Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
16. bře 2012

@chaplinka Pouze kladné ohlasy opravdu nečekám,najdeš tady spoustu příběhů, jak vidiš diskuze funguje od r2007 a kdo by pochopil tvůj příspěvek jinak než já?viz poslední 2 tvoje věty.Nehodlám se v tom patlat ale co si myslim sem napsat musela

chaplinka
16. bře 2012

já bych to taky neromazávala 🙂 To že se mamka rozhoduje za dva a poté nese následky platí nejen v tomto případě 😉 Chtěla jsem to zkusit, nevyšlo to ☹ to neznamená že se to jiným nepodařilo nebo nepodaří.. 😀

andela9
16. bře 2012

Ale no tak děvčata-maminy,venku je tak krásně,že by jsem jela s kočárkem na procházku,ale mám do něj jen panenku 😀 V neděli si namíchám koktejl ze skořice,ten by teoreticky měl fungovat a příští víkend půjdu na tu procházku doopravdy 😅 Jsem já to ale hlava co? A jestli to nevyjde,tak shniju na gauči,protože už nemůžu ani chodit. Pokud jste na tom lépe než já,tak se jděte projít i za mě a neřešte kraviny 😀

denousek
16. bře 2012

@chaplinka
@petja co se tady hádáte?myslim ze neni nic špatného na tom že chaplinka rekla svuj nazor a jak to dopadlo..mela proste strach.. ne každému to zabere a ja jsem vděčná i za takový názor.díky...

petja
autor
16. bře 2012

@denousek já se nehádám,jen jsem měla potřebu se hájit,nejsem nezodpovědná

pmelani
16. bře 2012

@chaplinka Souhlasím já bych do toho nešla....lepší čekat až se mu bude chtít....od lékaře mám jasně zakázáno dělat takové pokusy...

denousek
16. bře 2012

@pmelani tak ja zase cekat nechci .. me to jako neodradi na kazdyho pusobi neco jineho...ale bude to kdyztak az jako na posledni chvili...nemuzu prenaset mam cukrovku..

pmelani
16. bře 2012

@denousek tak určitě to někomu může pomoct,ale já jsem nervák,tak bych se bála....ten olej mě děsí..🙂

tyrisa
16. bře 2012

Hele,nepíše se náhodou v té knize,že když to nezabere,tak mimi ještě není připravené? přece to není na 100%Myslím,že je to rozhodně lepší,než nápady některých matek co skáčou ze zídek a schodů div si neurvou placentu 😒 Ricínový olej se vždy používal na zácpu a nikoho ještě nezabil,pokud ho nevychlastal moc,meruňkový kompot je neškodný a půl panáka? pochybuju,že to může ublížit.....je to i o psychice.

petja
autor
16. bře 2012

@pmelani Však maminky by i počkali,to doktoři je ženou rodit! Ten nápoj se pije po termínu!!!

chlebenka
17. bře 2012

Víc než ricinový nápoj může ublížit vyvolávačka v porodnici 🙂

denousek
17. bře 2012

@chlebenka proč myslis?ja myslim ze ten ricinovy npoj nemuze jako nejak ublížit že by nekoho otraavil nebo tak ale spis bych mela strach z toho ze budu mit u porodu prujem... to si nedokazu predstavit 😅

tyrisa
17. bře 2012

@denousek se nejdřív vy.ereš z podoby,než porodíš 😀

denousek
17. bře 2012

@tyrisa no ale co kdyz ne.co kdyz chytneš prujem i kontrakce do toho vis 🙂

tyrisa
17. bře 2012

@denousek ono to nejde tak rychle,tělo se normálně čistí před porodem a hodně holek začíná průjmem....aspon ti nebudou muset dělat klystýr.Zatím tady nikdo nepsal,že by se po.... na sále při porodu,tak neboj,se vyprázdníš doma,než pojedeš,pak už tam nic nebude.

denousek
17. bře 2012

@tyrisa no tim si prave nejsem jista..muzes to mit tak rychle ze budes mit kontrakce treba po 5 minutach a do toho prujem no nic moc teda dohromady ...

tyrisa
17. bře 2012

@denousek No když se budeš takhle psychicky deptat už ted tak to snad ani nezkoušej....nevím co ti na to mám napsat.Já bych z toho strach neměla.

denousek
17. bře 2012

@tyrisa no ja se pssychicky nedeptam jen premyslim co z toho muze byt ..samozdrejme to vyzkousim jsem takova 😀 ale nejdriv pred vyvolanim a v terminu 🙂 .. ale nerikej ze neni mozny mit prujem a kontrakce po 5 minutach... a musi to byt peke neprijemny... ae moc oleje bych nedala... a uvidime

chlebenka
18. bře 2012

@denousek 😅 Já myslím, že to není až tak hrozné to kakání po něm 😅 . Jestli se má člověk zašvíknout po klystýru, nebo po riciňáku 😀
Ne, teď vážne- vyvolávačky jsou opravdu daleko horší zásahy do těla jak pro mami, tak i pro mimi především- tak proto píšu, že raději riciňák než vyvolávačky- spousta informací o vyvolávačkách je na nettu o přirozeném porodu 😉
Jinak já se po riciňáku nezašvíkla vůbec 😅 , jen mě bublalo bříško, ale porod se pak krásně rozjel 😎 a byl mnohem lepší a méně bolestivější, než můj první- vyvolávaný 😉

denousek
18. bře 2012

@chlebenka jo vsak ja to vyzkousim ale porad premyslim kdy... .-D jestli jeste pred terminem nebo jak..nevim proste...

denousek
18. bře 2012

@chlebenka rada bych to uz mela za sebou ale nechci si to zase privolat nejak se bojim porodu 😀 ☹

petja
autor
19. bře 2012

@pmelani a čekat,že mi nějaký doktor posvětí cokoliv víc než medicínské metody je téměř nemožné.Ale podle mě se k doktorům přistupuje jako k polobohům neprávem

chlebenka
19. bře 2012

@denousek Ne, ne, jen ještě vydrž, nápoj jsem vypila, až když jsem měla už ani ne 3 dny nástup kvůli přenášení do porodnice na vyvolání. Tudíž jsem ho vypila týden po termínu. Nech to zatím dokud můžeš na miminku a tvému tělu 😉
Porodu se neboj, já rodila podruhé, ale po 8 letech a tenhle porod byl naprosto v pohodě 🙂 . Podle mě je to z 50% v hlavě. Chce se to nebát a jít kontrakcím jakoby naproti, nebo jak to jinak napsat 😉 Držím palečky 😉

denousek
19. bře 2012

@chlebenka no a toho ja se proste bojim ze jim naproti nepujdu 😀 musim si to uz uvedomit v palici ze se tomu uz stejne nevyhnu a musim miminku pomoct na svet a jit do boje 🙂 jinak ja ´vyzkousim urcite az me budou s vyvolanim strasit... driv ne...

chaplinka
20. bře 2012

@ugu Tak jak Ty? vypili jsme to ve stejný den a myslím i skoro stejně na hodinu, a ty už jsi se neozvala 😲 😲 😲 nějaké reakce na huhu koktejl? 😨

lilianka77
20. bře 2012

ahoj děvčátka, píši po delší době. Naposled v říjnu minulého roku, kdy jsem tento koktejl také zkoušela. Pila jsem ho dvakrát. Poprvé jsem si jen vyčistila střeva a asi za týden znovu. A to už pak nastali kontrakce. Čistění nic moc. A kontrakce také nic moc, V pohodě jsem je vydýchala. Začaly ráno po šesté hodině. Byla jsem v pohodě až do tří odpoledne - prodýchala jsem to a nebyly ani moc silné. Ale řekla jsem manželovi, že zkusíme zajet do porodnice - raději dvakrát zbytečně než ani jednou.
Sestra mě dala na monitor - stahy skoro žádné. Ale když chytla do mě, tak jsem byla otevřená na 4 cm, a to bylo 15,30 hod. V 18 hodin už na 6 cm ...... a ve 20 hodin byla malá na světě.
Porod rychlý a myslím že i v pohodě, jen malá měla omotanou pupeč.šňůru kolem krku, ale nebylo to moc, takže jinak v pořádku.
A chuť riciňáku ??? Není to vůbec špatné - olej nemá žádnou chuť, tu mu dá až rozmix.meruňkový kompot a troška alkoholu. Nemusí být alkohol vůbec silný, stačí prý i jen šampus.
Rodila jsem podruhé (první má 6 let) a vyvolávali mi ho, a to jsem už nechtěla !!!! Proto jsem moc ráda, že mi kamarádka poslala odkaz na tyto stránky a že jsem to mohla vyzkoušet i na sobě.
Sama za sebe to doporučuji.
Ale samozdřejmě to záleží na každé mamině, jak se rozhodne. Ale nervy dopředu jsou opravdu zbytečné !!!
Jo a malá se narodila 30.10. ve 20 hodin, jmenuje se Leontýnka a měřila 50 cm a 3640 g.
Tak se mějte krásně a těhotným kamarádkám tyto stránky doporučuji, aby se uklidnily, protože zjistí, že je pro ně aspoň nějaká pomoc, která trochu uleví. 😉

ugu
23. bře 2012

ahoj všem, tak jsme fakt jeli rodit🙂 koktejl jsem vypila, (mimochodem 3 dny před termínem-kvůli tlaku) dala jsem si tam olej, slivovice nebyla, tak trochu, fakt jen trochu ořechovice a broskve. no ve 4 mi praskla voda, bolesti začaly v 6, ale opravdu silný tak v 7, malá Barborka se narodila 12:50, 3710G,50 cm, bohužel nakonec císařským řezem pro nepostupující porod. Byl to děsivej zážitek, ale malá za to stála. Myslím, že koktejl fakt pomůže jen tomu, kdo už je nachystanej, což mi doktor předtím řekl, že jsem, jinak bych to nezkusila. Na průběh porodu to u mě snad vliv nemělo, že se to začalo komplikovat, nebylo podle mě kvůli koktejlu. Ta všem přeju hodně štěstí, určitě pamatujte na to, že miminko už musí být připravený a když nebude, čeká vás maximálně běhavka🙂

hrosicci
29. bře 2012

Tak holky jen chci zahlásit, že nápoj zafungoval 🙂 Vypila jsem ve 3 odpo, v 9 večer přišly kontrakcičky 😀 po 20 min., od 3 od rána po třech minutách a v půl 3 byl malej na světě 🙂 Jsem šťastná, že jsem mohla rodit spontánně a přirozeně 🙂 Díky za diskuzi @petja !!!!!!!!!

skendy
29. bře 2012

Ahojky holky nechce se mi pročítat celá tato diskuze,prosím tedy o radu .Jak namíchat ten nápoj a jak ho užívat? 🙂 Moc děkuju

denousek
2. dub 2012

@hrosicci to je super!a to bylo po terminu?

na me jeste nezabralo .- zkousela jsem cca 16dní před termínem... ted jsem 10dní před.. a počkám ve čtvrtek mám kontrolu co mi řeknou.. a možná pak jeste jednu poslední dávečku zkusím ale až po velikonocích 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru