Miminko cítím hodně dole

andysek1235
19. zář 2017

Ahoj jsem 30tt , malou cítím hodně dole , při chuzí mám takové jakoby píchaní bolavé až mám strach že mi rupne voda.
Měla jste to některá taky tak ?.. jen potřebuji uklidnit 🙂

penelope87
19. zář 2017

@andysek1235 a co říkal doktor na kontrole? Pocity jsou jedna věc, ale bez vyšetření ti to nikdo nepoví. Já mám tyhle strachy už nějakou dobu, ale i před týdnem mi doktor řekl, že objektivně je stále dost vysoko a nic se nechystá.

andysek1235
autor
19. zář 2017

@penelope87 Pravě že mám kontrolu až 25.9. a nechci zbytečně plašit , ale malou opravdu citim hodně dole všichni říkají že mi i hodně kleslo břicho tak nevim ... někdy když se víc namáhám tak mám i strašné bolesti zad že to musím až prodýchávat , byla jsem stím cca před měsícem na pohotovostí a řekli že mám mít klidovy režim což s dvouletou dcerkou moc nejde jelikož je hodně akční :D

penelope87
19. zář 2017

@andysek1235 to chápu; jsem na tom podobně. Pokud jsou ty bolesti, i když jsi zrovna v klidu, a objevují se často, asi bych radši šla na kontrolu dřív anebo na tu pohotovost.

jouzis
19. zář 2017

Ja jsem mela u syna celou dobu bricho dole,pri 30.tt me to strasne pichlo,kdyz jsem se trochu ohnula a nakonec jsem ve 33.tt predcasne porodila...doktori mi rekli,ze byl maly spatne polozeny,a proto chtel ven...tim te nechcu strasit,ale radej si zkus dat klidovejsi rezim,pokud muzes🙂

andysek1235
autor
19. zář 2017

@jouzis právě tpoho se bojím , púrotože vím že u malé jsem tyto bolesti měla až ke konci nějak cca kolem 35tt , přijde mi že to mám brzy , nejspíš si radši zavolám k dr. a zeptám se 🙂

jouzis
19. zář 2017

@andysek1235 jo,sak za optani nic nedas a ti doktori tam su od toho,aby poradili🙂

andysek1235
autor
19. zář 2017

@jouzis v jakém týdnu jsi porodila ?

jouzis
19. zář 2017

@andysek1235 ve 33.,presne 32+4

elisc
19. zář 2017

@andysek1235 při druhém těhotenství jsem měla od 25.tt pocit, že mi malá každou chvíli vypadne ven. Byl to pocit, jako by mi doslova prsty šťourala v čípku.
Od 30. tt hlavička hodně naléhala. důležité je, jak drží čípek. Rodila jsem 39+3
Někde jsem četla, že při druhém těhotenství jsou tyto pocity normální, vše je povolené po prvním těhotenství a dítě je víc dole.

andysek1235
autor
19. zář 2017

@jouzis No tak to je pěkné... Já se právě nijak extra nenamáhám malou nezvedám stím mi pomahá přítel i s uklidem ale jasne hraji si s mallou koupu a staram se o ni takze mozna i to dela sve že ..

andysek1235
autor
19. zář 2017

@elisc mě tam spíš něco jakoby lupne nevím jak to popsat a šileně to zabolí ... 🙂

jouzis
19. zář 2017

@andysek1235 ale neboj,to nic byt nemusi,nekdo ma horsi komplikace cele tehotenstvi a dotahne to az do terminu🙂zeptej se na kontrole doktora a uvidis,treba to nic neni🙂

andysek1235
autor
19. zář 2017

@jouzis v to doufám , že bude vše ok 🙂 děkuji 🙂

biedronka10
19. zář 2017

Ahoj, ja toto mela od 31tt. Bolest priserna, pichalo to, rypalo to a sponovalo, nemohla jsem ani sedet uz v aute. Pomahalo jen lezeni na boku. Pak se pridalo, ze mi neslo, hmm jak to rict kulnatne si ani prdnout, totalne me zasponovala. Brecela jsem bolestma. Pri utz dr videl ze mala je hodne dole a ma hlavu nize nez muj mocovy mechyr. Navic jak se u porodu ukazalo, mala byla velka a ja mela malou delohu, psk jsem dost vykrvacela. Casto se to pry stava kdyz se tam dite sponuje a nema dostatek mista kolik by mel mit..myslim ty bolesti. No a nechali me takto trapit do 41+4 takze ja prenasela a jeste den pred vyvolavanym porodem se trapila na lehatku

andysek1235
autor
23. zář 2017

@biedronka10 ... chudacku to sis sve vytrpěla co ... doufám že to nebude muj připad asi bych to nedala :D 🙂

biedronka10
23. zář 2017

@andysek1235 noje fakt ze prenaseni stoji za prd a porod byl komplikovanejsi. Ale nemej strach, ono ve sltecnosti nic neni takove jak vypada a nakonec budes treba prenaset taky (coz je hpdme narocne, ale porad lepsi nez predcasny). Drzim palce

andysek1235
autor
24. zář 2017

@biedronka10 děkuji, já sem malou porodila tyden pred terminem , ted jsem v takové situaci ze by mi přenášení ani nevadilo :D no přitom stresu co mám by to byl zazrak heh 🙂

odula
24. zář 2017

Ja jsem citila malou hodne dole urcite taky od toho 30 tt. Nekdy to bolelo tak,ze jsem nemohla ani jit.jednou jsem stala na zastavce asi 10 minut A myslela si ze porodim 😀 100 metru jsem sla asi dvacet minut. A porodila jsem 40+0. Jestli nemas jine potize - krvaceni,stahy, casty tvrdnuti,myslim ze muzes byt v klidu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru