Poloha plodu podle pohybu?

ladeka
12. črc 2018

Ahoj, jsem trochu vystresovana, protoze na konci 34.tydne bylo mimi sikmo/pricne s hlavou nahore. Pritom pres 2 tydnu melo uz hlavu dolu. Ted stale sleduji pohyby/kopance. Da se to podle nich poznat? Uplne boule se mi delaji po obou stranach, spis pod zebry.Jednou nahmatnu neco maleho tvrdeho a nekdy spis vetsiho. Obcas takove jemne zatlace v podbrisku. Porad se snazikm urcit, co to je za cast tela...

preiba
12. črc 2018

Já jsem tedy poznala kde má hlavu a kde nohy. Ty nohy precijen jsou jiný pohyb, jiná bolest než tou hlavou.. A tobě se prcek nebouli?

bartakova_veronika
12. črc 2018

co já bych dala za to kdybych malou v bříšku cítila ... za celou dobu těhotenství jsem jí vůbec necítila .. sem tam malinkaté šimrání .. ale když vidím u některých jak se jim úplně boulí bříško a vidí nožičku či ručičku žasnu .. já to bohužel nezažila ... takže jsem ani nevěděla pořádně jak tam je ale je pravda že pokaždé když jsem seděla víc jak 20 minut v autě tak mě strašně začalo bolet pravé žebro a ani se nedivím ... měla tam někde nohy :D ve 28 týdnu sice byla už hlavičkou dole ale mezi 30 - 32 se otočila zadečkem dolu a tak zůstala do 37+4 :-/

jaja01k
12. črc 2018

Ja to nepoznala. Prvni syn byl od 30tt hlavickou dolu, druhy az do porodu sedel na zadku, a mne to prislo uplne stejne.

calvac
12. črc 2018

@ladeka Ja poznala,kde je hlavina a kde nozky. Nozky delaly takove vlnky.

ceekanka
12. črc 2018

Ahoj, nevím,jestli to je možné poznat a jestli to cítím správně,ale u první cácorky jsem cítila prostě pohyby,kopání,stejné jak nahoře,tak dole. Šišinkou dolu byla na UTZ poprvé ve 30tt. Teď mám pocit, že nožičkama jsou ty kopanečky mnohem silnější, kolikrát i jak kdyby se jimi zapřela a natáhla je, pak se mi všelijak boulí bříšouš. A někdy cítím takový plynulý ,,pohyb" od spoda nahoru, jak kdyby se mi přetočilo celé břicho. A to si říkám,jestli se tam zrovna nepřetáčí. Tak nevím. Na UTZ teď měla malá hlavičku pokaždé na stejné straně monitoru, ale posledně byla už na opačné, tak nevím, jestli se to dá i podle toho poznat. Na UTZ ve 30tt teprve půjdeme 🙂

lenickakl
12. črc 2018

Nepoznala jsem to.

ladeka
autor
13. črc 2018

@preiba citim takove pohyby, ale nepoznam jestli je to noha nebo ruka, hlava nebo zadek. porad mam pocit, ze kdyz neco nahmatam.v boku, ze tam lezi napric jak v houpaci siti. a kdyz citim skytani na pravem boku ve stoje a hned si lehnu, tak.citim skytani nekde dole uvnitr. takze to taky nejde urcit. asi se skube celym telem a zalezi, kde se dotyka, nebo nevim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru