Rady před porodem 🙂

misina01
10. únor 2017

Holky, jsem 33.tyden. Je nějaká rada, kterou byste doporucily před porodem? 🙂 nebojím se, těším se 🙂 ale přeci jen mě zajímá, s čím má kdo zkušenosti 🙂 chystám se na masáže hraze, aniball, maliník a lněné semínko 🙂

astyna
12. únor 2017

@misina01

Super, bezva příprava 🙂 nejlepší je, se rovnou zeptat v porodnici, jaké máš možnosti. Míče ve sprše fakt doporučuju, díky nim jsem se rychle otevřela a nemuseli mi to urychlovat.

netopejr
12. únor 2017

@misina01 Dobrá volba!

Maliník - čaj: od 34. tt 3-4 šálky, 1 čajová lžička na 125 ml. Když to dáš do víc vody, nic se neděje. Čaj sypaný a lépe zalít a scedit nebo dát do cedníku, kde je místo na louhování.

Lněné semínko: rovněž od 34. tt, 1 polévkovou lžíci denně, semínka rozrdrcená nebo umletá.

netopejr
12. únor 2017

Ještě k těm návštěvám: jediná povolená návštěva v šestinedělí je ta, která donese jídlo, oběd a pak buď poklidí, co si řekneš, umyje nádobí, pověsí prádlo, nebo vezme dítě na hodinu dvě ven, nebo udělá, oč bude požádána, a pak odejde. Všechny ostatní se neumí chovat a není potřeba na ně brát ohled. Takže pokud už nevydržíš je nevzít dovnitř (spala´s, nevědělas, že zvonili), tak Ty si jdeš prostě lehnout. Ono někdy i třeba 4 týdny po porodu člověka unaví sedět 2 hodiny u stolu. A hlavně, pravidlo č. 1: šestinedělka kolem návštěvy neskáče, nevaří kafe, neservíruje dezert. Tohle všechno může dělat návštěva pro šestinedělku.

A do mrazáku vřele doporučuju slepičí vývar. Ten je the best, klidně víc, jestli máš místo, ale to je prostě rekonvalescenční vzpruha nejen po porodu.
A pokud to nepůjde jinak, tak babičky ap. se často nedokáží ovládat, takže kdž už návštěva nutná, tak asi lepší, když je doma muž, ohlídá mimino, opečuje návštěvu, pošle Tě lehnout a včas je vypoklonkuje.

ma_jo
13. únor 2017

Co se Aniballu tyce, souhlasim s @netopejr, ani PA na priprave nedoporucovala. Nikdo ti nezaruci, ze to k necemu bude a co jsem slysela, spoustu holek to akorat vystresuje a v realu kdyz tlacit musis je to stejne jine.

A k navstevam v sestinedeli: ja jsem je treba naopak uvitala. Byla jsem ze vseho tak vypleskla, ze jsem asi potrebovala trochu vratit do reality a kontakt s rodinou a kamarady mi delal naopak dobre.

misina01
autor
3. bře 2017

Já jsem byla minulý týden hospitalizována týden v nemocnici. Měla jsem kontrakce po 5 minutách. Měla jsem den před tím průjem a řekli mi, že jsem hubenější, podráždila jsem si tím prujmem dělohu a ta se začla stahovat. Byla jsem v nemocnici týden, teď mi dali magnesium 3x denně jednu tabletu domu a trochu odpočívat alespoň do 36+6 vydržet. Myslíte, že bych mohla od toho 36+5 třeba cvičit s aniballem? Pro svou psychiku bych strašně chtěla ☹ tak doufám, že budu moct a že vydržíme alespoň do půlky brezna. V papirech mám čípek 1cm měkký, hrdlo uzavřeno,včera mi doktorka hrdlo měřidlo a naměřila 3 cm, což mi řekla, že je pohoda. Snažím se odpočívat, ale bojím se od té doby každého píchnutí v podbřišku ☹ tak snad do půlky března alespoň vydržíme, abych mohla aniball zkusit. V pondělí jdu na kontrolu, tak se na to hned zeptám.

dofi86
3. bře 2017

Pouzivala jsem aniball a pila malinik...a porod rychly a bez nastrihu 😉 ale mozna to na to vubec nemelo vliv.To clovek nevi 🙂 Malinik od 36tt tak 2-3hrnky a aniball 2tydny pred a dostala se jen na 26cm.

netopejr
3. bře 2017

@ma_jo @dofi86 Bez anibamlu, bez maliniku, bez tlačeni, 4+ kg, bez poranění. Do pulhodiny od budicku. Kontrakce asi tak jedna, ta porodni...

Ja tehdy nevím proč nemohla pit žádný čaj, takže jsem řešila s PA, jestli ten malinik mam do sebe tlačit, a překvapilo me, ze se naprosto shodovaly v tom, ze to je jedno - samozřejmě pit je ok, nic proti ničemu,ale ze vůbec neva, když ne, ze podle jejich zkušeností a vzorku zen, který není makej, to nemá dle všeho az tak vliv. To mě tehdy fakt překvapilo.

netopejr
3. bře 2017

@misina01 Cípek je jedno, ten nevypovídá o ničem.
Aniballem bych to fakt nedráždila, když mas vydržet. Ony u porodu funguji hormony, co vse roztáhnou a změkčí. Ja bych se bála,ze to mechanicky dráždění může vyvolat nežádoucí odezvu, když to mas takhle dráždivý a mas vydržet. 😉

jipe
3. bře 2017

@misina01 tak tobych fakt tlačení netrénovala, když se ti ted málem rozjel porod po "tlačení"na wc

dofi86
3. bře 2017

@netopejr tak to zkusim schvalne treti porod bez maliniku...Prvni dva jsem ho pila docela dost a oba byly hodne rychle.Mozna uz jsem tak proste nastavena a mozna to nejaky ucinek ma 🙂

misina01
autor
4. bře 2017

Byla jsem na kontrole v pondělí a řekli mi, že to mohla být nějaká střevní chřipka, únava a všechno dohromady. Chodila jsem ještě pořád do práce a za celé těhotenství jsem si neodpocinula. Tak mi řekli, že to je pak všechno se vším ☹ každopádně jsem byla na kontrole, vše zavřeno, hrdlo 3 cm, čípek 1 cm. Na porod to nevypadá. Jak jsem 14 dní ležela, tak se to zase uklidnilo. Ptala jsem se doktorky na ten malinik a aniball a řekla, že můžu, ale opravdu až od ukončeného 36 tydne, aby kdyby se něco dělo, bylo už malá v pohodě 🙂 oni mi v tom 36.tydnu vysadí i magnesium, tak uvidíme, jak na to bude tělo reagovat. Právě slyším na aniball od kamarádek samou chválu, že bez poranění bez šití. A jak jsem teď ležela týden na oddělení šestinedělí a viděla jsem tam ty zensky, co se po porodu sotva vleklý po chodbě, jak byly nastrizeny, moc mi to na psychice nepřidalo. Takže aniball asi stejně zkusím, v pondělí se na to ještě na kontrole zeptám a v týdnu bych začla 🙂 jen třeba trochu zavést, zkusit si ten tlak 🙂

dofi86
4. bře 2017

@misina01 taky je dobre mit dobrou porodni asistentku a upozornit ji na to.Nekde to fakt delaji jako rutinu.

misina01
autor
4. bře 2017

U nás v porodnici říkají, že to rutinně nedělají. Ležela jsem teď v jiné porodnici, protože ta naše má porody od 36.tydne a vyděsily mě ty nástrihu a strhane obličeje tak, že jsem si sepsala i porodní plán a chci ten aniball za každou cenu zkusit od příštího tydne 🙂 tak snad nám to vyjde.

dofi86
4. bře 2017

@misina01 drzim palce.Mne asi pomohl.Ale zezacatku se nedes...to prvni cviceni je takove ze nevis,ale pak si zvyknes 😉

netopejr
4. bře 2017

@dofi86 Můžeš.
Uvádí se "Přestože u této rostliny značně převažují pozitiva, i zde platí, že její léčivé a prospěšné vlastnosti nemusí sednout každé ženě. Čaj z maliníku není vhodný pro ženy, které již velmi rychle porodily, v případě výskytu krvácení v druhém trimestru, dále v případě hospitalizací v průběhu těhotenství z důvodu zkráceného děložního čípku a předčasných děložních stahů, pro ženy, které porodily císařským řezem, čekající dvojčata, mající problémy s krevním tlakem atd... Nežádoucími účinky maliníku mohou být předčasné děložní stahy, průjem nebo naopak zácpa, nevolnost.#

netopejr
4. bře 2017

@misina01 To říkají všude, ze nastrih rutinne nedělají. A tamtez ho dělají jsem. Doporucuju s sebou někoho, protože hle si sama těžko ohlidas, podobne jako dirupci "jenom.vas vysetrime..."

Nejblbejsi poloha pro matku a ditr je pravě ta bna zádech. Ve dřepů,,sedu, stoje,kleku, na 4, se ten porodní kanal rozevre uplne jinak, a nastrih potřeba není. To je fakt ojedinělý a prevence natrzeni to není,právě naopak. Ale tabporodni poloha a tlačeni /netlaceni podle.svych pocitu (coz kde jen bez epidrualu a dávky analgetik), hraje další významnou roli.
Nespi se.spechat na prolezeni hlavička,stoceni, ramínka,přirozený proces ma svůj rytmus a v něm jsou casove mezery jak pro posun a rotace miminka, tak pravé pro roztazeni hraze. A jakmile proleze nejsirsi obvod hlavičky, nemusíš už vůbec vůbec nic. Jen čekat. A když je to ve směru gravitace, tak miminko proste postupne vyklouzne, nikdo ho.netaha, netočí, nedrzi,.nebrani v ohybu ani ho z Tebe nerve. Proste pomalu vyklouzne, pak se zas stoči a když ho můžeš chytat do dlaně, je to SEN!

lucinecka231
10. pro 2018

@netopejr - hrozne rady!!! Vas odstavec radeji necist.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru