Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

absintka19
19. dub 2017

Spise je to na vycisteni strev 🙂

mr_falko
19. dub 2017

@kobliha20 nezbyva nez vyzkouset.....drzim pesti

kobliha20
19. dub 2017

@mr_falko albert mam daleko :/ muze bejt pomerancovy? A mohu ho vypit treba v 18:00?

kobliha20
19. dub 2017

Dobre zkusim to s pomerancovym 🙂

kobliha20
19. dub 2017

@absintka19 a mohu to vypit treba odpoledne?

absintka19
19. dub 2017

@kobliha20 kdykoliv, jen se priprav ze streva bude budou pekne vyvadet 🙂 muzes

kobliha20
19. dub 2017

@absintka19 trochu se bojim :D

absintka19
19. dub 2017

@kobliha20 jem si na dalsich 24hod neplanuj opustit dum/
byt 🙂

janca0007
19. dub 2017

@kobliha20 merunkovy dzus bych nezamnenovala, jde tam o ten vitamin co obsahuje, ne o chut, myslim A, nejsem si stopro jista. Nemas treba merunkovy kompot? To zensky take zkousely a fungovalo to.

bekyc
19. dub 2017

No, švagrová ho vypila a skoro nestihla dojet do porodnice. Porodila půl hodiny po přijetí.
Já zkoušela čaj z hřebíčku, skořice a zázvoru. Musí se pít aspoň 3 dny, 4. den jsem porodila. 🙂

kobliha20
19. dub 2017

@bekyc zkusila sem ten pomerancovy dzus a nic :D ani me to neprohnalo :D jen to zabublalo a nic .. A to sem to vypila v 10 h

kobliha20
19. dub 2017

@janca0007 dnes me to prohnalo jednou ale ne jako prujem ale normal.. poboliva bricho jinak nic.. tak zkusim zitra znovu ale tentokrat s merunkovym kompotem dzus nikde nemaj :/ uvidime zda zabere :D

mr_falko
19. dub 2017

ja jsem si ten lektvar dala v 19:30, ve 22: 00 zacaly pracovat streva, ale jako v klidku se to dalo vydrzet, o pulnoci zacly bolesti, v 01:15 jsme vyjeli do porodnice, v 01:45 zaparkovali pred prijmem a mala se narodila ve 02:03 🙂 takze mne to fungovalo dobre

mikyska
19. dub 2017

Podle mě to chce "přojímací", tak koupit švestkový kompot a šťávu z něho?

vronie2
21. dub 2017

Ahojte, je tady někdo kdo v nejbližší době uvažuje o vyzkoušení ricínovho koktejlu? Já mám termín 1.5., takže trocha času mi ještě zbývá. Ale jak se termín blíží a mimčo je naprosto v klidu, tak jsem začala hledat nějaké pomocné metody k urychlení porodu a narazila jsem na tuto diskuzi. Určitě bych koktejl namíchala až po termínu porodu, dřív to raději zkoušet nebudu, jelikož to má účinky až když je tělo připravené. Každopádně by bylo fajn s někým sdílet tuhle zkušenost, tak holčiny piště, piště🙂 Těsně před termínem bych chtěla nejdříve vyzkoušet takové ty klasické rady, jako horká vana, sexík, masáž bradavek, popř.klystýr a než vyzkouším ricínový koktejl určitě ještě otestuji bylinný nápoj ze skořice, hřebíčku, zázvoru a sporýše lékařského, od stejné porodní asistentky, která doporučuje tento ricínový koktejl. Jinak od 37.tt popíjím maliník a cvičím s aniballem, takže přípravy intenzivní🙂 První chlapeček se mi narodil ve 38.tt, tak jsem doufala, že před termínem vyleze i druhý prcek, ale máma míní a dítě mění🙂 Příští týden, půjdu sehnat potřebné suroviny a pak už jenom čekat a doufat. Tak držím všem maminkám palečky a určitě se ozvěte. V.

nafuka
21. dub 2017

@vronie2 já jsem taky chtěla zkusit ricin. koktejl.V lékárně mi neprodala slečna olej a upozornila mě že bych z toho mohla mít vážné potíže a ohrozit miminko.

winter
21. dub 2017

Já si pro začátek objednala tu knihu od Ingeborg Stadelmannové - příští týden by mi měla přijít. Před tím mě nikdy nenapadlo, že se ricinový olej dá použít i vnitřně, má silné projímací účinky. Není nutné ho kupovat v lékárně, ale rozhodně si kupte za studena lisovaný, např od Saloosu nebo jiné osvědčené značky. V lékárně nebudou mít lepší než je tento. Já sama uvidím, jestli do toho půjdu, pokud se porod nebude rozjíždět, jsem připravená na variantu nápoje skořice, hřebíček atd. Termín mám až 19.7., takže dřív zkušenosti nesdělím 😉

barumic
21. dub 2017

Ja uz jsem po terminu, ale nechavam vsemu volny prubeh. PA nam take rikala o tomto ricinovem koktejlu a upozornovala na to, ze v lekarne nam ho neprodaji, ale partnerovi treba jo 😀
Ono tam jde asi hlavne o vycisteni strev a udelani prostoru pro mimco.
Uvidim, kdo z nas dvou ustoupi prvni, jestli mimco nebo ja 😀

vronie2
21. dub 2017

@nafuka Ahoj a četla jsi aspoň kousek na začátku diskuze? Tam to holky už řešily. Jasně,ze když se bude olej konzumovat po litrech,tak ublizi,ale tady se bavíme o malém panaku,popr.pouze pulce panaku oleje. A myslím,ze to není nebezpečnější než koktejl namichany z umělých sajrajtu v nemocnici při vyvolavani porodu🤐 Navíc nejdůležitější pro me je zpětná vazba od holek,co koktejl vyzkoušely a max. je to prohnalo na velkou,což beru spíše jako plus😉 Nikdo neměl žádnou otravu nebo tak. Navíc v lékárně se takto chrání, vidí tehulku a napada je kdovi co. Já půjdu olej koupit urcite do bylinek,nestojím o výslech premoudrelych lekarnic. Ale pokud z toho mas strach,tak se na to raději vykašli a zkus neco jiného. Ale pro mě je to světlo na konci tunelu v případě hroziciho vyvolavani🙂

vronie2
21. dub 2017

Holky jsem rada,ze to tady neumřelo. Snad se ještě někdo prida👍

vronie2
21. dub 2017

@barumic A do kdy te nechají přenášet,uz máš nějaký šibeniční termín? To já po termínu urcite zacnu vyšilovat,ty mi pripadas úplně klidna🙂 A co poslíčci,chystá se něco nebo je úplný klid?

barumic
22. dub 2017

@vronie2
Kolem Vanoc jsem si rikala, ze s mym tempem pujde prcek asi driv a ejhle, u mamky se mu libi...
Doktor v porodnici rekl, ze navsteva do 41 +0 a kdyby nic, tak budeme resit termin vyvolani. Ten by nemel prekrocit ukonceny 42. tt.
No jo, jsem celkem v poho, jen to lezeni uz boli, pac nevim jak. A kdyz dlouho stojim, tak poboliva podbrisek. Poslicci vubec neposluji. 😀

vronie2
23. dub 2017

@barumic Čekáš první mimčo? Já mám týden do termínu a u mě zatím taky klid po pěšině. Až včera v noci, po tom, co jsme na to večer s manžou vlítli se začalo něco dít. Trošku pobolíval podbříšek jako při menstruaci, tak jsem s napětím očekávala, co se bude dít dál. A ono prd, maximálně jsem se rozebrala a přemýšlela jsem nad kravinama a usla až po 5.hod ráno:( V podstatě ano nevím co bych měla očekávat, jelikož u prvního chlapečka mi 14 dní před termínem po příchodu z procházky praskla plodovka a bylo hotovo🙂 Žádní poslíčci, nic. Takže pokud teď budou první kontrakce, tak jsem zvědavá jestli poznám kdy popadnout věci a jet do porodky🙄
A máš teda v plánu vyzkoušet ricinový koktejl, popř.ten bylinkový nápoj a kdy se na to chystáš? V.

barumic
24. dub 2017

@vronie2
No tak ja uz jsem s mimcem na sestinedeli 😀 😀
Koktejl bych asi neresila, pokud by se fakt nevyvolavalo na posledni chvili.
Jinak mne s tim chlap skadlil, ze mi jde pro ricinak a to asi zabralo 😀
Porod celkem rychlovka, za 8 hodin od prvnich kontrakci.

marienn55
24. dub 2017

Ahojte všetky ! Po dlhom zvažovaní pre a proti a po prečítaní desiatok stránok a diskusii a po rozhovore s partnerom sme sa rozhodli ze do toho pojdeme. Dnes som si kúpila v bio obchode ricínový olej, džús som zohnala len jablko-meruňka takze snáď to bude ok 🙂 termín mam 29.4.2017 , no mimi je väčšie a čím dlhšie budem čakať tým to bude len horšie, nevidím preto dôvod prečo mu nepomôct prist uz na svet. V stredu sa chystám vypiť koktail tak potom dam info ci to urobilo to vo malo😍

vronie2
24. dub 2017

@barumic Jeee,tak to obrovská gratulace😁 Docela Ti to zavidim😉 Tak si užij miminka a at jste oba zdravi! V.

vronie2
24. dub 2017

@marienn55 Ahojky,tak to jsi můj člověk,konečně někdo kdo do toho půjde se mnou. Jenom ja se na to chystám az o víkendu,taky těsně před terminem😊 Nakoupeno uz mam,takže ted ještě par dni počkat a jde se na to! A jak na potvoru během týdne porodim..no kez by😁 V.

astyna
25. dub 2017

Jestli to spíš není na principu toho, že se tělo přirozeně ricinem otráví a zbaví se rychle toho nejcennějšího, co má - plodu... Vždyť ricinový nápoj se podával ve středovku nepohodlným osobám.

Ikdyž jsem slyšela zase, že se připravuje z jiné části té rostliny, která není jedovatá. Nicméně můj muž chemik se jen pokřižoval, když jsem mu to tady četla, ať mě nic proboha takového nenapadne..

astyna
25. dub 2017

@winter

ahoj, mě "asi" pomohl silnější čaj z odvaru hřebíčku a skořice. přesně za 12h byl malý na světě 🙂 A to jsem to vypila a šla spát...

vronie2
26. dub 2017

@marienn55 Ahoj,tak co jdeš dneska do koktejlu? Pokud ano,budu Ti držet palecky a napjate očekávat výsledek. Podél se prosim o průběh,co to s Tebou udělá😉 Já byla včera na kontrole a vypadá to blede,mimcu se ven nechce a pondělní termín se blizi🙏 V kolik mas v planu ho pozrit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru