Měkký čipek v 30. tt těhotenství. Vydžel až do termínu?

martinececka
8. zář 2022

Ahoj holky chci se zeptat měl někdo měkký čipek okolo 30 tt ? A porodim předčasné nebo vydržel až do termínu? V sobotu jsem měla křižove bolesti a tuhnuti bříška jela jsem na pohotovost a nechali si mě tam s tím že můžu předčasné porodit.. dávali mi gynipral kapačky a injekce na vyvinuti plic pro miminko.. od včerejška jsem doma a mám klídovy režim.. bylo mi řečeno že můžu kdykoliv porodit protože mám měkký čipek nějaký zkusenost? Děkuji

lenerka1
8. zář 2022

Já měla měkký ve 33 TT, ale nezkrácený, jen mi doktor doporučil se šetřit, což stejně moc nešlo, malá se narodila 4 dny po termínu.

kat87
14. zář 2022

Měla jsem měkký a zkrácený čípek od 28tt. Udělali mi cerkláž. Gynipral a magnezium jsem měla také. Celkem 4 týdny v nemocnici. Nakonec mi porod vyvolavali ve 38+3 kvůli špatným průtokům. Bylo to psychicky náročné, doma 5ti leta dcera. Ale mimco za to stálo. Hlavně odpočinek. Já opravdu poctivě ležela a chodila max do koupelny

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru