Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

batul
24. srp 2011

na ricinovém oleji je to proto, že je to silné projímadlo a neměl by se prodávat v lékárnách k vnitřnímu užití, to je možné, ale lege artis na lékařské doporučení

vrkocka
24. srp 2011

@batul zatim me to neprohani,,je to hodka od podani,,,myslimze jsem toho mela malo

batul
24. srp 2011

Kolik přesně? ono to působí fakt individuálně, někdo nic a druhý šílený průjem a zvracení. ricinový olej nepůsobí jen na receptory svalů ve střevě, ale i na dělohu, tak zaleží jak moc je děloha připravená se stahovat.

beisis
24. srp 2011

@vrkocka Ono taky trvá než to začne fungovat. Jako mě to všechno začlo zhruba po těch čtyřech hodinách po vypití, ale prý to může trvat i šest hodin nebo se účinek nemusí dostavit vůbec. Já jsem měla štěstí, že fungoval. Teda aspoň na ty poslíčky 🙂

kitina
24. srp 2011

@vrkocka Tak já jsem teď dopila, tak uvidim. Mě to tedy vyčistilo vždy až tak po 2 hodinách, myslím, že hodina je brzy 😉

lupaat
24. srp 2011

ahoj, k ricinovemu koktejlu.
moje PA mi doporucila povarit mleko (hrnecek) s celou skorici, nechat prejit varem, vyndat skorici a dat 1-2 polevkove lzice ricinu. Reakce jsou individualni, jak dle casu, tak intenzity nastupu.
Muze se stat, ze bude jen prujem a nic vic a nebo nebude ani ten prujem.
A taky se muze stat, ze zacnou velke krizove bolesti, to chce pak rychle do porodnice.
Pred tim mne varovala...ja jsem citliva na veskere latky, vcetne bylinek, budu zkouset 1 lzici, mam tri dny po TP.
Uvidime...
Tak hezky beze strachu a i bez alkoholu (i kdyz taky si nemyslim, ze by hlt domaci slivovice uskodil).

petka152
24. srp 2011

@kitina drzim palce aby zabral!
@lupaat ten recept sa mi tiez pozdava, tiez skus dnes?

vrkocka
24. srp 2011

tak ja mam bud poslicky ci nevim,,bo bolesi zacaly nejake,,,

petka152
25. srp 2011

ahoj holky, ako ste vcera dopadli? u nas bola velka burka a ja som mala poriadne poslicky, az som sa modlila aby som neporodila, lebo manzel je na sluzobke a pride az v piatok

vrkocka
25. srp 2011

ahojte,,u nas po koktejlu poslicci po 5minutach cca od 21h..do 14h jsem nmespala,,ale nejely jsme a pak jsem usnula,,takze opet nic☹Asi proste nechce 😒

petka152
25. srp 2011

@vrkocka musime byt trpezlive, akurat to cakanie je uz na palicu,.mala si aj prujem?

vrkocka
25. srp 2011

@petka152 nemela jsem nastewsti prujem

vrkocka
25. srp 2011

teda tkato poslicic od 21h do 1.30h

luczinek
25. srp 2011

holky,ja si koktejl dělala asi 4krat,než zabral v 38+0

vrkocka
25. srp 2011

@luczinek aha a pak zabral?No jako ja nevim zda do toho jeste jit,,bo aybch takhle silne poslikovala a pak nic,,to je na pepku

kitina
25. srp 2011

@vrkocka
@petka152 Tak holky u nás tedy vůbec nic, ani poslíčci. Jen opět zabralo projímadlo, takže o půlnoci pěkná s...ka. Taky tu byla bouřka. Jen tedy ráno odešla zátka, ale to spíš připisuju včerejšímu Hamiltonu na KO 😖
Už na to peču, ještě budem zkoušet sxík, ten podle mě funguje líp 😉

petka152
25. srp 2011

@kitina tak sa to snad rozbehne, ked uz ti odisla ta zatka. mna zase od vcera boli brucho ako keby ze to mam kazdu chvilu dostat

luczinek
25. srp 2011

@vrkocka jo,zabral.Hrozil mi cisař,už mam totiž jeden za sebou,a moje gynekoložka tvrdila,že maly bude moc velky,navic jsem měla těhu cukrovku,tak že bude mit v terminu určitě přes 4 kila,takže opět cisař.No a ja se tomu branila jako čert křiži,zkoušela všechno možne,až nakonec tento napoj.4 x během 10 dni a nakonec zabral.Na kontrole mi ještě dr řikala,že to na porod v brzke době vůbec nevypada,no a ja si dala napoj kolem 6 večer,kolem 9 ještě sex.Celou noc jsem běhala čůrat,pak o půl 4 se zvednu,že zase poběžim a šups,běžela jsem,ale do koupelny,protože mi praskla voda 😀 Tak jsme jeli do porodky,od te půl 5 rano nějake ty bolesti,ale nic hrozneho,a o půl 8 rano Matyašek na světě,takže cca 4 hodinky od prasknuti vody a porod v pohodě,žadne šilene bolesti,dalo se to,klidně bych šla znovu 😉 (až na to šiti,to bych s radosti vynechala,přiště koupim epi-no a olej na masaž hraze a budu poctivě cvičit a mazat).Pišu bez čarek,cosi mi tu maly pomačkal,a nepiše mi to,jen hačky.

petka152
26. srp 2011

ahoj holky, tak dnes som zacala popijat koreneny napoj, skusim ho pit do nedele a uvidim ci sa bude nieco diat, potom si dam pauzu a bud. sobotu kotejl. s vami to ako vypada?

vrkocka
26. srp 2011

holky ja dnes na kontrole otevreny cipek na 2 prsty,,,rikala ze to nebude mit dlouhe trvani snad,,,myslite,ze mam jeste dat ten ricinak?

petka152
26. srp 2011

@vrkocka tak super, snad to uz bude coskoro

petka152
26. srp 2011

tak ja od rana popijam koreneny caj a brucho mam tvrde ako kamen. som zvedava ci to niecomu pomoze, zajtra a pozajtra pokracujem

petja
autor
26. srp 2011

@vrkocka nápoj bych pila,až mi bude horzit vyvolání,jinak bych to nechala volně

lilianka77
26. srp 2011

Holky, držím vám pěsti, aby bylo vše OK. Jen dotázek - je lepší před nápojem jíst střídměji, aby pak nebyl ten průjem moc dlouho, nebo je to úplně jedno, jestli se nacpete a pak to vypijete ??? Předem díky za odpověď

petja
autor
26. srp 2011

@lilianka77 já neměla průjem ani jednou,průjem není nutný důsledek

vrkocka
26. srp 2011

@petja no on je celkem veliky,,takze bych radeji kdyby se to nejak rozjelo,,ona rikala,ze mi chybi ty stahy,,ze se otviram,,,ale::::

petja
autor
27. srp 2011

@vrkocka kolik ti odhadují váhu?Moje děti měly 3510 a 4020 porodní váhu
taky jsem neměla stahy až do samotného porodu,ani poslíčky nijak silné...

vrkocka
27. srp 2011

@petja kolem 4kil odhad....no me proste obcas se stahne brichoi,ale jinak nic...☹

petka152
27. srp 2011

holky tak ja som si uz vcera myslela ze vecer pofrcime do porodnice, cely den som popijala koreneny caj a od deviatej do jedenastej som mala kontrakcie cca po 5min ale nepravidelne ale dost silne, po dvoch hodinach to zacalo ustavat az prestalo, dnes pijem znova, uvidime ci sa bude nieco diat

petja
autor
27. srp 2011

@vrkocka já to měla přesně tak,nenech se tím vůbec znepokojovat,já byla v den TP zavřená,dva dny nato se porod rozjel z nuly na 100%.Nad to není,když dáš mimču šanci řídit si to samo.Do 4.září máš ještě času...Já porodila 3dny po TP

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru