Může to být hlenová zátka?

12. dub 2021

Ahoj.
Ve čtvrtek jsem byla na kontrole v porodnici, pomalu se začíná chystat, ale zatím jsem jen na prst. V pátek jsem trochu zašpinila a "vylezl" že mě i kousek sraženiny - myslím, že to bylo díky vyšetření. Dnes jsem 37+3 a už potřetí jsem spozorovala hustý hlen. Průhledný, trochu snad i do zelena. Během měsíce že mě takto šel už asi 5x, ale od čtvrtku je to více. Může to být zátka? Už asi ano, co? Spíš mě zarazila ta barva, všude vidím, že má být spíš do růžova.
Poslíčky mám teda příšerné, někdy už je musím prodýchat, ale jinak to zatím nevypadá, že by se něco víc chystalo.
Jak jste to měly se zátkou vy? Odešla chvíli před porodem nebo to bylo déle? Říkám si, že mi odchází už asi dlouho 😁

mamikry
12. dub 2021

U prvniho mi odesla v den porodu. U druheho odchazela postupne, zacala asi dva tydny pred terminem. Pokazde tedy byla zbarvena, neslo si to splest.

makkyv
12. dub 2021

Mě odcházela celý týden před porodem, pak den před porodem večer mi odešel větší hustý hlen až do červena teda ale a ráno jsem frčela do porodnice, otevřená na prst a večer jsem už malou držela v ruce 😊

klokanka31
12. dub 2021

Mně odešla zátka v neděli nějak kolem 2.v noci, v pondělí ráno se malá narodila. S odchodem zátky jsem začala rodit, ale mylně jsem to přisuzovala poslíčkům ☺

amazonkajanik
12. dub 2021

Nepotěším,mě odešla rovnou s tím, že praskla i voda. A pozorovala jsem růžové nitky. Ale co tak čtu průběžně, tak některé maminky mají hlen, jako bílek od vajíčka,třeba i té nazelenale barvy. Horší by bylo,kdyby tuto barvu měla plodovka, což byl případ od přítelova kolegy, kdy mi paní vyprávěla, že když jí konečně pichli,tak byla voda zelená ...

janinasm
12. dub 2021

Holky a jak vám probíhaly poslíčci?

mamikry
12. dub 2021

@janinasm U prvního mi tvrdlo břicho snad od 15tt, takže jsem poslíčkovala nepřetržitě. Nakonec mi místo kontrakcí paradoxně praskla voda 🙂. U druhého mi intenzivně tvrdlo břicho zhruba od 36tt, ale vydržela jsem přesně do termínu, kdy jsem měla plánovanou sekci. Teď jsem 36tt a poslíčky mám poslední týden v průběhu celého dne, občas už jsou docela nepříjemné. Na porod se zatím nic nechystá, ale mám tak nějak vnitřní pocit, že by to tentokrát mohlo být o něco dřív, tak uvidíme.

klokanka31
12. dub 2021

@janinasm U mě poslíčci nebyli, to co jsem myslela že jsou poslíčci, tak byly skutečné kontrakce 🤔

autor
13. dub 2021

Tak si říkám, že mě teda asi odchází nějak moc dlouho 🤣 možná se to trošku rozjelo tím vyšetřením. Teď to přijde spíš ve chvíli, kdy mám i nějakou ne příliš velkou fyzickou námahu (díky silné bolesti zad už toho teď moc nezvládám).
Poslíčky jsem u prvního těhotenství neměla, to mi praskla voda a odtékala až do porodu
@amazonkajanik kamarádka měla taky vodu úplně zelenou... Rodila teda víc jak týden po ofiko termínu.. Ale taky si právě říkám, jestli je normální, že je to malinko do zelena a ne třeba do růžova, jak všude čtu

autor
13. dub 2021

@janinasm mě teda šíleně ztvrdne břicho a mám bolesti, co přirovnám k těm při MS. Musím to i prodýchávat už

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru