Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

ajavrana
28. čer 2009

Ahoj holky, můžu se zeptat, zda se může nápoj použít týden před termínem?

petja
autor
28. čer 2009

ajavrana,nápoj je indikován jako poslední možnost před vyvolávaním umělým,můžeš to zkusit i týden před termínem,ale není zaručeno zda to k něčemu bude.Není to totiž návod k tomu,jak si naplánovat porod...

hedvika
30. čer 2009

Ahoj všem, s nadějí pročítám tuhle diskuzi. Mám termín dle utz ve čtvrtek 2.7.. Protože syn se narodil akutním CŘ, nejspíš kvůli větší váze - jsem dost malá a větší mimnka máme v genech 🙂 - tak se má už v pátek 3.7. rozhodnout, co dál. Přenášet by mě asi dlouho nenechali, miminko má bý zase větší, ale kdo ví... v prvním těh. jsem měla hodně plodové vody, to může být i teď, a navíc ve 31. tt to podle utz bylo spíš menší děťátko. No každopádně jsem si olej koupila dnes, paní v lékárně se na mě dívala trochu ostražitě, ale prodala ho bez problémů.
mám od PA namíchaný olej se skořicí, hřeb.,zázvorem a verbenou, tak zkusím nejdřív teplou koupel s olejem. a pak asi půjdu do ricinu. 🙂 myslím, že je to pořád lepší, než si nechat do sebe rvát nějaké umělotiny při indukci. ale asi se tomu musí věřit, jinak to nefunguje. každopádně dík za všechny iformace a zkušenosti!

luuccaa
1. črc 2009

Ahoj holky,
taky jsem si s nadějí pročetla tuto diskuzi. Včera jsem měla termín, tak jsem zkusila včera večer ricinový nápoj, ale dala jsem tam jen 2 lžíce oleje a to bylo asi málo protože mi jen tvrdlo bříško a jinak se nic nedělo, ani na velké jsem nebyla 😢 . Dnes jdu do porodnice na monitor, tak uvidím co mi řeknou když tak zkusím nápoj zítra znova, protože když do pondělí neporodím, musím na vyvolávačku a to se mi nechce. Tak dám když tak zítra vědět jak ro dopadlo. 😉

petja
autor
1. črc 2009

Luuca,pokud máš jít na vyvolání v pondělí,je zbytečné pít ho dřív než v neděli,stejně to nijak neovlivníš,když si ho dáš dřív,tělo a mimčo dává jasně najevo,že ještě není čas...

kocicinka
1. črc 2009

Já jsem se taky nakonec obešla bez ricinu 🙂 A den před akcí jsem popíjela kořeněný nápoj akorát bez sporýše. Pila jsem odvar z 10 hřebíčků, jednoho kusu skořice a nastrouhaného zázvoru. Ještě jsem tam hodila pytlík jakéhosi zázvorového čaje.Nevím, třeba by se mi porod rozběhl i bez toho. Rozhodně jsem ho neměla jednoduchý, od prvních bolestí celá záležitost trvala 12 hodin. Nástřih jsem odmítla(jnak by mi ho rutinně udělali 😠 ) a neměla jsem na hrázi jedinou trhlinku. Jen vnitřní šití a vytlačené hemeroidy. To šití mě bolí ještě teď.

helulicek
1. črc 2009

já taky měla jen kořeněný nápoj bez sporýše 😉 Nikde jsem ho u nás nemohla sehnat. Od prvních bolestí asi 12h, ale asi tak 9-10hod jsem byla doma, bolesti se daly vydržet. Po příjezdu do porodky za asi 2-2,5 hod odrozeno, nástřih byl, vnitřní stehy - myslím jen jeden nebo dva. Porod v pohodě. Už druhý den jsem v pohodě chvilkama seděla. A teď už o něm ani nevím 😉

veronika.h
2. črc 2009

Ahojte holky, tak už došlo pomalu i na mě ☹. na poslední KO nález zralý k porodu, otevřená na 2 prsty. Dvě noci po sobě mám kontrakce, který ale po několika hodinách přejdou. Navíc mi naměřili hodně vysoký tlak, mimi má celkem vysoký tep a Dr. nechce čekat. Termíny mám v pátek a v sobotu ráno mám jít na tabletu. Přesně, co jsem nechtěla ☹. Jenomže já cítím, že už by se mimi mělo narodit, z těch bolestí jsem vyčerpaná a prcek se mi v břiše strašně vzpíná☹. Takže piju kořeněný nápoj a pokud se to samo nerozjede, v pátek zkusím ricinový koktejl.

veronika.h
2. črc 2009

Jo a sehnala jsem sporýše, tak to je fajn🙂

petja
autor
2. črc 2009

Koci,nástřih rutinně?To se ještě dělá?! ☹ A to vnitřní poranění vzniklo jak?

Veru,drž se a ať to dopadne skvěle!!!

alleycats
2. črc 2009

Ano nástřih rutinně dělají třebas v mělnické porodnici ☹

veronika.h
2. črc 2009

TAk to je hrozný☹. V Brně naštěstí nedělají, ale ještě je na to stejně upozorním. Včera se mi Dr. trošku smála, když jsem se ptala, jak velkou má miminko hlavičku, že cvičím hráz, tak říkala - to my poznáme, jak je pružná....

kocicinka
2. črc 2009

Petjo, myslím, že jsem to líčila v tématu o epinu...Prostě v závěru porodu se tam přiřítila nějaká stará nepříjemná doktorka a už od dveří halasila, ať mě nastřihnou, ještě do mě ani nekoukla. I ta mladá doktorka, která mě rodila, by mě nastřihla, kdybych na začátku neřekla, že to nechci. Naštěstí moje přání respektovala. Myslím, že v porodnici, kde jsem rodila(Hořovice), nástřih rutinně dělají podle toho, kdo tě rodí. Buď máš štěstí na člověka, nebo ne.
To vnitřní poranění vzniklo tím, že malý byl obřík- 4,5 kila. Dnes jsem se dozvěděla, že leckde jdou takhle velká míma císařem... Taky mám sliznici v pochvě hodně křehkou- často trpím na záněty.Šili mi to pokračovacím stehem, takže ani nevím, kolik toho tam mám.
Veroniko, to máš štěstí. Tak budu držet palečky, ale určitě to budeš mít v pohodě 😉

kocicinka
2. črc 2009

Alleycats- ta fotka s kočičkou je úžasná 🙂 Taky máme doma jedno kočičí stvořeníčko 🙂

veronika.h
3. črc 2009

Ach jo, včera mi MM byl v lékárně pro ten olej a nechtěli mu ho prodat, nechápu, proč s tím dělají takový cavyky 😠 😠 . A to řekl, že to má pro psa na zácpu a oni že vnitřně se to užívat nesmí! Nakonec mu to ale namíchali. TAk nevím, jak "silný" to namíchali, na lahvičce je napsaný 28g...

petja
autor
3. črc 2009

holky ja radim kupovat ricin mimo lekarnu,např Hadek,Salus... 😉

markchina
4. črc 2009

Holky, ja taky zkousela kde co na vyvolani porodu a nakonec me vyvolavacka neminula a jsem za to ted vdecna. Byla to pohoda, rano v 7h. rano na prijem na porodni oddeleni, bez stresu a bolesti, v 8h. prvni tabletka, v 10 dalsi, ve 12h. zacly poradny kontrakce a 14:45byl maly na svete. Takze na vyvolani klido i priste 😉 . Hlavne jsem se nemusela stresovat, jestli to poznam a kdy mam jet do nemocnice.

petja
autor
6. črc 2009

no ale ne každému vyvolání zabere právě tak jako tobě.A navíc a to myslim je hlavní důvod,proč to nejen já odmítám je,že to není přírozená,ale uměle navozená cesta!

kitina
7. črc 2009

tak děvčátka, teď jsem dopila koktejl, tak uvidíme co to s našim kulíškem udělá. A chuťově bych řekle, že je to úplně v pohodě 🙂

kitina
7. črc 2009

tak to vypadá, že nic, prostě se mu v bříšku líbí a jen tak to měnit nehodlá ☹

ondrat
7. črc 2009

Kitina, já nápoj vypila včera a taky vůbec nic, ani záchod, chuťově jsem to čekala taky horší a bylo to v poho 🙂 .Zítra jdu do porodky na kontrolu, tak uvidím, co mi řeknou.Jsem sice 40+2, ale první porod jsem měla císařem, takže prý nebudou dlouho čekat. Druhý bych chtěla přirozeně 😵

kitina
7. črc 2009

Já tedy WC ano, tak aspoň vim, že nějakej účinek to mělo 😀 . Já jdu na KO do porodky ve čtvrtek, tak jsem taky zvědavá. A u nás nechávají jen 41+3, takže se bojim bojim, že mě ta vyvolávačka nemine, zkusim ještě v sobotu 😒

kocicinka
7. črc 2009

holky, tak zkuste ještě ten kořeněný nápoj... Jinak my jsme vyvolávali sexem, červeným vínem, procházkama...

kitina
8. črc 2009

My tedy sex taky zkoušeli, ale s tim 20ti kilovym břichem a manža taky neni žádnej proutek to neni nic extra, procházky bych řekla, že mají přesně opačnej výsledek, kulíškovi se to ohromě líbí a usne. Břicho už mám tak 3týdny až mezi kolenama 🙂 , takže procházky taktéž bez efektu. Víno mi moc nechutná, takže to jsem ještě nezkoušela.
koci... ty jsi ten nápoj zkoušela? Taky jsi přenášela?

kocicinka
8. črc 2009

Kitino, jojo, termín jsem měla 14.6 a malý se nakonec rozhoupal sám 21.6. V pondělí den na to už mě chtěli vyvolávat, ale já bych tam bývala asi nešla. Hele, nakonec vím, že bych udělala blbost tam nejít, páč malý měl zelenou plodovou vodu, byl přenošenej se známkama infekce(dávali mu ATB) a měl 4,5 kila. Jonášek měl agpara 10 10 10, ta infekce se projevila až druhý den.
Matroš na ten riciňák jsem měla nachystaný, ale bála jsem se to prubnout, raděj jsem vyčkávala a popíjela ten odvar ze zázvoru, skořice a hřebíčků a sexovali jsme. Ten sex byl pro mě za trest, ale byla to moje naděje, páč mi všichni- i doktoři říkali, jak to funguje...

kitina
8. črc 2009

Ondrat, jak jsi dopadla v té porodce, co Ti řekli?

kitina
9. črc 2009

Tak bohužel nám dopadla KO špatně - zamčeno na 6 západů a v pondělí na vyvolávačku ☹ , tak do neděle budu zkoušet všechny možný recepty, jak ho vyšolíchat přirozeně 😉 , čajík už popíjim...

kocicinka
9. črc 2009

Kitino, já to měla to samé... Ve středu KO a pokud neporodím, tak v pondělí na vyvolání. No a v neděli v 6 ráno mi začali stahy 🙂 Tak třeba to budeš mít taky tak. Neházej ještě flintu do žita 😉

petja
autor
9. črc 2009

kiti,nápoj zkus v neděli,

kitina
9. črc 2009

Petjo, myslíš, že v sobotu navečer (tak v 18h) je brzo, pokuď už by se kulíškovi chtělo, tak bych to raději měla za sebou v neděli, kdy si myslim, že v porodce bude větší klid. Nebo teď když to ještě nevypadá nijak. tak počkat až třeba do neděle poledne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru