Nárůst váhy v těhotenství

lucijee95
7. bře 2019

Holky jak to mate vůbec s vahou? Před prvním porodem jsem měla 69 kilo, přibrala jsem 19 a nyní jsem byla na 74. Moc mi to po porodu dolu neslo ale je pravda ze jsem tomu moc nepomahala. Jsem taková rozkydla, proste si přijdu tlustá. Teď jsem v 8 týdnu a už mám a vůbec nevím jak nahoře 3 kila :( bojím se jak budu brzo vypadat :( pneumatiky na břichu jsem měla takže než mu bude vidět břicho tak snad dřív porodim :( je tu ještě někdo takový kdo má větší váhu. Podotýkám o par kilo jen ne nějakou extra váhu. Měřim 174

enbeee
7. bře 2019

Ahoj, jsem ve 12.tydnu a zatim mam nahore kilo a pul, ale bricho velke a nafoukle jak v patem mesici. Doufam ze to pujde po porodu vsechno dolu

vaseli16
7. bře 2019

Nenech se tim nervovat,pokud jis normalne tak to asi moc neovlivnis a budes muset zabojovat po porodu.Hlavne nedrz diety...jak prsa?zvetsila se?protoze ja mam treba pribytek vahy cca3kila v prsou coz neberu jako tloustnuti.

makronka222
7. bře 2019

Z prvni start 48kg, pribrano 17kg. U druhe 54kg, 34tt a 15kg nahore. Tloustnu ted i po mrkvi. Uz se tesim az to bude za mnou a pujdu zpevnovat

lucijee95
autor
7. bře 2019

@vaseli16 jojo, prsa už jsou větší ale myslím si ze to není z toho :/ no hold po porodu se sebou budu muset něco dělat

sudylichozrout
7. bře 2019

@lucijee95 hoj, ja nabrala v obou tehotenstvich 14 kg. Pet jsem nechala v porodnici a pak shazovala cvicenim a upravou jidelnicku. Po prvnim porodu slo dolu 11 kg a znovu jsem otehotnela. Ted mam 11 mesicu po porodu druhe a mam to uz dole komplet. Jsem na preddetne vaze, ale je to drina. Prijem (ale nedrzim dietu) max. 1200 kcal a 3x tydne hodina a pul ve fitku. Jinak to dolu nechtelo. Nepribirala jsem, ale ani nehubnula.

lucijee95
autor
7. bře 2019

@sudylichozrout já jsem udela zdravé a schodila jsem 7 kilo, je ze pak se na to vybodla :/ no a teď s nim co vidím. Teda co mi nevolnosti dovolí ale i tak mi přijde ze jim stejně jako před tím a tři kila nahoře :( asi bude fajn jist zase zdravejs

miba10
7. bře 2019

@lucijee95 ahoj já při prvním tehu start 68kilo a přibrala jsem 24 kilo. V porodnici jsem nechala 3 kila. 🤦 Po půl až 3/4 roce po porodu se mi podařilo shazovat a šup otěhotněla jsem. Poslední váhu jsem měla 73 kilo a pocuranim testu mi vyskocili tři kila. Přísahám že je to tak, protože rozdíl byl 24 hodin 😂 nicméně začala jsem tedy na 76 a teď ve 31tt mám nahoře 12kilo. Do 5 měsíce jsem přibrala 4 kila a pak mi to za měsíc vyskocilo o 5 kilo a nechápala Jsem jak je to mozne. Neprejidam se, sladke velmi zřídka, pohybu mraky. Každá jsme jiná a váhu už opravdu neřeším. Připadám si sice veeeelka, ale roste v nás miminko, tak asi nebudeme mít míry top modelky 😂 neřeš váhu. Teď si můžeš beztrestně dát na comas chuť, pak na to nemůžeš mít čas ani myšlenky 😉 užívej si to

nikahavel
8. bře 2019

Já u prvního měla 52 kg na začátku takže podvyživená jak blázen, bez tuku, samé kosti a cvičila jsem takže dost svalů, no vůbec mi to nesluší k těm ostrým rysům, vapasla jsem z několika letého psychokoloběhu a lezlo to nahoru hlavně na konci a hlavně tuk, celkem 17 kg, ale nešlo to dolů, až s příkrmy v 7 měsíci něco a až jsme kojila jen jednou denně začala jsem sama o sobě hudbout. Ale už jsme se záměrně nikdy nevrátila na původní
váhu nechala si 57-58 kg což je podle mojí výšky a typu postavy ( a v minulosti jsme to mívala) ideální váha a dobře jsem udelala. Teď jsem na začátku 20 týdne a němém nahoře nic snad jen 1 kg a to jak kdy. Ale toto těhotenství je úplně jiné, mám furt chuť na zeleninu. Skoro vůbec sladké. Může se to zlomit a vyskočit to je jasné. Víš co asi bych se trochu zaměřila na to co jíst, ale na druhou stranu jsi těhotná a nehazardovala bych. Buď se smiř s tím, že pak musíš makat po porodu, což možná s dvěma dětma půjde líp dolů, bude větší zahul a nebo začni teď racionálně víc jíst. Na druhou stanu po dětech už to nikdy asi nebude to samé a no a co jsi máma a ne už holčička, ale chápu, že chceš mít pevné tělo, dokážeš to jen snížením tuků v těle a formováním. Cvičíš teď něco v těhu?

drep
8. bře 2019

Holky, jak dlouho vám trvalo, než jste se smíŕily se postavou po porodu? Ja začínala na 59kg, přibrala jsem asi 6, to jsem nechala rovnou v porodnici, aktuálně jsou dceři tři měsíce, kojím, na kila mám míň než před otěhotněním, ale jsem taková nesvalnatá. Byla jsem zvyklá být hezká, vysportovaná holka, teď jsem spíš hubená a nezformovaná. Třikrát týdně sportuju, stravuju se super-zodpovědně, ale ta hlava. Jo, jasně, vím, že jsem maminka, porodila jsem dítě a blablabla, ale holt mám furt i tu nemaminkovskou osobnost a ta se chce líbit 😉

nikahavel
8. bře 2019

@drep hele dítě roste a s tím tvoje tělo 9 měsíců a stejnou dlouho trvá, než se dá do kupy všechno chce čas nejde mávnout kouzelným proutkem a je vše hotovo...děkuji Bohu jen za těch 6 kg

marketa1218
8. bře 2019

Já jsem za první trimestr přibrala dvě kila, ale nezačínala jsem úplně na nějaké nízké váze. Takže ke konci těhotenství asi budu koule 🙂 Ale třeba ne, to nikdo neumí říct. Ale já se cítím prostě dobře a jsem na to těhotenství pyšná, takže se nenechám váhou nějak rozhoditi a hodlám si to hezky užít 🙂 Po porodu bych chtěla mít něco málo méně než před otěhotněním, takže zamakám, ale teď se nestresuji. Jiné by bylo, kdybych měla mít nějaké zdravotní komplikace, tak potom bych to hodně řešila. Ale pokud mi nic nebude a budu jenom přibírat, tak v pohodě. Každá to máme jinak, já bych se nestresovala 🙂

alicie_k
8. bře 2019

V prvním těhotenství jsem začínala na 63kg při 170cm a přibrala jsem cca 15kg. Po šestinedělí jsem už byla na své váze a kojením plus nevyspáním to šlo dál dolů až nějak k 57kg a to mi už nebylo dobře. Teď jsem v 9.tt. a opět mám nějakých 63kg a nebudu ten nárůst řešit protože u mě kojení bylo tak energeticky náročné že budu ráda za "zásoby" 🙂

lucijee95
autor
8. bře 2019

@nikahavel necvicim, necvicila jsem ani před protože jsem se k tomu nikdy nedokopala ale stát ou jsem zhubla 7 kilo jenže pak se na to vybodla nabrala zase na 74 a teď těhotná a 77 :/ je pravda ze tlaskam. Neprijde mi ze moc ale to si muzu myslet já sama zejo ..

kittyy17
8. bře 2019

U prvního jsem přibrala z 64 kg na 90, a to jsem se poslední tři týdny radši nevazila.
U druhého jsem se víc hlídala, z 65 kg to šlo jen na 87 😁
Měřím 170 cm

kittyy17
8. bře 2019

Po prvním porodu jsem se moc zhubnout nesnažila, protože jsem věděla, že bude druhé, a přišlo mi zbytečné se snažit.
Po druhém porodu jsem se taky moc o zhubnutí nesnažila, nervama to šlo nějak samo. Potřebuji cvičit a zpevnit tělo, dieta nemá smysl, jsem po ní protivná

nikahavel
8. bře 2019

@lucijee95 oni to není noc a hlavně je všechno v hlavě, když se bojíš, že přibereš noc a tak nějak podvědomě si to vyčítáš, tak to jak na potvoru leze nahoru. Já cvičím jógu, je to super relax a to tělo po tom porodu nebude takové rozkydnute, nezdá se to je to v celku zahul. Pak to bude chtít zase jistě fitko hlavně ten střed těla, ale odpočineš si u toho a máš dobrý pocit a pak, když si něco dáš máš menší výčitky a zase to na tebe působí dobře psychicky. Ale všechno hold chce důslednost tak jako výchova dětí tak udržení postavy 😥

marketa1218
8. bře 2019

@lucijee95 Mám úplně stejnou váhu a teď začínám druhý trimestr, taky jsem nikdy moc necvičila, protože jsem líná u něčeho vydržet, co si budu nalhávat. Stravou mi ta kila jdou taky dolů, ale chce to pevnou vůli no. Teď se samozřejmě nepřežírám, ale těm ruzným chutím se neubráním. Uvidíme, jak to bude po porodu. Třeba to půjde tím kojením a celkově únavou z nevyspání samo 🙂. Ale zbytečné se teď hroutit, užívej si to.

penelope87
8. bře 2019

@lucijee95 Je to individuální. Já třeba přibrala u prvního 7kg a u druhého 5kg za celé těhotenství. Ale drží se mě to vždycky, dokud kojím. Prostě to nejde dolů, a to jim zdravě a cvičím. Startovní váhu jsem ale měla 82kg u obou. Teď mám pořád nějakých 85kg. Tak se těším, až přestanu kojit.

treasurka
8. bře 2019

Jojo, měřím taky 174 mívala jsem 68kg, při prvním dítěti jsem přibrala skoro 30 kilo, při druhém asi 17 a při třetím zase přes 20. Po třetím porodu jsem vážila 78 a teď jsem zhubla na 70.

moxha
8. bře 2019

Já s první dcerou přibrala 30 kg.Nyni jsem v 15 tt a mám na hoře 4 kg.

lucifux
8. bře 2019

První těhu jsem nabrala 17 kg a to sem na začátku měla 51kg. Z porodnice jsem odjížděla a měla jsem 61kg. A teď jsem 36+0 a mám 67kg. A to na začátku 2 těhu jsem měla těch 61kg co my zůstalo po prvím synovi. Ale tlustá si nepřipadám, normální postava, ani ne oplácaná, prostě normální... Takže se tím teď nestresuj, třeba pro tvůj klid, se vyhybej sladkému, spíš ovoce a zeleninu, a uvidiš sama. Nic méně já sama si myslím, že tělo si vezme co zrovna potřebuje. Takže jestli příbíráš víc, tak je to nejspíš potřeba.

v_erunka
8. bře 2019

Při první jsem nabrala 9 kg, po šestinedělí jsem byla na své váze. Šlo to tak nejak samo. Na konci loňského jara jsem zacala chodit cvičit s fitMAMI a docela se zpevnila (oblékla jsem i “prémiové” kousky ve skříni 🙂). Teď končím 19. týden, nahoře mám kilo a půl, ale břicho mám jak s malou v sedmém. O velikosti prsou radsi nemluvím 😂 Uvidím, jak to půjde nahoru dál a jak pak dolů.

marlenka34
8. bře 2019

Já jsem při prvním nabrala 20kg, z 49kg na 69kg.. byla to hrůza, mám 156cm, takže na mě jde vidět každé kilo. Z porodnice jsem šla s 56 a podařilo se mi dát dolů jen 2:(
Teď jsem těhotná podruhé a přibírání, i když kvůli nevolnostem nejím. Mám strašné depky, jak pak budu vypadat a jestli zvládnu s dvěmi dětmi hubnout a zpevňovat

deniska2
11. bře 2019

Ahojte.sem 11tt a dnes sem byla u Dr.moja vaha byla 50kg a ted mam 51.7 docela se mi to zda malo.🤔🤔 u prveho dietata som mala 11tt uz .3kg nahoře..

verumon
12. bře 2019

Ahoj já jsem teď v 16tt a už mám nahoře 10kg. V prvním trimestru to šlo strašně rychle,takže se neboj 😁

adinka19
14. bře 2019

@lucijee95 Ahoj, mne zacalo rust bricho (pneumatika) hrozne brzo, v druhem trimestru jsem zacala rychle nabirat, tak jsem se bala, abych nesla rodit jako 100kilova, protoze me vsichni strasili, ze treti byva nejhorsi - nabira se nejvic. Ale prd, ve tretim se mi zastavil rust briska i vahy a rodit jsem sla s 10,5kily. Coz je parada. Domu jsem si prinesla 5kg a ted, 2 mesice po porodu jsem 1kg nahore 🙂. Takze se nestresuj.

teezska
28. bře 2019

Ahoj, taky teď řeším nárůst váhy. začínala jsem na 83, až do začátku 5. měsíce jsem měla 82, pak jsem se přehoupla na 84, to jsem měla 7.3. na kontrole a teď mám podle obvodní 87. Nejsem nijak nateklá nbo zavodněná a aktuálně jsem ve 23.tt. Nemůžu se dokopat k tomu jíst zdravě, ale taky nemůžu takhle rychle přibírat. Jak s tím bojujete vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru