Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

marinka
25. bře 2011

@beisis Jj, přesně, on udělal takové jako by kousky a zůstal nahoře 😅
@mataharyy Držím moc palce, ať to zabere!!

beisis
25. bře 2011

@mataharyy
@marinka No já doufám, že já to letos potřebovat nebudu protože bych měla mít plánovaný porod kvůli prvnímu císaři. Teda jestli vše půjde tak jak má. Ale když ne a měla bych rodit normálně, asi to risknu znova 🙂 Furt lepší než vyvolávačky nebo ten hnusnej oxitocín

eriana
25. bře 2011

A když se to rozmixuje? Nebo prskne do šejkru? To by se to mohlo pořádně promíchat...
Jsem líná to hledat, jaký jsou tam ty poměry surovin? Jestli někdo víte u obojího, jak nápoj tak tenhle utrejch 😀
@mataharyy Tak to zní nadejně!! 😉 Ještě si dej horkou koupel a hurá do toho 😵

beisis
25. bře 2011

@eriana myslim, jestli si to dobře pamatuju tak do půllitru se dá náprstek vodky nebo slivovice, panák ricinového oleje a zbytek meruňkového džusu.

beisis
25. bře 2011

Tak jak to svámi holky vypadá? Furt čekám na nějaké info 🙂

mataharyy
25. bře 2011

Tak hlásám že po hodině od užití jsem si poseděla na záchodě, což po třech týdnech na železe byl až zázrak 😎 takže projímavé to opravdu je i když mám střeva odolná, toto mě prohnalo, od té doby pár nějakejch křečí ale netuším zda je přičíst střevům, či porodu 😅 a teď (dvě hodiny od užití) klídek pohoda a nic... Tak já nevím 😔 Snad se to ještě hne 😅
@eriana tak na ten moloťák jsem našla poměr půl panáka riciňáku, půl čirého alkoholu (píšou slivka, já dala vodku, ze slivky bych se poblila 😝 ) a do 0,33 l dolejt džusem...
Já rozkrájela meruňky zalila to tou kompotovou vodou, rozmixovala, nalila na směs vodky s riciňákem a pořádně proklepala, aby se to spojilo a pak to do sebe začla klopit, ze strachu že po odležení by se to zas rozdělilo 😉 Takže rozmixovat, nebo vyklepat v šejkru je dobrej nápad a pak se to i méně tahá 😉

beisis
25. bře 2011

@mataharyy Náhodou jako projímadlo to je super měla jsem po železe stejnej problém, že jsem si na záchod vůbec nedošla a tohle mi teda opravdu pomohlo a prohnalo a taky se mi pěkně ulevilo i 😀

mataharyy
25. bře 2011

@beisis Jo to je fakt, po tom železe je to super změna 😀

mataharyy
25. bře 2011

Tak tři hodiny od užití a nic, projímavé účinky jsou fuč a porod nikde... Takže jdu do vany a lehnout si, pač zítra máme na plánu tu tchýni, tak možná až jí uvidím zvedne se mi tlak a začnu rodit 😀

beisis
25. bře 2011

@mataharyy To je škoda, tak snad ti to brzy zabere nebo se malé nakonec rozhoupe samo 🙂

mataharyy
25. bře 2011

@beisis mám prostě tvrdohlavé děti 😀 Tak tam píšou tři až šest hodin, tak uvidíme... Třeba i ta vana pomůže a trochu se to hne kupředu, ale fakt nic ještě před hodinou se mi zdálo že by... ale teď nic 😅 Ještě mám na dávku po ránu když na to přijde... pak ta tchýně... Snad to do konce týdne nějak půjde, přece sám nechce aby ho ven tahali tabletama 😀

beisis
25. bře 2011

@mataharyy No jasný jdi do toho přeju ti aby to vyšlo. Tak dobrou noc a pokud možno jeď rodit už 😀

mataharyy
25. bře 2011

@beisis Už bych mohla... 😅 Tak dobrou jdu hodit lázeň a tiše doufat... A musím něco sníst mám z toho koktejlu nějakou pachuť v hubě 😀

beisis
25. bře 2011

@mataharyy Já si dala bábovku a hned se mi bude líp usínat. Padaj mi už dneska víka, tak dobrou noc a budeme držet palečky i s mimčem 🙂

mataharyy
25. bře 2011

@beisis Já jdu zožrat pomeranč 😀 Taky to dnes balím, tak dobrou a kdybych se zítra neozvala, tak snad rodím 😀 Páá páá

mataharyy
26. bře 2011

Tak mám asi smůlu, stále tu a astále v celku, sice kontrakce se po koupání dohrabošili, ale zase slabé a po pár hodinách nic 🙄 Kdy jste zkoušeli ten druhej a další pokus??? 😕

eriana
26. bře 2011

@mataharyy Dobré ráno, tak koukám, že se dítku moc nechce 😒 Kdy se to zkouší znovu nevím, uvidíš jak Ti bude přes den a třeba zase večer že by sis dala?

beisis
26. bře 2011

@mataharyy já bych to zkusila hned druhej den. A u sebe jsem to zkoušela taky vlastně hned. Sice zabral až třetí pokus, ale mimčo jsem ven už dostala :D

mataharyy
26. bře 2011

@beisis Tak jdu na druhej pokus, pač teda jsem zjistila že se opravdu otevírám a bezpečně vím že hrdlo už není pevně uzavřené... Tak třeba včerejšek to pomalu připravil a dneska to dotáhnu 😀 Takže držte palce jdu mixovat 😀

beisis
26. bře 2011

@mataharyy Jen do toho a půl je hotovo. Já držím palečky a přeji ať to máš brzy za sebou a kdyby se ti cokoliv nezdálo, tak radši jeďte 🙂

mataharyy
26. bře 2011

@beisis tak mládě je čilé, kope tak už jen ty kontrakce a vodu potřebuji pořešit a máme vyhráno 😎 Do konce týdne to prostě musím stihnout 😀 😀 Navíc dneska má směnu v nemocnici i můj doktor, tak by to bylo super 😎

mataharyy
26. bře 2011

Tak piju... Pokud to bude jak včera, do hodiny se pos... 😀

beisis
26. bře 2011

@mataharyy Tak ještě do toho zasexovat ať tomu taky pomůžete dej si skleničku vína a dlouhou procházku 😀 Všechno naráz snad už musí pomoct.
Ehm včera bych za to, abych se posr..... dala cokoliv. Zase mě trápí to co před rokem a to mě fakt ničí 😒

mataharyy
26. bře 2011

@beisis Jo jak praví můj muž není větší slasti než se dobře vysr... 😀 Tak mám koktejl vylemtanej a teda jeden poznatek ze včera, dnes mi chutnal o dost méně moc sem v něm cejtila ten olej, přitom poměr byl stejnej... U posledních pár loků už jsem myslela že vrhnu 😀 a ne dítě... 😎 Tak hádám třetí už nebude potřeba 😅 , jináč procházka ne, čekáme tchýni a sex taky ne máme tu malou pobíhající antikoncepci 😀 a víno doma nemám 🙄

beisis
26. bře 2011

@mataharyy No tak to teda tomu moc nepomáháte :D. I když tchýně je taky velká antikoncepce 😀 .
Jo to je pravda stou slastí. I když pánové stim problémy nemaj.
Taky se mi ty chutě stupňovali, ale člověk to přežije, když ví proč to dělá 🙂

mataharyy
26. bře 2011

@beisis No v případě velké nouze (snad nebude třeba) jsem ochotna ještě to zítra prubnout, ale obávám se že na čtvrtej pokus už bych neměla, mám v hubě jak v polepšovně a dumám čím to zajíst, pač mám fakt dojem že půjdu obejmout záchod 😒 Včera byl sex, dnes se musí pracovat 😀 No tchýně to není antikoncepce, to je anti všechno 😎
Jináč mi došla jedna věc, jak jste tu psali že vám to "ztvrdlo" ono já jak to mixuju i s těma meruňkama, tak mi to nijak netuhne, nehrudkovatí a ani se neodděluje, takže je možné že je "problém" v tom džusu 😉

beisis
26. bře 2011

@mataharyy Jo to je pravda to mě nenapadlo, ale tak ono je to jedno a zkus to zajíst čokoládou, to je takovej dobrej zajídák. No já jsem taky řikala do třetice všeho dobrýho. Ale tak u mě to bylo tak, že buď by třetí pokus nevyšel, nebo bych musela stejně druhej den ráno na příjem do porodnice. Takže já jsem fakt chtěla, aby malej už šel na svět.

eriana
26. bře 2011

@mataharyy Tak druhý pokus? Jak Ti zatím je? 😉

a problém je spíš fakt v nedostatečným rozmíchání, ono smísit olej s čímkoliv je docela těžký, takže nejlepší asi ten mixér, já to zkusím v šejkru, ale tam se musí dát led, právě aby se to promíchalo, bez ledu to neudělá nic.

No jsem zvědavá, jak budu toho malýho ďábla vymítat já, čím vším 😀 😀

beisis
26. bře 2011

@eriana Třeba nebudeš muset a malýmu se bude chtít na svět samo. 🙂

mataharyy
26. bře 2011

@beisis tak u mě pokud dojde na třetí pokus, tak taky "za pět dvanáct..." ☹ jináč nástup... Asi si spíš dám rohlík, nebo tak něco, čokoládu nějak teď nemusím, ač jí normálně sežeru tunu 😀
@eriana Jo druhej, tak zatím se mi zvedá parádně kufr, melou se mi střeva a chytají mě křížové bolesti (to jsem včera nezaznamenala...), tak jsem zvědavá... Ale nevím zda přičíst tomu moloťáku, ale od včera jsem se značně otevřela a už není hlenová zátka, takže je to nadějné, snad... 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru