Pohlaví miminka - lákař to neurčí na 100 %?

blueangel2
15. črc 2018

Ahooj,začínám 4.trimestr,od začátku těhotenství,žádné nevolnosti,chuť na vše možné,minulý týden jsem byla na genetice,tam se mě paní doktorka zeptala,jestli budu chtít vědět pohlaví,tak sem byla zvědavá a chtěla sem vědět zda to je kluk nebo holčička.Doktorka mi řekla,že to vypadá na holčičku,ale není to 100%,tak sem docela v šoku co čekat😁jaké jste měli pocity vy?🙂 já už co sem byla malinká,řekla sem,že si přeju mít jednou holčičku,česat jí vlásky,oblíkat jí,koukat spolu na pohádky a poslední dobou říkám bříšku Natálko povídám si s bříškem jako by tam byla🧐tak doufám,že tam teda Natálka je😊

veronikaveronikaveronika
15. črc 2018

@blueangel2 taky jsem to chtěla vědět u dcery. Ale bylo to kluk, holka, kluk, holka a pak že už to není vidět 😂 takže jsem čekala doporodu. Jednou byla otočená tak že prostě ne, pak měla nohy stažené tak že to nebylo vidět.. Manžel teda celou dobu tvrdil že to bude holka. Já z kraje myslela kluk a nemohla jsem se smířit s tím, že bych měla holku 🙂 Celý život jsem si nějak představovala kluka😂 ale teď při řešení druhého doufám, že pokud bude druhé bude to holka 😁 pro změnu si nedokážu představit kluka😂😂 Ale na druhou stranu po porodu je to fakt jedno. Člověk je okamžitě miluje ať je to co je to 😉🙂 přeji ti ať ti to vyjde. 😍

newwi
15. črc 2018

😊 me tehotenstvi se obeslo bez nevolnosti,s chuti na cokoli a kdykoli 😊 a mame doma Nathalku 😊👍drzim palce!Ja tusila od zacatku,ze budeme mit malou ulicnici 😊👍

urtica
15. črc 2018

Nooo...tak bacha na tyhle představy, protože ta holka může být taky pěkný rarach, co neposedí, česání bude nenávidět a místo pohádek bude milovat motorky - jako ta naše 😀
Jinak - já věděla ještě před početím, že to bude holka 🙂, ale myslím, že intuice v tomto směru funguje jen pokud člověk nemá silné přání nějakého pohlaví u dítěte - nám to bylo jedno. Jinak si myslím, že pokud je přání určitého pohlaví silné, tak to ten vnitřní hlas, který ví, co to bude, přehluší.

anguly
15. črc 2018

No já to při obou chtěla vědět, ale dokoři mi to nebyli schopní u druhého říct... Dr. mi řekla, že je to stydlín, ale pindíka, že nevidí... Všichni řikali, že by byl vidět... Tak mě zblbli, že jsem teda spíš počítala s holčičkou... A máme opět kluka 🙂

A to jsem si u prvního synka myslela, že ti, kdo tvrdí, že jim to dr. nedokázal říct, že kecaj 😀

Jo a při obou klukách mi bylo fakt šíleně blbě a blila jsem kudy chodila, tak třeba... 😉

jednaholkaa
15. črc 2018

@urtica Zajimava teorie 🙂 Tak to jsem zvedava jak to dopadne z nas. Ja si nikdy neumela predstavit ze bych mela kluka a ted nak mam pocit ze to bude spis kluk. A pritel si taky mysli ze kluk. U jeho sestry jsme si oba tipli spravne, tak uvidime 🙂)

xkalisto
15. črc 2018

100% to není nikdy. Na začátku si tipne tak na 60%, pak okolo 20tt na té druhé velké kontrole už by to ale mělo být jasnější. Kluk se z toho vždycky vyklubat může, ale po určité době to už myslím bude málo pravděpodobné.

Nám doktor vyloženě řekl že vidí "pipku" a v 30tt tam pořád byla dokonce i 3D tak nějak si říkám že by mimi muselo mít hodně talent ten pindík tak rafinovaně schovávat.

letadylkokane
15. črc 2018

@blueangel2 svagrove doktor rekl, ze ceka chlapecka. Tak se s manzelem tesili na Kubika a ted zjistili, ze cekaji holcicku 🙂 Nastesti nemaji jeste koupenou vybavu, tak to neni tak velky problem.

lusinek12
16. črc 2018

Holky a z plodove vody to take neni ma 100% nebo to je jistejsi...?? Doma mame 3letou slecnu a ted jsme chtely chlapecka ale dr. Se prerekl na ultrazvuku to.bylo krasne vydet a i.na genetice nam.rekly ze bude holcicka... tak.nam.to je jedno co to.bude hlavne aby to.bylo.zdrave a moc se tesime...

markytka21
16. črc 2018

Já si také přála mít první holčičku Natálku 😉...a mám ji a taky jsem si ji celou dobu představovala...a vypadala přesně tak 😍....a pak jsem tušila, že budeme mít ještě druhou holčičku a taky ji máme, vůbec jsem nebyla na chlapečka připravená. Nakonec jsme se pro chlapečka přece jen ještě rozhodli:...to bylo napětí, jestli to vyjde. Ve 13tt nám to lékař nechtěl říct, že je to stále 50/50, ani v 16tt...takže jsme se už připravovali na další holku a v 18tt jsem už viděla sama chlapečka 👶...holku, kluka jsem pak poznala na ultrazvuku i já, takže ještě počkej...za pár týdnů to bude 100 %.

bayt
16. črc 2018

@blueangel2 Doufám, že budeš oblékat, česat a koukat se na pohádky i se synem :D

oveckaluky
16. črc 2018

@blueangel2 Taky jsem chtěla princeznu v šatičkám, s culíčkama, co si hraje s panenkama...holky mám dvě, ale ani u jedné se mi to nesplnilo 😀
Jinka takhle z kraje (trochu mě zarazil ten 4. trimestr, jak píšeš, tak jsem se s dovolením koukla na profil, v kolikátém tt jsi) je to fakt těžký i pro doktora to poznat, třeba můj gynekolog to dříve než ve 20. tt neřekne, a i tak dodává, že to není 100%. I když je pravda, že na prvním screeningu mi řekl, že to vypadá, že nalevo je holčička, napravo kluk, v tom 20. tt mi to takhle řekl i můj doktor, a totéž mi řekl i ve 24. tt, když jsme zkoušeli 4D UTZ - tak snad 🙂

janaelia
16. črc 2018

@blueangel2 Tak dneska není nic 100% 🙂, jistě to budeš vědět v den porodu 🙂. Pokud máš pocit, že to bude holčička, tak třeba to nějak podvědomne cítíš a bude to Natálka 🙂, přeji ti ať ti o vyjde 🙂

bartakova_veronika
16. črc 2018

mě to poprvé řekl někdy cca 18 týden a to potom pokaždé na 70% že to bude holka .. když jsem kolem 20 týdne byla na ultrazvuku srdíčku tak tam mi na 100% potvrdil že to bude holka .. můj gynekolog to nedokázal potvrdit na 100% ale když už jsem mu říkala že na tom srdíčku si byl 100% jistý .. krásně se ukázala tak už nenamítal a říkal pořád holčičku ... já cítila od začátku že to bude holka a máme doma skoro 9 měsíční Emičku 🙂 žádné nevolnosti, vůbec nic jenom ke konci menší komplikace a narodila se o 16 dní dříve plánovaným císařským řezem .... sestra chtěla holčičku a když už jí to konečně dokázal říct tak hned na poprvé na 100% kluk ... takže její sny jsou trošku zklamané ale hlavní je aby to bylo zdravé 🙂
hold věcičky po naší Emičce jsem zase zabalila a schovala :D mohla si vzít akorát pár věcí, které jsou jak pro holku tak pro kluka :D

soleilll
16. črc 2018

@blueangel2 Já jsem teda ve 4. trimestru už pohlaví dítěte sama na vlastní oči viděla. 😃
Nicméně nepatřím do skupiny žen, které si přejí dceru, takže jsem byla šťastná za kluka. Záleží na zkušenostech konkrétního lékaře a taky technickém vybavení, které má k dispozici. U nás máme doktora, který ti to řekne v 11. týdnu a správně, dokonce je úplně jedno, jak je dítě otočené. Jinde to na storpo nepoznají ani ve 20. týdnu.
Jinak u syna mi bylo naprosto skvěle, u dcery jsem zvracela 4 měsíce celý den. 🙂

petramana
16. črc 2018

nechapu co je to ten 4. trimestr???? 😨

lachtanice86
16. črc 2018

@blueangel2 taky nevím co je 4.trimestr. Ale nam vr 14tt řekli holku a teď v 21tt stále holka.

izz76
16. črc 2018

4 trimestr? Těhotenství snad trvá jen 3trimestry 😀

petramana
16. črc 2018

@izz76 právě 😂

vanea
16. črc 2018

Myslím že maminka se upsala, 4ka je na klávesnici hned nad 1 ;) a ona je ve 14. týdnu, takže asi první trimestr 🙂 jinak koho by zajímalo, 4. trimestrem jsou nazývány obvykle tři měsíce po porodu:D ale to asi myšleno nebylo..

@blueangel2 doktor ti to jen z ultrazvuku na 100% neřekne nikdy, pindík je zaměnitelný třeba se šňůrou, nebo naopak nemusí jít vidět..miminko se nenastavuje na utz jak na fotku, takže u nás si nebyli jistí až do konce, furt tak na 70% 🙂 Dá se to zjistit krevním testem, ale nevím jestli je dělají i běžní gynekologové...vím že v gennetu ta možnost je🙂

lachtanice86
16. črc 2018

@vanea no jo ale ona píše že začíná 4.trimestr. podle tebe by tedy začínala 1.trimestr a to asi ne

vanea
16. črc 2018

@lachtanice86 aaaa pardon, 2. trimest, jasně :D ! furt je to kousek vedle, si myslím že se fakt jen přepsala =)

linee
17. črc 2018

@blueangel2 ja se pohlavi dozvedela ve 36tt.Mimi.nespolupracovalo.Jinak obvykle se da urcit.kolem 12tt, s vetsi jistotou az kolem 16tt,protoze se dovyviji pohlavni organy miminka. A zavisi na pristroji a moznostech a spoluprace miminka. Jinak ano,ja se take tesila na holku,ktera,jak zjistuji,zastane klidne i 10kluku;))) ale.drzim palce,at ti tvuj tip a sen vyjde

pucmelinka
22. črc 2018

@lusinek12 Z plodovky je to 100%, dela se chromozonalni profil... I ve zprave z genetiky to uvedene bylo...

dominika963852
Autor odpověď smazal
Zobraz
bartakova_veronika
26. črc 2018

@pucmelinka no z té plodovky to také není moc dobré a nedoporučuje se ... já bych do toho nešla .. dělají to i odběrem krve a to se snad hradí ale nevím zda to jen tak dělají ... tohle zrovna vím že lze i z krve díky tomu že moje teta je zdravotní sestra a nechala si to udělat právě z krve ... já jsem spoléhala na ultrazvuk :D

pucmelinka
26. črc 2018

@bartakova_veronika ja na plodovku jit musela, mame genetickou zatez v rodine, takze jsem rada, ze jsem to podstoupila a mohla byt klidna... z te plodovky je pohlavi 100%...z krve nelze vsechny geneticky vady odhalit, jen tri nejcastejsi a pokud to v krvi vyjde, stejne se musi na odber plodovky

bartakova_veronika
27. črc 2018

@pucmelinka pokud je to potreba tak ano ale kvuli pohlavi ne. Ja myslela z krve pohlavi, ne vady 🙂

makak21
27. črc 2018

U prvního jsem si přála holčičku a tušila, že to bude kluk... Ve 20tt potvrzen kluk. U druhého jsem si přála druhého kluka a ve 12tt potvrzena holka. Dr. řekl, na moji otázku, jestli je to jistě, že z tohohle kluk fakt nebude a nebyl 😁prý to poznají z postavení okolo orgánů. Ale byl to machr na ultrazvuk 😊

pucmelinka
27. črc 2018

@bartakova_veronika ja bych to jinak nepodstoupila kvuli pohlavi...ani omylem,ver mi

bartakova_veronika
27. črc 2018

@pucmelinka jasný, to asi nikdo 🙂 proto jsem se napřed divila že by jste na to šla kvůli pohlaví 🙂 proto jsem psala že se to ani nedoporučuje zbytečně podstoupit, ale pokud to bylo z jiných důvodů a bylo potřeba tak bohužel se nedá nic dělat 🙂 hlavně že se člověk dozví, že je vše v pořádku .. to je nejdůležitější 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru