Jen slabé pohyby dítěte ve 36. tt. Je to normální?

29. října 2007 
Ráda bych zjistila, jestli máte každá silné pohyby dítěte anebo něco jako já-tzn., že mě malá rozhodně v noci pohyby nebudí a nejsou mi vůbec nepříjemné. Prostě ji cítím jako takové velké bubliny v břiše.Dnes mi v poradně mamči říkaly, že je mimi kopou tak, že nemůžou vůbec spát a nic dělat.Tak nevím, jestli je normální cítit pohyby jen slabě, i když pravidelně.Mírně jsem z toho znervozněla.Asi zbytečně. Máte to některá taky tak?
29. říj 2007 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
já jako pohyby cítím hodně, ale chci ti říct že moje známá, necítila taky vůbec pohyby no přesně jak popisuješ a doktorka jí říkala že je vše v pohodě, jenom že nemá moc aktivní miminko takže si nedělej starosti
29. říj 2007 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Netrap sa tym, kazde mimco je ine, mna v noci este nezobudila ani raz. Cez den je to hlavne take natahovanie, tiez to nie je nic neprijemne.
29. říj 2007 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jano, různá miminka kopou různě. Například moje dcerka kopala tak decentně, že se mi spalo krásně, teď čekáme chlapečka a ten je tedy dost razantní. Někdy mě kopne dost bolestivě (taky jsem 36tt). Podle mě je důležité, že mimi cítíš a že jsou pohyby pravidelné. Zkus se příště v poradně zeptat na Doplera, to jsou průtoky krve pupečníkem. Mě uklidnilo, když mně doktor ukázal, že jsou úplně ukázkové. To je znamení, že miminku nic nechybí, že má dostatek živin i kyslíku.
autor
Tak to jsi mě potěšila. Já už začínala panikařit, že doktor něco přehlédnul.
AHoj,já jsem teda už v 39tt a pohyby cítím docela dost,ale neřekla bych,že se jedná o kopání. Spíš se ve mě mimčo všelijak kroutí a vlní,občas se mi kolem pupku udělá boule. Takhle to mám už celkem dlouho.
V noci mě to teda určitě nebudí a když si zajdu na záchod a prcek se zase začne vlnit,tak mi to je příjemné-jsem ráda,že ho cítím.
zusma:jojo ty bubliny znám:-¨)je to sranda pozorovat a mě se přitom dobře usíná
janab78:ale netrap se tímhle, taky vždycky mě hned napadá jestli něco doktorka nepřehlédla
29. říj 2007 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Člověk by se asi neměl moc srovnávat s druhými. Pořád všude píšou o kopání a já furt nic, a to se mi to blíží. Kdybych dnes neposlouchala maminy v poradně, tak jsem asi v klidu.Holky, moc díky za info a zkušenosti.
29. říj 2007 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
V jedné odborné knize jsem četla,že ke konci mimčo nemusíme moc cítit, že tam má málo místa. Prý není důležitá intenzita a síla pohybů,ale to,zda ho cítíme.
29. říj 2007 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dobry napad na tohle tema....ja taky pohyby nemam nejak extra silne v noci sem se probudila asi jednou skrz pohyby mela jsem ruku na brise a ta se mi zavlnila no.... jinak me spis vzbudi čůrání ...no ale taky to proste nemam ze by to bolelo nebo tak...no a ve 36tt uz tam mimi nema tolik mista tak bud v pohode ...ted to budes citit stale mene,nema prostor no...ja si taky ale myslim ze hlavni je pravidelnost pohybu jak intenzita.... snad...
29. říj 2007 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo taky jsem četla, že ke konci už se pohyby cítí míň, že tam nemá už moc místa jo a přesně jak říká janab78 člověk se nemá moc srovnávat s ostatníma pak se mu hlavičkou honí nesmysly, ale já jsem to samý, zajímá mě co a jak měli opstatní a když je to pozitivní tak si řeknu tak bych to taky chtěla ale to dělá asi každý
29. říj 2007 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek