Nepřibírání v posledním trimestru. Je to v poho?

29. čer 2022

Ahojte, mám dotaz. Jsem 34tt, posledních pár dnů mě dohání nejspíš obvyklé těhotenské neduhy jako bolest zad, kyčlí, nohou, tvrdnutí bříška, únava atd.. a do toho ty šílené vedra. Logicky nemám tolik chuť k jídlu v tom teple, nicméně se snažím jíst tak nějak normálně, po menších porcích.. ale za poslední dva týdny jsem nepřibral ani gram, naopak mám asi půl kila dole. Na poslední kontrole v poradně i na třetím screeningu bylo vše v pořádku, mimčo roste krásně, dokonce je váhově asi o týden a půl napřed.. tak myslíte, že je to v poho? Myslím, že jsem doposud nabrala dost (15kg :D) tak je třeba možné, že tělo a mimčo žijou z toho co už jsem nabrala? :D

tami91
29. čer 2022

Určitě je to v pohodě, sestřička mi na poslední kontrole říkala, že spousta maminek v posledních týdnech na váze ubývá 😉 já už taky stojím, 35tt 😊

autor
29. čer 2022

@tami91 tak super, já jsem jako ráda, nedokážu si představit ještě třeba dalších 5kg navíc :DD ale všude jsem četla, že teďka by se mělo přibírat okolo 0,5kg týdně, tak jsem se radši chtěla ujistit že je to ok🙂)

kmarie81
29. čer 2022

Ja v tehotenstvi zhubla - pravda po pomerne dlouhe hormonalni lecbe - nechci se ale vymlouvat - sem na zacatku tehu vazila cca 89kg a rodit sem sla s necelymi 87kg, z porodnice sem sla se 79kg. Jedine co doktorku, co se vahy tyce zajimalo, tak byla vaha a rust miminka a tam bylo vse v poradku. Mala se narodila 3030g a 49 cm. Bud v klidu tvy telo miminku da presne to, co potrebuje 🙂

autor
29. čer 2022

@kmarie81 u mě to s těma kilama bylo takové divočejší, otěhotněla jsem při 46kg a Dr říkala že okamžitě jakkoliv přibrat aspoň na 50, protože jsem byla fakt mooc hubená. takže v prvním trimestru jsem s brekem a nevolnostma seděla u jídla a koukala u toho na fotku z utz jako na motivaci a oslavovala každé půlkilo, které jsem pracně nabrala. teď mám něco málo přes 60kg a víc už asi nechcii :D jsem malá a tak se už teď spíš kutálím než že by se tomu dalo říkat chůze :DD

vikca214
29. čer 2022

Já myslím že úplně v pořádku, třetí těhotenství sem dokonce poslední měsíc zhubla 2kg a teď sem 34tt. Čtvrté těhotenství, za poslední měsíc 2kg dole a litá mi to jen +- půl kila. Dle včerejší kontroly jsou - dvě kila úplně v normě.

denny27
29. čer 2022

Pokud je miminko v pořádku, tak bych se ničeho neobávala.

cilkat
29. čer 2022

Kolem 35 tt se mění hormony (řešili jsme to kvůli těhotenské cukrovce). U někoho to má efekt, že tělo začne syslit úplně všechno, mohl by jíst bez přestávky celý den, do toho začne otékat atd... U někoho to má efekt přesně opačný. Myslím, že pokud jsi do teď nabrala 15 kg, může v tom být i dost vody, která teď při změne hormonů odchází, tudíž jde váha dolů. (I když koukám, že máš těch 15 vydřenejch, ale i tak v tom může bejt dost vody) ... Myslím, že dokud tam nenastane nějaký prudký zlom (ať už kterýmkoliv směrem), je to ok.

gbp
29. čer 2022

@cilkat meni hormony? nevis k tomu neco blizsiho? nebo neco co bych si mohla precist? ja minule rodila 35+0 s tehu cukrovkou, tak by me to zajimalo

cilkat
29. čer 2022

@gbp Bohužel zdroj nemám... ale oba diabetologové počítali s tím, že po 36 tt se prý už cukrovka obvykle nezhoršuje, protože hormony už nenarůstají... (v prvním těhu mi 36 tt dokonce ukončili kontroly, ve druhém rostla až do porodu... takže ne vždy to funguje),

gbp
29. čer 2022

@cilkat aha vidis, me zas tvrdila, ze se to bude zhorsovat az do porodu. ted podruhe se mi vyhla, to mi taky prijde zajimave. no, ale ne ze by mi to vadilo 😅 stejne se obvas zmerim pro kontrolu a svuj klid.

hance89
29. čer 2022

Já ze začátku nabrala strašně rychle nějakých 10 kg. Ale jak mi byla zjištěna cukrovka a já přešla na dietu, tak jsem nepřinesla zatím ani kilo. A jsem teď v 39tt. Doktorka mě každou kontrolu váží a nic neříkala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru