Od 30. tt mám šílené poslíčky. Zažily jste to?

allisenka
7. čer 2009

Ahojte holky...Takze, jsem ve 37 tydnu, TP mam bud 30.6 nebo 2.7...
Jenze od 30tt, kdy jsem skoro porodila mam silene poslicky... ☹ . sice to zhruba ve 34tt ustalo, ale ted se mi zase vratili a ma uz je snad tyden v kuse a uz jsem z toho fakt zoufala...Ve ctvrtek jsem dokonce jela do porodnice.Mela jsem stahy po 4 minutach a nepomohly mi ani 2 horke vany...
V porodnici mi rekli po natoceni ze podle kontrakci to na porod vypada, ale po vysetreni rekli ze teda jeste ne..Otevrena jsem nebyla a cipek 36mm 😲 takze me poslali domu s tim ze mam akorat silne poslicky... ☹ od te doby mam furt bolesti, nekdy je to horsi nekdy slabsi, porad je mi zle od zaludku a uz jen dneska od rana jsem byla 3krat na velke, porad mi tvrdne bricho a mam pocit ze se mi rozpadnou krize od bolesti...Je to hrozne...Mate s tim taky nektera problemy, nebo jsem zase v necem vyjimka? ☹ rada bych se s nekym podelila o takovehle problemy a pokecala bych o tom, jsem sama doma, pritel je na slovensku a nemam si s kym o tom popovidat...
Budu rada kdyz nekdo pisne...
🙂

evulka25
7. čer 2009

Ahoj, já to mám občas posledních 14 dní. Pan doktor říkal, že je to ke konci normální, že se tělo připravuje (jak to chození na záchod, tak tvrdnutí břicha). Chce to se hodně šetřit, odpočívat a když to přijde tak to prodýchat. Nic jiného bohužel nejde. Bylo mi rovněž doporučeno pít minerálku Magnesia k doplnění horčíku, tabletky hořčíku by se ke konci už brát neměli. Musíte to vydržet 🙂

jeudi
7. čer 2009

alisenka myslim ze budes rodit kazdym dnem ja to takhle mela den pred porodem i ten prujem ..byt tebou tak zmenim porodnici jestli to jeste jde

evulka25
7. čer 2009

no asi to tak rychle nebude, u mě to trvá už 14 dní a jsme pořád 2v1 😉

jeudi
8. čer 2009

to ale nemusi byt u kazdeho stejne u nekoho se to vlece a u nekoho to jde rychle

allisenka
autor
8. čer 2009

Ahojte holky..ja uz to tak mam druhy tyden a jsem teprv ve 37tt, a ted o vikendu jsem myslela ze uz to nevydrzim.Jeste ta bourka tomu pomohla...pri moji smule to bude trvat jeste dlouho... 🤐

milisska
8. čer 2009

Ahoj holky...já měla poslíčky a tvrdnutí od 18.tt :o( poležela jsem si v porodnici a docela se to zklidnilo,jen jsem nesměla nic dělat a být v klidu a v 32.tt se to tak moc opakovalo,že mě opět z prohlídky hned šoupli na pokoj...ale poslíčci byli stále silnější...postupem času jsem si na to tak zvykla(bolesti byly fakt hrozný,taky mi bylo špatně od žaludku),že když jsem šla v 38.tt na monitor,tak se mě ptali,zda cítím,že mám kontrakce...no cítila,ale nepřikládala tomu velkou váhu...po vyřetření a utz paní dr. konstatovala,že je malá už dost velká a že už by klidně mohla ven :o) a že se možná ještě večer uvidíme...no taky že jo :o)...odpoledne mi praskla voda a veškeré bolesti byly pryč...tak jsme si zajeli na oběd,měla jsem hlad a věděla,že do porodu mi nic nedají :o) cestou do porodky se bolesti vrátily,ale nebyly moc pravidelné,ale daly se snášet...prostě jako ti poslíčci...po půlnoci se rozjely na tolik,že už jsem to musela rozdýchávat,ale pořád se to dalo...po 3.ráno už to bylo horší a malá vykoukla na svět v 6.27...takže neboj...nejsi v tom sama,co to jsou poslíčci,to dobře znám...držím pěstičky,aŤ ti všechno dobře dopadne a máš to brzy za sebou...porod je porod,není to procházka růžovým sadem,ale je to nejkrásnější,co jsem kdy zažila a na ty bolesti se po chvíli zapomene :o)

popelka.miri
8. čer 2009

No, tak mě potřetí tvrdlo břicho taky po 12.tt, ale bez bolesti...Vlastně až do konce těhu mi tvrdlo břicho i víckrát do hodiny, ale bez té bolesti...ale jakmile jsem začala chodit na velkou, tak už jsem tušila, že to bude brzy a bylo to do dvou dnů od toho lítání na wc 😀 Ale jak jsem byla zvyklá na to tvrdnutí, tak jsem ani nepoznala kontrakce a že rodím!! Až mi píchli infuzi s oxytocinem, tak to teprve začalo pořádně bolet 😅

aviv
8. čer 2009

Tak já poslíčky ani nic jiného snad vůbec neměla - a co bych za to tenkrát dala ! Dlouho jsem přenášela a porod mi nakonec vyvolávali.

popelka.miri
8. čer 2009

Aviv, klídek 😅 já jsem měla tvrdnutí břicha pořád, ale porod mi taky vyvolávali, dokonce mi to zkoušeli 2x než to opravdu začalo, takže poslíčky-neposlíčky... 🙄

estel
8. čer 2009

Ahojte.tak ja som mala dosť bolestivé tvrdnutie brucha odkedy mi začali pohyby čo bolo asi od 17tt.vždy ma pri tom oblial aj horuci pot.doktor dal magnezium ale na konci 6mesiaca som mala riadne posličky a bolelo to riadne a mala som zmeny na krčku tak som skončila na infuziach v nemocnici.dosť som si tam pobudla.v 36tt ked som bola na prietoky doktor mi povedal aby som uz magnezko nebrala že uz budem v 9 mesiaci a už neni treba.ja som ich predsa ešte týžden brala a jak som ich vysadila za pár dní už som išla rodiť.a ked to na mna prišlo tak som nevedela či už mám isť lebo sa mi tá bolesť zdala taká istá na aku som bola zvyknutá od polky tehotenstva.išla som do porodky až mi odišla zátka tak sa mi to nezdalo.a dobre že som išla lebo som bola na 5 prstov otvorená a do 3 hodín bol drobec na svete.samozrejme som musela dostať infuziu lebo po vypustení vody mi prestali kontrakcie a nič mi nebolo.ale zato ked mi dali ten oxytocín tak to ma skoro obarilo lebo prišli hned také kontrakcie že som myslela ze je somnou ámen.ale aspom to bolo rychle do hodinky a pol bolo po všetkom.

milisska
8. čer 2009

estel-přesně tak jsem to měla já,poprvé mi začalo tvrdnout břicho v 18tt ,pak porod...praskla mi voda a bylo po bolestech...no kdybych doma čekala podle toho,až budu mít pravidelné kontrakce alespoň hodinu po 5min.,tak rodím doma...protože já jsem až do vyklouznutí malé měla kontrakce nepravidelné...minuta...dvě...půl...tři...no užila jsem si a poznávala jsem to podle tvrdnutí břicha,protože spodek mě bolel celý a pořád :o)

estel
9. čer 2009

milisska,tak ja som myslela že to len ja som v tomto iná.nechápem to že po prasknutí vody sa to má ešte viac rozbehnúť a kontrakcie zosilnieť a nám sa to zastavilo.a tie nepravidelné som mala aj ja celu noc aj ma prehanalo len sa mi nechcelo isť do porodnice lebo som myslela že to su falošné.to by bola ,,sranda,,keby som fakt ostala doma a naraz by som začala rodiť.no neviem kdo by mi asistoval.moj by asi hned skolaboval.

f.miracle
10. čer 2009

U mně byly poslíčky cca 2 měsíce před porodem, čím blíž porodu, tím byly silnější, takže jsem byla přesvědčená, že porodím ještě před termínem. Nakonec jsem o více než týden přenášela, takže porod byl vyvolávaný, jenže nepostupoval a tak jsem porodila císařem.

heliik
11. čer 2009

Ahojky, tak já mám TP dnes 11.6. a poslíčci pořád nic.. Jen mě pobolívá v podbřišku občas mi ta bolest vstřelí do pochvy ale jinak nic.. Jinak se u mě nic neděje... ☹
V úterý se dozvím co a jak jestli budem ještě čekat, nebo bude vyvolávačka..

kaa
26. čer 2009

Můžete mi poradit? Už druhý den mně chytla šílená bolest do zad a do břicha, lítám na záchod, už jde jen voda, necítím ale stahy, spíš tupá bolest, která pak pozvolna ustane, dá se to vydržat, ale pořád váhám, zda jet na pohotovost nebo prostě vydržet do čtvrtku na poradnu. Díky

konja
26. čer 2009

kaa:pokud to nepřestává tak určitě vyraž k dr. Jsi teúrve 31tt, to je moc brzo. Budeš klidnější když se na tebe podívají. Neriskovala bych 😕

kaa
26. čer 2009

Ono to je spíš na večer, ne celý den, včera se malý mlel, tak jsem myslela, že se otáčí, a okopal mně teda důkladně. A dneska mně to chytlo tak na 15min, a ustalo to.

jeudi
26. čer 2009

kaa fakt radsi jed neblazni 😨

kaa
27. čer 2009

Holky, díky vám všem, jsem ok, pro jistotu jsem jela, bylo to jen podráždění, na zklidnění mám hořčík. Za ten klid to stálo 🙂

timbouctou
1. črc 2009

estel - já jsem to měla taky tak. Akorát že mě neodtekla voda najednou, ale trochu v noci, tak jsem jela normálně ráno na prohlídku a tam mě fofrem vezli. Jenže to trvalo celou noc a pořád jsem byla málo otevřená, tak mi ráno šoupli čípky na povolení svalů. Když zabraly, tak skončily stahy, nikde nic 😀 Tak píchli oxytocin a to byl hukot. Myslela jsem, že to nepřežiju. Malému se to samozřejmě nelíbilo, tak se mi odrážel od jater, ještě dva dny jsem cítila v levém boku škubání.

belize
18. črc 2009

Ahoj holky! Ja taky pridam vlastni zkusenost s nepravymi porodnimi bolestmi at nemate pocit, ze jste v tom samy. 😉 Termin porodu jsem mela 15.7., ale samozrejme se nic nedelo. Ovsem 16.7. zhruba v jedenact vecer dorazily bolesti v prumeru po 10 minutach...tvrdnuti bricha + bolest v podbrisku, tak jsem se radovala, ze uz to prislo. Ovsem omyl....tohle trvalo az do osmi do rana, takze noc bez spanku, protoze se mi to opravdu zaspat nepodarilo. 😠 Shodou okolnosti jsem 17.7. sla do poradny. Tam mi ovsem pani doktorka rekla, ze to k porodu jeste neni, a ze to holt musim rozdychat popr. pomoci si sprchovanim nebo relaxaci ve vane. Takze od vcerejska od poledniho si zase "uzivam" sve desetiminutove falesne bolesti a travim svuj cas prevazne v koupelne. 😖 Jen doufam, ze to takhle nebude pokracovat jeste tyden, protoze se obavam, ze pak nebudu mit vubec silu na ty prave porodni bolesti a na cely porod. Takze drzim palce vsem, ktere to maji podobne jako ja a preju hodne sil do toho zaverecneho boje. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru