Nabraných 30 kilo v těhotenství

aneta49
2. črc 2017

Ahoj holky,mám takový dotaz,je mezi vámi také některá,která si mysli,ze dá 30 kilo? Nebo některá,která to tak měla? 🙂 jsme téměř 7.mesic a do te doby určitě bude 10 kilo nahoře 🙂 nebo teda pro upřesnění... začínala jsem na 62kg/170 Cm,než jsem dostala ve 12.tydnu prukazku,tak už jsem nabrala 3-4 kila🐷... ale paní doktorka mi zapsala výchozí váhu 66 kilo,naposledy ve 23.tydnu už jsem měla podle průkazky 7 kilo nahoře,takže ve skutečnosti těch 10 už dávno mám 🙄Pořad pribiram..ale víc než na brisku to mám všude jinde 😔No a mám pocit,ze na tu 30 kilovou čáru dosáhneme jako nic 🐷Jsem doma od začátku,klidový režim,do pátého měsíce jsem brala hormony..jinak se určitě necpu od rána di večera,proste jsem nabrala snad i ze vzduchu....

martyina
2. črc 2017

@aneta49 já měla 96 před a až snad do 30 TT nahoře 9 kg a v 37 +2 sem rodila. A dva týdny před porodem mě vszili naposled a měla sem 115 takže myslím že za ty dva týdny ještě něco skocilo🙂a kdybych neměla vyvolaný porod tak brzy buhvi kolik bych ještě nabrala

karlajasmine
2. črc 2017

@aneta49 Tak ja jsem ted v 7.mesici a mam nahore zatim 14kg .. ale minule jsem na konci uz moc nepribirala, tak si myslim, ze se vejdu do 20ky.. pokud mas ted 10kg nahore tak bych rekla, ze se taky vejdes do 20ky..

aneta49
autor
2. črc 2017

Holky,jen jsem rada,ze v tom nejsem sama,kolem mě jsou samé maminky s pupickama,co pribiraji tabulkově 👌

martyina
2. črc 2017

Ale třeba tě uklidní to, že týden po porodu jsem měla zpět 97;D kg

monik111
2. črc 2017

Ja u prvniho tehu 27kg,shazovala jsem to cca dva roky...
Ted po deseti letech opet tehu a vidin to opet na tricitku. Jsen paty mesic a desitka uz na vaze pekne sviti...
Budu doufat,ze to dam dolu...i kdyz uz nejsem zadna mladice,tak snad to pujde. Hlavne at je mimi v poradku a zvladneme porod. A Vy vsichni taky😉drzte se🙂

ox
2. črc 2017

Ahoj, jsem v 26.tydnu a z původních 60 mam 88 kg.😉 A do konce hodně da😖

mau9
2. črc 2017

Já u prvního přibrala 22 kg a všechno jsem shodila, u druhé 11 kg a taky jsem všechno shodila, ale podstatně dříve.

marci81
2. črc 2017

Ahoj, já :D v prvním těhotenství 26 kg a ve druhém 35 kg, hec. No, hrozný. Už po prvním trimestru jsem měla deset kilo nahoře. Rodila jsem s 90,5 kg. Teď má syn 8 měsíců a já 63 kg 🙂 Jako ještě by to pár kilo dolů sneslo, ale už vypadám zas jako člověk. Takže buď klidná, stejně s tím nic neudělaš.

kachnicky
2. črc 2017

Ja mela 24 kg nahore 🐷 A dala jsem to vsechno dolu 😁

quadraxa
2. črc 2017

Já jsem začínala na 63 kg...s prvním dítětem jsem šla z porodnice a vážila 82 a u druhého po roce a půl...startovací váha 67 a z porodnice jsem přišla domů z 86 kg...celkem horor...teď po roce a čtvrt mám 70, ale rozhodně spokojená nejsem ☹((

ange_de_la_morte
2. črc 2017

Já šla rodit s 27kg navíc. Už od začátku těhotenství jsem víc ,,žrala,, a minulo mně blinkací období, takže jsem začla nabírat okamžitě. Doktorka se na to moc netvářila, ale já to neřešila ... startovala jsem s 58kg a 170cm ... v porodnici jsem nechala cca jen 8kg ( syn měl 3700g). První 2 týdny po porodu šla váha fakt hodně rychle dolů ( se zpožděním se asi uvolnila zadržovaná voda) ... Svou původní váhu jsem dosáhla přesně 4 měsíce od porodu. Nijak zvlášť jsem cíleně nehubla, ale svou míru na tom měl nejspíš stres z nedostatku mléka ( i když jsem se snažila jíst) a také fakt, že máme statek ( do chodu jsem se zapojila hned po návratu z porodnice). No nicméně i přesto že váhu mám původní tak do původního oblečení se nenacpu - nedám to přes boky , nějak se mi rozlezly kyčle do stran 😀

marenkav
2. črc 2017

@aneta49 ahoj, já jsem 32tt a 17kg nahoře 🐷 je to ha mě samozřejmě vidět, ale musím říct, že mi to zatím nedělá žádné problemy, normálně funguju, min.2X denně se psem na procházku...takže pokud mamince kila navíc nezpůsobují nějaké velké potíže, moc bych to nehrotila a užívala si jiný stav 😎

anaema
2. črc 2017

Dvě těhotenství a dvakrát přibrala cca 30 kg. Po prvním porodu jsem 15 kilo shodila hned a zbytek do roka. Po druhém to bylo dole po třech měsících. Hlavně jsem se zavodnovala. Velký problémy s nohama. A taky bylo dost teplo v průběhu zaveru těhotenství. Hlavu vzhůru. Bude to dobrý. Hlavně se tím netrapit.

karlajasmine
2. črc 2017

Ja bych to hlavne fakt neresila, protoze po porodu to jde vsechno okamzite dolu kojenim a litanim kolem ditete.. u syna jsem se musela spis hlidat a cpat do sebe jidlo, abych nevypadala po nekoilka mesicich jako kostra, takze verim, ze ta kila navic jsou k necemu potreba.

bamishop
2. črc 2017

@aneta49 mam tri deti a at uz sem zacinalaz jakekoliv vychozi vahy, vzdy sem skoncila kolem 90kg pred porodem, asi telo tu vahu potrebovalo. Nejhorsi je to neresit po porodu, po prvnim sem z toho byla na prasky, vaha nesla dolu, dite vubec ale vubec nespalo, ve dne v noci, proste vubec a kolem pul roku holka zacala spat a spadlo ze me behem tydne 10 kilo, asi voda nebo nevim a ten mesic jeste dalsich 10. No a pak sem otehotnela a pred porodem sem byla kde sem byla 😀. Druha dcera spala dobre, v jejim roce sme vazila tolik co naposled v 16ti a stejne kdyz sem par let na to otehotnela se synem, tak mi to opet vyjelo dokonce na 95kg. Rekla bych, ze telo to potreubje, pokud se vylozene nepreziras, tak to nech byt, az to pujde, tak to z tebe spadne...

vanea
2. črc 2017

Ahoj buď v klidu =) kamarádka vážila před těhu 51 kg a těch 30 nabrala jako prd ;) byla to sportovkyně, i v těhu dodržovala životosprávu a přesto vyletělo toto číslo...velkou část na té váze jí zabírala zadržená voda, bohužel..po porodu to šlo velice rychle dolů...netrápila bych se tím, je to jen číslo =)

aneta49
autor
2. črc 2017

Děkuji za reakce... včera mi přepadla trochu depka,když jsem se nenarvala do kratasu přes kyčle a stehna..nějaký tuk tam určitě přibyl,ale možná se mi nějak celkove rozjíždí pánev,nebo nevím 😁A to se asi už zpátky nevrátí 😔Ale jasné,pak si hned řeknu,ze je nejdůležitější,ze je malý v pořádku...😍Jen mi to tak zajímalo,hlavně teda,když jste dosáhli na tu 30ku,jak to probíhalo,jestli pořad nic nic nic a pak najednou 10 kg za měsíc,nebo jak?

bamishop
3. črc 2017

@aneta49 prosimte hlavne se nevaz denne, staci pred prohlidkou u lekare, zbytecne se tim budes stresovat. Ted je leto, daji se nosit i sukne, saty, takze je to jedno a na podzim staci strechove tehu dziny a nejaka ta tunicka a je jedno, kolik budes vazit, obleces se, me osobne bylo ke konci i vedro, takze sem si bundu ani nemusila zapinat a tudiz sem si bundy nove kupovat nemusela pripadne stacilo natahnout nejaky ten svetrik... Jinak zrovna ve stehnech se umi voda drzet docela dost, doporucuji i dost chodit, at pak nemas metlicky nebo krecaky a davat si pri spani pozor, at nejsi na zadech, zbytecne ti bude zustavat krev a voda v nohu...

karlajasmine
3. črc 2017

@aneta49 Panev se ti vrati zpatky, to se neboj 🙂 Ja bezne nosim velikost kalhotek 38 a ted mam 44 a minuly tehotenstvi to bylo uplne to samy. Do nejakych 4 mesicu po porodu jsem byla zpatky ve velikosti 38 a ve vsech svych kalhotech. Roztahuje se ti panev na porod, je to normalni a bud rada, aspon lip vytlacis dite 🙂 Jak se mi to vratilo zpet, tak kratce po nalezeni // na tehotenskem testu se mi zase panev hned roztahla.. priroda to ma dobre zarizene 🙂

karlajasmine
3. črc 2017

@aneta49 Jinak porod a pece o novorozence je zahul a telo tu tukovou rezervu proste potrebuje.. kamaradka drzela v tehotenstvi dietu (ne tak, ze by hladovela, ale proste se hodne omezovala) a pak skoncila ve 30tt v nemocnici na kapackach, protoze z toho vycerpanim zkolabovala. Nekdo prirozene pribere jenom 6kg a nekdo 30, ale nejhorsi je se omezovat a resit to.

iny2907
3. črc 2017

@aneta49 Já bohužel přibrala 35kg,z 68kg na 103kg a to jsem se nepřežírala,chodila do práce a jedla to samé co předtím.7.7 to budou 3 měsíce od porodu a já vážím 77kg,jde to pomalu,ale hubnu.

valeri10
3. črc 2017

Ahoj ja měla před tehu 62 - 65 kg/170 cm. Přesně nevím, protože u doktora jsem se poprvé vážila az tak ve čtvrtém nebo pátém měsíci. Zhruba čtyři mesice mi bylo zle,že jsem moc nejedla a celkove jsem celé těhotenství nijak víc nejedla a naposled na váze jsem měla 85 a to bylo tuším měsíc do porodu tak možná i těch 90 jsem měla. I když ke konci mi bylo zase zle. Jsem čtyři měsíce po porodu a jak jsem správně tušila většina byla voda. Nyni mám 70 kg,ale citim se výborně a sama sobě se libim a co je nej mam zdravé miminko.chtěla jsem být brzy na své váze,ale nějak nemam naladu to řešit.stejně máme s manželem oči jen pro naši princeznu🙂

delphyls
3. črc 2017

No, pri prvnim tehu jsem hledala nejaky clanek, kde nekdo pribral z 57kg /169cm na bozskych 90kg! A nasla jen malinko. Pripadala jsem si sama. Klukovi byl rok a 2 mesice a ja mela 63kg a do mesice jsem v tom litala zase. Mela jsem navic 6kg a druhe tehu na krku. Hlidala jsem se-trosku, malinko, ale stejne jsem mela 90kg ☹ Asi to tak ma byt. Sice 90kg, ale bez strii. V sobotu mela mala 8mesicu a ja mam 70kg. Nebude to hned, ale tech 11kg bych chtela atakovat. A proto hlavu vzhuru a hlavne klidek a doprej miminku. Vahou se nestresuj, to bude ok 😉
Pamatuj, kazdej to mame v tele jinak nastavene. Ja nabrala tolik, moje teta i babicka take! Moje mama mama 5kg se mnou a s brachou 7kg. Neverili ji, ze je tehule. Moje sestrenka to mela jak moje mama- v 6.mesici a nic nebylo videt, nabrala asi jen 10kg, ale ona se zase cely zivot hlida. Ja byla cely zivot hubenour, sportovec a tak si to na me pockalo. Fakt to neres, nema to smysl, akorat se budes nervovat.

dzungala
3. črc 2017

@aneta49

Ahoj, nečetla jsem příspěvky výše ale má zkušenost: první těhotenství jsem začínala na 70 kg a končila na 94 asi dva týdny před porodem. Ještě půl roku po porodu jsem měla 84 kg. No a dcera měla roka a pár týdnů a já jsem měla 57 pak 55 pak 53 a to už jsem byla podruhé těhotná...To zhubnutí způsobila protikvasinková dieta kvůli ekzému dcery a kojení. Musela jsem pak přestat kojit, nebo bych se zratila.

Druhé těhotenství jsem začínala na 53 kg a končila na 89 a už gynekolog mi říkal, že teda...no ještě to jde..ale

malá má dva měsíce a mám 72 (takže pecka oproti minule). No a s dvěma dětmi, to budu ráda, když mi zůstane 55..asi

Je to i hodně v tom, jak se člověk přijímá a jak se má rád, jak si sám sebe váží. Když to máš dobře nastavené, nic tě nerozhodí a vše dopade přesně tak, jak ty to budeš chtít.

Tákže si klíďo dej čokošku a nech život plynout. Bude sranda

muhehehe
3. črc 2017

Heleď nečetla jsem pořádně ani jednu reakci, jen ten původní příspěvek... mě hlavně připadá, že není vůbec žádný důvod si myslet, že přibereš 30 kilo,, proč bys měla přibrat tolik? Máš 10 nahoře.. no a? Tak ti přibude třeba ještě šest.. dvacet fakt těžko 😉

makkush
4. črc 2017

Taky skoro 30 a ani ne 2 měsíce po porodu mi zbývá už ,,jen" 5 🙂

barchen
16. črc 2017

@aneta49
Dala jsem 22 kg. Ale já měla před otěhotněním 60kg/176cm a velikost oblečení 38. Nejvíc jsem přibrala ve druhém trimestru a pak poslední měsíc. Za půl roku od porodu bylo všechno dolu bez cvičení, bez diety, moje dítko bylo pěkný nespavec, takže to šlo samo. A v porodnici zůstalo 13kg...

cizinkaa
16. črc 2017

Ahoj. Můžeš být úplně v klidu. Já nabrala v těhotenství 22 kilo, i když mi do průkazky napsali 25 kg. Ale ono je to celkem jedno. Podstatný je, že synovi je skoro 6 měsíců a já mám sama od sebe dole 30 kg. 🙂 Kojení + kočárek = zn. ideál 🙂

cosimamvybrat
16. črc 2017

Nevim, kolik to bylo presne, naposled me vazili tyden pred porodem, takze konecnou vahu netusim, ale tak 26 kg to bylo urcite. A teda nechci te deprimovat, ale me to teda po porodu "samo" dolu neslo. To bylo furt chytrych reci, ze to zhubnu kojenim. Nebo s kocarkem. Tak az bude maly lozit. Tak chodit a behat. No a rok a pul po porodu mam nahore osm devet kilo. Ale nesrezuju si, ja pred tehotenstvim byla hubena az moc, ted by stacilo akorat trosku to telo zpevnit a byla bych spokojena.

teeerez
16. črc 2017

Prvni tehotenstvi +25kg, druhe +27 😖
predtim jsem byla dost hubena, mela jsem 55kg na 180cm, ted jsem rok a ctvrt po druhem porodu a vaha 70kg. Pomaloucku to dolu leze, prala bych si rychleji, ale zas tak moc pro to nedelam. Trochu si hlidam stravu abych uplne neprasila, snazim se veceret jen zeleninu, obcas jdu cvicit (cca 1x za 14 dni, pocita se to vubec :/ )
Kojenim jsem nehubla vubec, zacalo to lezt dolu az kdyz jsem dokojila ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru