Ricinový koktejl. To si o tom myslíte?

6. pro 2023

Dobrý večer děvčata, bohužel se miminku nechce ven a čeká mě v nejbližší době vyvolání hlavně už kvůli váze miminka. Ale k věci, hrozně ráda bych ale začala rodit přirozeně. Maliníkoví čaj piju, zkoušela jsem i lněné semínko, sex, víno, vana, dlouhé procházky i schody. Babička dneska přišla že u dvou dětí (ze 4) vypila racinový koktejl a holky byly za chvilku venku. Samozřejmě jsem si četla co se dalo ale všechno bylo staré a ráda bych znala i novější názory.
Co si myslíte o tomto ,,zázračném” koktejlu na vyvolání porodu?
Jen dodám že všechno na porod připravené mám i poslíčky už asi měsíc jen ne a ne se otevírat.
Děkuju za názor 🙂

marselina
6. pro 2023

asi mas na mysli ricinovy koktejl. ja ho vypila u druheho syna, a zabralo to, zrovna dnes ma chlapecek 15❤️
pak jsem zkousela u tretiho prz jsem uz prenasela a tady to nezabralo, museli mi maleho vyvolat, byly uz i horsi ozvy.
u toho koktejlu jde o to, ze se v podstate skoro 💩a peristaltika strev muze vyvovat kontrakce.

autor
6. pro 2023

@marselina je asi ano 😀 babička jak to řekla tak jsem si nějak. Takže vlastně se buď hezky pročistím a nebo se dočkám porodu? 😀

marselina
6. pro 2023

v podstate ano🤣

lauriak
7. pro 2023

Mne to pri prvom dietati pomohlo. Do 24 hodin bola vonku. Druhy krat som si ricinovy koktejl nedala a mala bola vyvolavana 🤷🏼‍♀️

veronka_123
7. pro 2023

Ja jsem ho zkousela 2x 🙂 U obou deti do 4h po vypiti praskla voda a za dalsi 4h bylo hotovo 🙂 U mne to tedy projimave ucinky nemelo, proste jsem ho vypila, 4h se nic nedelo a pak praskla voda a okamzite zacaly kontrakce. Je ale dulezite ho vypit fakt az kdyz je vse pripraveno. U prvniho ditete jsem ho pila az po terminu, u druheho v den terminu 🙂

teenyel
7. pro 2023

Zkousela jsem pred 8 lety u dcery. Napoprve nepomohlo, jen jsem po nem litala na zachod a nevedela, si tam mam driv kleknout nebo sednout. Napodruhe zabral. Ale ja tedy od te doby dodnes nemohu ani citit merunkovy dzus. Hned se mi zacne delat zle 🙈

bobrica
7. pro 2023

Dievčatá, a nie sú po tom ricíne bolestivé kŕče? Čo sa týka preháňadiel, ja mám kŕče v črevách aj po "obyčajnej" senne (list senny, čaj).

autor
7. pro 2023

@veronka_123 mohu se zeptat kolik jste čeho dala? Připraveno mám už od 32tt kdy se báli aby se miminko udrželo a teď když už by jsme potřebovali aby šlo ven tak se mu nechce 😕

autor
7. pro 2023

@teenyel po jak dlouhé době jste to zkoušela podruhé? Já mám tedy strach to vyzkoušet i tak ale nějak chci zkusit vše abych nemusela na vyvolání 😕

luna03
7. pro 2023

Též jsem ho vypila v 10 večer dva dny před porodem a o půlnoci mi praskla voda 😂 ale rodila jsem dva dny, protože termín jsem měla mít až od dva dny déle. Takže jsem si tím pěkně zadelala 🤣😭

teenyel
7. pro 2023

Asi po tydnu.

veronka_123
7. pro 2023

Ja jsem se bala dat uplne plny pomer jak jsem mela napsany v knizce (tam bylo tusim 3dcl dzusu, panak oleje a panak alkoholu). Takze jsem dala cca 2,5dcl merunkovy dzus (ten je fakt dulezity), cca lzici a pul ricinovy olej a stejne lzici a pul alkoholu. Jestli to byla nahoda, ze to zabralo netusim. Ale u obou deti po vypiti koktejlu to melo uplne stejny prubeh 🙂

4formy
15. únor 2024

2x jsem s timto porodila a uspesne bez problemu,ale musi se vypit nejdrive v terminu porodu.

hanka_12345
15. únor 2024

holky jak dlouho ten caj pit? ja mam na planu porodit 22.2. 😀 😀

4formy
15. únor 2024

@hanka_12345 neni to caj...je to merunkovy dzus,ricinovy olej a čiry alkohol

hanka_12345
15. únor 2024

@4formy jo ja vim ale o maliniku tad taky padlo slovo

4formy
15. únor 2024

@hanka_12345 ajooo pardon 😀

hanka_12345
15. únor 2024

@4formy v pohode :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru