Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

martynez
Autor odpověď smazal
Zobraz
astyna
16. čer 2017

Martynez: to ja si vino dam rada take 😊 ale ricin fakt ne...mozna to i bude tim,ze mam doma manzela chemika,ktery se zdesil,ze nektera dobrovolne vypije lestidlo na boty 😂😕 pry,kdybych nela podobne blbe napady, vyzene mi je z hlavy 😉😀

martynez
Autor odpověď smazal
Zobraz
kobliha20
10. črc 2017

na mě to nezabralo asi .. nic se nedělo a malá se narodila za 2 dny 🙂 si si řekla že takovej hnus nebude trpět :D

misastainerova
17. lis 2017

Ahoj holky,chtela bych ozivit tuto diskuzi...chystam se na napoj dnes nebo zitra,jen sbiram odvahu. Neni tu taky nekdo,kdo je po terminu a chtel by vyzkouset?

astyna
17. lis 2017

holky a zkoušely jste skořicový čaj? 🙂 mě to tenkrát pomohlo, porodila jsem za 12h po vypití.

nikolkaamarianek
23. lis 2017

Jestli mi nezabere tohle, tak vyvolavacka... tak snad to zabere no 🙂. Pak reknu, jestli to bylo k necemu, nebo sem sla jenom na zachod 😀.

janule_ul
1. pro 2017

@nikolkaamarianek Jak jsi nakonec dopadla?

bedruna1
30. pro 2017

Přidám svou druhou zkušenost s koktejlem. V prvním případě zabral a dcerka se narodila "fofrem" (kdo má zájem ať kukne na prosinec 2013). Druhá dcerka se měla narodit v dubnu 16 a já ji zkusila 2dny před termínem vyexpedovat. Opět jsem si dala dryák (ricin,slivovice,meruňkový kompot) vypila jsem ho po 22.15hod. O půlnoci volám porodní asistentce že mi začíná trochu v břiše bublat. Ona ať hned fičím do porodnice že můžu mít rychlý nástup. V 0.10 odjezd, v 0.25 příjezd do porodnice. Vítá mě sestra se slovy: copak vás přivádí maminko?". Já v předklonu v rozčapené poloze odpovídám "rodím". Ona: " tssss to jistě...tak pojďte". Píchne mě na sondy a jde vedle. Já funím jak lokomotiva. Po 0.35 přijde Mudra se slovy" co tak funíte,to nemůžete vydržet?". Odheknu ji že NEE!!! Tak do mě hrábne a zařve: rychle uvolněte box rodíme!! No a 0.48 malá kouká na mě a na tátu🙂. Toho na poslední chvíli zavolali z příjmu a moje porodní aistentka přijela až bylo po všem. Zeptali se mě kdy mi začaly kontrakce, tak říkám že až cestou do porodnice. Takže od vypití koktejlu do narození dcery to byly 2 a půl hod. Kontrakce se rozjely půl hod před porodem. Sice to bylo bolestivější než první porod,ale to asi pro ten "megafofr porod"👍. Jsem vděčná své porodní asistentce za její prozřetelnost, protože nebýt jejího " rozkazu" ať fičíme do porodnice tak se malá narodí doma.
Na mě teda koktejl funguje. Prosím nezaměňujte za pomerančový džus. Meruňkový se dává protože má projímavé účinky. Případným maminkám přeji stejně rychlé porody jako jsem měla já.

misastainerova
31. pro 2017

Holky taky pridam zkusenost...zkousela jsem tyden po terminu a bohuzel nezabral,sla jsem na vyvolani,coz byl opravdu horor. Ale mam krasneho zdraveho chlapecka,takze cert to vem. Mozna jsem dala malo oleje(25ml),ptz me to ani neprohnalo. Bolesti nejake byly,ale pak jsem to zaspala a rano nic. Takze tak. Ale rozhodne bych se toho nevala a sla do toho znovu,vsechno lepsi nez vyvolavany porod,to mi verte.

tadeasek3
10. led 2018

Mam termín za dva týdny, ale i tak mi začínají vyhrožovat vyvolávaním, sekcí a tak :( Tak jsem napoj zkusila a nic :( prohnalo me to dvakrát na záchod, trochu zabolel bruch a to je všechno. Toť má zkušenost

katiex
23. led 2018

inspirace...alá smoothie nebo tříšť, je to mňamka =)

beskydka
26. únor 2018

Ahoj holky, umlkla tady diskuze 23.1. a já jí tu pročítám, protože jsem 40+0 s kompenzovaným diabetem a čeká mě v pátek vyvolávaný porod v Podolí. O víkendu jsem pila kořeněný nápoj, užívám už týden homeopatika na přípravu porodních cest, piju maliníkový čaj, užívám lněné semínko, chodím do kopců a pořád nic. Je to můj druhý porod, první vyvolávaný, a tak vím, do čeho bych šla. Bylo to pro mě opravdu strašné, takže dnes v 15 hod jsem vypila nápoj 3dcl meruňkového džusu, půl panáka slivovice a 30ml ricinového oleje. Je tu někdo, kdo by byl na tom podobně? Určitě pomůže alespoň po psychické stránce se s někým podělit o zkušenosti 🙂

katiex
27. únor 2018

@beskydka já tě jen můžu podpořit, že u mě nápoj zabral napodruhé o den později a po 3 hodinovém porodu máme dceru
🙂. Ale pokaždé byla dávka oleje okolo 20ml. Takže teoreticky by ti to mělo zabrat... Nerodíš náhodou?😉

beskydka
27. únor 2018

@katiex Ahojky, tak včera mě to ani neprohnalo, prostě vůbec nic. Dala jsem si ten nápoj, pak ještě dvě deci červeného, procházku do kopce, horkou vanu a večer dvě konvice zázvorového čaje a spala jsem jak miminko, prostě vůbec nic. Zítra jedu na monitory, takže dneska si dám volno a až se zítra vrátím, tak zkusím nápoj znovu.

janca0007
28. únor 2018

@katiex Ja nekde cetla, ze je lepsi si ten koktej dat na vecer asi hodinu po jidle. Ze se pry kontrakce nejcasteji rozjizdi v noci ... nevim, co je na tom pravdy nebo zda to u nas byla jen nahoda, ale koktejl (2 lzice ricinoveho oleje, pul frtanu slivovice a cele jsem to zalila do 300 ml merunkovym dzusem) jsem vypila asi ve 21:30 hod, kolem 23:00 hod jsme sli spat a v 01:00 hod me to zacalo desne prohanet a ve 02:00 hod jsem zacala mit kontrakce. Jeli jsme do porodnice, protoze mi zacali hned po 2:40 minutach a v 08:30 hod se nam narodil chlapecek 🙂 ... Preji hodne stesti, at vam ricinovy koktejl zabere a at brzy drzite uz vase miminko v naruci 🙂

bbn
28. únor 2018

@beskydka já mám zkusenost s porodem syna, byla jsem 39+4 a cítila jsem, ze musí ven-měl 4 kg. Koktejl jsem si dala večer kolem 8 půl 9, kolem jedné mi začala prosakovat voda, je-li jsme do porodnice, začalo mě to prohánět, kontrakce a v půl 6 ráno mi praskla voda a v 9 byl synator na světě. Takže je asi opravdu lepší si ten koktejl dat až večer.

beskydka
28. únor 2018

@bbn
@katiex

Tak bohužel jsem si vaše reakce přečetla až teď a ricinový koktejl jsem vypila už v 16:15 hod (3dcl meruňkového džusu, 30ml ricinového oleje, 1 malý panák slivovice), ale teď jsem ještě uvařila kořeněný čaj se sporýšem. Tak ho budu během večera popíjet. Snad se to podaří. V pátek nastupuji kdyžtak na vyvolání.

frufru4
5. bře 2018

@bbn a teď do toho jdes taky???
Já stále váhám. Včera jsem objevila tuhle diskuzi. Někdo to ale zase nedoporučuje.
Mě dnes řekli že když nic tak v neděli nástup na vyvolání.. a já za žádnou cenu nechci. To budu přesně 41+0

frufru4
5. bře 2018

@beskydka jak jsi dopadla?

bbn
5. bře 2018

@frufru4 jestli budu den před vyvolavanim/termínem vcelku, tak do toho znovu půjdu.

beskydka
8. bře 2018

@frufru4
@bbn
@katiex

Tak holky nakonec mi ricinový koktejl zabral. Vypila jsem ho v 16:15 ve středu, pak ještě jsem si popíjela ten čaj (skořice, hřebíček, zázvor, sporýš), kontrakce mi začaly někdy kolem 1 hod v noci, ale nepravidelné. Dlouho jsem si nebyla jistá, jestli to nejsou poslíčci. Ale začala jsem se čistit. Chodila jsem pořád. Odpoledne ve čtvrtek mi odešla hlenová zátka, nebo spíše začala odcházet průběžně. Dávala jsem si teplou vanu a vyčkávala jsem co se bude dít. Bolestivé kontrakce už to ale byly, odpoledne už mě opravdu zastavily k prodýchání, takže jsem tušila, že to opravdu přichází. No a v osm hodin večer už to manžel nevydržel a chtěl už jet, protože to máme hodinku cesty, moc jsem se na to netvářila, protože kontrakce byly pořád nepravidelné, ale už dost bolestivé, tak jsme jeli a v porodce jsem byla otevřená na 5cm, takže půlku jsem měla za sebou. Šla jsem hned na box a tam to šlo už celkem rychle, přijeli jsme v 21 hod a v 00:55 byla malá na světě. Byla jsem šťastná, protože jsem se krásně otevírala, necpali do mně žádnou medikaci, prostě povedl se přirozený porod, přestože jsem drobné konstituce a malá a s prvním porodem jsem měla potíže, protože obě holčičky byly velké. Takže nápoj doporučuju, jen mi přijde den před plánovaným vyvoláním už fakt pozdě. Já ho zkusila v pondělí, to se nic nedělo to jsem byla 40+0 a ve středu 40+2 už se to povedlo, ale trvalo to.

joyride
4. kvě 2018

Ahoj, pridam svoji zkusenst. Prvni dcerka byla vyvolavana a nakonec akutni cisar - mela malo plodove vody. Kvuli dalsim problemum co mam, mne doktorka u druhe nechtela nechat vubec prenaset. Vyvolavani jsem si uz zazit nechtela, takze jsem pristoupila, ze naplanujeme cisare, pokud mala nebude chtit sama prirozene. Termin jsem mela 3.5. a mela jsem mit i nastup v 8:00 do porodnice a dalsi den cisare. Porad se to ve me pralo a nedokazala jsem se smirit, ze si nezaziju prirozeny porod. Zkouseli jsme vse - sex, umyvani oken, teple sprchy a vany, svarak, vino, uklid, masirovani bradavek. Jako nouzovou variantu jsem mela ricinovy koktejl. 2.5. mi manzel vse sehnal a vecer v 19:30 jsem si ho dala. Navrh palivou pizzu. Asi po hodine a pul mi bylo spatne od zaludku a bolelo brisko. Ve 23:00 jsem zacala chodit na zachod a tak do 2:00 jsem nekolikrat byla na zachode. Zacala jsem si ten experiment vycitat. Hezky me to vycistilo, byla jsem docela zabetonovana. Ve 2:00 bolest bricha pokracovala, ale zpravidelnila se po 5 min - takova silna menstruacni bolest. Nevedela jsem, jestli to je k prujmu nebo k porodu. Nebylo to nic velkeho tak jsem sledovala a snazila se usnout. Usnula jsem az ve 4:30 a v 5:30 mne vzbudilo lupnuti jako by mi do podbrisku nekdo hodil tenisak. Hned jsem sla pro rucnik a jak jsem vstala, kontrakce mnohem silnejsi po 2-3min, musela jsem prodychavat. Mela jsem vse nachystane, i hlidani pro malou kvuli nastupu na toho cisare. V 6:30 jsme vyrazili - v aute kontrakce hrozny, manzel jel jak o zivot. V 7 jsme dojeli do porodnice. Natoceni, byla jsem otevrena na 4-5cm, pote klystyr, ktery byl hodne kratky, hlavne jsem ho ani moc nepotrebovala. Potrebovala jsem tlacit - 9,5cm. V 8:07 byla na svete. Sla tak rychle, ze jsem docela natrzena, ale stastna 🙂 mela jsem 20ml oleje, hlt whiskey, 400ml merunkoveho dzusu.

denuliiinka
27. kvě 2018

Ahojte, taky jsem dostala v porodnici doporuceni na tento mok :D vcera kolem pulnoci jsem ho vypila, teda pekne mi lezel v zaludku, ve 2:15 me vzbudily krece v brisku, dvakrat jsem se vyprazdnila a jak spodem tak vrchem, ale az tak ze mam podrazdeny krk a nenuzu skoro ani polykat, pak sem mela zimnici par navstev zachodu, a na chvilu usla. Ted je 8 rano jeste to ma dozvuky ale nic se nedeje. Zitra mam jit do poradny jsem 40+4 hrozi vyvolavacka a mam diabetes pouze na diete, a miminko ma normalni vahu, a ja nabrala jen 6 kg. Budu chtit dr jeste ukecat. Mam vysneny prirozeny porod. Ten prvni byl otresny :(

janca0007
27. kvě 2018

@denuliiinka to je skoda, ze to nezabralo. Preji Ti, at se Ti prirozeny porod splni.

dropsy
27. kvě 2018

@denuliiinka To je mi lito, ze te to tak potrapilo. Hodne zalezi, jak jsou pripraveny porodni cesty. Ja jsem byla ve 38tt na dva prsty a napoj mi pomohl. Od prvni bolesti byl syn za dve hodiny venku. Uz je to skoro sedum let a ted jsem ve 36tt, tak uvidim, jak to bude tentokrat. Drzim palce, at se porod rozjede a vyhnes se vyvolavacce.

denuliiinka
27. kvě 2018

@dropsy tak to je zavist krasny porod, ja to mam po prvnim porodu 9 let a otevrena jsem na 1 prst cipek mekky takze nalez uplne marny neni . Ja na to dost spolehala :( ach jo

dropsy
27. kvě 2018

@denuliiinka tak to by dle nalezu melo pomoct. Na kazdeho to asi bohuzel nepusobi. A nebo to vyzkouset jeste jednou?

denuliiinka
27. kvě 2018

@dropsy tak do toho nejdu ...bylo mi desne. Ja se rozhodla ze vyvolani nepodstoupim paklize nepujde o zivot ohrozujici vysledek kontroly coz nepredpokladam. Mala se hemzi, komunikuje semnou, ja nemam zadny potize. Nechci vyvolavacku je to proti prirode a navic pokud bych mela byt presna a vim ktery stouch to byl 🙂 tak ma jeste 4 dny cas 🙂

denuliiinka
28. kvě 2018

Tak prej si ho mam jeste dat 🙂 cim dyl po terminu tim lip pry zabira, ale uz si do nej nedam slivku 🙂 poradili mi slabsi alkohol. Ja tvrdy proste nesnesu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru