Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

miranda77
29. dub 2012

@radun můžu se zeptat, kde jsi rodila?

denousek
29. dub 2012

@lucahrca jééjda tak co šlas do toho?to by me teda zajimalo ... ja jsem rada ze jsem do toho šla🙂
@radun tyy jo 😵 😵 😵 já jsem si to taky mysela o tobe ze už když už ses neukázala... jinak Vojta je pěkný jméno 😀 taky mámme Vojtu a ted máme Matyáška 😀

radun
30. dub 2012

@miranda77 V Teplicích a neměnila bych. Byli fakt výborní, drželi se porodního plánu. Jediná škoda, že takové věci jako bonding nemají jako standard, člověk si o to musí říct.

radun
30. dub 2012

@denousek Hehe, podobný vkus na jména, my máme prvního Matěje 🙂

lucahrca
30. dub 2012

Ahoj, tak včera jsem vypila ten ricinový nápoj, krom toho, že jsem šla jednou na záchod a večer měla pěkné poslíčky se nic nestalo 😖 Dnes na kontrole mi MUDr. jen řekla, že jsem se malinko otevřela, ale jinak žádná velká změna a domluvili jsme se na vyvolání, takže nastupuju za dvě hodinky 😒 Teď mi ale odešla hlenová zátka, tak to třeba bude jednodužší. Jdu ještě zkontrolovat tašku a hurá do toho! 😉

hanikk
4. kvě 2012

ahoj holky chtela jsem vas poprosit.....ricin,dzusik.slivku mam nakoupene.....vim,ze ma byt stejne dzusiku a stejne oleje...je to decy na decy???mam termin az 20.5. ale doktor rekl,ze budeme muset jit driv.....otoky a nic moc tlak....takze bych to chtela zkusit driv nez mne hodi na cisare nebo vyvolavacku s koktejlikem. treba to zabere??? maximalne se z toho jen po........ ne?? dekuji za odpoved.

kaleilah
4. kvě 2012

@hanikk hani ne, takhle ten poměr není. v knížce od Stadelmann se píše, že se džusem mám dolít do skleničky 0.3ml, a oleje máš zybtečně moc, občas holky dávají i lžíci dvě- to je většinou zase moc málo, takže ideál je tak těch 50ml, dva velký panáky a dolít džisem (meruňkovým´do skleničky, nemusí to být přesně, já vždycky vyžahla celej džus litrovku- ten meruňkovej je důležitej jako přísun draslíku. A bude ti maximálně blbě, nebo to rozjede nepravidelný poslíky. Mě z koktejlu bylo blbě vždy, nesedí mi ten alkohol a chuť pleje, bylo mi vždycky na zvracení, poposledním těhu kdy jsem do sebe dávala olej co dva dny nemůžu cítit ani meruňkovej džus, zvedá se mi z něj kufr 😀

hanikk
4. kvě 2012

aha moc ti dekuji.....ve stredu mam jit na kontrolu a reknou mi co a jak.....tak jeste uvidim. 😉

babuum
4. kvě 2012

holky, dala jsem si vcera v 21:00 ten koktejl (20ml ricin.oleja, 20 ml Becherovky, doplnene merun.kompotem), zadne kontrakce, i na zachod jsem sla az v 07:30... jsem dnes 40+4, takze moc brzo to nebylo. Malo ricinaku?

lamarika
4. kvě 2012

@babuum bylo ho málo, má být 50ml. A místo becherovky bych dala něco silnějšího 😉

denousek
4. kvě 2012

50ml??to snad néé!!ma byt pul velkyho panaka!!

babuum
4. kvě 2012

ja jsem taky cetla 20ml ricinaku a pak ze staci i sampanske...

klaudiek
5. kvě 2012

hanikk, můžu se zeptat jak si dopadla? Mám termín 17.5. a chtěla bych to taky dnes zkusit ve spojení s úplňkem 😀

tyrisa
6. kvě 2012

Tak 18.6. jdu do nápoje.....už se těším a zároveň bojím 🙂

radun
6. kvě 2012

Já dala riciňáku 30ml, sklenku dolila meruňkovym džusem, pak byl pro mě největší horor vypít ten alkohol - vypila jsem malej frťan whiskey a pořád to zapíjela tim džusem - jsem pořádnej alkohol neměla skoro 3 roky, takže se mi z toho dělalo fakt špatně - džusu jsem musela vypít tak půl litru. Si myslím, že když to nezabere, tak holt ještě mimi není připraveno jít ven, protože mně to zabralo během 2 hodin.

hanikk
7. kvě 2012

ahoj holky tak ja vcera zkusila napoj v 18h. neco pres 20ml ricinaku panak slivky a merunkovy dzus,pak jsem do sebe kopla jeste i ten pullitr dzusiku co byl v krabici....dala jsem si to ex,celkem se to dalo vydrzet....po 21h...boleni briska,ale jen poslicci,sla jsem do sprchy a pak byl klid do pul 3rana,kdy jsem letela na zachod se pos.....jinak je to skvely projimadlo,ani jsem nemela krece....no takze ted jdu ve stredu na kontrolu....uvidim co mi povi....jak neni horko..nemam tak otekly nohy,hadam ze mne neposle do spitalu....jinak koktejlik si udelam klidne znovu,uz vim,ze mi to nijak neublizi....

fretinka21
9. kvě 2012

Ahoj holky,tak jsem si tu přečetla snad polovinu stránek co tu píšete o ricinovém oleji a jeho zázračném nápoji 🙂 . Já mám podle ulz dva termíny jeden jsem měla už před 9 dny 30.4. a druhý mám mít ted v sobotu 12.5 ale pořád nic jen mi tvrdne břicho:(.Na prohlídce mi doktor řekl že jsem sice už 14 dni otevřena na 1 cm,hlavička pevně dolehá ale čípek že je měký ale ne ještě uplně dozrálí..:( mám problém s otevíráním a pokud neporodím tak půjdu na vyvolačku 😢 a to nechci.Po tom co sem si přečetla co tu píšete to musím zkusit,koupila jsem sio v lekarně rocin.olej 50ml a zředila ho s 250ml rozmixovaných meruněk + 20ml slivovice,musím říct že když sem to vypila myslela jsem že se poz... 😒 ale ustálo to.Vypila jsem ho o půl 9 ráno tak jsem zvědavá co to semnou udělá 🙂. Držte mi pěsti pak dám vědět jak jsem dopadla 😉

bocinka
9. kvě 2012

@fretinka21 tak hodně štěstí, sledujem Tě 🙂

janinunina
9. kvě 2012

@hanikk a co ty?jak si dopadla na KO?

pomerancowa
15. kvě 2012

Hlásím se z porodnice. Včera v 20.00 h jsem kopla drink. V noci divné nepravidelne kontrakce,asi do jedne do rana. Pak jsem usnula a ve 4 mě vzbudily už pravidelnější a silnější... V 6:00 odjezd v 7:00 na porodním boxu otevřená na 7... V 11:00 h se malá narodila do vody, na 4 zatlačení. Super, koktejl opět zabral a ještě líp než na poprvé u prvorozeného.
Hodně štěstí přeji ostatním těhulkám. 😉

tyrisa
16. kvě 2012

Tak já budu muset spoléhat,že na mě taky koktejl zabere,jinak mě čeká císař.Dnes mi bylo potvrzeno dr,že nesmím přenášet(velký plod) a vyvolávačku mi nesmějí dát..Jediná šance na přirozený porod je,když mi začné spontálně...tedy u mě před termínem koktejlově.

katerinanov
17. kvě 2012

Vyzkoušeno 2x - poprvé 14 dní před termínem, podruhé 6 dní před termínem. Akorát dobré projímadlo 😀 Malý se rozhodl jít na svět až když měl 4 kg nápoj nenápoj.

daksha
17. kvě 2012

Ahojky, taky začínám mít pocit, že je ricin moje jediná šance na normální porod. První dítko bylo po 10ti dnech přenášení vyvolávané a skončilo to císařem, takže teď buď co nejdřív porodím spontánně nebo mi naplánují další cisař 😒 V pondělí jsem měla termín a vypila koktejl, ale vyvolal jen silné nepravidelné poslíčky po 2-5ti minutách, po osmi hodinách přešly... Tak se pomalu chystám na další dávku, která už snad zabere 🙂
Ostatním snažilkám o porod přeju hodně štěstí, ať už je to konečně za námi!

pomerancowa
17. kvě 2012

já ještě upřením - před třemi lety jsem si do koktejlu dala půl panáka oleje. Tuším , že malého . Tentokrát jsem ho tam dala o dost víc a dolila do sklenice rozmixované meruňky.Hodně jsem celý den před večerním nápojem pila vody. A po koktejlu taky.. Zafungovalo to tentokrát jaksi razantněji. I s tím průjmem 😀 ,ale vyprázdnit se před porodem to je jedině plus. 😉

helcenka
17. kvě 2012

@daksha - tak to zkus dneska, malá taky na termín nechtěla, jen asi 4 hodinové poslíčky po 3 minutách, ovšem 4 dny po termínu se po první kontrakci narodila za 5,5 hodiny. Taky mi hrozil druhý císař (přenášet by mě po prvním nechali jen týden). 😉

helcenka
17. kvě 2012

@tyrisa - držím palce 😉

daksha
17. kvě 2012

@helcenka děkuju za povzbuzení, dneska mi přijde vhod, protože už mi stanovili datum plánovaného císaře na pondělí. Zrovna piju koktejl a dala jsem tam trochu víc oleje, tak prosím držte palce, ať to tentokrát vyjde 🙂

tyrisa
17. kvě 2012

@daksha držím pěsti,at zabere,jsem na tom podobně,akorát nesmím přenášet kvůli velikosti plodu.....mě musí zbrat před termínem jinak jsem v ......
@helcenka děkuji....

daksha
17. kvě 2012

@tyrisa Děkuju. Na Tebe jsem myslela, jak velké dítko je? A to už Tě straší teď? Každopádně na vás budu v červnu myslet, ať se zadaří co nejlépe. U mě je to taky velikostí plodu, teď je odhad 3900g, proto to chtějí ukončit dřív, jinak by mě nechali i 10 dní.

tyrisa
17. kvě 2012

@daksha Dcera byla vyvolávána kvůli velikosti 39+2....měla 3750g,51cm(na prvorodičku prý velký plod)
Ted jsem 34+5 odhad váhy 3kg.Vzhledem k tomu,že druhé dítě bývá větší a je to chlapeček,takže taky větší odhad,je skoro jisté,že bude mít přes 4kg....Cca za 14 dní jdu na přeměření a převážení,ale zázrak nečekám. Přítel má skoro dva metry a já přes 170,naše děti nemají být po kom malé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru