Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Předporodní péče.

MiminkoPorodniceTermín poroduJsem těhotná40. týden těhotenstvíVyšetření během těhotenství
petranaty
27. bře 2020

Ahoj ,prosím zkušenější , dnes jsem 39+1 a byla jsem poprvé v porodnici ,kde mě předává můj Dr. U mého doktora mi nedělal už téměř žádné vyšetření (poslední dvě návštěvy) ani poslech miminka (nedostatek ochranných pomůcek) . Čekala jsem že mi dnes v porodnici řeknou něco víc ,ale udělali jen poslech mimca po hodině tam přišla doktorka ,ta mi dala do ruky lékařskou zprávu se slovy že mám přijít na můj tp to je 2.4.

petranaty
autor
27. bře 2020

Doma jsem si zprávu četla a bylo tam ,kolik cítím pohybů , že je vše ok a že mi občas tvrdne břicho ,ale nic takového jsem nikomu neříkala 🤔 přijde mi to dost zanedbané

jjasmina
27. bře 2020

Když jsem chodila do porodnice, tak mi dělali poslech srdíčka miminka( ted mi uplně vypadlo jak se to jmenuje), na každe druhe poradně ultrazvuk, jinak pokaždé vnitřní vyšetření prohmatem.

petranaty
autor
27. bře 2020

@jjasmina právě jsem si myslela ,že se dozvím ,zda jsem třeba připravená , nebo nejsem , nebo prostě něco no ....

jjasmina
27. bře 2020

@petranaty No od toho je to vaginalní vyšetření asi, po tom mi dr řekla, že jsem otevřená třeba na prst.

petranaty
autor
27. bře 2020

@jjasmina no to je hezké ..úplně se bojím té péče u porodu ......

jjasmina
27. bře 2020

@petranaty A to vás ani nevyšetřili?

jjasmina
27. bře 2020

Ono kolikrát se nedá spoléhat ani na to vyšetření, mto byl pátek, byla jsem už dva týdny otevřená jen na prst, prej hlavička uplně vzadu, nic se nechysta a další den mi praskla voda..

vladienka
27. bře 2020

@jjasmina mna v porodnici vysetrili vnitrne len 1x tyzden po termine, predtym vobec

petranaty
autor
27. bře 2020

@jjasmina ne jen ten monitoring , do ruky lékařskou zprávu a nashledanou

petranaty
autor
27. bře 2020

@vladienka a to vám porod vyvolávali ?

vladienka
27. bře 2020

@petranaty nene

cuuza
27. bře 2020

Ono vnitřní vyšetření je v tomto týdnu zbytečné. Může se změnit během pár hodin a nebo vydržet dva týdny. Důležité jsou průtoky a ozvy miminka.

j.a.n.i
27. bře 2020

@petranaty Takže monitor ti udělali, a víc se vlastně moc nedělá.

drep
27. bře 2020

Chodila jsem do perinatologického centra (podezření na iugr plus jsem doktorka, takže nervozita mé gynekoložky byla velká). Monitor ano, vnitřní vyšetření vůbec, sono a průtoky kvůli tomu, že mimčo bylo malé.

eithelwing
27. bře 2020

Protože mnou vybraná porodnice je asi 40 km od bydliště, šla jsem tam poprvé až v den TP, do té doby jen monitor srdíčka u lékaře co týden s vaginálním vyšetřením, ale já byla i v den TP zavřená na sto západů. Ovšem to se opravdu může změnit, druhý den jsem začala večer rodit, přestože to ošetřující lékařka z porodnice moc nadějně neviděla.

V momentálních podmínkách je to asi složitější, vaginální vyšetření by podle mě bylo fajn (já to uvítala), na druhou stranu to většině těhotných ke konci není vůbec příjemné a nutné to asi není.

krupka3
27. bře 2020

Opravdu tak moc touzis po tom, aby ti v dobe pandemie s minimem ochrannych pomucek nekdo strkal v tehotenstvi prsty do vaginy? Zvazila jsi prinosy a rizika? Vnitrni vysetreni je v teh.urcitym rizikem vzdy, prinosy jsou v obdobi TP naprosto minimalni. Z cipku se vestit neda. Muzes chodit na 2 prsty otevrena 3 tydny, stejne tak z tvrdeho a uzavreneho cipku muzes za par hodin porodit. Zbytecne riziko. Pokud si poslechli mimco a rekli ze je vse ok, tak se nestresuj a uzivej si posledni chvile tehotenstvi. Mimco se narodi az bude pripravene.

dandaa
27. bře 2020

Můj mudr mi dělal jen vnitřní vyšetření a rychlý utz, potom v Podolí u prvního těhotenství v prenatální pořádně monitor, utz i vnitřní vyšetření rychlovka. U druhého jsem zvolila nakonec jinou porodnici a přístup úplně jiný - lepši než v Podolí kde nepřišli na dost závažné věci. Šla jsem tedy na první poradnu kde mi lékařka dělala hodinu utz jelikož byl problém a ještě zavolala na konzultaci druhou která mi potom udělala ještě vnitřní vyšetření a dlouho se mnou vše sepisovala. Monitor byl také. Byla jsem tam jen jednou jelikož jsem musela na vyvolání.

aneta15
27. bře 2020

@petranaty mám stejný pocit, byla jsem na kontrole ve středu. Podle mě cílem vyšetření bylo zjistit jestli mám v břiše dítě. Absolutní nezájem, všechno odflaknute. V ordinaci jsem byla asi minutu.

petranaty
autor
27. bře 2020

@aneta15 no ...asi se s tím budeme muset smířit ....ani si nechci představovat péči u porodu ...holt musíme to zvládnout a ignorovat chytré řeči od žen ,co ani těhotné nejsou a říkají ,že je vlastně vše v pořádku . A to jsem nezmínila , nález co mám na čípku ,s kterým jsem dvakrát do měsíce navštěvovala cop, protože to bylo hrozně důležité a teď mě nechají jen tak ,dej se vůle boží .....

aneta15
27. bře 2020

@petranaty taky jsem ve zprávě měla věci, které si doktor musel domyslet. Měl na obličeji masku s chobotem a nebylo mu rozumět ani slovo. Nemocnice byla naprosto prázdná. Nikde ani noha. Takže nějaký řeči typu, že jsou přepracovaný atd. Moc nechápu. Chápu ARO, JIP a oddělení, kde toho mají fakt plnou prdel. Musím i říct, že jsem z toho přístupu byla dost v šoku a ještě v autě jsem to rozdychvala.

petranaty
autor
27. bře 2020

@aneta15 tak já chápu že jsou to taky jen lidi ,ale zdravotní si většina z nás platí a má to taky podle toho vypadat ....a mít předepsanou lékařskou zprávu pro všechny maminky a jen tam změnit jméno ,to mi přijde jako vrchol drzosti

veru181
27. bře 2020

Já teda ještě tak daleko nejsem, ale v první řadě mi přijde zvláštní, že tě ani tvůj doktor tak dlouho nevyšetřoval. Ok, pokud není vaginální vyšetření tak běžné a vhodné, tak pokud vím, vždycky se mají kontrolovat alespoň odezvy a v týdnech před porodem obzvlášť (ze zkušeností ostatních). V porodnici mi teda přijde zvláštní spíš ta zpráva s informacemi, na které se tě neptali.

krupka3
27. bře 2020

@petranaty Spousta lekaru od vnitrnich vysetreni v tehotenstvi uz uplne upustila, ja jsem ve 3.trim., a mela jsem jen jedno, a to z duvodu podezreni na vazne potize, jinak bych nemela zadne. V minulem tehotenstvi jsem take mela jedno, take kvuli komplikacim nekdy v polovine, jinak az do porodu nic, a u porodu dokonce taky nic, budes se divit, da se porodit i bez toho. Platis si zdravotni, a prave proto bys mela chtit peci na kvalitu spis nez na kvantitu...

petranaty
autor
27. bře 2020

@krupka3 bohužel , ke kontrole čípku je potřeba aby se na čípek dr.podival a uznal zda se nález nezvetšil 😉cop je centrum onkologické péče .

krupka3
27. bře 2020

@petranaty Jasne, pokud se bavime o pripadu, kdy mas nebo jsi mela onkologicky nalez na cipku, tak to me komentare neber v potaz, tam je samozrejme kontrola na miste, a nebala bych se si o ni rict.

alechandris
27. bře 2020

Wow, tak to jste me moc nepotesila... Me to ceka pristi tyden, ditko v poloze KP nebo sikme porad, ja vyhrezlou plotynku... Muj gyn. Si stoji za tim, ze jedine cisar, ale ze mi to musi finalne rict porodnice... 😀 tak aby bylo vubec s kym o tom mluvit..

petranaty
autor
27. bře 2020

@alechandris stále si myslím že záleží na koho narazíte ....holt já měla smůlu ,snad porod bude lepší ...přeji ať máte tu něj péči

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru