Malý únik plodovej vody, Temešváryho roztok

katka22688
6. led 2018

Ahoj, chci se zeptat zda se někomu přihodilo to co mne a trochu mi v tom pomohli se orientovat. Včera mi bolo zistené že mám mín plodovej vody. Vypýtala som si v porodnici temešvariho roztok pro svůj klid. Večer ze zvědavosti som pokapala vložku a okraje zmodrali. Zajela jsem opět do porodnice kde viděli že vložka je modrá. Pak skontrolovali slipovu vložku co jsem mala po cestě, byla mokrá ale test negativní. Skontrolovali má vaginálne nějakým spolahlivejsim testem a ten vyšel negativní. Je možné, aby mi plodovka unikala v malých dávkách a pak se úplně zastavila a pak zase trochu pustila. Jsem z toho jelen, jinak dnes jsem 33tt.dekuji

hanca2222
6. led 2018

Ahoj.Pri prvom tehu sa mi stalo nieco obdobne.Na poradni mi dr.oblial slipovku temesvar.roztokom a trochu zmodrala.Poslal ma do nemocky,kde si ma nechali tyzden na pozorovanie,zakazali mi pouzivat slipovky,povolene som mala len take tie poporodne buniciny a kazdu jednu mi polievali tym roztokom....Naslwdne sa mi uz ani jedna nezfarbila a po tyzdni ma pustili domov s tym ze som si ten roztok vypytala domov a az do porodu som si to kontrolovala.Ani jedna vlozka uz nezmodrala.Takze neviem co to bolo,dr.mi len povedali nech som rada ze sa ten unik nepotvrdil.Ja som bola 24 tt cize u mna by to malo fatalne dosledky.Tak neboj.Ked ta dr.videli a skontrolovali,nebala by som sa.A pre tvoj klud,skus si vypytat ten roztok a kontroluj ked sa ti bude zdat ze slipovka je vlhka.Drzim palce aby vse dobre dopadlo.

katka22688
autor
6. led 2018

Ďakujem mam ho doma a používám teraz tie poporodní vložky,kontrolujem. Je mi divné že moja doma zmodrala a potom v porodke už nie. Som samozrejme rada, myslíš že i s menej plodovky to drobec zvládne?

hanca2222
6. led 2018

Urcite ano,neboj.Dr. uz urcite vedia kedy je tej plodovky tak malo ze by to babo nezvladlo a museli by vyvolat porod.Kedze ta skontrolovali a poslali domov urcite zhodnotili ze nie si rizikovy a akutny pripad kedy by muselivrychlo konat.Takze ked ta poslali domov tak urcite preto ze si v poriadku a nic babatku nehrozi.Hlavne bud v klidku.Mimi vsetko citi.Takze klud a je super ze mas ten roztok doma.Neboj,to zvladnete.

katka22688
autor
6. led 2018

Ďakujem za podporu, vieš som na pozoru v 04/2017 som rodila mŕtvu holčičku v 33tt tak preto ta panika.

linee
6. led 2018

@katka22688 absolutne chapu pocity, navic, kdyz se blizi stejny tt, tak se vraci vzpominky:(
Ja mela ve 30tt normalni mnozstvi vody a ve 34tt vodu pouze kolem hlavy a zadecku. Vubec si nejsem vedoma, ze ze mne neco teklo nebo vytikalo...Dulezite je pry hlavne kolem hlavicky kvuli dychani, o dva tydny pozdeji se zase voda doplnila a bylo ji vice. Musela jsem ale dodrzovat klidovy rezim, jenom lezet a hygienu.
Muze ti klidne unikat plodovka postupne, ale pokud ti delali v nemocnici test a dopadnul negativne, tak to je dobre. Ale zajdi si treba pristi tyden na kontrolu jeste ke sve dr. At se na tebe podiva, podiva se na vodu, zkontroluje napr. placentu, popr. infekci a pod. Potom, co si prozila se ti ani nemuze nikdo divit, ze chces mit jistotu.
At vse dobre dopadne!!!

katka22688
autor
7. led 2018

Si milá ďakujem, no mňa už predali do poradně v porodnici (rizikovka). Mám tam ísť 11.1 ale vleče sa to 🙂 už aby som tam bola. Tak ja doma len ležím, trochu se k večeru projdu 5-10min Venčení psíka I s manželem inak som furt na gauči alebo v posteli. Všetky domáce práce zvláda chlap. Budem dúfať že to bude v poriadku.

hanca2222
7. led 2018

Juj to mi je luto,ze si si prezila noeco tak hrozne😢uplne chapem tvoj strach a obavy.Po takejto zlej skusenosti by som lietala do nemocky vzdy keby sa mi cokolvek len trochu nezdalo,myslim ze to kazdy dr.pochopi a aj keby nie,bolo by mi jedno co by si o mne myslia.Len odpocivaj a bud v klidu.A keby sa ti cokolvek nezdalo,chod do nemocky

katka22688
autor
7. led 2018

Ono i tak lietam, vždy keď sa mi co si nezdá.. To víš že sestřičky koukají ako puci ale ako náhle otvoria knížku tak sú milé a slušné. Ako i mne je to blbé ale keď človek nevie co to je a bojím sa nech nečakám kým bude neskoro.

rajani
7. led 2018

Slipovky a běžné vložky můžou mit v sobě nějaké latky, které reagují s Temešváry roztokem, proto ty modrave reakce. Nejlepsi jsou čistě jen z buničiny.

Jinak klinicky se zasadni úbytek plodovky (resp male množství vody), prozradí bolestivějšími pohyby...proste tam neni tolik toho media co by snizovalo "tření".

Rozumím plašení, mozna si zeptat od sestřiček množství temesvaru abyste se mohla otestovat doma a byla v klidku ;)

katka22688
autor
7. led 2018

@rajani děkuji za odpověď. Používám poporodní vložky a roztok mám doma testují. Když ono to reaguje i na pot i na moč. Skousela jsem. Ako dnes je klid, sice drobček byl dost aktivní dost jsem ho cítila. Tak nějak musím vydržet do štvrtka mám kontrolu tak uvidíme co řeknou, doufám v dobré správy. Prolevam se vodou ak by se chtělo dotvoriť víc vody.

linee
7. led 2018

@katka22688 kdyz ti zmodraly okraje, mohlo to byt tedy i potem. Kdyz se nad tim zamyslim, tak by ti rozhodne musel zmodrat i stred vlozky, pokud by to opravdu byla porodni voda. Co myslis?
Jinak pockej kliden na kontrolu, pokud se ti nebude neco zdat, rozhodne tam jed drive.
Ze sestricek si nic nedelej. Je to normalni. Ja jsem lezela v porodnici 6 tydnu a uprimne, moc se jim nedivim. Ty za sebe vis, cos prozila, ale oni denne zazivaji matky, co tam chodi od 30tydne, zda uz nerodi, a take maminky, co si obcas vymysli, protoze neco cetly na internetu. Nemyslim to ve zlym a ani nechci chovani nijak obhajovat, jen se misty opravdu nedivim.
Takze se klidne obrn trpelivosti a nedej se. Ve vysledku jde o tve dite a jeho a tvoje zdravi, to ti za nejake spatne chovani sestry riskovat nestoji,
Je to smutne, ale usmev za priplatek k platu davaji dnes snad uz jenom v McDonalds😠

janca15l
7. led 2018

@katka22688 ahoj nemam nic k tematu, ale naprosto ti rozumim, ze mas po tom co si prozila strach. Ja jsem prozila to same ve 39tt a ten strach v dalsim tehu je hrozny. Muzu se zeptat v jake porodnici budes rodit? Ja jen jestli nahodou nechodime do stejne rizikove poradny 🙂

katka22688
autor
7. led 2018

@janca15l zvolila som Bulovka v Prahe. Rodila som tam prvně a můžu jen doporučit. Personál za mne super a když se našla nějaká protivná tak mi to bylo jedno. Já teď jedu prvně do poradně tam. Bola jsem v pátek se jen objednat a rovno mi urobili monitor a i kontrolný utz.

katka22688
autor
7. led 2018

@janca15l ty si teď v ktorom TT, máš nejaké komplikácie? Můžu se zeptat co se u vás stalo? Mne do pitevnej správy napsali že se zadusila vodou, ale to nebyla příčina... Každý MUDr řekl že blbá náhoda že si prisedla šnúru. Mňa prehnali všetkými možnými vyšetreniami a nič závažného nenašli...

katka22688
autor
7. led 2018

@linee děkuji já sestřičky neřeším chápu je, je ich málo veľa roboty a ešte ak tam chodia také ako ja.. No nedivím se, já som vždy slušná milá.. Nespěchám... Mají toho moc.

astyna
7. led 2018

Ahoj,me zacala unikat plodovka v 36.tt,praskl me pry predni vak,ale plodovka se porad obnovovala. Odtekala mi porad az do spontanniho porodu o tyden pozdeji. Me teda nezmodraly okraje,ale stred. Myslim,ze u tebe to plodovka nebyla.

katka22688
autor
7. led 2018

super tohle je super... Ono to zmodralo jen ako okraj tej kapky. V porodnici prolili intimku co jsem měla a ta byla negativní a i ten test vaginálne vyšel negativně. Jsem ráda že si napsala, jsem víc v klidu.

janca15l
7. led 2018

@katka22688 taky budu rodit na Bulovce,rodila jsem tam i poprve a nemuzu si stezovat. Tak to budeme chodit ke stejne dr., ja tam taky chodim ve ctvrtek. Ted jsem ve 28tt, vse zatim probiha v poradku. U nas se na pricinu taky neprislo. Ve zprave mam uvedenou asfyxii neboli duseni, ale nikdo nevi proc. Vsechny vysetreni mam v poradku tak mi nikdo nerekl co se vlastne stalo. Drzim palce at je vse v poradku

katka22688
autor
7. led 2018

@janca15l taky tak, ono se to bohužel někdy stává holt nenarobime nic, bolí to a i bude. Věřím že tohle naše těhotenství už dopadne dobře. A kto teda dělá vo štvrtok MUDr Mykiskova nebo MUDr Kovářová? Já tam mám být 10:45.

janca15l
7. led 2018

@katka22688 to mas pravdu. Kazdy ctvrtek tam je Mikyskova, ja tam budu po 8h

katka22688
autor
7. led 2018

@janca15l je dobrá doktorka? Ja som ju len videla ešte ma nevysetrovala.

linee
7. led 2018

@katka22688 tak to bych rekla, ze to plodovka nebyla vubec. Pokud jenom jednou a stred vubec ne, v nemocnici neg. a vysetreni neg., tak to bude ok

janca15l
7. led 2018

@katka22688 ano, je pecliva a chapava. Budes v dobrych rukou✊

verunka_korunka
7. led 2018

@katka22688 uz ti to jiste nekdo psal. Testovat roztok jen na porodnickych vlozkach nebo obleceni. Jine vlozky mohou mit chemicke latky co s roztokem zareaguji.
Dalsi vec, roztok reaguje na spoustou veci, podle toho co popisujes to bude u tebe asi s potem, jinak ale reaguje myslim i s moci.
Ster z pochvy je mnohem presnejší, taky mi to delali, ale u me to bylo pozivni. Timto mohu potvrdit, ze unik plodovky po malem mnozsvi muze byt, mela jsem to.

yerry
19. led 2018

@katka22688 mě rupla voda před školou, jela jsem domů a na černých kalhotách viděla malé bílé částečky... u první dcery mi také praskla voda a tak jsem si byla naprosto jistá, že se jedná o plodovku ale v nemocnici jsem měla několikrát test na vložku a vše negativní...az po nekolika hodinach zmodrala....ale já jsem byla 37 tt a druhý den byla malá na světě

katka22688
autor
20. led 2018

Děkuji, já už týden ležím v nemocnici. Prolevam se čajem a ku podivu voda se doplnila. Tak sa držíme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru