Může odcházet plodovka postupně nebo ne?

lidasedlakova
1. bře 2015

Ahojky,chci se zeptat může odcházet plodovka postupně nebo ne?případně jak se to řeší pokud opravdu odchází? v hromadě diskuzí jsme našla že je to blbost a že jde spíše o vodový výtok,který je normální..

berusinecka
1. bře 2015

Plodová voda opravdu klidně odchází až do porodu. U prvního mi praskla voda v pět ráno a vyteklo jí docela hodně ale průběžně tekla až do 13,00 kdy při přidělení do boxu mi sestřička ještě vak píchla, takže až pak teprve vytekla úplně. A porodila jsem 18,35. U druhé mi praskla o půl 12 v noci a to mi vytekla a pak nic. Porodila jsem 2,30 ráno. Řeší se to vložkami, s buničinou, které jsem měla nachystané na šestinedělí. Hlavně se říká, že když praskne tak se nemá rychle vstát. Že by to nějak mohlo ublížit miminku. Takže jsem vždy v klidu ležela. Takže máme 2x pokřtěnou pohovku 😀

marca22
1. bře 2015

Ano může,mě odcházela postupně těsně před porodem,ale nechci děsit,měla jsem zánět,nejspíš mezi plodovými obaly a plodovka mi odtékala cca 3 dny před porodem,jenže jsem nevěděla že to je plodovka,pak mi odtekla těsně před porodem i s krví,voda mi praskla až na porodním sále,takže ano je to možné. Napříkla mojí mamce brácha prokopl obal a odtekla jí plodová voda,která se pak ještě dotvořila,myslím že to pak řeší přísným klidovým režimem a doplňováním tekutin,když se miminku daří drží ho tam co nejdéle,když ne jde okamžitě ven.

jituliiii
1. bře 2015

Jasne, mne odkapávala po kapkách 4 hodiny, nez mi zacali vyvolávat porod..

frantiska85
1. bře 2015

Odcházela mi skoro 24 hodin.

kattyd
1. bře 2015

Ano, muže.byla jsem teď nedávno hospitalizováno s podezřením na prosakovani plodové vody. Dva dny po sobě mi dělali testy a pozitivní na plodovku, tak mi nasadili antibiotika a třetí den už dobrý. Prý zánět muže porušit plodové obaly a voda pak prosakuje. Teď mám doma klidový režim...

akmitaf
2. bře 2015

Ano může - kamarádka šla na běžnou prohlídku a zjistili jí, že je skoro bez vody - měli akutního císaře - když se ptala na kontrole před tím, řekli jí, že je to běžný výtok v těhu. Má Dr. mi radila ať si koupím v lékárně vodičku na včasnou indikaci. Normálně, když máš větší výtok tak si vezmeš ty vločky z buničiny a pak to tam nakapeš a pokud je to plodovka, tak se to zbarví. Normální menstruační vložky se nedoporučují - jsou chem. upravené. Pokud máš podezření určitě si vem vložku a na porodím v nemocnici ti taky provedou ten test

jolima
2. bře 2015

@berusinecka O tom, že by se při odtoku vody nemělo rychle vstát, jsem nic neslyšela. Podle mě je to mýtus. Já jsem vylítla jak čertíček z krabičky a všechno v pohodě 😀

berusinecka
2. bře 2015

@jolima Tak nám to říkaly sestřičky na kurzu, tak možná to je blábol, možná ne 🙂

jolima
2. bře 2015

Ja uz jsem od sester, konkretne v Brne v detske nemocnici v Cernych Polich na novorozenecke JIPce slysela nesmyslu! Nikdo nema patent na rozum, i kdyz si to nekteri mysli. A jak strasi por. asistentky v Jihlave prvorodicky je taky donebevolajici! Pry porodni bolesti jsou nejhorsi, co muze zena zazit... Ja si vykloubila ramebo a bylo 1000x horsi nez porod.

ewwryl
9. bře 2015

Me zacala odtekat plodovka v 8 mesici a po dvou dnech mi vyvolali porod...ale mela jsem polyhydramnion a hodne nemocne ditko, takze to byla nestandartni situace... Nic mene odtekala!

emisekkk
9. bře 2015

@lidasedlakova hmm tak já to zažila, plodovka mi postupně odcházela už v 26. týdnu u prvního dítěte, vůbec mě nenapadlo, že je to plodovka, až jsem to ukázala 😢 mojí mamince, tak mě říkala, že máme jet. A ono opravdu, jak se tu píše - na vložku nakapali nějakou vodu a celé se to zbarvilo do modra a ihned ležet a hospotalizace. Ono se někd udělá díky infekci v obalech dírka a tou to uniká. Když je to dobře umístěné a nasadí s ATB lze předejít předčasnému porodu. I tak mi dali kortikoiidy na plíce mimi. Po 14-ti dnech se to zastavilo, naštětsí voda se obnovuje. Po 3 týdnech jsem šla domů a celý zbytek těhu jsem ležela, mela jsem šílený strach, rodila pak v 40. týdnu, další těhu byly O.K.

millyh
9. bře 2015

@lidasedlakova mě dle dr praskl primární vak a v porodce mi pak praskli ten druhý. Takže do porodnice jsem jela s ručníkem mezi nohama. A nic krom té postupně odtékající vody se nedělo
U druhého mi řekli ze se plodovka tvoří dokud je mimi v bříšku.
Takže postupné odtékání plodovky je normální.
Každá máme porod jiný a nejde srovnávat či se připravit na to jaké to bude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru