to moje první těhotenství a strach prostě mám, jako snad každý. Ale když se o tom začnu sním bavit, tak akorát tak brečím a pak se stejně pohádáme... tak jestli to má cenu na něho naléhat? Přeci nechci tak moc toho. Nebo snad jo?

mimco
24. dub 2016

Já bych to asi tak nehrotila, nejspíš bych šla taky a nechala bych tomu volný průběh, asi jsem moc tolerantní, ale nedělala bych z toho takové drama. Určitě bych se nikam nastěhovala a nedělala dramatické scény. Asi budu jedna z mála.....

kika_21
24. dub 2016

Jak jsem napsala, je to blbec, ale také bych nikoho nevyškrtávala, ani se nestěhovala. I blbec může dostat rozum. Jsem optimista.Jsou opravdu horší dramata k řešení, dopadne to jistě dobře a třeba úplně jinak, než oba předpokládají. 🙂

soyevita
24. dub 2016

@auverka Ahojky,tak to mě mrzí a chce být Tvůj partner vůbec u porodu?
Podle mě by měl oželet všechny oslavy a být s Tebou.Pokud je mu alkohol a kamarádi přednější,tak to o něčem svědčí.
Jinak jak už holky nade mnou psaly :zařiď si odvoz,porod zvládneš sama.Mě osobně to vyhovovalo víc,protože jsem se soustředila jen sama na sebe a na porod a těšila jsem se,až budu mít svoje děťátko v náručí.Ale to záleží na tom,jakého máš partnera.Pokud by nebyl sobec,tak bych měla ráda oporu v průběhu porodu.Takhle jsem věděla,že to zvládnu líp sama.
Chceš po svém partnerovi jen to,co by pro něj mělo být samozřejmostí.Nenaléhej na něj.Je to zbytečné.A vůbec se neboj,zvládneš to sama a v pohodě 😉
Držím pěsti 🙂

patrusa
24. dub 2016

Stat se to me, tak o tom prestanu mluvit. At si dela, co chce. Urcite bych to obrecela. Ale zaridila bych si pomoc jinde. Mamka, tchyne, sousedi. Proste aby se nestalo, ze zacnu rodit a nebyl by odvoz. Ted asi nema smysl ho do neceho tlacit, bud na to prijde sam, nebo ne

mr_falko
24. dub 2016

jako Ty mas termin za 11 dni a on Vase vyroci a v dny predpokladaneho porodu vubec vyleze z baraku? tak to bych byla tak nas*ana, ze bych z toho asi porodila hned....tohle mi chlap udelat, tak fakt nevim, bych ho asi vyhodila.....prijde mi to dost nezodpovedne

carmilla
24. dub 2016

Holky, nečetla jsem všechny příspěvky, ale je mi z toho trochu smutno...Pokud nedokáže oželet jednu pařbu, jak vám pak bude oporou v náročnějších životních situacích? Vy přece budete s miminkem každý den, vy budete kojit, přebalovat, vařit, starat se o domácnost, vy budete limitována dalších x měsíců a podle přístupu vašeho partnera možná let... a jemu je zatěžko být partnerce oporou v době, kdy má porodit JEHO dítě? Nejsem z těch, co by třeba trvaly na přítomnosti muže u porodu, ba právě naopak, raději bych to zmákla sama...ale určitě počítám s tím, že v termínu porodu bude partner se mnou co možná nejvíc, že mě bude ochotný do té porodnice alespoň dopravit...A ne, nepřijde mi, že byste žádala nějak moc, přijde mi, že po něm chcete jen to, co by on sám měl cítit jako naprostou samozřejmost. Nicméně určitě to nakonec zvládnete i bez něho, ničeho se nebojte. Ale jeho by měla hanba fackovat.

bassangha
24. dub 2016

Ahoj, já měla to samé :( Přítel/otec chodí 2-3x týdně na pivo. Většinou na dýl než na 2 a tudíž se téměř pokaždé vracel pod parou. Pořád jsem se ho ptala jestli jako hodlá jít k porodu takhle a bylo mi řečeno, že jo. Pokud to je jen jedna pařba, tak bych neřešila. Já jsem nakonec přenášela asi 10 dní a žádala jsem ho víc až tak kolem toho 37. týdne, aby nikam nechodil nebo byl aspoň připraven a schopen jít k porodu. Pořád jsme se hádali a já brečela a brečela. Nikam to nevedlo. Po porodu se to na chvíli spravilo a zas je to to samé. Už mě to nebaví! Snažím se víc soustředit na malou.

japona
24. dub 2016

@terezapetrova Jasně, že kvůli jednomu neodvezeni či kalbe nevyskrtavat, ale pokud je jeho přístup, že jeho dítě je až někde vzadu, stejně se to časem výhroti..
Např. moji kamarádce by manžel řekl to samé: "vis, ze neumím jít na jedno, milacku" , ale pokud se jednalo o narození jeho prvního dítěte, dal ji telefonní čísla na ostatní kamarády, aby to fakt nepropasl, byl snad nervoznejsi nez ona🙂 I tenis chodil hrat s ledvinkou s telefonem, aby byl na prijmu. Oni byli předem domluveni, že ted má "svobodu", tak zatim s kamarády chodi lit může a až se to narodí, bude mit (alespoň dočasný) utrum. Odvoz byli domluveni řešit dle situace: partner nebo taxík..

puresin
24. dub 2016

@auverka Mého muže by nejvíc potrestalo, kdybych si tu pomoc - odvoz, podporu u porodu - vážně domluvila jinde. I kdybych samozřejmě tajně doufala, že to nebudu muset využít. V klidu mu oznámit, ať si chlastat jde, když potřebije, že ty sis to kolem miminka ošéfovala sama, že tam být nemusí. Jak znám toho svého, na místě by se propadl hanbou. 😀 Třeba to bude fungovat i u vás. A když ne, budeš mít aspoň záložní plán, kdyby Akce opravdu vyšla na ten večer. 🙂

zuzineckah
24. dub 2016

@auverka ...co dodat, chlap, který si nedovede uhlídat opici ani když má přijít na svět jeho vlastní dítě je idiot.

aklin
24. dub 2016

Muj manzel je zase takovy ze by nesel kamsi oslavovat s kamarady kdyz vi ze by to mohlo kazdou chvili prijit.

ewiiika
24. dub 2016

Ja myslim,ze to zalezi na tobě,jak se budeš cítit... Ja to mela podobne pred pěti lety... V den terminu jsem jela na kontrolu do porodky a tam mi řekli,ze mam přijet za tri dny,ze to vypadá,ze stejne budu aspoň týden přenášet.Byla to zrovna sobota a večer meli kamaradi oslavu,ja nikam nechtěla,ač jsem se cítila dobře,ale jsem z male vesnice a nechtěla jsem,aby si na me lidi ukazovali prstem,ze s takovým pupkem chodím nekde po nocích. Tak jsem vyslala samotného partnera.Ja si udělala hezky večer a když jsem sla spat,praskla mi voda...Partner samozrejme doma ještě nebyl ale naštěstí vzal telefon a prichomital se domu samozrejme popity... Naštěstí jsme měli "náhradního řidiče" co me odvezl.Syn se narodil za 12 hodin,coz vychazelo asi na pul jedenáctý dopoledne.Mezitim jsem byla docela rada,ze můj chlap zrovna vyspával na gauči na mým pokoji opici a nemusel se na me dívat,jak mi není nejlépe... Jsem taková,ze netoužím po tom,aby me někdo litoval a "držel za ruku"...Byla jsem rada taky v tom,ze když konecne prislo na věc a sla jsem na sal,uz byl partner v pohodě a v tu pravou chvíli tou oporou opravdu byl....

lucyp13
24. dub 2016

@auverka ja bych to nehrotila a šla s nim...jako proc bys nemohla? ono když to přijde tak si můžeš vzdy zavolat sanitku atd. Já byla v den termínů normál na vylete a nic...provetrala jsem si hlavu a pohoda,porodila jsem o 5 dni pozdeji.fakt bych to takhle na krev nehrotila

mr_falko
24. dub 2016

si myslim, ze spis jde o to, ze on ma asi pocit, ze se jeho zivot po diteti bude rovnat zivotu pred ditetem...nebo se podle toho aspon chova. Mne se tohle nelibi, kdyz to jen prirovnam tak uplne blbe napr tak, ze on ma jit zitra na velkou a tezkou operaci, ty ho mas rano vezt autem, pac bude nervni a ty si v klidku pujdes jen tak na dve, pac prece muzes, ty na operaci prece nejdes, ze? Ma ti byt oporou a ne se nekde opijet. Asi to jako abstitentka beru dost prisne, ale ja bych tohle nedala

puresin
24. dub 2016

@mr_falko Tvoje prirovnani by mohlo byt vlastne jeste silnejsi: On ma jit na operaci, ty ho mas vezt, ale nejenze nejsi vecer pred tim doma jako opora, ale uz dopredu hlasis, ze se zcakas jak alik, ale vzdyt co, taxik taky dobry. 🙂

mr_falko
24. dub 2016

@puresin presneeeee 🙂

kika_21
24. dub 2016

@bassangha Je potřeba si domluvit taková pravidla, abyste se vzájemně netrápili.

kika_21
24. dub 2016

@aklin Ale manžely si asi měnit nepůjdete.

aklin
24. dub 2016

@kika_21 nene. Jsem rada za to co mam.

kimh
24. dub 2016

Taky bych šla s ním a až bych byla unavená šla bych domů, nevidim na tom nic špatného, že se mu nechce sedět doma, já den před porodem byla na celý den v jednom kempu na akci (loni v červenci, takže 35 ve stínu) a to jsem tam chtěla přespat ve stanu. asi už u tebe pracují hormony, hod si nohy nahoru a relaxuj 🙂

xjita
27. dub 2016

ahoj, no myslím, že záleží jak na tom budeš ty... když ti bude dobře, můžeš jít na májku i na chvíli s ním, ne..? bývá to venku, a v sobotu už má být lepší počasí.. Tvůj muž se prostě spoléhá na to, že ten den neporodíš... a myslím, že když to řešíte, tak už ani nejde o to, zda se mu tak moc chce jít ven, a tobě se chce ho tolik mít doma, ale o to, aby si každý z vás prosadil tu svou...

denousek
27. dub 2016

@terezapetrova podívej se jak se jmenují tvoje a moje děti 😀

nick1234
28. dub 2016

Rozhodně bych to neviděla jako sobeckost z tvé strany, spíše jak píší všichni ostatní z jeho strany...a jak se cítíš? Co takhle jít tam spolu, nebo to nepřipadá v úvahu? Že by sis ho tam trošku pohlídala 😀 Já mám teda necelý měsíc do porodu a zrovna na čarodějnice jdeme spolu, ale manžel téměř nepije, max jedno pivo - ale až teď ze zdravotních důvodů, dříve taky pil a hodně, ale jen při nějaké příležitosti, ale čekáme teprve první miminko a nemůžu říct jak by to bylo kdyby pít mohl, ale předpokládám že by to snad vydržel, nebo pil s rozumem...ale vzhledem k tomu, jak je vystresovanej už teď, mimča se nemůže dočkat, pokaždé když mu volám zvedne telefon se slovy "tak co už"? 😀 Ale i tak bych ho nechala jít, ale pod podmínkou že se prostě bude hlídat, aby byl schopný do porodnice jet s tebou, když už ne jako řidič, aspoň jako podpora, ale opilého bych jej určitě nebrala, podle mě je to ještě horší než kdyby tam nebyl....

terezapetrova
29. dub 2016

@denousek Ten muj mladsi je Matej ale jo téměř stejne 🙂

xjita
5. kvě 2016

jak to dopadlo???

denousek
5. kvě 2016

@auverka taky me zajima jak to dopadlo

kamimnichov
9. kvě 2016

ocividne se chlapecek narodil 26.4. (dle statusu v profilu)...takze na lamani chleba asi nedoslo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru