Nožky miminka jsou o 3 týdny dopředu, mám se bát?

verushe20
4. črc 2014

Ahojte, byla jsem ve 30+4 tt na kotrole a délka stehenní kosti byla 33+1... může to znamenat něco špatného??

anetka1701
4. črc 2014

tak bude mít dlouhý nohy :o) Neboj, nic se neděje, je to úplně běžný - a je to naprostej odhad...

verushe20
autor
4. črc 2014

@anetka1701 Já se bála jestli to nenasvědčuje třeba nějaké vývojové vadě.. ☹

karolinafm
4. črc 2014

u nás zase na 30+5 obvod bříška na 32+2 🙂 ale myslim si že nejdůležitější je ta celková biometrie 🙂

irennn
4. črc 2014

Buď v klidu,my měli dle toho měření o týden a dva dny větší hlavičku než bříško...taky jsem z toho byla vydivočená,hledala různé diskuze a pak se Davídek narodil a byl úplně souměrný...týden až dva je fakt normální a pak se to srovná.

micka1
11. črc 2014

já to mám podobně. Byla jsem na UTZ ve 32tt. Podle hlavičky bylo mimčo o dva týdny dopředu a podle břiška taky. Jediné co odpovídalo danému týdnu byla stehení kost. Váhový odhad byl 234Og. teď jsem 36 tt a tak jsem zvědavá kolik bude mimčo mít až se narodí. Straší mě že bude mít tak 4 kg. 🙂

alt
16. črc 2014

@verushe20 já to měla s prvním synem naopak, měl stehenní kost kratší, a dr mi řekl, že bude prostě menší.. a měl pravdu, teď v osmi letech má 122cm, a někteří jeho vrstevníci jsou o hlavu větší.. jinak je to výbornej fotbalista ,a tu rychlost pohybu a menší vzrůst mu kluci závidí, jelikož je více obratný než ti čahouni 😀

katnessie
14. pro 2022

@alt Dobrý den, mohla bych se zeptat, kdy Vám byla kratší stehenní kostička určena? A o kolik byla zpožděná během těhotenství? Nám ve 20tt naměřili stehenní kost kratší o tři týdny, hlavička a bříško odpovídaly. Ručičky neměřili. Do zprávy nám uvedl dr, že jsou všechny dlouhé kosti krátké a jedna se o kostní dysplazii. Je to určené z jedné netabulkové hodnoty. Moc děkuji za odpověď.

berushe14
14. pro 2022

My měli hlavičku větší o tři týdny…bála jsem se ze budeme mít lebkouna a narodil se naprosto krásný a souměrný ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru