Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

V 32+5tt váží miminko 1680 g

nasemiminecko
4. srp 2015

Zítra ultrazvuk na rizikovém - co očekávat ? Snad bude jen miminko malinké po mě a placenta vyživuje...

iwet91
4. srp 2015

Nedelala bych z toho vedu, Uz jsou vzdy orientacni 🙂 me 4 hodiny pred porodem rekli vahu uplne jinaci nez mala nakonec mela 🙂

patrusa
4. srp 2015

Byla bych v klidu. Podle tabulek ma plod v tomto tydnu cca 1900 g, takze pokud i vy jste byla pri narozeni mala, tak to muze byt geneticke. Hlavne klid a hodne stesti zitra

sisstin
4. srp 2015

@nasemiminecko syn mel 1600 g 😉 nikdo to teda neresil, rodila jsem v 41+0 a mel 2,9 kg 😉

lucykal
4. srp 2015

já jsem rodila 33+4 a malá měla 1600g a 41cm, deset dní před porodem byl odhad 1819g předpokládalo se, že bude mít přes 2kg a neměla.

hekaba
4. srp 2015

Rodila jsem dvojčata 32+4 jeden 2000 druhý 2200 g. Na dvojčata prý jeden obr a druhý super obr. Dle ultrazvuku 2 dny před porodem jeden 1200 g druhý 1000 g. Spletli se u každého o kilo, taky mně říkali, že mají málo a neměli.

renabelly
4. srp 2015

Odhady jsou na prd, já jsem měla pořád obavu, aby moje malá nebyla moc malá 🙂), sestry se na monitoringu pořád divily jaké mám malé bříško, už mě ty dotazy ke konci těhotenství docela štvaly... ale byly to zbytečné nervy ;) porodní váha byla ve finále o půl kila jinde (přesně 3kg)

nasemiminecko
autor
4. srp 2015

@lucykal Porod tak brzy přirozený, nebo vyvolávaný ?

nasemiminecko
autor
4. srp 2015

U nás to není moc ani o odhadu g ale za 3 týdny - hlavička porostla o týden, bříško o 2 týdny a stehenní kost je optimální ... mojí mamce špatně vyživovala placenta - ségru rodila po termínu s váhou 1800 g

Jaký je dál postup když placenta špatně vyživuje ? Porod ???? ještě je moc brzyyy.....

mochenkaa
4. srp 2015

@nasemiminecko syn mel ve 32tt cca 1300g, v 38tt pri porodu 2850g. Dcera mela ve 32tt 1100g, ve 40tt pri porodu 2630g. Ja sama jsem byla drobna pri porodu a ani jsem moc nevyrostla.

lucykal
4. srp 2015

@nasemiminecko tobě špatně vyživuje placenta aco průtoky?

faminka
4. srp 2015

Ja jsem mela spatne prutoky i mala dostavala malo zivin, takze sla ven 37+4, vazila 2,2 kg a merila 47 cm, zhubla na 1900 g, byla par dni v inkubu,ale dobry 😉 navic ty odhady strasne klamou, nahoru i dolu.. My mely odhad 2,6 kg..

lucykal
4. srp 2015

@faminka odhad je cca +/-400g

faminka
4. srp 2015

@lucykal no prave, takze u tech mensich je to uz sakra rozdil - jestli 1600 g nebo 2 kila...

petzy
4. srp 2015

Syn se narodil ve 34 týdnu císařským řezem, měl nulové průtoky, byl o 14 dní menší než měl být, dr usoudili že mu bude venku lépe. Porodní váha byla 1530 g, všechno krásně dohnal během pár měsíců 🙂

lucykal
4. srp 2015

@faminka je to rozdíl, ale bohužel utz to nedokážou ještě tak odhadnout.

nasemiminecko
autor
11. srp 2015

@lucykal tak na rizikovém na mě doktorka hleděla co tam vůbec chci.... udělala ultrazvuk, placenta prý vyživuje dobře, hlavička odpovídá, bříško o 3 týdny menší, podle ní ale vše v pořádku ...

josefina79
11. srp 2015

Syn narozen 32+5, váha 1960g. Takže odhad 1600 mi prijde dobry. Spis bych řešila prutoky placentou, zda jsou v pořádku. .

atenka46
18. srp 2015

My ve 33+6 2750g. Doktor me straší císařem a rekl ze je to moje chyba protože jsem přibrala 15 KG za cele tehu ( ted mam 170cm a 65kg, tlusta vazne nejsem ).... Nevim jak jim rict ze chci rodit přirozeně, jelikož jejich odhadům nevěřím a hlavne verim tomu ze miminko vyroste jen tak velke aby ho matka zvládla porodit... Jinak ja se narodila se 4kg a přítel měl 4,5kg, takze ma byt po kom....

evulina77
18. srp 2015

@atenka46 normálně mu to řekni, že chceš rodit pokud možno normálně, jaká byla tvoje a manželoval a porodní váha. Pokud je nutný císař, tak by ti měl vysvětlit proč. Je nutné s doktorem komunikovat a diskutovat, je to normální člověk, né bůh. Případně se nech převelet už do porodnice a tam se s doktory domluv. Pokud je nějaký problém, císař je na místě, ale pro tebe i mimčo je lepší přirozený porod, pokud je možný...

atenka46
18. srp 2015

@evulina77 no zatím mi to rekl jen doktor na UTZ ani ne moje gyn. Takze me spis vyděsila a rozesmutnila (hormony 🙂 ). Tak snad ostatní budou rozumnější....

mydriasa
18. srp 2015

No mě celé těhotenství strasili,jak je miminko prťavý,3 týdny před porodem ultrazvukem a odhadem stanovili váhu 2,5 kg,že prý na hraně,ale dobrý.Rodila jsem na termín a malá měla 3,72 kg😋

zlatkavlk
18. srp 2015

zdravím a ráda bych se přidala, naše malá má dle UZ odhadu ve 32.tt. něco málo přes 1500g, hlavička i femur prý odpovídá, ale bříško je mínus dva týdny, riziková poradna s UZ s průtoky nás čekají za týden, tak doufám že bude vše v pořádku...jsou to nervy navíc 😖

marketakj
18. srp 2015

Důležitá je progrese, né absolutní číslo, pokud je tam vidět růst tak bez obav. Mě fungovala placenta špatně, malý musel ven, ale to bylo vidět na průtocích. Pokud ty jsou v pořádku, ničeho se nebát! Některé maminky chodí na kontrolu průtoků až do konce těhotenství, je to pro kontrolu. Člověk počítá s tabulkovým miminkem a pak zjišťuje, kolik krásných zdravých dětí je úplně mimo tabulky (menší).

svetlanap
18. srp 2015

Mě moje doktorka celé těhotenství odmítala říct, kolik váží, na jednom z prvních utz mi řekla, že to bude pěknej cvalda a že jestli to tak půjde dál normálně neporodím na jednom z dalších ultrazvuků zase prohlásila "Jé to bude prcek po vás." 🙂 nikdy mi ale váhu neřekla, prý na co, abych mohla přemýšlet, jestli je to velký nebo malý a že je to stejně orientační a hlavně, že prý roste. Malej se narodil 36+6 2,49Kg. Doktoři stejně vědí prd. A nejvíc děti přibírají poslední měsíc, dva.

lucykal
18. srp 2015

Naše malá měla 10 dní před porodem odhad váhy 1819g narodila se 33+4 vážila 1600g všichni čekali, že bude mít před 2kg

Sem začni psát odpověď...

Odešli