Strach z porodu...

marketaee37
4. srp 2023

Ahoj jsem tu nová. Už jsem rodila ale teď mám strašný strach z porodu pořád se bojím kdy to přijde že se něco stane. Jen brecim a nejraději bych jen ležela abych neporodila dřív. Termín mám 3.9 už jsem zoufalá. K tomu tady kde bydlím nikoho neznám. Máma je daleko

klokanka31
4. srp 2023

@marketaee37 A proč máš takový strach? První porod byl blbý?

rozitta
4. srp 2023

Ahojky, zmiň se svojí lékařce, možná Tě doporučí na císaře, skrz psychiku 🙏

marketaee37
autor
4. srp 2023

@klokanka31 ano byl a přestala jsem spolupracovat😥hlavně ty kontrakce z vyvolání boleli hrozně

marketaee37
autor
4. srp 2023

@rozitta ahoj děkuji určitě se zmíním 😊snad mi to napíše

misulkari
4. srp 2023

@marketaee37 mám termín s druhým teď 25.8. První porod strašný, vyvolávaný, taky na mě padá strach. Ale jdu teď do jiné porodnice, už jsem byla na registraci a to mě trošku aspoň uklidnilo. Mluvila jsem s Mudr. i porodní asistentkou, byly hrozně milé, příjemné, že všechno půjde, v minulé porodnici nebylo možné skoro nic,jen mi furt píchali něco, pak kecy, že neumím dýchat, pořád mě nutili na zádech v křížových bolestech.... Tady, že nemusím na ozvy ležet, můžu být na boku, rodit taky v jaké poloze já budu chtít. Neříkám,ten strach mám pořád, je to v hlavě, ale teď už není zbytí, mimčo musí ven. Držím palce ať je lépe a zkus taky třeba jinou porodnici,pokud je to možné.

klokanka31
4. srp 2023

@marketaee37 To mě mrzí 😟 zkus zapracovat na svojí psychice, já věřím tomu že když je žena v pohodě, uvolněná, tak že je pak porod lepší než když má strach...

marketaee37
autor
4. srp 2023

@misulkari děkuji moc to mě potěšilo. Zkusím jinou porodnici to me nenapadlo.. A. Držím palečky ať ti to dobře dopadne a jste zdravý 😇

marketaee37
autor
4. srp 2023

@klokanka31 já právě začnu panikařit bolestí a nehnou se mnou 😥

lenerka1
4. srp 2023

Já bych rychle našla soukromou porodní asistentku, která umí pracovat i s psychikou, super je metoda hypnoporodu, pomůže s uvolněním, přeprogramování hlavy, a jestli je to moc zlé, tak klidně i nějakou psycholožku. Porod vážně nemusí bolet a být traumatickým zážitkem.

janule0123
4. srp 2023

@marketaee37 kamarádka měla taky nějaký porodni “trauma” a ukecala to na císaře .. ale nevím na co to směřovala jestli na psychiku nebo na něco jinyho ofiko- me říkala ze ji z te představy chytá panika, ze si to musí domluvit a domluvila… Btw Škoda ze te panika nechytla dřív - domluvit si soukromou PA k porodu je už dost pozde 🙁by bylo ideální řešení si myslím 🙂 ze by te to hodilo víc do klidu …ale určitě bych se pobavila s lékařkou nebo si domluvit konzultaci se soukromou PA? Třeba by měla nějaký tipy, rady a hodila te víc do klidu

misulkari
4. srp 2023

@marketaee37 děkuji, můžeme si pak dát vědět,jak jsme dopadly 😉😀 Jde s tebou muž k porodu? Manžel mi pomohl tehdy hodně, on tvrdí, že rodil taky a je fakt, že malou ani nezapil, dojel domů a spal 14 hodin 😂 Ona i taková podpora je dobrá, sama si to neumím představit.

jana_zofie
4. srp 2023

@marketaee37 taky se primlouvam za osobni porodni asistentku nebo aspon dulu. Ja puvodne chtela dulu k druhemu porodu spis jen abych tam nebyla sama, kdyby muz musel hlidat malou, ale opravdu mi to pomohlo i v jinych ohledech. Moznosti, priprava, bloky, krizove situace... A to ten prvni porod byl sice extremne dlouhy a bolestivy, ale nebyl vyvolavany a u nas jsou vsechny porodni asistentky moc fajn. Celkove porodni odd. je u nas obvykle v pohode. I tak to s ni oproti prvnimu porodu bylo nesrovnatelne. Kdyby mi kdysi nekdo vysvetlil, ze mit dulu neznamena, ze jsi silena lesana, mohla jsem mit i z prvniho porodu lepsi zazitek. Hlavne by me asi tak nerozlozili na odd. sestinedeli, to uz teda u nas tak slunickove fakt neni.

janule0123
5. srp 2023

@jana_zofie já si obvolavala v okolo 30km soukromé PA hned po screeningu a žádná už volno neměla.. takže myslím ze dost malé šance teď někoho sehnat 🙁ale na individuální konzultaci bych zkusila určitě ..

marketaee37
autor
5. srp 2023

@jana_zofie ahoj no dílů jsem sháněla teprve před měsicem a už nemají volné terminy😑také si. Myslím že by to bylo fajn tam někoho mít nebýt na to sama

marketaee37
autor
5. srp 2023

@marketaee37 dulu ne dílů omlouvam se😇

marketaee37
autor
5. srp 2023

@misulkari určitě mužem 💓budu ráda, bohužel muž nejde pracuje v cizině a prý nemám být hysterka 😥

marketaee37
autor
5. srp 2023

@janule0123 ahojky no tenhle tyden jdu k lékařce tak tak si o tom promluvím a snad ujednam císaře to by pro mě bylo vysvobození od těch myšlenek co mám 😑💓

marketaee37
autor
5. srp 2023

@lenerka1 děkuji zkusím se informovat a porodní asistentku najdu prosím kde?

janule0123
5. srp 2023

@marketaee37 kamarádky měly u porodu - takže jsem volala jim- věděla jsem ze byli spoko.. a když ty nemohli, tak me dali tipa na jinou.. moc jich teda není… a v tvém případě bych zkusila i dulu, myslím ze by ti mohla taky dost pomoct, co se týká psychiky …

jancazao
5. srp 2023

@marketaee37 přála bych ti pěkný klidný porod.
Zkusím tě trochu uklidnit.
Můj první porod byl vyvolávaný. Co začaly kontrakce, byly velice bolestivé a jen se prodlužovaly a zkracoval se interval.
Druhý porod se rozběhl sám. Myslela jsem si, že mám jen poslíčky. V klidu jsem si vychutnávala sváteční oběd a občas cítila "šťouchnutí". Tchyně i švagrová se do mě pustily, jestli už nechci jet do porodnice, že mám bolesti. A já na ně, že mi nic není. Ale tak nakonec jsme vyrazili. Cesta trvala hodinu, v půli jsem chtěla říct manželovi, ať to otočí, že to přechází.
Přijeli jsme tam, porodní asistentka na mě že rodím a malý byl za hodinu na světě.
Vůbec mi to nepřišlo, bolesti začaly být silnější až ke konci.

misulkari
5. srp 2023

@marketaee37 to je škoda 😔 Hysterka nejsi, bych jim to přála chlapům ať si to zkusí blbci 😃 By nedali ani těhotenství natož porod. Pokud se cítíš na toho císaře tak jdi. Já ani tak bych ho nechtěla, protože ta rekonvalescence je horší a byla jsem s paní na pokoji,co ho měla a chuděra než vůbec mohla chodit,to já už tam běhala. Zkus jinou porodnici a třeba to pujde fakt v klidu a porodíš hezky normálně 👍

marketaee37
autor
5. srp 2023

@misulkari ahoj moc děkuji 💓no já právě už mám zmatek sama nevím co je horší zda císař nebo přirozený porod. Já se opravdu bojím těch kontrakci že to prostě nezvládnu že se něco stane. Prostě celý den stejné myšlenky

misulkari
5. srp 2023

@marketaee37 i když to předtím bylo na ho...,tak jsi to taky zvládla a porodila 💪 Já jsem nastavená tak, že ven prostě musí, i když mám děs z těch křížových bolestí, protože to jsem myslela, že je moje poslední hodinka. Nevím už co poradit, jestli je to u tebe tak extrémní,tak si domluv císař a prď na to, lepší než se takhle stresovat a trápit.

marketaee37
autor
5. srp 2023

@misulkari ahoj doufám že mi toho císaře udělají nebo se zblaznim z těch kontrakci mám opravdu strach😥

michaela666
5. srp 2023

@marketaee37 A nemáš někoho kdo by šel k porodu s tebou místo chlapa - maminka, sestra, kamarádka? Určitě nejsi hysterická, manžel to nezažil, takže si ani neumí představit co se v tobě odehrává za emoce.
Já se hrozně bála porodu už od základky, že to nevydržím a umřu bolestí a nakonec mám hezký zážitek i bez duly.
Pomohlo mi hodně se zaměřit na sebe. Já to prostě dám, protože si už hrozně přeju mít miminko u sebe. V kontrakcích jsem ignorovala celý svět kolem a jen si v duchu opakovala " Nepanikař, prodýchej to, zachvilku je po všem."
Jsou různé způsoby jak ulevit od bolesti, zkoušela jsi to při prvním porodu? Důležité je najít si respektující porodnici, která tě nechá v klidu instinktivně porodit bez zbytečných zásahů ( pokud nebude lékařský důvod něco dělat). Jestli máš špatnou zkušenost z první, jeď rodit do jiné.
Na fb je skupina recenze porodnic, tam najdeš aktuální informace a třeba ti to pomůže v rozhodování. 🍀

marketaee37
autor
5. srp 2023

@michaela666 juu děkuji no já jsem z Prahy teď.. Ne neradil mi tam nikdo jak ulevit od bolesti ani se mnou nemluvili sestry nikdo... Vždy jen přišli koukly a odešli než to bylo. K porodu... Nemá kdo se mnou jít bohužel

michaela666
5. srp 2023

@marketaee37 Tak přesně tenhle přístup byla moje noční můra. Mě třeba dělala hodně dobře teplá voda, ta skvěle mírnila bolesti - většinu času jsem proseděla ve vaně. V pokoji hrála tiše hudba z rádia, takže když to šlo zaměstnala jsem hlavu pobroukávala si. Někomu ulevuje pohupování na míči, žíněnka, aromalampa. Prostě udělat si ( přinést si s sebou) kousek příjemného prostředí, které tě uvolní.

Na kontrole v porodnici bych se zeptala, co je u nich možné. Mě tohle všechno nabízela přímo porodní asistentka, včetně různých poloh při samotném porodu.
Je to hodně o psychice, když si budeš připomínat první porod podvědomě se zablokuješ. Já vím, že je to hrozně těžké, ale teď můžeš mít naprosto odlišný porod než byl ten první. Věř si! Jsi silná žena a všechna ta bolest je jen nepatrná chvíle oproti tomu, co za štěstí a lásku na tebe čeká až budeš držet miminko.
A když se nakonec rozhodneš pro císaře, vůbec to neznamená že seš dost nesnažila. Hlavně aby jste byli oba/obě v pořádku nejen fyzicky ale i na duši. 😉

marketaee37
autor
5. srp 2023

@michaela666 děkuji 💓💓to ne mě prostě nechali ležet na lehátku 😥takže se skusim optat teď co vše je možné. Já zažila opravdu jen to jak jsem to psala. Proto mám strach a nedokážu se toho zbavit do toho mám migrény.....

michaela666
5. srp 2023

@marketaee37 Kde jsi rodila? Je tady hodně holek z Prahy a okolí, můžou ti poradit vstřícnější porodnici. 🙂

klokanka31
5. srp 2023

@marketaee37 Tvůj chlap řekne že jsi hysterka?😮

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru