Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

smetakovalucie
28. kvě 2010

ahoj holky teď tady čtu o tom nápoji sice mám termín až 23.července,ale chtěla bych zkusit rodit alespoň někdy na začátku co myslíte až budu tak 38.týden můžu už do toho jít.

crawler
28. kvě 2010

@smetakovalucie to je pro ty, co už přenášej😉

marinka
28. kvě 2010

@smetakovalucie Určitě nápoj vyzkoušej až od 39 tt, to už se miminko považuje za donošené a nebude mít žádné problémy 😉 Kdybys rodila ve 38 tt, tak je to ještě bráno jako předčasný porod a myslím, že ji dost malá šance,že by v tuto dobu už nápoj zabral..Ale ve 39 tt už tu zabral hodně holkám, včetně mě 😉

lucie777
28. kvě 2010

@smetakovalucie A hlavně, proč bys to dělala? Jen ať si Filípek ještě pobyde v bříšku.. 🙂

marinka
28. kvě 2010

Jj, to je fakt, pokud nejsou žádné problémy, tak není kam spěchat 😉

vveerraa
29. kvě 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli ten nápoj pomohl i některé, která neměla vůbec připravené porodní cesty? Mám CS 2 už tři týdny a čípek tuhý a nezkrácený. MUDra mi říkala, že jestli se to nezmění, tak mě druhý císař nemine 😖 (nemůžou mi vyvolávat kvůli první jizvě).

helabaja
31. kvě 2010

Ahoj holky, jsem tady nová a zítra mám termín v porodnici na vyvolání porodu, tak jsem si přečetla o tom vašem nápoji a právě jsem ho vypila, říkám si, že není co ztratit, akorát nevim jestli jsem toho nevypila málo, dala jsem si tam asi decku toho džusu a pak malýho panáka slivky a lžičku kávovou nebo tak cenťák jenom toho oleje, myslíte si, že si mám přidat?

helabaja
31. kvě 2010

Ahoj, tak jsem si to dala ještě jednou, protože jsem si pak přečetla, že jste toho dávali mnohem víc, než já. Snad mě to neroztrhne vejpůl na záchodě!!! 😀

helabaja
1. čer 2010

Holky v 1:20 je na svete kluk jako buk!!! Dekuji!

janca.mareckova
1. čer 2010

Ahoj holky.
Je to už téměř půl roku, co jsem si tento "lektvar" namíchala taky 🙂 Měla jsem rodit až za 10 dní, ale i doktor řekl, že to uspíšíme a udělal mi Hamiltona, který se minul účinkem!! Takže jsem si vypila toto a šla spinkat s tím, že se nic neděje..... a druhý den dopoledne mi rupla plodovka a jelo se 🙂 Tak hodně štěstí všem!!!!!!!

lukuva
1. čer 2010

Ahoj holky, jsem tu nová. Vaší diskusi jsem přečetla jedním dechem, protože přemýšlím o vyzkoušení koktejlu 😕
Dneska mám termín podle 1. UZ a včera jsem byla na kontrole a čípek je formován a na porod to vůbec nevypadá. Vě čtvrtek mám jít zase a pokud se to nehne, tak v pátek nebo v pondělí na vyvolávačku 🙄
Protože mi první dítě vyvolávali 7 dní po termínu a narodil se až 9 dní po termínu, ráda bych to uspíšila a vyhnula se chemii. Pořád to zvažuju. Vůbec nevím, je hodně pro, ale PROTI je ta kořalka, kterou nápoj obsahuje a taky nevím, jestli, když nemám porodní cesty připravený, jestli to zkoušet. Bojím se, aby to fakt mimi neublížilo. Můžete mi někdo poradit? 😀

capricorn
1. čer 2010

No já bych ho chtěla také zkusit, bojím se samozřejmě taky... 😖 A nevím, jaký olej koupit.
Holky, co jste po tom porodili.. od jaké značky byl ten váš olej?????? 🙂 😵

lucie777
1. čer 2010

@lukuva Pokud miminko není připravené, ven nepůjde, ublížit mu to ani tobě nemůže, maximálně se pořádně vykakáš! 😀 Kořalky se tam dává troška, takže to taky ani jednomu neublíží, ale myslím, že hlavní je tam ten ricinový olej, tak to můžeš zkusit bez kořalky.. Takže já v podstatě žádné proti nevidím, prcek tak jako tak ven bude muset, takže tohle je možnost, jak se vyhnout chemii.. 🙂

@capricorn Kup v lékárně ricinový olej, oni budou mít svůj míchaný, žádná značka.. 🙂

capricorn
1. čer 2010

Lucie777 - byla jsem ve 3 lékárnách a prý že nic takového neprodávají. 🙄 že mám jít do nějakého specializovaného obchodu. 😠

Může se nápoj vypít ještě před termínem (4dny)??? Zkoušel jste to někdo??? Nebo už to tu někomu vyšlo??

adelka89
1. čer 2010

@capricorn vyrabi ho firma saloos

lucie777
1. čer 2010

@capricorn mně ho prodali až snad ve 4.lékárně, nebo jak píše Adelka od saloos objednat přes net.. Před termínem to zkoušely a když už mímo mělo jít ven, tak to pomohlo, když ne, nic se nestalo a ještě si chvíli pobylo v bříšku.. 🙂

vveerraa
1. čer 2010

taaaaaaaaaaaaaaak hlásím požití nápoje. Doufám, že se z toho jenom nepos......

misakiki
1. čer 2010

ahoj....taky jsem pozřela ve 14:45 ,je to můj druhý pokus .-) tak budu hlásit...

lucie777
1. čer 2010

Tak to sem na vás zvědavá.. 🙂 držím palce, ať to vyjde..

eveluska
1. čer 2010

helabaja - gratuluju! 🙂
misakiki - nejsi nahodou uz v porodce? vyvolavacce si se zatim vyhla?

misakiki
1. čer 2010

eveluska.... zítra nastupuji ☹ tak ještě zkouším..paní doktorka se dala ještě ukecat 🙂

eveluska
1. čer 2010

misakiki - drzim palce 🙂 napis, jak jsi dopadla 😉

misakiki
1. čer 2010

eveluska: jj budu průběžně hlásit nebojte 🙂 držte palečky 😝
vveerraa: a co ty?? jak to probíhá u tebe?? já zatím nic....uvidíme ale ještě je brzo 🙂

misakiki
1. čer 2010

zatím mě nějak zvláštně pobolívá břicho jakobych měla dostat menses....nevím jestli to něco znamená 😨

misakiki
1. čer 2010

tak průplav střev už taky proběhl 😀 😀 kdyby náhodou něco,tak klystýr asi ani nepotřebuju 😀 kéž by to tak chtělo zabrat.... 🙂

petja
autor
1. čer 2010

😉

vveerraa
1. čer 2010

@misakiki zatím vůbec nic. 😢 , ale ještě je asi brzy. Jsem napnutá jako kšandy.

misakiki
1. čer 2010

@vveerraa tak mě to jednou prohnalo,a krom divného píchání v podbříšku taky asi nic...ale třeba se nám to ještě rozjede ne?? u mě to jsou teď tři hodiny....myslím že je ještě čas 🙂 doufám i za tebe 🙂)

vveerraa
1. čer 2010

@misakiki jo jo zatím máme čas. Určitě se nám to povede. Musíme tomu věřit, když už jsme si to daly, ne 😉

misakiki
1. čer 2010

@vveerraa taky věřím a doufám....držím všechny palečky a nervičky mám i za tebe 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru