Tlačení v podbřišku v těhotenství

lucaaaaaaqa
30. črc 2017

Ahoj holky chci se zeptat někdy mě tlaci dole v pod brisku je to tlak jako by snad chtěl malý ven co by to mohlo být ? ;) díky

janulkar99
31. črc 2017

to netusim me to taky uz dlouho dela jsem ted 39. a porad

lucaaaaaaqa
autor
31. črc 2017

@janulkar99 pravé je to hodně zvláštní

jitulina81
31. črc 2017

Znám. Jakoby mimco melo vypadnout ven. Ale jsem zavrena, cipek pevny. Takze asi se tam jen steluje.

vanea
31. črc 2017

Od toho 29-30tt cca se mi to děje taky, prcek už je těžší, takže víc tlačí, i viditelně mám bříško o malinko níž =) taky může mít hlavičku nebo nějakou svoji část uloženou v pánvi, takže to taky může vyvolávat nějaký tlak...ale není na tom nic špatného =) mně teda tlačí hodně i na močák, takže nedělám nic jiného než lítám na záchod kvůli dvěma kapkám:D prý pomahají ty těhu pásy, nebo tejpování =)

monik111
31. črc 2017

Me takhle tlaci uz asi 14 dni,do toho mi tvrdne bricho. Dnes na kontrole zjisten zkraceny cipek. Takze mega davky horciku a lezet.
Takze to nemusi znamenat nic a nebo taky toto☹

lucaaaaaaqa
autor
31. črc 2017

@vanea moc dekuju doktor mi řekl ze si mysli ze málo hořčíku tak uvidíme

janulkar99
31. črc 2017

ja beru horcik od 6 tydne a tsejne mito taky dela spis to je tim ze je vetsi a tezsi a ted v tom 39tydnu mi to prijde jeste horsi

penelopaw
31. črc 2017

@lucaaaaaaqa A čekáš první nebo další děťátko? Já čekám druhé a nepamatuji si, že by mne v prvním těhotenství dítě od samého počátku takhle tlačilo, šťouchalo, kopalo, že bych cítila neustále tlak v podbřišku, nemohla pomalu už ani ležet na břiše apod. Moje kamarádka to má taky a dočetla jsem se, že u druhých dětí to prostě víc tlačí, že je to jednak tím, že ty "úpony" u dělohy jsou už "vytahané" apod., ale že se to stává... Každopádně třeba včera na výletě v restauraci to byl fakt brutus, to jsem čekala, že snad uvidím, jak mi leze z břicha vetřelec 😀, prostě se tam asi dítě šteluje, jak to někdo psal, a pokud je hlavou dolů, tak ta hlava prostě víc tlačí na spodek (první dítě jsem měla koncem pánevním a to byla úplná pohoda).

lucaaaaaaqa
autor
31. črc 2017

@penelopaw první čekám 🙂 mě furt tvrdí horcik ale když ho beru je to to samé takže si myslím ze to nic zlého nebude ale fakt je to hrůza :D vždycky si myslím ze ho po cestě někde ztratim :p

janulkar99
1. srp 2017

já to citila u prviho jen trochu a ted u druheho daleko vic

vanea
1. srp 2017

@lucaaaaaaqa no pokud tě to "tlačí" a není to tvrdnutí nebo poslíčci, tak s tím magnézko nic moc neudělá, to pomáhá hlavně u těch stahů, křečí a pod 🙂 ale uvidíš, hlavně abys byla zkontrolovaná (čípek)🙂

lucaaaaaaqa
autor
1. srp 2017

@vanea ten mám kontrolovaný a je v pořádku 🙂 tak uvidíme

cantala
2. srp 2017

Ahoj, mě taky tlačí podbřišek. Podle gynekologa už hlavička sestupuje do pánve, což je v mém případě OK. Mimčo už je velké a já se těším na porod 🙂 Ale ten tlak je teda velký a močáku ani nemluvim 🙂

lucaaaaaaqa
autor
2. srp 2017

@cantala ahoj no pravé je to šílený :p musíme to vydržet já mám do porodu ještě čas aspoň doufám :D takže dobrý

cantala
3. srp 2017

@lucaaaaaaqa Já už bych si s porodem dala říct a myslím, že se to i už chystá, tak uvidím, kdy se prcek rozhodne jít na svět. 🙂

lucaaaaaaqa
autor
3. srp 2017

@cantala já už bych taky chtěla
Aby byl venku :p strašně mocc

penelopaw
8. srp 2017

Auau, tak dneska ráno mne fest bolelo v podbřišku, takové jako menstruační bolesti, ale trvalé, žádné kontrakce. Když jsem se sprchovala vlažnou vodou, malá mne kopla tak bolestivě, že jsem usoudila, že to mám nechat být. Po snídani to díkybohu přešlo, ale hnusné to teda bylo 🙂. A včera večer jsem měla takový prudký záškub bolesti, že jsem si řekla, že jestli takovéhle budou kontrakce, tak se mám na co těšit a manžel by si konečně měl načíst nějakou porodnickou literaturu, protože já ho během toho rozhodně nebudu s to instruovat 😀.

lucaaaaaaqa
autor
8. srp 2017

@penelopaw Přesně moje řec :D je to šílený už abych to mnela za sebou hrozné mi tvrdne bříško vždycky když sem ve sprše taky nevím proč 🤔

cantala
8. srp 2017

@lucaaaaaaqa Ahoj, můžu se zeptat na to tvrdnutí? Když jsem to zkoumala na netu, tak jde převážně o ztvrdnutí podbřišku, které je jen krátkodobé. Já mám ale kolikrát tvrdé celé břicho a to i klidně celý den. Jinak ty tlaky jsou čím dál větší a kolikrát si musím břicho i přidržet, jak je to nepříjemné.

lucaaaaaaqa
autor
8. srp 2017

@cantala ahoj já sem se na to chtěla pravé zeptat taky mám taky cele břicho nikdy sem neměla jen podbrisek proto je mi to taky
divné ty tlaky jsou šílené pravé někdo říká ze je to příprava na porod někdo ze mas málo železa ale já popravdě vůbec nevím :/

cantala
8. srp 2017

@lucaaaaaaqa No já železo beru v tabletách,ale dost nepravidelně. Mám teď právě tvrdé bříško skoro pořád a už jsem doufala, že se to blíží,ale pondělní kontrola to viděla jinak. Ale ono se to může změnit 😀

lucaaaaaaqa
autor
8. srp 2017

@cantala ne asi dneska klidně můžeš porodit ani nevíš jak :D

cantala
8. srp 2017

@lucaaaaaaqa Dnes už mám hotovo - upečené koláče,umyto a uklizeno, manžel má svačinu do práce, tak klidně😀

lucaaaaaaqa
autor
8. srp 2017

@cantala tak to je dobrý :D já mám ještě času dost :D

penelopaw
8. srp 2017

A nemůže to tvrdnutí být dané tím, že se tam dítě nějak zapře a zády nebo jinou částí tlačí do břicha?

lucaaaaaaqa
autor
8. srp 2017

@penelopaw to já vůbec nevím :/

cantala
8. srp 2017

@penelopaw Tím to není. To břicho ztvrdne celé. Tam, kde má mimčo zádíčka, to tvrdé je pořád, to poznáš. Nebo když se vrtí. Ale když ztvrdne, je tvrdé všude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru