Ricinový koktejl, aké ste mali skúsenosti?

marcelasladeckova
13. srp 2014

Je 13:00 vypila som ricinovy koktejl. som zvedava co sa ide diat. Ake ste mali skusenosti? aky bol priebeh porodu? prosim mamicky, ktore su proti, nech si nechaju pripomienky na nedelnu spoved 🙂 dakujem 🙂

petulka12
13. srp 2014

@marcelasladeckova byl patek kdy jsem mela do terminu 3 dny a doktor me nepotesil protoze rekl,ze to k porodu vubec nevypada,CS3,krivka delohy na monitoru v klidu,nechtel mi udelat ani Hamiltona s tim ze by me to akorat bolelo a nebylo to k nicemu,mela jsem se dostavit zase za tyden na kontrolu. Nechtela jsem prenaset jako prvniho syna, tak jsem vyzkouzela ricinovy napoj. ja si ho namichala nekdy kolem poledne,vecer me to prohnalo a poslicky jsem zacala mit v 21h ale byly dost nepravidelne,rano ve 4h me odesla hlenova zatka,pres den se to uklidnilo a vecer opet nanovo poslicci,ale silnejsi a pravidelnejsi,v 1,30h mi praskla voda a jeli jsme do porodnice,jeste jsem si nechala dat klystyr,ty pohyby strev vyvolavaji kontrakce a urychli se to..ve 4,15 jsem na 3 zatlaceni porodila krasnou holcicku 🙂 tak drzim palce, at mas rychly prubeh bez komplikaci 😉

marcelasladeckova
autor
13. srp 2014

dakujem, snad sa to podari a hlavne co najskor uz som po termine a som unavena 😖

veru0401
13. srp 2014

@petulka12 muzu se zeptat kde jsi kopila ten ricinovy olej? vubec nemam tucha kde bych ho sehnala..a jak sis ten koktejl namichala? mam do TP 4 dni ..dekuji za radu 🙂

saminomimino
13. srp 2014

Ahoj,já to pila u první dcery,menší množství než je v receptu a v noci rupla voda,přesně do těch 6 hod od vypití nápoje ,teď ve čtvrtém těhu jsem vypila plnou dávku a nic,počkala týden a vypila další asi poloviční dávku do 4 hodin nastoupili kontrakce před půlnocí rupla voda a za hodinu byl syn na světě 🙂Podle mně to funguje,když je tělo připravené rodit,já to brala jako ideální způsob porodit včaspo ,porodu sekcí jsem nemohla přenášet a rodit indikcí v nemocnici se mi nechtělo,riciňák zabral,držím pěsti !!

saminomimino
13. srp 2014

@veru0401 riciňák koupíš přes web od Saloos,nebo v lékárně v nějaké větší

loafeer
13. srp 2014

Já se před třemi lety ,,odvážila,,....vypila, dokonale vyčistila, večer mi odtekla voda a druhý den se malý narodil...je fakt, že jsem pořád neměla bolesti, takže jsem dostala tabletku, ale po ní se porod do 20ti min rozjel a za tři hodky jsme měla po porodu....a protože se mi tu riciňák blbě shání, mám už koupený do zásoby, kdyby byl potřeba i teď napodruhé:o)...někde jsem ale četla, že porodní cesty už se musí trochu chystat, aby to mělo kýžený efekt mně už se to chystalo, tak mi to i zabralo

petulka12
13. srp 2014

@veru0401 koupila jsem ho v lekarne, a namichala podle tohoto receptu: ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák
- všechno smíchat dohromady a vypít

loafeer
13. srp 2014

ja normalne ve zdrave vyzive od firmy saloos...v lekarne na me cumeli, jako bych chtěla pervitin

diamanta
13. srp 2014

já si den před porodem připravila upravenou verzi. Nepamatuju přesně co jsem tam našvihala, ale vím že alkohol nesmím kvůli slinivce a tak tam nebyl. Olej jsem neměla než pupalkovej a olivovej, pak asi pět lžic skořice, mlíko, asi jsem i povařila hřebíček...nevím. Přenášela jsem dva týdny a tohle spolu s masáží prsou zabralo. Měla jsem silné kontrakce, ale naprosto bez bolesti. Píchli mi vodu, bolest nikde. Dali oxitocit, bolest nikde. V závěru tedy se dostavila na 2 hodiny, ale kontrakce měly mezery a bylo to celkově fajn. Malá prý měla blbé ozvy, proto ty zásahy, ale já tak nějak instinktivně byla v klidu, vůbec nic mě nevystrašilo. I prvorozený měl blbé ozvy a stejně měl Apgar snížen jen jednou na 9 jinak 10, a to jeho porod byl strašný, rizikový a rozdýchávala jsem ho 4 roky.

pavlapl
13. srp 2014

já jsem ricinový koktejl dělala v pátek a žádný účinek. Pak v sobotu a opět bez účinku. Plodovka mi praskla v neděli ve 22 hodin a holku jsem porodila v úterý 7.19 a to mi musely dát kapačku s oxitocinem.

wosk
13. srp 2014

Já ho vypila večer před spaním, to jsem byla 40+6 a další den jsem měla jít na další kontrolu a měla jsem strach, že mě budou tlačit do vyvolání, kolem 4:30 v noci se začalo něco dít a ve 13:22 se malý narodil. Porod probíhal v pohodě a klidu, jen jsem si nakonec nechala prdnout plodovku.

verushe20
23. srp 2014

Ahojte holky, mam presne tyden do porodu a rada bych tomu nějak pomohla. Když vypiju ten nápoj tak je jistota že začnu rodit? díky

blondynka400
23. srp 2014

@verushe20 to není ani náhodou. Když mimi nebo tvoje tělo není připraveno, porod to rozhodně nevyvolá, spíš si posedíš chvíli na záchodě a může tě bolet břicho.
Když už je vše připraveno, může rozjezd urychlit.

verushe20
23. srp 2014

@blondynka400 Takže když jsou porodní cesty nezrálé tak to raději zkoušet nemám jj?

blondynka400
23. srp 2014

@verushe20 jak víš že jsou nezralé?
Za mne ne. Jako když přenášíš, tak je to asi naličko lepší volba než vyvolání a za zkoušku to stojí, jinak ale ne...
Ideálně by mělo jít mimi ven tehdy, když je na to připraveno, tedy začně vylučovat potřebné hormony, díky kterým se porod rozběhne. Když se tak stane, chce ven ať jsou cesty připraveny nebo ne 😉

verushe20
23. srp 2014

@blondynka400 mám to napsané v těhotenské průkazce , minulý týden jsem byla na prohlídce... takže se porod ještě nechystá 😒

blondynka400
23. srp 2014

@verushe20 to může být klidně ze dne na den jinak.... CS 0 a podobné hodnocení vůbec nic znamenat nemusí 😉 Hlavní je, že je zase hlavičkou dolů ne? (jestli si dobře pamatuji nick) Jednou ven musí 😉

verushe20
23. srp 2014

@blondynka400 jojo hlavička je dole... 🙂

blondynka400
23. srp 2014

@verushe20 tak to je hlavní... Já taky u první pořád chtěla, aby už byla venku a to jsem neměla žádné těhotenské problémy a byla jsem jako rybička. U druhé se opotřebovanost už projevila, ale zase jsem chtěla aby zůstala vevnitř co nejdéle, protože jsem měla domluvené nějaké pracovní věci 😀

verusky
26. srp 2014

@blondynka400
@loafeer
@saminomimino
@veru0401
Devcata, prosim, prosim, napiste mi Vas recept na ricinovy napoj. Ono tech verzi je nekolik... potrebuju stihnout lekarnu...
Jsem 40+6, CS bylo 5, poslicci uz 14 dni, vcera par narocnejsich kontrakci, dneska dve, ale jsem dva dny nervozni jak pes, coz v domacnosti ctyr deti (pritel ma dva vetsi kluky v peci) a jeho stalem parcovnim nasazeni (psychicky me to nici - rikam si - na porod nema cas... pritom se tak tesi) je silene. Jsem neprijemna na okoli, sama na sebe, placu, neumim si udelat klid, uz asi potrebuju odrodit...
Dekuji Vam moc.

loafeer
26. srp 2014

@verusky tak ja to pila tak: panak vodky, do toho 4lz oleje a dolit merunkovym dzusem

saminomimino
27. srp 2014

Já vždy jela rodit po menší dávce dala jsem 3dcl oleje,malýho panáka slivovice a dolít podle chuti meruňkovým džusem nebo mixovanýma meruňakama

loafeer
16. lis 2014

Jinak: u Prvního syna mi po něm odtekla voda, teď u druhho jsem ho pila už 2x. Přestože vše připravené, CS 7, otevrená jsem na 2cm, tak se nestalo nic:o/..t.eda krom hnačky

zuzulle
1. pro 2014

Holky chtěla jsem se zeptat. Termín porodu jsem měla 22.11. Dnes 1.12 mi doktorka řekla, že ve středu mám přijít už na vyvolání. Mimčo velké cca 3500g (já i manžel jsme při narození měli přes 3800g) a monitory a placenta vše v pořádku. Podle vyšetření nemám ještě připravené porodní cesty. Tak se chci zeptat jestli můžu vyzkoušet ricinový koktejl, když nemám ty cesty připravené. Doufám, že někdo budete vědět a poradíte. Díky emoticon 😉

luciaaicul666
31. srp 2019

Ahoj holky 🙂 snad obnovím diskuzi 🙂 Zkoušela jste některá ten ricinovy koktejl ? 🙂 já včera - ve 20:00 jsem ho vypila - okolo 22:00 první toaleta ...😂🙈 pak jsem usnula a vzbudili mě bolesti v 1:00 křeče asi i z kontrakcemi po 5-7 minutách. Jenže ve 3:00 to přestalo. Tak jsem zase usnula dnes jsem se probudila a nic 🤷🏻‍♀️ Myslíte ze mám vyzkoušet znovu ? Malickému se to moc nelíbilo nu :/ měl to někdo tak ze až na podruhé zabral ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru