Poslíčci. Jak časté je normální tvrdnutí břicha?

23. zář 2023

Ahoj,
jak časté, je normální tvrdnutí břicha? Celý večer mi dnes tvrdne břicho už po několikáté. Děkuji za názory a rady.

ivkasolavova
23. zář 2023

Záleží v jakém jste tt ?

autor
23. zář 2023
ekou
23. zář 2023

Abych pravdu řekla, nikdy jsem nepochopila termín tvrdnutí břicha 😂 2 děti a vždy se něco dělo, když jsem měla jakoby křeče při menstruaci.
Otázka je, jak byl náročný dnešní den. Pokud stále na nohou, tak to dá tělu zabrat

autor
23. zář 2023

@ekou no, upřímně já jsem na tom úplně stejně. Nejsem si jistá, jestli to není něco úplně jiného. Ale hrozně často se mi během večeře to břicho napíná. Když zmáčknu na pupík, tak je okolo něj úplně tvrdo. Když to odezní, je měkčí. S prvním jsem to takhle často nikdy neměla. A během tohoto těhotenství jinak také ne. Jen občas...ale teď večer je to fakt často...tak nevím...

autor
23. zář 2023

@ekou a myslím, že den byl celkem normální..zahul mám celkově každý den s druhým dítětem 😬

ivkasolavova
23. zář 2023

Je možny že to už můžou být poslíčci ,u prvního mi řekli že to může být ale pro jistotu mi dali magnezium

autor
23. zář 2023

@ivkasolavova hořčík beru...no uvidíme tedy 🙏

berynka
23. zář 2023

Jo,to budou poslicci.V tomto tydnu bych rekla,ze to je v pohode 😉.Vic bych odpocivala.

autor
23. zář 2023

@berynka i velmi často? Mám to cca od 5. Od té doby jsem jen seděla a stejne pořád tvrdne

ekou
24. zář 2023

Takže druhé dítko 🙂. Ono co jsem neměla u prvního těhu, tak u druhého bylo. Já spíš měla problém, že mě táhly úpony dělohy dle slov doktora. Ke konci už jsem brala hořčík skrz silné křeče v nohách. Tak možná tohle třeba zkusit.
Řekla bych: víc odpočívat, ale s dalším prvkem nereálné. Vlastní zkušenost

vladienka
24. zář 2023

@ekou ak ste si nie ista ze tvrdlo, tak verte ze netvrdlo 😁 mne s oboma detmi tvrdlo brucho cca od 18 tyzdna a ono je to fakt tvrde ako kamen, stiahnute, boli to…

ivkasolavova
24. zář 2023

a kolik jich berete denně?

ekou
24. zář 2023

@vladienka chápu a nejsem z toho smutná 🙂, já měla celou dobu problém s pálením žáhy 🤔😂.

berynka
24. zář 2023

Soudím podle sebe,u všech tehotenstvich jsem to mela v posledním trimestru asi uz kazdy den 🤔.A rodila jsem +- v termínu.
Pri prvním těhotenství jsem nevedela o co jde,kdyz mi tvrdla jen část břicha myslela jsem si,ze je to hlava 😅👶🏼

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru