Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Předporodní úzkost. Nejsem moc přecitlivělá?

anna189
4. pro 2019

Hezký večer holky. Potřebuji se asi vypovídat a možná slyšet názor jiných... jsem 32tt.. hospitalizována pro rozbehnuty předčasný porod. Jsem 4.den v porodnici kde mi dávají kapacky a snaží se ještě udržet aby se neporodilo předčasně...co mě ale trápí je strach o miminko a taky velký smutek... jezdí zamnou partner ale má rodina i všichni ostatní nepřijeli na návštěvu a ani se zatím nezmínili. Spíše od nich slychavam ze by přijeli kdyby nebyli pracující... je mi to tak líto, jsem tu sama celý den a musím jen ležet. Já vím že kdyby někdo z mých blízkých byl v nemocnici tak beru dovolenou a jedu podpořit... jsem zbytečně uzkostliva a precitlivela když jim mám za zle že nepřijeli? Děkuji

zelenaesmolda
4. pro 2019

@anna189
me to prijde jako logicke,ze si nevyberou dovolenou a nejedou za tebou do nemocnice.
nevim co delaji za praci ale ve spouste zamestnani tedka ani volno pred Vanoci nedostanes.
Hlavne co by tam delali?Utesovali te jeden pres druheho,ze to dobre dopadne?Stejne s tim nic neudelaji at uz za tebou prijdou nebo ne.

theuska29
4. pro 2019

@anna189 Úplně chápu tu úzkost a přecitlivělost. Jednak to dělá nemocnice a strach o děťátko, ale také cizí prostředí. Hlavně vydržet a nezbláznil se. Myslete na to, že je děťátko pod kontrolou a kvůli němu musíte být silná, ale klidně si i pobrečet a ulevit si.
Rodině to hlavně nevyčítat. Vše, co se děje, si stačí říct po telefonu. Osobně by nikdo nic neviděl. Až se jednoho dne děťátko narodí, tak se budou snažit přijet co nejdřív 😉

anna189
autor
4. pro 2019

@zelenaesmolda co by tam dělali? Asi co dělají všechny návštěvy všech ostatních v nemocnici... Já nevím...asi jsem divná ale kdyby někdo z mých blízkých byl v nemocnici tak bych si neřekla co bych tam dělala ale šla bych podpořit 🙂

anna189
autor
4. pro 2019

@theuska29 moc děkuji... no je pravda, že to prostředí a strach udělá hodně... myslím na miminko hlavně a to je pro mě hlavní...ale přece jen je mi to líto trošku... zvlášť když se mě sestry dnes ptali jestli mě přijde někdo z rodiny navštívit..a slecna co leží vedle má návštěv hodně a já jsem zde sama...tak je mi to líto

anna189
autor
4. pro 2019

@zelenaesmolda pracuji do 15hod a návštěvy zde jsou neomezené... partner včera zde byl i v 9 večer a v pohodě... samozřejmě pokud by dělali na směny nebo to měli daleko tak bych to pochopila...

bonavoxa
4. pro 2019

@anna189 Ležela jsem v nemocnici od 28. týdne, zhruba tři týdny, pak mě pustili ležet domů, protože byly Vánoce. Je fakt, že mi to lezlo na mozek, celý ten režim, těšila jsem se i na maličkosti, že třeba bude oběd, manžel jezdil skoro denně, pak přišli i nějací kamarádi, co bydleli v Ostravě, naši ne. Ti přijeli až když jsem ležela doma. Hodně jsem spala, sjížděla seriály...po porodu se mi už několik let nepodařilo vidět film vcelku 🙂 Nejjednodušší je se zeptat, domluvit, někdo nemá nemocnice rád nebo to prostě nebere jako nemoc,neví, jak by podpořil,.. kdoví.

jituli84
4. pro 2019

A řekla ste jim aby přijely? Ne každej si v kritickych chvilich v nemocnci přeje navstevu rodiny. Já třeba jsem samotář, se vším se radši poperu sama , aby mě neviděly ostatní v nějakém uzkostnem stavu, kolikrát když mě začnou chlacholit jak malý dítě, tak je to pro mě ještě horší. V těžkých chvilich snesu vedle sebe jen manžela jako velkou oporu 🙂

mariegroth
AMBASADORKA
4. pro 2019

Je mi moc lito tve situace a chapu te. Na druhou stranu ted je dulezite se postarat o sebe a miminko. Mas tam treba tablet nebo knizku? Neco cim se da zabavit?

hope09
4. pro 2019

A v jaké porodnici ležíš? Třeba to rodina bere, že tam budeš jen chvilku a pak tě zase pustí.. Já bych teda rodinu navštívit jela, ale každý to má jinak. Miminko bude určitě v pořádku, zkus se zabavit knížkou, napiš maily kámoškám a těš se na přírůstek 🙂

pipi_puncocha
4. pro 2019

Nevím, jaké máte jinak v rodině vztahy nebo jestli máš nějaké kamarádky, tak se těžko hodnotí proč tomu tak je... Nicméně se mi osvědčilo (a jistě je to i dobrý trénink na mateřství) si jasně říct co očekávám v konkrétní situaci. Napsala bych např. mamce/sestře (o koho by mi šlo) narovinu že se necítím moc dobře a je to pro mě psychicky náročné období a že by mi pomohlo, kdyby mě přijely podpořit.

lllucielll
5. pro 2019

@anna189 úplně tě chápu a vím, jak smutno ti z toho je... ale myslím, že jen čekají, co bude, a pokud to bude vypadat, že tam budeš déle, tak tě přijedou potěšit.

Držím palce, ať jste s děťátkem v pořádku🙂

zelenaesmolda
5. pro 2019

@anna189
a rekla jsi jim,ze chces,aby prijeli?nebo cekas az to vytusi sami od sebe?

lllucielll
5. pro 2019

@zelenaesmolda možná by právě zakladatelku potěšilo, kdyby přijeli sami od sebe sebe a ne aby si o to musela říkat

bonavoxa
5. pro 2019

@lllucielll Chápu, že v těhotenství...nebo při prvním vážnějším strachu o dítě, je maminka bomba emocí. Ale na druhou stranu, čekat, že něco někomu dojde, tohle mě asi v životě obralo o nejvíc energie, Opravdu nejjednodušší je si říct, většinou nejde o nějaký zlý úmysl nebo dokonce lhostejnost, ale jen o nějaké domněnky, jeden myslel, že ten druhý si určitě myslí,...🙂

eithelwing
5. pro 2019

Já to chápu... Jednak teda hormony určitě pracují, já se v těhotenství dojmu pozitivně i negativně ze všeho.
A teď jsem měla bráchu v nemocnici na týden, ale i tak jsem za ním přijela. Ale mohla jsem až večer, v čemž naštěstí nemocnice vyšla vstříc.
S tou prací je to těžké, ale existují i víkendy. Osobně to dělám tak, že se maroda zeptám, zda chce navštívit. Protože v porodnici jsem třeba o x-návštěv nestála, byla jsem vyšťavená a když jsem nekojila, tak jsem spala. :D
A když jsem já na straně maroda, tak si teda regulérně řeknu, že kdo se nudí, ať za mnou přijde, že budu ráda. 🙂
Komunikace je základ a mám v příbuzenstvu lidi, kteří nesnáší návštěvy v nemocnici, takže vím, že nedorazí, nebo sami to nechtějí pro sebe.

lllucielll
5. pro 2019

@bonavoxa to máš také pravdu... Na druhou stranu, když je budoucí maminka hospitalizována ve 32. tydnu, je jisté, že má strach a potřebuje uklidnit, potěšit,to by naše nejbližší mělo napadnout... A pokud si nejsou jisti, za o to stojí, zda má na to sílu, můžou zavolat, napsat,jestli můžou přijet...

drep
5. pro 2019

Na jednom kurzu resuscitace nám říkali: “ to, že si něco myslím, neznamená, že jsem to řekl nahlas. To, že jsem to řekl nahlas neznamená, že mě slyšeli. To, že mě slyšeli neznamená, že mě pochopili. A to, že mě pochopili ještě neznamená, že to udělali.”
Týkalo se krizové komunikace, ale ono to platí o všeobecně jakékoliv konverzaci. U nás doma se vždy respektovalo soukromí rodiny, tzn. Že moje babča nechodila na návštěvu, když byl táta doma, aby rodinu nerušila. Stejně tak moje máma nechodí, když je doma muž. Stejně tak by se zdráhala jít do nemocnice, když by věděla, že tam budu mít muže. Pokud něco chci a neumím si o to říct, tak to fakt není problém okolí, ale můj (a že s tím taky mívám problém).

urtica
5. pro 2019

Ahoj, rozumím Ti - taky by mě to moc mrzelo. Když jsem potratila a byla v nemocnici, byla jsem šťastná, že naši přijeli..
Nicméně se mi vybavila jedna situace, možná ne úplně nepodobná - a to když byl manželův otec vážně nemocný a my měli dojet na za ním domů na Vánoce. Taky jsem řešila, zda jet, abychom ho neobtěžovali (byl krátce po amputaci nohy)...no a on když se dozvěděl, že váháme, tak se urazil, že o něj nestojíme...ani na jedné straně nebyl zlý úmysl, ale vázla komunikace a obě strany se utopily v domněnkách..takže bych o návštěvu možná přímo poprosila.

zelenaesmolda
5. pro 2019

@lllucielll mozna.A mozna oni ji prave nechteji obtezovat.Maji si to rict narovinu jak uz tady padlo

anna189
autor
5. pro 2019

@lllucielll moc děkuji. Přesně takhle to myslím... Já bych byla vdecna kdyby zavolali a zeptali se jestli můžou přijet.. ale takové ty obstrukce kolem a kolem žádné věci na rovinu... jen věty typu my bychom možná i přijeli ale jsme pracujici... hooodne to zamrzí

anna189
autor
5. pro 2019

@hope09 jsem ve 32tt a sama už z porodnice neodejdu... už půjdu jen s miminkem... takže můžu tady být týden nebo i měsíc... nebo až dokonce...a oni to vědí 😔😔

bonavoxa
5. pro 2019

@anna189 Chápu tyhle emoce, ale zkus si neubírat síly ,,zbytečně" zármutkem, budeš je ještě potřebovat. 32. tt je už krásný, navíc Ti nahrávají Vánoce, oni v nemocnici ,,nesuší" koho nemusí. Narovinu musí jednat obě strany. Jak šel život, po porodu přišly ještě krušnější chvíle, než když jsme musela ležet v nemocnici já samotná... A jsou lidi, kterým nedojdou i zjevné věci, zjevné situace, ani když už je zažili..nebo je to dobrým zvykem...nebo se jim naznačuje...to je třeba můj manžel. Kolik mě to stálo energie. Osvědčilo se mi být co nejkonkrétnější. Přeji, ať všechno dobře dopadne! 🙂

ferdinanddeste
5. pro 2019

@anna189 vůbec se netrap a všechno bude dobrý. Rodina jseš ty miminko a přítel nebo manžel. Ti jsou nejdůležitější. Takže? To bude určitě dobrý.

zelenaesmolda
5. pro 2019

@ferdinanddeste
OT otazka ale jak jsi prisla na svuj nick? 🙂

nazka
5. pro 2019

@anna189 já to úplně chápu. Nemocnice nesu hrozně blbě, kor ten strach o miminko. Mně straší od prvního screeningu, že budu v porodnici půl těhotenství.
Když bys nebyla přes druhý konec republiky a chtěla bys, klidně bych Tě přijela navštívit já 😁 😁

ferdinanddeste
5. pro 2019

@zelenaesmolda náhodou, když jsem jedla pomeranče

zelenaesmolda
5. pro 2019

@ferdinanddeste
jak souvis pomerance s FFdE? 😀

ferdinanddeste
5. pro 2019

@zelenaesmolda no byla na nich taková cedulka a tam to bylo. No já pomeranče prostě miluju. A fungujou i na špatnou náladu, mají totiž esenci života 🙂

zelenaesmolda
5. pro 2019

@ferdinanddeste
diky za vysvetleni 🙂

ferdinanddeste
5. pro 2019

@zelenaesmolda už ti je líp?

Sem začni psát odpověď...

Odešli