Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
5. lis 2009

taky se budu bublinkovat... 😵

andrea12737
5. lis 2009

Ahojte tak prave vas citam, ze jankanej si to uz vypila? Ja musim povedat ze ten koreneny napoj asi cosi robi, normalne sa mi rozbehli poslicky, suu takeee bolestive-kazde jedno stvrdnutie, len trvaju kratko a vyskytuju sa v nepravidelnych intervaloch, chcela som pockat do nedele, ale asi si ten ricinovy olej urobim zajtra, ide niekto do toho taktiez zajtra? Musi to byt merunka? u nas som ani riedeny dzus nenasla...broskev to byt nemoze? kompot nemam, jedine zeby som si ho kupila-moze byt aj kupovany?

jankanej
5. lis 2009

marti prosímtě vždyt ani jedna kromě amandab ještě nerodí tak co děláš ty...nestresuj se a užívej si že máš ještě chvilku pro sebe...já vím jaký to je taky jsem šílela at už jsme tři ale pak nebudeš mít čas na nic, prcek zabere dost času a užiješ si všechno neuteče ti to neboj 😉

jankanej
5. lis 2009

boci, jako dá se to vypít jen mi nesedly ty mix.merunky, asi byly moc tvrdý a nešlo mi to do krku...tedka jsem doskládala hromadu dřeva já jí vyženu cácoru jednu 😀 😀 , takže andrea to byl posl.pokus...víc ricinu už jsem neměla, tak uvidíme třeba jí přemluvím...a jak že sis dělala ten koř.nápoj?možná to zkusím, musí tam být sporýš? jinak ještě andrej asi to musí být merunky, ale asi je jedno zda je koupíš...džusík maj ve velkokrámech jako kaufland, globus a tak, někdo to zkoušel i ty dětský od Hipp nebo tak, když tam jsou merunky tak by to mělo být fuk 😉

kaleilah
5. lis 2009

adrea, já do něj jdu zítra, tak kolem 11 🙂 to mi jdou děti spát, tak se natáhnu s nima než se začne něco dít 🙂

kaleilah
5. lis 2009

andro a ještě ty meruňky se právě dávají taky jako projímadlo, o broskvích jsem to neslyšela, takže fakt asi jen meruňky 🙂

Janka, takže myslíš že nebude z ricinu nic?

andrea12737
5. lis 2009

Ach jaj, tak dobre, do obchodaku to mam daleko, tak si zajdem kupit ten merunkovy kompot..takze kaleilah, zhruba v rovnakom case pojdeme do toho. Ja davam maleho spat okolo 12tej, tak v tom case si to dam.. Takze dam si 2polievkove lyzice ricinaku, 2cl napr. merunkovice a do 3dcl dolejem ten merunkovi dzus(rozmixovany kompot)? Dobre som to pochopila?
Jankanej- cajik som si urobila bez sporysu, nezohnala som ho, takze vyluhovala som si len tu jednu celu skoricu, 12 hrebicku a nemala som zazvor ako taky, tak som tam vyluhovala porciovany zazvorovy caj(4 vrecuska), zaliala som to 1L vody a nechala luhovat 30min.

kaleilah
5. lis 2009

andro, já si dávala taky 2 PL, a a ni mě to neprohnalo, podle duly jsem toho měla hrozně málo, takže dám asi tak 25ml

andrea12737
5. lis 2009

takze polovicku flasticky? fiiiha...inak ja som to zohnala v mnozste 50ml, tak je to dobre, aspon to mam na 2x, inak na internete som nasla toto..
Ricínový olej

Má projímací účinek, způsobí skutečně mohutný pohyb střev, jak postupovat:

- sníst 2-4 lžíce neochuceného ricínového oleje jako počáteční dávku, je stravitelnější smíchaný se stejným množstvím pomeranč. Štávy a lžičkou jedlé sody, rychle promíchejte, vypijte rychle a najednou

- po 2 hod. vypít další 2 lžíce stejným způsobem, po další půlhodince další dvě lžíce

- tři dávky by měli stačit, více by se brát nemělo

Nepředpokládejte že se stahy dostaví okamžitě.

jankanej
5. lis 2009

podle tý PA by měl být malý panák ricináku, 0.33ml džusu a hlt kořaly..., ale když to trochu přizpůsobíte trochu sobě asi se nic nestane, ale radši to moc do sebe nemíchejte, já to zkusila myslela jsem jak se to bude dobře pít ale ten olej je tak hustý že se rozbil na miliony kapiček a to se nedalo, je lepší to nemíchat, olej zůstane pocelku a dopijíte to vlastně tím džusem, aspon já se z toho takhle nepoblinkala a pak jsem to zapila rychle slivovicí, ricin tě jen prožene, já šla jen třikrát kal tak se neboj, střeva ti to nepotrhá 😎 šla jsem normálně jen jednou jsem málem nedoběhla 🤐 😀 😀
andrej myslíš že by stačil ten sušený zázvor co prodávaj v koření?už se bojím docela jezdit autem a kvůli čaji bych neriskovala kolaps nasilnici....

kaleilah
5. lis 2009

janka, mě právě neporhnal vůbec, byla jsem na wc jen a jedno, a za minutu hotovo, ani to nebylo tak průjmovitý 😅

Teď jsem musela drhnout chodbu kartáčem, čubinak mi tam nachcala, a to jsme byli před chvilkou venku. začala jsem mít teď teda hustý poslíky 😒

jankanej
5. lis 2009

tak ono to ani prohnat nemusí ale lepší s tím počítat že se to může stát.když jsem to vypila potřetí tak taky nic a měla jsem kontrakce o dvě hodky dříve než při prvním i drzhým pokusu

jankanej
5. lis 2009

kal třeba už budeš rodit... 😉

andrea12737
5. lis 2009

janka myslim ze ano, to by mohlo urcite stacit, ale kolko toho by si tam mala dat, to ozaj ti ozaj neviem povedat.. no tak ja som na zajtrajsok zvedava-co to so mnou urobi 🙂

jankanej
5. lis 2009

andrej a pila jsi to bšhem celého dne ju?takže asi tedka nemá cenu vychlastat celý litr že 😀 😀 😀 😀 a může se to osladit?asi ne že

andrea12737
5. lis 2009

no ja nesladeny ani nevypijem 😀 takze ja som si to normalne osladila. Ja som si ho rano zrobila(8hod) a dopity som ho mala okolo 13tej-14tej 😀 a popri tom som popijala malinik s lanovym semiackom 😎 no mozno ked si ho teraz urobis, tak snaaaad do polnoci, ked si ho budes popijat-tak sa myslim nic nestane, alebo ho normalne vypi, ako by si pila caj, a kedy ho dopijes, tak vtedy ho dopijes 😉 a zajtra ked si ho urobis, tak ho budes popijat po duskach 🙂

jankanej
5. lis 2009

ok zkusím to no...jestli mám tu celou skořici..to se musím juknout, normálně jí používám na věnce na výzdobu 😀

jankanej
5. lis 2009

ble smrdí to hrozně...akorát mi to přijde jak vyvařený cosi...chjo, to by mě nenapadlo že se ze zoufalství uchýlím ke všemu...manža se mi tu tlemí jak pitomej, jenže on rodit nepude a i když u porodu byl tak stejně neví jak je to nepříjemný

bocinka
5. lis 2009

Janka - nošením dřeva do kotle se mi rozběhli poslíci... to je asi taky způsob....

andrea - toho máš teda hodně, kořeneny, malinik a seminko... ty teda porodit musíš... 😀

jankanej
5. lis 2009

nosila jsem docela velký kusy tak nevím zda to jsou posli či bolesti před porodem nebo jen to že jsem si namohla břuch...asi spíš namohla...tolik si přeju at to přijde nečekaně dřív ale už ztrácím víru kterou jsem doposud měla a smiřuju se pomalu s vyvoláním 😝 😝

cirrusa
5. lis 2009

se nemůžu divit že nerodím - mě doma nenechají udělat tak od 3.měsíce nic - nekrmím králíky ani slepice, nesekám dřevo, nenosím ho, neokopávám zahradu. Teď už ani koš s praádlem netahám 😒

kaleilah
5. lis 2009

janka a už jste probírali termín vyvolání? 😒 jinak mě po oleji nebylo vlastně vůbec nic, ještě mi přijde že se mi i po něm sklidnili poslíci a přestalo tvrdnout břicho 😀

bocinka
5. lis 2009

cirrusa - nápodobně, já už ani nežehlím, tchýně bydlí 20 metrů od nás a chodí sem... 🙄 pravda ale je, že se bojí našeho kotle, takže aspon prikládám a uklízím si....

cirrusa
5. lis 2009

Boci, moje tchýně bydlí o patro níž (jsme v jednom RD, my nahoře, ona dole), takže zahradu přebrala ona. Naštěstí co se týče žehlení aspol. mi nešahá, to bych špatně nesla. Ale za celý rok jsem nesáhla na nic na zahradě, neřekla ani slovo. Přístí rok to musím napravit 😉

bocinka
5. lis 2009

já můžu zase vytírat, umývat okna a všechno, když tady není, protože to není tak vidět, ale žehlení je prý špatný pohyb a když mi teď hrozí ten předčasný porod a když ona se stejně nudí, když jsme se odstěhovali, tak at jednou za týden prijde... 😀 navíc - já nesnáším žehlení.... 😠

kaleilah
5. lis 2009

Já půjdu žehlit za chvilku třeba mi to taky pomůže...sakra já už nevim jak jí mám přemluvit ☹ nevadí mi že bych třeba přenášela, jsem utahaná a už dost nepohyblivá, ale ta manžovo práce mě te´d úplně děsí ☹

jankanej
5. lis 2009

kal takže máš nápoj v sobě?, třeba se to ještě rozjede...uvidíš
andrej prosímtě jak jsi to mohla vypít ten čaj? já to nechala vyvařit a pálí mě huba od tý skořice je to staršně silný, asi jsem už přecitlivělá ale prostě to do sebe nedostanu fuj...
cirrusa já dělám všechno páč doma to nikdo při dvouletý cácoře nikdo neudělá a stejně nerodím tak bud v klidu...manžel sice řekl že bude vytírat ale kdybych si nevytřela tak není víc jak měsíc vytřeno, naštěstí malá docela ráda pohádky tak aspon na hodku dvě denně se jí zbavím že neprudí, ale jinak už je taky protivná že bych jí vystřelila do vesmíru

kaleilah
5. lis 2009

janka, nene, jdu do něj zítra dopo, zkoušela jsem ho poprvé v pondělí

jankanej
5. lis 2009

a nic ti to neudělalo?jako myslím tím vůbec žádnou reakci...

andrea12737
5. lis 2009

😀 😀 mne celkom chuti- s tym palenim mas pravdu, paaali dost, ale tak nejak sa to daa vydrzat 😀 takze koreneny napoj neobstal 😀 tak uz ti ostava doverovat prirode a modlit sa aby to cochvila prislo...a ako sa citis po tom racinaku? robi to nieco s tebou?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru