Příprava na porod. Jak jste se připravovaly vy?

lenda93
14. dub 2021

Ahoj holky, jak jste se připravovali na porod? Já jsem asi ve 20tt byla do toho děsně ponořena a hledala různý věci, teď mám za 3 týdny rodit a do ničeho takovyho se mi nechce 😂

ddaggmmarr
19. dub 2021

https://www.zivotsdetmi.cz/20-priprava-na-porod...
Aniball, čaj, masáž hráze :D a hlavně psychický klid :D

veruuu_kubesovic
19. dub 2021

@lenda93
rodila jsem 2x a nikdy jsem se nijak extra nepřipravovala, pokaždé jsem byla v šoku, páč vzbudit se s pravidelnými kontrakcemi 14dní před termínem porodu, to ani nebyl čas rozmýšlet 😉 poprvé jsem porodila za 2,5h (to jsem byla málem i hysterická, že chci epidurál a oni, že je na něj bohužel pozdě), podruhé překotně za 55min....

inkheart
19. dub 2021

já přípravu podcenila a dopadlo to špatně (nic tragického,ale nic moc porod zakončený císařem), takže pro příště hodlám přečíst spoustu knih, zejména mě láká Hypnoporod, od toho si hodně slibuji :D ale spousta žen se nepřipravuje a porodí bez problémů, takže pokud se ti nechce, neřeš to. Já si to teď tou přípravou na další porod nejspíš jen nějak kompenzuji, ať nemám stresy. Zaměstnává mi to hlavu :D Pokud ji zaměstnat nepotřebuješ, tak buď v klidu a dopadne to dobře. Držím palce.

lennus
19. dub 2021

@lenda93 Lněné semínko, datle, maliník, aniball a promlouvala jsem k miminku, ať si vybere svoji cestu, po termínu bych už šla na císař. Porod s dulou a manželem byl hladký, rychlý dva dny před termínem, moc ráda na něj vzpomínám. Taky bych se připravila a udělala jsem to, aby nedošlo k separaci.

journals
19. dub 2021

Jsem toho názoru, že na porod se nejde připravit. A ze své (jedné) zkušenosti bych řekla, že méně je víc. Čím míň budeš porod řešit předem, tím líp pro tebe.

urtica
19. dub 2021

Co se týká aniballu, mám pocit, že první dítě jsem kvůli němu porodila dřív - cesty nebyly připraveny, miminko malé s velmi silnou žloutenkou, krátce po cvičení s ním mi odtekla zátka a za pár dní praskla voda...vzhledem k tomu jak byl první národ fyzicky náročný (dlouhý), tak pokud bych se nějak připravovala, tak snahou o udržení jakés takés kondice (samozřejmě s ohledem na svůj celkový stav - ne každá zvládne dělat v 9. měsíci přemety). Z prvního porodu jsem neměla moc hezký zážitek, tak jsem se před druhým přihlásila na kurz hypnoporodu - spíš jako psychická podpora. Nejvíc mi ale pomohla vlastní PA, která tam byla jen pro mě a respektovala veškerá má přání včetně výberu polohy při tlačení. Jo, a ty zmíněné datle mi u druhého porodu taky doporučila - zobala jsem je, ale jestli to pomohlo, nevím - každopádně druhý porod byl mnohem pohodovější.

lennus
20. dub 2021

@urtica Mně ty datle poradila kamarádka, že pomáhají otvírat porodní cesty.
Člověk se může domnívat, co pomohlo, já jsem celkem optimista a nestresuju se, ale cokoliv může pomoct a přírodě věřím.
A aniball sice nezabránil teď u posledního porodu nástřihu, ale pomohl mi lépe pochopit tlačení a bylo to pro mě lépe zvladatelné než u prvního porodu.

elyey
5. kvě 2021

Já skoro nijak. Najednou jsem byla zděšená, že mám za dva týdny termín... že bych něco měla začít resit. No a jeli jsme večer...:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru