Používáme cookies. Více informací zde. OK

Může odcházet plodovka postupně nebo ne?

lidasedlakova
1. bře 2015
Ahojky,chci se zeptat může odcházet plodovka postupně nebo ne?případně jak se to řeší pokud opravdu odchází? v hromadě diskuzí jsme našla že je to blbost a že jde spíše o vodový výtok,který je normální..
berusinecka
1. bře 2015
Plodová voda opravdu klidně odchází až do porodu. U prvního mi praskla voda v pět ráno a vyteklo jí docela hodně ale průběžně tekla až do 13,00 kdy při přidělení do boxu mi sestřička ještě vak píchla, takže až pak teprve vytekla úplně. A porodila jsem 18,35. U druhé mi praskla o půl 12 v noci a to mi vytekla a pak nic. Porodila jsem 2,30 ráno. Řeší se to vložkami, s buničinou, které jsem měla nachystané na šestinedělí. Hlavně se říká, že když praskne tak se nemá rychle vstát. Že by to nějak mohlo ublížit miminku. Takže jsem vždy v klidu ležela. Takže máme 2x pokřtěnou pohovku 😃
marca22
1. bře 2015
Ano může,mě odcházela postupně těsně před porodem,ale nechci děsit,měla jsem zánět,nejspíš mezi plodovými obaly a plodovka mi odtékala cca 3 dny před porodem,jenže jsem nevěděla že to je plodovka,pak mi odtekla těsně před porodem i s krví,voda mi praskla až na porodním sále,takže ano je to možné. Napříkla mojí mamce brácha prokopl obal a odtekla jí plodová voda,která se pak ještě dotvořila,myslím že to pak řeší přísným klidovým režimem a doplňováním tekutin,když se miminku daří drží ho tam co nejdéle,když ne jde okamžitě ven.
jituliiii
1. bře 2015
Jasne, mne odkapávala po kapkách 4 hodiny, nez mi zacali vyvolávat porod..
frantiska85
1. bře 2015
Odcházela mi skoro 24 hodin.
kattyd
1. bře 2015
Ano, muže.byla jsem teď nedávno hospitalizováno s podezřením na prosakovani plodové vody. Dva dny po sobě mi dělali testy a pozitivní na plodovku, tak mi nasadili antibiotika a třetí den už dobrý. Prý zánět muže porušit plodové obaly a voda pak prosakuje. Teď mám doma klidový režim...
akmitaf
2. bře 2015
Ano může - kamarádka šla na běžnou prohlídku a zjistili jí, že je skoro bez vody - měli akutního císaře - když se ptala na kontrole před tím, řekli jí, že je to běžný výtok v těhu. Má Dr. mi radila ať si koupím v lékárně vodičku na včasnou indikaci. Normálně, když máš větší výtok tak si vezmeš ty vločky z buničiny a pak to tam nakapeš a pokud je to plodovka, tak se to zbarví. Normální menstruační vložky se nedoporučují - jsou chem. upravené. Pokud máš podezření určitě si vem vložku a na porodím v nemocnici ti taky provedou ten test
jolima
2. bře 2015
@berusinecka O tom, že by se při odtoku vody nemělo rychle vstát, jsem nic neslyšela. Podle mě je to mýtus. Já jsem vylítla jak čertíček z krabičky a všechno v pohodě 😃
berusinecka
2. bře 2015
@jolima Tak nám to říkaly sestřičky na kurzu, tak možná to je blábol, možná ne 🙂
jolima
2. bře 2015
Ja uz jsem od sester, konkretne v Brne v detske nemocnici v Cernych Polich na novorozenecke JIPce slysela nesmyslu! Nikdo nema patent na rozum, i kdyz si to nekteri mysli. A jak strasi por. asistentky v Jihlave prvorodicky je taky donebevolajici! Pry porodni bolesti jsou nejhorsi, co muze zena zazit... Ja si vykloubila ramebo a bylo 1000x horsi nez porod.
ewwryl
9. bře 2015
Me zacala odtekat plodovka v 8 mesici a po dvou dnech mi vyvolali porod...ale mela jsem polyhydramnion a hodne nemocne ditko, takze to byla nestandartni situace... Nic mene odtekala!
emisekkk
9. bře 2015
@lidasedlakova hmm tak já to zažila, plodovka mi postupně odcházela už v 26. týdnu u prvního dítěte, vůbec mě nenapadlo, že je to plodovka, až jsem to ukázala 😢 mojí mamince, tak mě říkala, že máme jet. A ono opravdu, jak se tu píše - na vložku nakapali nějakou vodu a celé se to zbarvilo do modra a ihned ležet a hospotalizace. Ono se někd udělá díky infekci v obalech dírka a tou to uniká. Když je to dobře umístěné a nasadí s ATB lze předejít předčasnému porodu. I tak mi dali kortikoiidy na plíce mimi. Po 14-ti dnech se to zastavilo, naštětsí voda se obnovuje. Po 3 týdnech jsem šla domů a celý zbytek těhu jsem ležela, mela jsem šílený strach, rodila pak v 40. týdnu, další těhu byly O.K.
millyh
9. bře 2015
@lidasedlakova mě dle dr praskl primární vak a v porodce mi pak praskli ten druhý. Takže do porodnice jsem jela s ručníkem mezi nohama. A nic krom té postupně odtékající vody se nedělo
U druhého mi řekli ze se plodovka tvoří dokud je mimi v bříšku.
Takže postupné odtékání plodovky je normální.
Každá máme porod jiný a nejde srovnávat či se připravit na to jaké to bude.

Sem začni psát odpověď...

Odešli