Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
14. kvě 2009

Sparka!Mám hroznou radost,že napodruhé určitě lepší zážitek,i,když porod velice rychlý!Doufám,že ses stejně jako Liddka moc nepotrhala a blahopřejůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů! 🙂

adellina
15. kvě 2009

Ahoj maminky,, tak jsem zkusila ten zazračný nápoj a upřímně Vám musím říct, že je to dost ošklivý...Po 2 hodinách mi začlo být neuvěřitelně špatně. Zvracela jsem snad celý večer...a stále jsem neporodila ☹ a už to budou 3 dny... 😅 Pokud váháte-tak si to dobře promyslete...asi to není nic dobrého

bertica.h
15. kvě 2009

adellina..dobre si si to zarobila?čítala som o tomto hrozne veľa skusenosti mamčiek..a sna d ani jednje to neurobilo zle ako tebe 😒
je mi to luto..v ktorom si týždni?kedy máš termín?držím ti palce 😵

petja
autor
16. kvě 2009

ahoj adellina,taky je mi líto jak ti nápoj udělal zle,ale jsi snad první co mátakovou zkušenost. ☹

sparka
16. kvě 2009

já musím říct že teda ten nápoj se dá v pohodě vypít neni to žádná drastárna je to pohoda...a hlavně fakt pomáhá když je mimi připravené...petja děkuju že tohle téma je moc mi to pomohlo

petja
autor
16. kvě 2009

Já teda taky nemůžu říct,že bych to pila s odporem,to bych teda popravdě ani nevypila!Pro mě byl absolutně nejhorší zážitek,když jsem byla v těhu na test na cukr v krvi 😝

Sparka,moc na tebe a mimčo myslím.Prdolka asi cítil,že musí jít rychle ven,nebo že ho snad budou chtít zase znova utlumit!Jsi v Benešově?Na šestinedělí už je to lepší?A šrumec teprv nastane,co?Dívala jsem se,že Šárince ještě nejsou ani 2roky 😵

scaty
16. kvě 2009

ahojte baby, tak už přenáším pátý den po termínu, ricinový olejíček mně prodali v jediné lékarně (tedy odměřili ze svých zásob) v ostatních na mně zírali jako na potenciálního masového vraha 🤐 , ob den chodím do porodky a ob den slyším to samý, děložní hrdlo uzavřeno, čípek polotuhý 1.5cm, kdyby náhodou začali kontrakce nevíte, zda má cenu to do sebe ještě kopnout? (pro zrychlení porodu). Když se nic nestane, tak to zítra prubnu a výsledek napíšu 🙂

petja
autor
17. kvě 2009

Scaty,to samé jsem slýchavala v porodce já ☹

adellina
17. kvě 2009

ted jsem ve 40. týdnu,,,prostě se tomu našemu miminku asi nechce na svět. Doktor mi před 14 dny říkal, že porodim do týdne-že mé těhotenství je v pokročilejším stadiu a pořád nic...Jsem z toho opravdu neštastná...Zkusila jsem snad vše co jde...

scaty
17. kvě 2009

Petjo ty se máš, že ti to fungovalo, já to ráno v 6.30h vypila - 15ml s fřťanem slívky a meruňkovým džusem a do teď se nestalo vůbec nic, do toho se nalívám kořeněným čajíčkem, třu si bradavky a mezitím prokládám čajíček z mateřídoušky, ráno byl i sexík....a nic, furt jen poslíčcy....ps chuť nápoje je v pohodě, krásně to promastí rty a ani jsem se nepoto 😀 další pokus bude těsně před nástupem na vyvolání, to tipuju na příští víkend....

petja
autor
17. kvě 2009

I TP může být špatně vypočítaný!Určitě radím všem nepít ho dřív,než tě v porodce nutí na umělé vyvolání!

brumba
18. kvě 2009

Ahojte holky, no já mám už še koupené, džusík si udělám ze zaveřených meruněk, dnes na kontrole mi řekli že se nic veledůležitýho neděje, a příští týden vyvolání, takže jdu do toho, ale až zítra, asi, mám trochu strach, každopádně malej má už 3700g, takže musím zavčas, ať ho vůbec porodím 😀 manžílkovi raději nic říkat nebudu, je vždycky celej vyplašenej ze všeho a nejradši by do všeho zasahoval.Dám vědět....

petja
autor
18. kvě 2009

Brumba naposledním utz mi též řekli že má melej přes 4kg a výsledek za 2 dny nato,3,51.Pij malinik a i lněné semínko je super.Trochu obavy má určitě každá která se rozhodne do nápoje jít,ale samože je to jen na tobě,jak se rozhodneš.Přeju super zážitek z porodu 😉

bertica.h
18. kvě 2009

ja tiež nad tým stále premýšľam,ale popravde sa moc bojím..vyhovvoalo by mi naplánovať porod,aby mal kto byť pri dcére..ale zas ohroziť tu druhú dcéru..Dnes som bola v poradni,CS 6,otvorená na prst..neviem..asi do nedele počkám..alebo ja fakt neviem
Petja..ty si osobne čo myslíš..ešte skoro ,však?? 😅 😅

petja
autor
18. kvě 2009

Bertica,jak ohrozit druhou dceru?To trochu přeháníš,bych řekla... Opravdu radím,že pokud maminka nápoji nevěří,ať ho určitě nezkouší,to si myslim je základ! Nevim,zda je brzy,ale já bych ho pila určitě až bych přenášela,nebo by mě strašili vyvolávačkou.Opravdu to není prostředek k naplánování porodu!

bertica.h
18. kvě 2009

petja..no ja som to myslela tak,že ty hovoríš,že až ked je to telo pripravené k porodu by sa mal nápoj piť.a ja asi ešte neisom,alebo neviem práve či som,alebo nie..tak som to myslela.. 😅 😅 😅

petja
autor
18. kvě 2009

Bertica,no většinou by mělo být kolem TP už připravené,to uvidíš co ti budou říkat pak na těch častějších prohlídkách pokud do TP neporodíš spontánně,nevim jak to chodí u vás v porodce,v naší nechají přenášet 14 dní po TP a já měla i po TP pořád čípek tuhý,skoro zavřená,takže jsem nečekala žádné zázraky,ale podařilo se...někdy ti i špatně vypočítají TP,tak je to třeba tím.Můžeš teda zkusit vypít i v den TP..

scaty
19. kvě 2009

"I TP může být špatně vypočítaný" ...je sice pravda, můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím i nesouhlasit ale to je asi tak všechno co můžeme dělat 🤐 . Těžko se člověk před vyvolání porodu bude o tomhle s doktorama dohadovat. U nás nechávají po termínu (podle posl. menstr.) 10dní a pak šupaj na vyvolání, tak jsem dneska řekla, že si nepamatuju datum poslední menstruace úplně přesně, tak vzali potaz datum porodu podle prvního ultraz. a protože je vše jinak úplně OK, tak se mně touhle malou lstí podařilo oddálit vyvolání porodu ze čtvrtka na neděli.
No dneska zkusim zase nápoj a poslední třetí pokus bude v sobotu. Pak napíšu jak to proběhlo 😒

brumba
20. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsem to včera vypila, ale myslím si že ze strachu, jsem tam dala toho oleje málo, tak málýho panáka.Za 6 hodin mi akorát ztvrdlo břichoa jinak nic, no zkusím dát dneska jinej poměr, a zatnout zuby a vypít to a uvidím, jinak mě čeká asi v pátek vyvolání.Tak se mějte.

scaty
20. kvě 2009

Já to stručně shrnu - týden 41 a dva dny, kořeněný nápoj po termínu vypit celkem dvakrát, včera vypita ve 23.00h druhá dávka zázračného nápoje, výsledek žádný, zítra jdu do porodky a možná si mně tam nechají....další metody jako horká koupel, sprchování bříška horkou vodou, víno, svařák, mateřídouška, maliník, lněné semínko, námaha, chození do schodů (v mém případě v lese do kopce) sex, masáž bradavek - to vše provádím automaticky už dva týdny.
Olej měl akorát jediný účinek, skoro jsem to nestilhla 😀

petja
autor
20. kvě 2009

no jsou i případy se kterými nehne nic 😀

brumba
20. kvě 2009

Tak se nic neděje, břicho mám jak šutr a nic, i koupelnu jsem vytřela na čtyřech 😀 mě se snad to vyvolání nevyhne 😔

bertica.h
20. kvě 2009

ja asi skusim ten korenený čaj.len si musím nájsť recept
😉

petja
autor
20. kvě 2009

Všem přeju štěstí,ať už to dopadne jakkoliv 😉

maltina
25. kvě 2009

Petja moc dakujem za tuto diskusiu, a tvojmu napoju vdacim za super rychly porod, ani som neverila, ze sa da tak rychlo porodit, v piatok som si dala 1x a v sobotu 2x, bola som 40+1 o 21.30 mi praskla voda a o 23.30 som mala potomka v naruci, skoro sme nestihli prist do porodnice... 🙂 😀

bertica.h
25. kvě 2009

petja,si tu??

v piaotk mi maju indukovať porod..neviemči nemám skusiť nápoj.. 😒

petja
autor
27. kvě 2009

ahojky Bertica.,vypila bych ho ve čtvrtek,já jsem počkala na odpoledne,až byl manža doma

bertica.h
27. kvě 2009

petja..o manžela nejde,on je doma už 2tt a ešte 4tt bude(má predatestačné volno a medzitým aj porodíme) 😀

ale koli babine,tá príde varovať Viktroku tzajtra včer by som to možno takto skusila..

vieš čoho sa bojím ale?neviem ako je to s tým nápojom..on mi vyvolá kontrakcie,ale děložný čípok mi asi nezmakne..nie?aj ked lekár v správe píše,že čípek měkky..aj tak sa bojím,že kontrakcie budu,ale budem zatvorená,takže budem dlho v bolestiach..vieš čo myslím?? 😅

senja
1. čer 2009

Holky, a zkousely jste nekdo ten koreneny caj? Funguje? Z toho vseho mi prijde jako nejbezpecnejsi metode. Premyslim, zda ho tak za tyden az dva nezkusim. Sice teprve zitra ukoncim 36.tt, ale gynekolog se mi na posledni prohlidce prokecl, ze maly ma trochu vetsi hlavicku 😅 (to ma nejspis po tatinkovi). Takze rodit 2 tydny po terminu po vyvolavacce 4kiloveho macka s velkou hlavou by byl fakt POROD.

petja
autor
1. čer 2009

Senja,kořeněný nápoj jsem nezkoušela,ale určitě není míň nebo víc,jak ty píšeš ´bezpečný´než ricinový.Já jsem ještě dělala masáž bradavek,asi od 2.dne předd T.P.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru