Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

shermen
19. pro 2010

@shira_ Tak držím pěstičky 😉 .Já byla dnes,respektive přítele jsem poslala do lékárny pro olej a řekli mu,že ho nevedou ☹ .Tak musím zkusit někde jinde.

vafle
19. pro 2010

@shira_ já ho taky musela vypít dvakrát :( a po druhé se mi z něj udělalo pěkně špatně....ale vypila jsem ho asi v 16:00 a od 3 od rána krásné stahy v 10 příjem v porodnici...a pak koooooooomplikovaný porod (malý měl kratičkou pupeční šňůru)

shermen
19. pro 2010

@vafle Já pořád váhám jestli si ho dát nebo ne 😒 .Mám sice doma 2 děti,ale krom toho že mě vždycky jen praskla plodová voda nic o porodních bolestech nevím.Tak mám spíž obavy abych si nějaký nepřivodila ☹ .Si říkám buď to bude jak ty dva porody před tím a nebo si teda dotřetice užiju porod se vším všudy 😒
.

vafle
19. pro 2010

nebýt té komplikace měla bych z porodu jen pozitivní zážitek......kontrakce mi nepřipadaly nějak děsivé.......ale rodila jsem 29 hodin :( malý díky tomu pupečníku nešel ven....

tím jsem chtěla říct že se mi nezdá že by ten nápoj bolesti zhoršoval....
udělej to tak jak cítíš že by to mělo být to je jediné správné řešení 🙂 držím palec

shermen
19. pro 2010

@vafle Tak to jsi si teda užila.Mě jak první tak druhej porod vyšel stejně na 5 hodin od doby kdy mě odtekla voda.Tak že pohodička 😉 .Tak že když se dozvídám,dočítám kdo a co jak měl,tak se úplně děsím co když mě to potká taky 😒 .Jsem říkala doma,jestli já pojedu z bolestima,tak v té porodnici budu jak prvička a ne jak mamina co má doma už dvě děti 😀 .Protože vůbec nevím co jsou to bolesti,fakt nevím 😒 ☹ .

shira_
19. pro 2010

@vafle bohužiaľ, to sa nedá ovplyvniť, s tou pupočnou šnúrou by to bolo tak či tak ... teší ma, že nápoj fungoval.
@shermen jááj no tak to ti v dobrom závidím...musíš veriť tomu, že do tretice to bude tak isto.ale ja myslím že nápoj bolesti nezhorší. ja sa obávam skôr tých žalúdočných ťažkostí, neviem si predstaviť rodiť a vracať zároveň. 😝

shermen
19. pro 2010

@shira_ No já se vždycky připravuju na to nejhorší,pak když je to lepší tak je jen dobře 🙂

sarka242
19. pro 2010

Ahoj holky.Nějakou dobu to tu pročítám a ve středu 39.tt jsem si namýchala koktejl (doktoři dva týdny tvrdí, že je to na spadnudtí,malý naléhá a jsem na prst otevřena).Pět hodin po vypití mi začali pravidelné kontrakce po 4 minutách. Za další dvě hodiny jsme vyrazili do porodnice,kde mi natočili monitor a řekli že je to rozbíhající porod,ale nemají místo. ☹ Dali mi prášek(prý na uvolnění dělohy) a poslali domu.Za hodinu bylo po kontrakcích. Na internetu jsem si našla,že prášek je na sklidnění 😖 . Dnes jsem skusila druhý pokus. V jednu odpoledne vypila koktejl.V sedum pul hodiny na wc a od té doby mi tvrdne břicho,tak čekám 🙂 .Odpoledne jsem si pro jistotu došla na pětikilometrovou procházku. Dodávám,že jsem druhorodička a v šestým měsíci vyhrožovali doktoři,že malýho nedonosím.

shermen
19. pro 2010

@sarka242 Tak to máš teda zajímavý 😲 to teda koukám 😲 a stále jsi 2v1 to je teda opravdu zajímavý.Tak snad to brzy příjde,držím pěstičky 🙂 .

marinka
19. pro 2010

@sarka242 Když tak to podpořte sexíkem, jestli se ti začnou rozbíhat bolesti 😉 Mně po tom koktejlu po 7 hodinách bolesti skoro přestaly a po sexu se rozjely okamžitě po 3 minutách 😉

shermen
20. pro 2010

Jo my to taky podporujem sexem a pořád nic ☹ .Teď jsem došla od doktorky a taky nic ☹

marmla
20. pro 2010

@sarka242 Tak u mně vyhrožujou od 32 tt a zatím nejsou náznaky, jen poslíčci. Ještě má prcek čas. 😉 zkuste to podpořit sexíkem jak raděj holky,třeba to zabere 😀 Držím pěstičky

pec
20. pro 2010

Ahoj holky, myslíte, že nápoj zabere jen v případě, že už je to nějak nachystané? (Např. zkrácený čípek, otevřená apod.) Já jsem 39tt a moje cervix skore je stále 0. První porod jsem měly vyvolaný tabletou přesně v den termínu, protože jsem neměla plodovku. A teď je tam malá taky na sucho, tak nevím, jetli to má smysl vůbec zkoušet..Co myslíte?

shermen
20. pro 2010

@pec Ahojky,no já podle toho co jsem tady četla,tak vypadá že to zabírá.A taky jak píšeš,jestli už jsi připravená respetive malý jestli už je připravený k porodu.Pokud ne,tak tady holky píší,že se nic nestane max.se dobře vyprázníš 🙂

bocinka
20. pro 2010

@shira_ ahojka, promiň, že jsem nenapsala, jsem s malou vnemocnici a internet mi zapojili až dneska.... Přesně jako ty - krom zvracení - jsem to měla i já... ale něco z toho bylo, pěkně mě to připravilo, změkčilo čípek.... 😉 😉 tak třeba to bude u tebe stejné... a odhad váhy Ti dělali??? mě měli vyvolávat na vánoce a nakonec to udělali dřív, páč byla Sof veliká...

@pacakovanada tý jo, to jsi odolná asi.... 🙂 a je fajn, že máš takovou gynekoložku, moje nechtěla ani slyšet....

bocinka
20. pro 2010

@marmla jééé 4 kg a 54 cm měla Sofinka taky.... a narodila se po indukci 39+6 tt

bocinka
20. pro 2010

@cudlinka22 ahoj, my se tu asi potkávaly, co.... 😀 😀
@marinka ááámen.... taky si nemyslím, že bychom to dělaly z hecu... a i kdyby to mělo být jen pro psychickou pohodu maminky, která má doma dalšího prcka, nebo dva, nebo tři, je jasný, že chce být s něma doma na Vánoce....

marmla
20. pro 2010

@bocinka tak to jste měli krásně velkou holčičku. No to už nejsou ani miminka, ale skoro batolata, že? Rozhodně si nemyslím, že bych teď měla mít menší miminko než byli kluci, už proto bych uvítala kdyby šel ven sám a dřív, ale pokud se mu nechce tak s tím nic nenadělám. Nám by se to celkem hodilo jak teď bude to vlno, manžel by se postaral a neomezoval by se zbytečně v práci, ale jak říkám vše má svůj čas 😀

shermen
20. pro 2010

4 kg a 54cm to je opravdu kus slečny už 😉 .To si ani nedovedu představit 😒 .Já měla obě děti 49cm a 3.20 a 3.15,tak počítám že teď do bude taky do těch 3.50 víc snad ne.To už pak opravdu není ani miminko ☹ .Ale to člověk taky neovlivní ☹ .

marmla
20. pro 2010

@shermen Mně se všichni divý, že se nad prckama rozplývám, ale kluci mi rostli velice rychle a u těch menších dětí mi vše připadalo tak roztomilé, a že rostou pomaleji. Kamarádka má teď holčičku šest týdnů 4,30, to mi měli ani ne na týdnu. Ale hodně dětiček je tak velikých, čím to asi je? U mně to nejspíš udělalo přenášení, ale u bocinky netuším čím to je hihihi 😀

shira_
20. pro 2010

@bocinka ach jaj, ja práve netuším, kolko bude malý vážiť. vobec mi to už nehovoria. teraz chodím len na ctg a sono to je taká rychlovka, iba prietoky, nič viac. dnes ráno som si chcela dať ten riciňák znovu, len mi bolo zle. tak som si to rozmyslela. lenže teraz zase uvažujem, že sa s ním dnes už dorazím a uvidíme... brucho mám tvrdé ako kamen a je mi stále zle..tak neviem, fakt či mi nebude ešte horšie alebo mi to pomôže 😝

shermen
20. pro 2010

@marmla Mě když se narodil syn tak váhu měl pěknou,ale po 3 týdnech jsme přešli na umělou výživu a to z malýho mimka rázem nebylo nic ☹ .U dcerky jsem si to užívala,tu jsem kojila do 11 měsícu,tak že ta byla maličká,no pravda ona je doteď takovej střízlíček 🙂 .

cudlinka22
20. pro 2010

@bocinka jóóóó, potkávaly 😉
@pec s CS 0 toho moc nenaděláš, to máš jako tlačit mimčo proti zavřeným dveřím ☹ Ricinový olej je dělaný na to, aby pořádně podráždil střeva a ty pozlobily dělohu, která na to reaguje kontrakcemi. Když je to pěkně nachystaný, čípek je pootevřený a měkký, tak se může porod hezky rozběhnout. Nápoj samozřejmě zkusit můžeš, to ti neublíží, max. se po... a třeba se čípek aspoň líp nachystá.

shira_
20. pro 2010

ja som našla toto:
Ricínový olej
Jedno z najstarších známych laxancií je ricínový olej. Pri adekvátnom dávkovaní (10-30 ml) pôsobí počas niekoľkých hodín a vedie k hnačkovitému vyprázdňovaniu. Môže však dôjsť k alergickým reakciám ako kožná vyrážka alebo podráždenie žalúdka. Ricínový olej pozostáva z väčšej časti z neúčinných trigliceridov kyseliny ricinolovej, z ktorých je až v tenkom čreve lipázami uvoľnená účinná kyselina ricinolová. Brzdením vstrebávania sodíka a vody z čreva a prídavným naberaním vody a elektrolytov do čreva vzniká mäkká stolica so zväčšeným objemom, ktorá spôsobí preháňavý účinok. Navyše kyselina ricinolová priamo dráždi črevnú sliznicu a podporuje tým preháňavý účinok. Ak je však narušené trávenie tukov, neprejavia sa účinky ricínového oleja, rovnako ako pri podávaní antihistaminík. Kvôli nepríjemnej chuti je dnes ricínový olej používaný zriedka.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Alergia
tak to podráždenie žalúdka je asi aj moj prípad, len sa na ten olej pozriem a už sa mi robí špatne 😀 tak idem skúsiť ešte niečo iné a keď už mi bude ozaj prihárať, dopijem ten zvyšok fľaštičky. kúpila som si dnes aj nový marhulový džús 😀

shira_
20. pro 2010

@cudlinka22 ja som ho asi tiež tlačila proti zavretým dverám... krče boli, kontrakcie boli ale všetko prešlo 😝

shira_
20. pro 2010

nejaký blbý odkaz mi tam hodilo- má tam byť /prehanadlo ... teda myslím...

marmla
20. pro 2010

@shermen Taky první syn byl kojenej do šesti týdnů a přibíral hodně, ale neustála jsem koliky a začla krmit z lahve, síla jak jsem byla blbá 😢 . Druhýho jsem kojila 13 měsíců a bylo to super. On je hubeňoučkej od malička, každej má jinou postavu. Jsem zvědavá na třetího jakej to bude kusanec 😉

marmla
20. pro 2010

Holky s tím kořeněným nápojem máte nějaké zkušennosti? Jestli to pomáhá k otvírání čípku a uvolnění porodních cest? nevim jestli ho vyzkoušet aby mně to ještě trošku povolilo. Cs mám 2 a ráda bych tomu případně malinko pomohla

pec
20. pro 2010

Holky, moc díky za reakce. 😉 No, malé v bříšku domlouvám, ať se trochu umoudří a začne si to už chystat na cestu ven. To snad ani není normální , mít týden před porodem CS 0 ☹ Ach jo... Nápoj bych vyzkoušet chtěla, třeba by se to aspoň začalo trochu chystat, ale stejnak jsem nesehnala u nás olej..

bocinka
20. pro 2010

@marmla no byla větší, než ostatní, ale nepřišlo mi to, páč je moje první a pro mě to bylo miminko.... 😵 😵 moje kamarádka třeba porodila chlapečka 3 kg, na 6ti týdnech měl 6 kg a v roce 17 kg, myslím, že to není o por. váze....navíc my jsme s Mírou oba velcí, takže jsme prcka ani nečekali... 😝

@marmla míra má 2 m, je teda štíhlý, ale ramenatý a vůbec kus chlapa, mě je teda taky "kus" mám 180 cm a jsem i při těle, tak si myslím, že to je i tím.... Jooo ale Míra i já jsme měli pod tři kila.... 😀

@shira_ já bych do toho šla, když už je mi zle, tak do toho, kdyby mi bylo dobře, tak se mi zase nechce dělat si zle... 🙂
@cudlinka22 marinka byla taky zavřená a šup bylo to... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru