Pohyby dítěte ke konci těhotenství - bolelo vás to?

marlusa
22. pro 2013

Ahoj, už po několik dnů se mi párkrát denně stává, že když se prcek v břiše hýbe, vystřeluje mi šílená bolest do hýždí. Někdy málem až spadnu, protože nejsem schopna stát na zrovna postižené noze. Poslední dobou je ale jedno, jestli stojím nebo sedím. Je to, jako by mi někdo hodně škaredě skřípl nerv. Znáte to?

rozzaarka
22. pro 2013

@marlusa me se konkretne tohle nestalo, ale doktroka rikala, ze se to stava. ja mela kdysi problemy s bederkou, tak se mi to obcas blokuje tam a strili mi to do ni, kdyz treba dlouho stojim, nebo sedim na zemi a pak se chci zvednout. Ale dr rikala, ze to muze strilet i do kolene, i do zadku, coz je fakt vtipny u tehotenstvi, ktere je v brisni casti 🙂 jenze v tele souvisi vsechno se vsim, tak se asi neni moc cemu divit 🙂

hanule123
22. pro 2013

Doporučuji zkusit těhotenský polštář. Já tedy osobně nemám, ale vystačím si se srolovanou dekou. Vždy večer zamotám, strčím mezi nohy, malinko podepřu bříško a musím říct, že mi od mnoha bolestí toto pomohlo 🙂

hrasok100
22. pro 2013

@marlusa Jj, mám to samý, malý se ani nemusí v břichu hýbat. Je to jeden z příznaků na konci těhotenství způsobený jednak sestupujícím břichem a jednak rosestupujícími se pánvovými kostmi. Mně na to pomáhá suché teplo (takový ty nahřívací polšťářky). Dle rady porodní asistentky existují i fyzioterapeuté, kteří umí specializovanou masáží pomoci (ne odstranit), jen se nesmí bát těhotných. Já hlavně osobně doufám, že porodem se to ztratí, protože tak jak říkáš - někdy má člověk pocit že upadne a s malým na rukou by to asi nebylo optimální ☹

tiburcia
23. pro 2013

@marlusa
@hrasok100 holky měla jsem totéž, Bohužel to po porodu hned nepřestalo, chodila jsem pravidelně na masáže a asi za 3 měsíce to přešlo.. nejvíc mi to dělalo pak v sedě (třeba u kojení) a to jsem fakt už i brečela bolestí ☹

hrasok100
23. pro 2013

@tiburcia No tos mně nepotěšila ☹ Ale hlavně že už to je u Tebe pryč....tak alespoň naděje, že s tím jde něco udělat.

nellisek
23. pro 2013

já to měla od 7 měsíce, byl to skříplý nerv. Byla to hrůza, nemohla jsem chodit. v noci jsem doslova řvala bolestí když jsem se otáčela. Po porudu do týdne klid. V porodnici mi řekli že to musím vydržet že to dělá jak mimi tlačí a skříplo mi to někde v pánvy nerv. Tak že vím o čem mluvíš ale nic do porodu nepomůže. 😢

marlusa
autor
23. pro 2013

No, moc radostné to není ☹. Ale budu doufat. Když to přešlo Vás, musí i časem mne 🙂. Snad to po porodu nebude dlouho trvat.

lenyska89
30. pro 2013

dobrý večer, tento problém velice dobře znám. Loni jsem upadla na záda a poranila si plotýnku....zkráceně, tedy tak, že mi poraněná plotýnka skřípla nerv levé nohy a ta začala dělat neplechu( mimo ukrutných bolestí vystřelujících do celé nohy, trpnutí nohy,brnění nohy a následné ochrnutí nohy ve spodní části záhybu nohy)....loni jsem to řešila lázněmi, nemocnicí a DORNOVOVOU METODOU...VŠE naprosto ok, nožka litala jako laňka 🙂. záda poslouchaly....nyní jsem v 7.měsíci a jak maličká tlačí na páteř, tak opět plotýnka skřípla nervík a opět začíná noha dělat neplechu....zašla jsem si opět na DORNOVOU METODU a vše ok, naprostá pohoda....doporučuji ale pečlivě vybírat dronistu(tku), určitě ze seznamu ověřených dornistů....mi byl doporučen např. v Ostravě Jaromír krob, a musím teda říct, že opravdu super člověk na svém místě!....takže za mě, vybrat pečlivě dornistu a zkusit si pomoct od bolestí zad.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru