Šly byste do bazénu po odchodu hlenové zátky?

mariti
28. led 2018

Dámy, mám dotaz - a úplně nejlíp když mi odpoví nějaká porodní asistentka nebo doktorka, bude-li tu. Termín mám až 20. února ale už v úterý mi moje Mudr potvrdila odchod hlenové zátky. Taky jsem trochu špinila. Tohle těhotenství jsem se udržovala v kondici plaváním a narozdíl od toho minulého se docela držím, co se týče zad. Pochopila jsem to tak, že po odchodu hlenové zátky je větší riziko infekce, protože už tam není ta ochrana. A rozhodla jsem se, že tedy už bazén oželím, abych něco před porodem nechytla. Dnes mě ale chytají záda a kyčle a mám pocit, že by mi ten bazén fakt mohl pomoci. Jinak je to bolest při každém kroku, fakt nic moc. A ležet rozhodně nemůžu, mám už dvě děti a manžela pořád pryč. Co si o tom myslíte - risknout nebo to radši přetrpět? Hodil by se soukromý bazén, ale bohužel... Nebo zkusit nějak jinak tu ochranu - četla jsem o tamponu namočeném v olivovém oleji, že by měl pomoci. Budu ráda za názory i zkušenosti a ještě raději za odborné informace. Pokud někomu připadá dotaz hloupý, prosím zdržte se komentáře. Děkuji Vám.

helen_h
28. led 2018

Třeba ta bolest zad značí, že se už něco začíná chystat... 😉 Nebylo by to možné?

beruda
28. led 2018

Já bych rozhodně nešla, za to nebezpečí to nestojí. A jak je psáno výše, třeba se něco začíná chystat, proto ta bolest.

mariti
autor
28. led 2018

No, možná. Ale úplně to tak necítím. Tedy já nevím, já nikdy neměla poslíčky, neznám to. A myslím si, že mě prostě bolí záda, že to není k porodu. Vím, že někdo třeba čekal po odchodu hlenové zátky ještě dva týdny, někomu to přišlo už další den. Prostě - je to individuální. Ale jinak by to sedělo - právě jsem - konečně - dobalila tašku do porodnice! 🙂 tak se asi půjdu projít,třeba to rozhýbu.

dc2015
28. led 2018

ne, hlenová zátka chrání miminko

sweet81
28. led 2018

Nešla bych

kachnicky
28. led 2018

Vzala bych si gynekologicky tampón... Mě odešla 3tydny před porodem, opravdu to nemusí značit porod

veroniquecz
28. led 2018

Já bych to neriskla, za případné komplikace to nestojí.

anyza
28. led 2018

Já se teda po odchodu hlenové zátky už koupat nechodila, a to bylo léto 35 stupňů. Nestojí to zato.

priefi
28. led 2018

@mariti Pokud Ti odesla hlenova zatka a uz jsi i zaspinila, muze zacit porof kdykoli. Mimochodem, to co popisujes, takhle mi probihal porod. Misto bazenu bych jela na kontrolu do porodnice, zda nezacinas rodit 😉

balet
28. led 2018

ne urcite to není dobry nápad.

mariti
autor
28. led 2018

Tak to vypadá, že se všechny shodujete, že raději ne. Dobrá, přesvědčily jste mne. Jdu zkusit tu masáž. Na porodnici to zatím fakt není. Díky všem za názory!

blahova_andrea
28. led 2018

já bych tedy taky už nejela a nebo aspoň po telefonické domluvě s dr. 😉

mariti
autor
28. led 2018

@blahova_andrea Dovolat se mojí gyn.dr. rovná se zázraku ☹ Ale nevadí, buď pomůže procházka a masáž nebo to už prostě nějak doklepu.

6miska4
28. led 2018

Neriskovala bych to ;)

vashti
28. led 2018

Dej si spíš sprchu, nebo vanu doma - do bazénu nechoď.

blahova_andrea
28. led 2018

@mariti je hodně opatrná a zakazuje vše? no tak teplou vanu doma, kdyby to šlo 😉

eldrag
28. led 2018

taky bych nešla, pišeš termín až 20.2 to je az dost dlouho neriskovala bych ted rozjet porod, at vydrzis co nejdyl, posledni mesic je snad na bolesti nejhorsi. Mě bolelo naprosto všechno :(

verusky
28. led 2018

take bych nesla... doklepes to, jak pises 🙂 drzime palce!

lasicek
28. led 2018

Určitě ne, doma si dej vanu nebo dlouhou sprchu.

karlajasmine
28. led 2018

Taky jsem celý těhotenství plavala, ale po odchodu hlenove zátky bych rozhodně nešla.

mariti
autor
28. led 2018

@eldrag Hm, upřímně, ptala jsem se u Dr., co kdyby to přišlo už teď a říkala, že z hlediska miminka naprosto v pohodě, že to vůbec nemám řešit. Jsem 38tt. Asi by mi ani nevadilo, kdyby to přišlo o týden nebo o dva dřív. Pokud ne, tak ty tři týdny budou hodně náročné, do toho jarňáky, děcka doma atd.

eldrag
28. led 2018

@mariti hele chapu, respektive asi uz to neni hranice kritičnosti, ale ještě týden vydržet 🙂

mariti
autor
28. led 2018

jojo, vydržím. 🙂

jajinka147
29. led 2018

Mně odešla v nedeli rano a malej byl v pondělí v poledne na světě 🙂 a více jak měsíc předem. Po téhle zkušenosti bych ani teplou vanu nezkousela 🙂

mariti
autor
29. led 2018

@jajinka147 Tak tos měla fakt rychlý. Ale u mě je to už týden a nic. Bazén ne, ale tu vanu si dám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru