Plodová voda, menší množství. Máte zkušenost?

snehurka11111
14. srp 2008

Ahojky maminy a těhulky, chtěla jsem se zeptat, jestli nemá některá z Vás zkušenost s menším množžstvím plodové vody v těhotenství? Jsem nyní ve 35tt a bylo mi toto zjištěno.
Nevíte, co to může pro mimčo znamenat? Moc díky za jakoukoliv informaci, jsem z toho docela nervozní ☹

snehurka11111
autor
14. srp 2008

Poradíte?

puzzi
14. srp 2008

Ahoj Sněhurko, mojí kamarádce to taky zjistila asi tak ve 35tt. Pokud jsou ok průtoky placenty, nemělo by to vadit, musí se to kontrolovat. Akorát že její malá je otočená hlavičkou nahoru a kvůli tomu sníženému množství plodovky se nemůže otočit, takže kamarádka bude rodit císařem. Ty máš holčičku otočenou hlavou dolů?

snehurka11111
autor
14. srp 2008

puzzi: moc díky za informaci, průtoky jsou dobré a malá je otočená hlavičkou dolů, ale teď jsem četla v jednom článku, že se může stát, že bude mít mimčo tou špatnou polohou vykloubené ruce, vady páteře atd...tak to mě docela dost vzalo...ale třeba si z toho vypichuju to nejhorší....

puzzi
14. srp 2008

Sněhurko, tak to nevim, ale snad ne. Kamarádka měla tento problém myslim už v 1. těhu a má zdravou holčičku. Strašili jí, že bude menší apod., ale měla krásných 2,90 kg a asi 50 cm, na holčičku akorát.

katzi
14. srp 2008

snehurka, jak to myslíš špatnou polohou? Hlavičkou dolů je přece správná poloha 😵 Na články nedej, napíše se spoustu blbostí, zvlášt jestli to byl článek někde na internetu, kdoví co to psalo za "odborníka". Raději se pro svůj klid zeptej na příští kontrole svého doktora. Ale když jsi hlídaná a průtoky jsou OK, tak myslím, že se nemusíš bát.

kacka.va
15. srp 2008

já měla o něco méně plodovky na začátku těhu a pak se to upravilo.
snehurko, hlavička dolu je správná poloha přesně jak píše katzi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru