V 37tt plod velikostně odpovídá 35tt

sabiik
29. bře 2017

Ahoj holky,

dnes jsem byla svojí mudr předána do rizikové poradny z důvodu menší velikosti prcka. Jsem 36+3 a malá velikostně odpovídá 34+3 . Po kontrole je vše v pořádku- toky,množství vody apod. Jen mě zajímá jestli jste některá měla stejný problém a jaká nakonec byla porodní váha miminka. Jsem provorodička,tak mě to malinko vyděsilo.

jaja01k
29. bře 2017

To doktoři umějí, nastávající matku vyděsit. S druhým synem jsem to taky tak měla, že byl o 2 týdny pozadu. Doktorka mi pořád říkala, že bude malý a že v termínu bude mít sotva 3 kg. Nakonec se narodil dva týdny před termínem a měl 3,5 kg 🙂 Jestli kontrola dopadla dobře, určitě je vše v pořádku a nemusíš se tím trápit 🙂

majaaa82
29. bře 2017

@sabiik Ahoja, měla jsem to podobně. Dcerka je po nás drobek, ale doktoři jako kdyby mě nechtěli poslouchat a stresovali mě s tím, že je dle UZ o 4 týdny menší, než by měla být (dle MS o 5 týdnů). Jinak bylo vše v naprostém pořádku, ale ta velikost stačila k tomu, abych byla poslední měsíc na riziku. Dcerka se narodila spontánně ve 40+5, měla 2,5 kg a 46 cm. A to mi chtěli porod vyvolávat, protože na riziku se na Bulovce rodí v termínu a basta! ☹ (jinak tam byli ale fakt parádní, jen tohle jsem si musela vyhandrkovat).

A jen pro ilustraci dodávám, že já jsem narozená ve 40+8 a měla jsem úplně stejné míry. Prostě jsme prťousové 🙂

luciasek_31
29. bře 2017

Ahoj,
je to jen odhad.!!!Malá měla od začátku menší míry cca o 2,5 tydne už od 12 tt mi to dr říkal, ale jen podle tabulek. Rostla a vyvíjela se dobře. V porodnici mi řekla jiná dr, že když já jsem drobná, tak i malá bude, max 2,8 kg. No zítra mám termín, malá si hoví v bříšku spokojeně dál a nyní je odhad kolem 3,4 kg takže ideální míra 🙂 . Buďte v pohodě.

lucykal
29. bře 2017

Pokud jsou průtoky atd v pořádku tak bych se tak nestresovala. Jaká je váhový odhad? Oni se lékaři mohou o 500g klidné mýlit. Držím palce.

iivka15
29. bře 2017

naše malá se narodila 37+2 a měla 1920g a 43cm -velikost na 34tt, byla 4 dny v inkubátoru kvůli zahřátí, je naprosto v pořádku a dnes má 22 měsíců cca 11kg a 83cm 🙂
Takže klid, vše bude ok 🙂

sabiik
autor
30. bře 2017

@lucykal máme odhad 2500g -což odpovídá 34tt

lucykal
30. bře 2017

@sabiik To je blbost v 34tt mají miminka cca 2100g. v 36tt mají okolo 2600g. Já mám dcerku narodila se v 34tt a měla 1600g odpovídala cca 31tt. V tom týdnu měla mít 2kg což mě potvrdili i lékaři.

yelowangel
30. bře 2017

Taky jsem byla předaná do rizikovky, až do porodu všechno v pohodě jenom prostě nebyl podle tabulek. Měl 46cm a 2700g v 40. týdnu takže normálně donošený. Připadala jsem si jak pitomec protože mě honili na kontroly 2x týdně, pak 3x i přes to že já jsem měla stejný porodní míry takže místo toho abych si užívala poslední dny jsem byla věčně v nemocnici.

absintka19
30. bře 2017

@sabiik to je blabol, ja jsem 35tt a mimi odpovida a ma 2300g a rozhodne nejsem predana do rizikove poradne kvuli vaze 🙂 takze vas odhad 2500g v udajnemu 34tt je rozhodne lepsi nez muj 🙂 i kdyby to bylo 36tt je to akorat, mimi roste cca 200g/tyden.
A nepredala vas spise kvuli CS? Jake mate v prukazce? Ja jeste predana do porodky nejsem, az za dva tydny kdy mam posledni gyn.kontrolu.u sve Mudry.

sabiik
autor
30. bře 2017

@absintka19 nene, bylo to kvůli té váze a monito🙂ru,ale asi opravdu podle toho co píšete bude vše v pořádku 🙂 Jsem hned klidnější

absintka19
30. bře 2017

@sabiik vsechno bude v poradku 🙂 ja jsem se take narodila 49cm 2900g 🙂 a jsem uplne v poradku 🙂
Zbytecne plasi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru