Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

luczinek
30. pro 2011

@maky_maky já zkoušela taky dříve.Termín jsem měla 4.července a nápoj jsem si dělala 3x,první dva nic,až ten třetí zabral,dělala jsem si ho 19.tého června odpoledne,večer sex,o půl 4 ráno rupla voda a 7:39 byl malej na světě.Přesně 2 týdny před termínem a měl 52 cm a 3650 g.Já právě chtěla porodit kapánek dříve,prvního jsem měla císařem,teď jsem měla těhu cukrovku,dle dr malý o měsíc větší,a že pokud je váhový odhad u dítěte 4 kg a první bylo císařem,tak se dělá automaticky císař a to já fakt nechtěla.

maky_maky
30. pro 2011

ještě dotaz po jak dlouhé době pokud nápoj nezabral se může požití znovu opakovat??

maky_maky
30. pro 2011

@luczinek a jak často po sobě jsi ho vypila

maky_maky
30. pro 2011

a dotaz ještě jeden kolik prosím můžeš za den sníst toho lněného semínka a kolik toho maliníku vypít??? a ještě jsem četla něco o arnica montana že pomáhá k hladkému průběhu porodu???děkuji moc

luczinek
30. pro 2011

@maky_maky asi po dvou,třech dnech...semínko a maliník jsem měla taky,brala jsem dle návodu na obalu,už si ale nepamatujukolik toho bylo...

helcenka
30. pro 2011

@maky_maky - semínka jedna polévková lžíce denně, a maliník jsem pila od 34. týdne, nejdřív 1 šálek denně a od 36. týdne 2 šálky denně. A ještě jsem od 36. týdne jedla kapsle s pupalkovým olejem. 😉

hrosicci
31. pro 2011

Ty jo holky 🙂 To je super věc 🙂 Jen nevím kde sehnat ten ricinový olej... na netu jsem našla jen nějakej na mazání na kůži a tam píšou neužívat vnitřně :D tak nevim :D a kolik se toho koktejlu teda pije? Děkujuu 🙂

petja
autor
31. pro 2011
hrosicci
31. pro 2011

@petja super 🙂 moc děkuju 🙂 a nemusím se bát, že se pos... na sále? že způsobím nějaké fopa :D Děkujuuu 🙂

petja
autor
31. pro 2011

@hrosicci to ti nikdo nezaručí a to ani bez nápoje 😀

hrosicci
31. pro 2011

@petja njn 😀 to máš asi pravdu 😀 Ale Tobě se to nestalo ne? 😀 nebo někomu tady? 😀

erinka83
31. pro 2011

@hrosicci olej jsem koupila v lékárně u zdravotního střediska, prohnalo mě to pěkně, ale naštěstí ještě doma a na sále už šlo ven jen mimčo 🙂

marinka
31. pro 2011

@hrosicci Mně olej neprohnal vůbec ani doma a ani na sále a to se nestihl klystýr 😉

hrosicci
31. pro 2011

@erinka83
@marinka teda to jsou věci holky 🙂 jsem na to zvědavá 🙂 třeba se to rozjede spontánně 🙂 ale kdybych přenášela tak vyvolávačku fakt nechci... různě po praxích (jsem zdravotní sestra) :D jsem viděla několik vyvolávaných porodů a vypadaly teda mnohem hůř než ty spontánní... nehledě na to, že tam ty chudinky čekanky ležely třeba tejden... a stresovaly se... nu nepřišlo mi to úplně pěkný :(
děkuju za celou tuhle diskuzi 🙂

petja
autor
31. pro 2011

@hrosicci já doporučuju klystýr,tak jak tak.Můžeš si koupit YAL na doma,ať jsi připravená,já měla klasik teplou vodu až v porodce.Pěkně to prohřeje a i to může pomoci kontrakcím a porodu
Jo a kolik piješ toho maliníku? Já jej mám v těhu směsi,ael jako samotný by se měl pít nejdříve od 37tt

hrosicci
31. pro 2011

@petja To je fakt divný s tím maliníkem... já fakt babče věřím... chjo... tak teď nevím... prý ty porodní cesty musí mít čas se připravit a že to od 36TT nestihnou... není to na vyvolání porodu ale na rozvolnění vazů... prý to nemá jak ublížit! Jedině tím, že budou víc bolet kyčle a záda... ale spíš prý ani to ne! působí to na ty vnitřní vazy. Piju jeden šálek denně 🙂

petja
autor
1. led 2012

@hrosicci jo tak to bych asi taky dala na něčí ozkoušenou a fundovanou radu! Šálek denně je asi optimal,já jej mám v těhu směsi kterou piju od začátku.Kdysi mi akorát v herbě říkala,že to může způsobit předčasný porod,to se mi ale taky moc nezdá

hrosicci
1. led 2012

@petja Ty jo konečně rozumná zenská :D s rozumnym názorem 🙂

petja
autor
1. led 2012

@hrosicci Ó díky,ale to řekne zase tak 1z10 😀

hrosicci
1. led 2012

@petja Nemáš vůbec za co děkovat 🙂 Opravdu si to myslím 🙂 Ale věřím, že některé konzervičky s klapkama na očích Tvé názory neberou :D taky jich pár kolem sebe mám :D ...

helcenka
1. led 2012

Jééé, tak jak to tu čtu, tak jsem ten maliník pila úplně blbě 😀 . A stejně jsem malou přenášela 4 dny... A nechat to na ní, tak tam trůní snad ještě teď 😀
A teď vážně, doktor mě chválil, že od 37. týdne jsem měla porodní cesty moc dobře připravené a porod bude možná před termínem, ale stejný nález mi vydržel až do porodu. A v porodnici si mysleli, že přijela nějaká hysterka, která bude rodit stěží ten den (přijeli jsme v 6 ráno), já kontrakce po 2 minutách, porodní asistentka mě připojila na monitor, kde jsem už nemohla existovat, doktor přijel a už mě hnali na porodní sál, protože nález za půl hodiny tak pokročil, že i veškerá příprava šla stranou... A za 2 hodiny byla malá na světě, no byla by dřív, ale čekali jsme, až správně narotuje hlavičku, aby bylo všechno v pořádku.

@petja - už se ti to taky blíží, držím palce. Já chtěla ještě jednoho broučka, ale myslím, že do toho už nepůjdu. Nějak cítím, že ty dvě děti jsou moje hranice. Manžel si z toho sice pořád dělá srandu, protože se mu o třetím několikrát zdálo (dokonce pokaždé to byla Karolínka), tak to z legrace všude vykládá, že ještě teda musí přijít Karolínka a pak budeme kompletní... 😀 A pak na mě koukají jak na blba, když já mluvím úplně jinak. 😠

petka28
2. led 2012

Ahoj holky moc zdravím, že vám sem lezu nechce se mi louskat celou diskuzi můžete mi napsat složení nápoje a jak ho pít? moc díky. Jeden vyvolávaný porod mám za sebou druhý nechci ☹

petja
autor
2. led 2012

@hrosicci a ten maliník ti fakt chutná?

misaczi
2. led 2012

Ahoj holky, úplnou náhodou jsem narazila na tyto stránky a zvlášť mě zaujala vaše diskuze o ricinovém oleji. Celé vaše vyprávění jsem mezi svátky pročetla a po dnešní kontrole v nemocnici, kdy mě chtěli zítra přijmout na vyvolání, nakoupila ingredience a vypila.
Termín jsem měla 25.12. ale dle ULT 1.1. po domluvě s doktory mě čeká vyvolání 5.1. to už budu 41+4, tak snad olej pomůže, když ne k porodu, tak alespoň k přípravě. 😀
Tímto bych chtěla poděkovat @petji, která tuto diskuzi rozjela a lituji toho, že v roce 2002 a 2009 jsem o této možnosti neměla ani ponětí. Oba kluci se narodili vyvolávaně, ten první trval 7 dní, druhý 3 dny. ☹
Určitě pak dám vědět, jak to proběhlo u třetího 😉
PS: A manžel mě překvapil, prý ať to do sebe kopnu 😀

petja
autor
2. led 2012

@misaczi Určitě to vyjde,moc na vás myslim!!!

misaczi
2. led 2012

Děkujeme, nápoj jsem vypila v 15 hodin, usnula a prohnalo mě to 3x od 17-19 hod. Od té 20 mám tvrdnutí břicha, tak snad to klapne. 🙂

petja
autor
2. led 2012

@misaczi a měla jste i poslíčky,je to teď něčím jiné?

misaczi
2. led 2012

ano, poslíky mám už přes měsíc, doktor si myslel, že do vánoc porodím a nic. 😀
Dokonce mi v pátek dělali hamiltna. Tak uvidíme.

hrosicci
2. led 2012

@petja Opravdu mi moc chutná 🙂 Miluju ho když se čerstvě nasuší 🙂 ještě v létě 🙂 Mňami 🙂

petja
autor
2. led 2012

@hrosicci já si vařím dycky do 0,5l ale nemám ho tam dýl jak 5min,páč pak je to už síla,přidávám citron a med.Jak jsem měla tu těhu směs,tak tam je kopřiva tak tam dávám C kvůli vstřebání Fe a tak v tom budu pokračovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru