Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
20. dub 2010

ahoj Petjo, ty jsi 22tt??? nějak si nepamatuju, že bys byla těhu.... 😵 😵 😵 asi jsem byla příliš zaujatá svým porodem... 😝 😀

dneska tak vzpomínám, malá měla v pátek 4 měsíce a dnes první očkování... jak to utíká.... 😅 přeju ti pohodové těhu... 🙂

Holky, nápoje se nebojte, když už nic, tak se hezky vyprázdníte.... 😀 😀 já po něm neporodila, ale na porod mě připravil....

všem krásná zdravá miminka.... 😵

petja
autor
21. dub 2010

Boci,hustý co? Zrovna včera v poradně mi došlo,jak mi říkala,že přespříště už KTG,že už budu rozjíždět 30tt,no mazec,s malým ani nemluvě,mi to tak to toho 6měs.nepřišlo od té doby to ale letí nadzvukovou rychlostí 😅
Jinak díky,těhu si nadměrně užívám a těším se na porod.A to opravdu 😵

crawler
21. dub 2010

Ahojky, dnes mám TP (jak dle poslední MS, tak dle milování), ale mám CS stále 0 a tak se bojím vyvolávání a má mudr. říkala, že by se obávala i císaře, protože mé tělo není vůbec připravené...
Můžu se zeptat na tu masáž bradavek? Je to tření celou dlaní po bradavce a dvorci nebo jen prstama nějak tahat za "čudlík"? Já ani nemám pořádný poslíčky - prostě mi jen tvrdne břicho...A to bylo malé o 2 týdny větší (dle utz ve 30tt), tak jsem myslela, že to bude spíš před termínem...
Jinak mám dost pohybu (velmi dlouhé procházky), s manželem se milujeme celé těhulčení, piju maliník, jím lněné semínko, epinuju, atd...Tak si říkám, že už by to nebylo marný...😀DD

zdeniii
21. dub 2010

Ahojky, tak jsem zkusila nápoj a druhý den jsem místo nástupu do porodnice a čekání rovnou porodila krásnou holčinu 😉
Nevím jestli to bylo jen tím nápojem, spíš toho bylo více dohromady. Večer jsem natírala bříško porodním olejem, pak masírovala malíčky na noze a achylovky, a bodíky na rukách a tak nějak prostě všechno. Ale hlavně jsem šla spát s myšlenkou, že prostě v té porodnici jen tak ležet nebudu... 😎 🙂 A povedlo se!!

ivika18
21. dub 2010

crawler, já jsem ty bradavky napřed třela dlaní a pak "ždímala čudlík", vždycky chvilku masáž, chvilku pauza (asi po 2, 3 minutách) celkem asi půl hodiny. Jo a zkuste si dát s manželem decku červenýho, my jsme před oběma porodama večer dali vínko a druhý den jeli. A ty body, co píše zdenii taky nejsou marný, taky jsem masírovala pod kotníkem, to jsem zapomněla výše napsat. No, bylo těch příprav moc, manžel už ze mě nemohl, ale každopádně stály za to, to už sám uznal. A poslíčky jsem taky neměla a 14 dní před temínem byla úplně zavřená, toho se neboj, to nic neznamená, u dr. jsi zavřená a než dojdeš domů, může být všecko jinak, tak v klidu

petja
autor
21. dub 2010

Zdenii,úžasný!Hodně zdraví!!!

zdeniii
22. dub 2010

petja: děkuju. Máš dobré nápady.. pomohlo hodně i epino 🙂

lucisecek
22. dub 2010

Ahojky, chtěla bych se zeptat jaký jsou to ty bodíky na rukách k vyvolání porodu?

lucisecek
22. dub 2010

A taky bych se chtěla zeptat, přemýšlela jsem že vyzkouším ricinový nápoj, ale první porod jsem měla akutní císař, protože malá měla dvakrát omotanou šňůru kolem krku, a chci se zeptat jestli myslíte, že by mi ten nápoj mohl ublížit když jsem po císaři?Jinak mě nechají rodit normálně tak nevim jestli to mám prubnout nebo ne 😒

petja
autor
22. dub 2010

Luci,nevim v čem by měla být překážka.Nápoj buď porod nastartuje,začnou kontrakce,praskne voda,či jiná známka porodu,nebo se nestane nic.Pokud tě chtějí v případě fyziolog.stavu nechat rodit přirozeně,není se čeho bát.Nápoj ublížit nemůže,to není žádný driják,který někdo zkusil,že už nevěděl co,ale léty prověřovaná alternativní metoda přirozeného porodu.Já osobně čerpala z knihy Zdravé těhotenství,přirozený porod od Ingeborg Stadelmann,vím ,ale že je to prastará metoda používaná např. v Rusku

zdeniii
22. dub 2010

lucisecek: ty bodíky jsou když přiložíš palec k ukazováku tak ti vznikne takovej pahorek směrem k zápěstí, tak ten na obouch rukách a pak ještě můžete vyzkoušet masáž trapézů ;)

lucisecek
22. dub 2010

petja, zdeniii moc vám děkuju, nejdřív zkusím masáže a pak kdyžtak vlítnu na ten koktejl, jen doufám že tady někde seženu ten ricinový olej 🙂

zdeniii
22. dub 2010

Není zač... nejdřív začni malíčkama u nohou a pak achyůovky, je lepší když ti to bude dělat budoucí tatka, přeci jen je to jiná energie a lépe to pomáhá... i když ten můj na to moc čas neměl a taky jsem to zvládnula sama 😀
Olej seženeš od Salosu mají ho ve zdravé výživě ;o) a nebo pak lékárna ale tam ho prý někde nechtěj prodat což nechápu...

Hodně štěstíčka přeju a nezapomen že to zafunguje jen tehdy když je na to mimi připravené... ;o)

petja
autor
22. dub 2010

Nejjednodušší je objednatpřes net,nemusíš nikomu nic vysvětlovat.Já měla taky od Saloos,ale dělají i ATOK nebo Nobillis Tillia.Normálně volně v prodeji.Taky ty lékárny nechápu,jednou je to bez předpisu a já daleko větší nebezpečí vidím v Ibalginech a podobných chemkách,jak v ricinovém oleji

lucisecek
22. dub 2010

Super, dám si teplou vanu, naleju trochu červeného vínka a začnu s masírováním, samozřejmě sama, protože ten můj na to taky nemá čas a navíc spíš sem teď radši když se věnuje tej naší malej raubířce abych měla chvilku klid 🙂 a když to nezabere, tak seženu riciňák a uvidíme 🙂

mona12071
22. dub 2010

jo holky ja som si to dala aj bez panaka za hodku mi odysla zatka a po zatke do 10 min voda
ale porod radsej nebudem popisovat ☹
drzim vam palce holky
a este jedna vec keby som to nevypila tak si ani neviem predstavit kolko by mna nechali prenasat nakolko som prenasala len 2 dni a maly mal 4006 kg

berruna
29. dub 2010

holky, já si dneska koupila ricinový olej v lékárně a je tam napsaný neužívat vnitřně, ale všimla sem si toho až doma, takže to asi nebudete ten co si tady vychvalujete, což? 😝

naty
29. dub 2010

ale jo, je to on... 😀 ...on je to jinak docela driják...ale prej to na vyvolání funguje... 😉 ...už to tu holky řešily mockrát, že se to nemá vnitřně...a všechny si daly... 😀 😉

zdeniii
30. dub 2010

Ahojky to víš že to bude on, přece nebude ricinový olej k užití a k neužití, to je blbost 🙂)

andy21
2. kvě 2010

Ahoj holky, tak moje zkušenost, v 39tt jsem si udělala nápoj. panák ricináku, panák slivky a trochu džusu, v 16.45 jsem ho vypila, po 2 hodinách jsem začla lítat na WC, v 7 začly stahy po 10minutách, zkracovaly se, ve 2 ráno příjem v porodnici a ve 4 byla malá na světě, takže mě nápoj zabral a už jsem pak ani nepotřebovala klystýr🙂
😎

nice202
4. kvě 2010

ahojte, dnes som si urobila ten napoj. vypila som ho o jednej hodine. poviem vam, ze odvtedy som na zachode a grciam z neho a grciam. prepacte za vyraz.uz nikdy viac by som ho neskusila. len mi je strasne zle. lezala som v posteli a strasne ma napinalo. musela som sem pridat aj svoj nazor.niekomu zabere, mne z opacnej strany ☹

nice202
4. kvě 2010

a teraz ma poriadne prehnalo, inac nic :(

zdeniii
4. kvě 2010

nice202? to holt znamená že ještě není vše připravené k porodu... máš ještě čas 🙂

petja
autor
4. kvě 2010

Nice,ty jsi asi nečetla v čem tkví hlavní zásada a indikace k užití nápoje.Je pro přenášející maminky,nikoliv ve 39tt 😕

nice202
4. kvě 2010

tak ja neviem ktory termin je spravny. v porodnici podla poslednych dvoch usg mi vysiel datum porodu 3.5 ale u mojho gynekologa podla poslednej menstruacie 15.5. to bolo este uplne na zaciatku tehotenstva. preto som si to dala dnes, lebo uz nevladzem. no nastastie nic sa mi nestalo. cele som to vygrckala, trosku som presedela na zachode a nic. uz je dobre.

lenulinkax78
5. kvě 2010

ahojky, asi to pujdu zkusit taky. sice jsem jen dva dny po terminu, ale uz mi z toho cekani hrabe. tasku jsem zabalila a vybalila snad desetkrat, uklizim varim a snazim se jakkoliv zabavit. mala je podle uz menci o dva tydny, tak to bude asi tim, proc se ji nechce ven. jak prozivate cekani vy? porad jsem se tesila na porod a ted se bojim, abych vse zvladla. pritel nechape, ze jsem nervozni z toho ze par dnu prenasim. doktor mi pri posledni kontrole rekl, ze to v nejblizsi dobe na porod nevid, tak mam byt podle slov pritele pry v klidu a rikat si, ze mame termin jako az pristi tyden. jenze priteli se to lehce rekne. kdyz ho neceka prvni porod☹

lucie777
5. kvě 2010

Jestli nemůžete sehnat riciňák a máte ještě čas, tak si zasaďte skočec! 😀 Jeho květy či jak to nazvat ho prý obsahují ve velkém množství.. 😀

Lenul, naprosto ti rozumím, ale zvládneš to, nic jinýho ti totiž nezbyde, jen to chce si najít nějakou činnost! Já třeba myla okna skoro celý rodině, porod to sice nevyvolalo, ale aspoň sem něco dělala.. Ale třeba seš o ty 2 týdny míň těhu, ne? Tak jí dej ještě čas, jestli pořád roste, je to ok.. 😉

petja
autor
5. kvě 2010

Nice,prostě nepohodlí při těhu není důvod proč porod vyvolávat.Pak se nemůžeš divit výsledku a tvému následnému názoru na nápoj

misicka85
7. kvě 2010

Tak já už mám Riciňák doma 😀 Dala mi ho kámoška, zbyla jí ještě půlka lahvičky. Zatím jsem teda nenašla odvahu to vypít,ale tak ještě mám do termínu nějaký ten den čas,takže ještě počkám, i když bych už to nejradši měla za sebou,poslíčky skoro denně, porodní cesty připraveny, malý má přes 3500g.

Jak jste se tu bavily že na lahvičce je napsané neužívat vnitřně, tak já na té mojí mám napsané že je vhodný i k vnitřnímu užití. 😕 Mám ten olej od Saloosu.

zdeniii
7. kvě 2010

Jjo taky jsem měla od saloosu... 🙂 je dobrej... toho užití se neboj... myslím, že je to napsané jenom v na tom z lékárny pro sichr.. ale to je jako s lékama, taky je na nich napsáno např. nevhodné pro těhotné a kojící a stejně to máš užívat... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru