Velká bolest kyčlí v 38. týdnu

novacka1276
24. pro 2018

Ahoj, jsem 38tt.. A že mě v noci bolí kyčle jsem si už tak nějak zvykla.. Ale dnes v noci to bylo něco strašného.. Pořád jsem chodila na WC, ale než jsem se zvedla.. A hlavně než jsem se přetočila z jednoho boku na druhý.. Až mi i několikrát vyhrkla slza bolesti.. Přes den to nemám. Jen když déle ležím.. Měly jste to taky takhle?.. 2.1 mám nástup na císaře tak doufám, že to vydržím 😁

preiba
24. pro 2018

@novacka1276 já mám takové bolesti už přes měsíc. Kyčle, stydka kost, poslicci do toho celé noci. Je to nesnesitelný, ale už to v držíme přeci... Já mám termín tedy 9.1.🙂

misicka1988
24. pro 2018

@novacka1276 Bohužel, také jsem to tak měla. Porodem vše ustalo.

syrinxka
24. pro 2018

Taky jsem měla, až porod byl vysvobozenim.

inka02
24. pro 2018

Mám to samé min. 2 měsíce. Už tedy 2. den přenáším a doufám, že porodem to ustane. V noci to občas bývá nesnesitelné a přetočit se z boku na bok je nadlidský výkon, do toho ještě bolest stydké kosti. A k tomu mě v noci brní ruce a tak bolí, že jestli to po porodu nepřestane, nebudu ani schopná zvednout malou. Ale věřím, že se to porodem zlepší 🙂

baruda
24. pro 2018

Já jsem 28 týden,zhruba od druhého trimestru mě bolela jedna kyčel,to se pak lehce zklidnilo,sice bolela,ale dalo se to......teď už třetí den nemůžu skoro chodit.pri přetáčení z boku na bok se mi chce brečet bolesti.tak doufám,že stejně rychle odejde,jako to prislo

preiba
24. pro 2018

@baruda mne to vždy vydrželo až do konce, naopak se to srupnovalo....

lucie01
24. pro 2018

@novacka1276 také mě měsíc před porodem šíleně bolely kyčle a brala mě do nohy jakoby křeč, vždy když jsem si šla lehnout, tak jsem pak kolikrát nedokázala ani vstát. Porodem se to vyléčilo 😁

baruda
24. pro 2018

@preiba to radši ani nechci slyšet.....dneska to je teda trochu lepší než včera,ale je to hrozný .... Přijdu si jak moje prababi.....já čekala,že to nebude procházka růžovou zahradou,protože čekáme dvojčata,ale spíš jsem se připravovala na bolest kolen,se kterými jsem měla problémy normálně a ty jsou zatím ukázková.....hlavně je vtipný,že mi vadí chodit po rovině,ale ne do schodů :D

lulluu123
24. pro 2018

Mě toto trápilo od cca 12 týdne. Nemohla jsem se hnout, a zůstala kvůli tomu na neschopence až do mateřské.

petrazelhoty
24. pro 2018

@novacka1276 Bolesti kycli me trapily posledni dva, tri mesice tehotenstvi a asi tak mesic po porodu. Prave po porodu to bylo nejhorsi, protoze uz jsem se musela starat o malyho. V porodnici jsem horko tezko vylezla na postel a malyho na kojeni mi vzdy musela sestra podat. Doma jsem sotva zvladla vylezt s mrnousem po schodech. Drzim palce, at to rychle prejde.

lucka662006
24. pro 2018

Holky na bolest kyčlí v těhotenství - cca od poloviny těhotenství začalo, trvalo a po zahájení užívání bylo do týdne pryč. a potom začalo zase po porodu 3 měsíce, a do týdne bylo pryč - pomohl mi Osteogenon. Doporučila mi ho moje praktická, Jinak jsem nemohla stát a mýt nádobí, chodit s kočárkem, vstát z postele atd. Osteogenon se může v těhotenství i při kojení, je to vyvážený poměr minerálů tak, jak má být v lidských kostech. Je volně prodejný a balení stálo kolem 190 Kč.

kaja2016
25. pro 2018

@novacka1276 Mela jsem to tak. Pokracovalo to i po porodu. Pak zacali bolet i ruce od noseni male. Urcite si po porodu dojdi na rehabilitaci, je to jednak pretizenim, ale i spatnym drzenim tela uz pred tehotenstvim (svaly nedostatecne podporuji kosti), plus doplnit mineraly a vitaminy. Jinak kycle a spodni cast patere mam tri roky po porodu stale trochu bolestive, rano me poboliva, musim proste pravidelne cvicit. Ale nic ceho bych si nejak vic vsimala. Mozna je to i vekem. Ted uz to nejak doklepej a pak se dej dohromady.

baruda
26. pro 2018

Holky nemáte náhodou tip na něco,co zabere proti ty bolesti? Bolí to tak,až je mi z toho spatne..... nemůžu nic sedet,ležet,stát,chodit.v lehu mi to jde až do zad.dve noci jsem už pořádne nespala a paralen moc nefunguje

bartakova_veronika
26. pro 2018

měla jsem také bolesti, nemohla jsem pořádně chodit .. ale mě to trápilo už alespoň 3 měsíce před porodem .. vzhledem k tomu že jsem nastoupila už cca 5 týdnů před porodem, kvůli malé že neprospívala jak by měla, měla špatné průchody a pořád KP tak mě raději nechali zkontrolovat ortopedem ale stejně na nic nepřišli ... dali mi kapačky, které stejně nepomohli tak je zase vysadili ... nakonec jsem šla za 2 týdny na plánovaný císařský řez takže jsem rodila kolem 37 týdne ... nakonec tedy císařský řez nebyl dle plánování protože mi nakonec odtekla voda o den dříve :D ale vrátím se k těm kyčlím .. mě to ustálilo asi tak až někdy 5 týdnů po porodu ale já byla císařským řezem, takže je možné že přirozenou cestou se nohy ustálí dříve ...

baruda
26. pro 2018

@bartakova_veronika já čekám dvojcata a teď jsem v 28tt a spíš asi půjdou císařem,tak uvidíme......nechci si ani noc brát každý den paralen,abych se aspoň trochu vyspala,když to stejně moc nepomáhá.....tak holt to musím nějak přetrpět :(

bartakova_veronika
26. pro 2018

@baruda já jsem na to nebrala vůbec nic, paralen jsem měla pro jistotu koupený kdyby nějaké ty teploty nebo něco ale raději jsem se vyhýbala veškerým práškům ... i po císaři jsem odmítala utlumující prášky na bolest ..... snažila jsem se to zvládnout bez nich a zvládla .. ano první dva dny mi dávali na utlumení do kapaček ale když už mi přestali dávat kapačky tak jsem prášek odmítala .... 🙂 ty nohy se postupně srovnali .. jo občas mě to pobolívá ale není to tak tragické jako před porodem kdy jsem byla ráda že jsem vůbec někam došla ... jak jsem trávila další 3 týdny v po porodu v porodnici tak se mě pořád ptali vás to ještě bolí? že mě někam pošlou raději ještě ale už nakonec neposlali :D horší bylo když mě chytl ve 28 týdnu slepák .. naštěstí rozehnaly kapačkami a po 3-4 dnech jsem šla domu ... no ale stejně jsem se tam objevila kolem toho 35 týdne znovu :D a strávila tam těch 5 neskutečných týdnů .... už nikdy víc ...

bartakova_veronika
26. pro 2018

@baruda jinak hodně štěstí ať dvojčátka vydrží u maminky v bříšku co nejdéle 🙂 já snad ani nezažila že by dvojčata šly přirozenou cestou, ale asi to jde 🙂 jinak vám dvojčátka nezávidím ... je to určitě krásné ale já bych to asi nezvládla ... sama mám co dělat se 14ti měsíční dcerkou :D a to mi je 30 let ... neumím si představit mít teď ještě další když naše dcerka je ve všem opožděná a zatím teprve dva měsíce leze a cca měsíc co si umí sednout a stoupat ale nechodí ještě sama, ani kolem nábytku ale zato by se ráda pořád pouštěla ... :D

baruda
26. pro 2018

@bartakova_veronika no já taky doufám,že ještě aspoň do půlky února vydrží,ale pro mě to je čím dál tím náročnější. Naše to budou první a rovnou se povedli dva,tak se jen modlím,aby byli hodní po mě a ne po tatínkovi :D

Já veškeré prášky taky spíš odmítám....teď jsem chytla nějaký hrozný kašel,takže beru mucosolvan,ale taky ne tolik,kolik mi napsala Dr. Měla jsem mít i antibiotika,ale ty jsem dala manželovi,ten lehl pár dní po mě.takze aspoň na noc si ten paralen beru,protože nemůžu lezet vůbec nijak.....na pravém boku mě bolí zebra,na levém jsou vzhůru děti a na zádech mě hrozně bolí záda :D....

Maličká bude určitě šikovná a to opoždění se dá dohnat nebo zmenšit,určitě to bude lepsi

bartakova_veronika
26. pro 2018

@baruda tak to nezávidím, první prckové a hned dva .... tak ať jsou oba zlatí 🙂 bude to alespoň páreček? vždy jsem si přála holčičku a potom chlapečka ale nakonec pravděpodobně skončím u jednoho a to u holčičky 🙂 říkala jsem si že po 30tce už prcka nechci tak nevím nevím, kort když první těhotenství bylo komplikované .... na kašel mi byl doporučen stop kašli a opravdu do dvou až tří dnů pomohl a beru ho do teď a nasadila jsem ho i dcerce nedávno dětský od 1 roka a super, zabral též po dvou až třech dnech 🙂 akorát tedy dcerka ho odmítala tak jsem jí ho dala do injekční stříkačky jako je nurofen pro děti a alespoň trošku jsem to do ní dostala .. je docela sladký na roční děti ...

s těmi bolestmi zad, žeber a další nezávidím ... já i když komplikované těhotenství tak klidné a žádné pohyby jsem necítila což mě mrzelo, žádné poslíčky a kontrakce až po odtečení vody 5 hodin než jsem mohla mít císařský řez .... původní plán byl druhý den ráno v půl deváté ale dcerce se chtělo na svět dříve :D do toho KP ale mohla jsem spát vklidu i když raději jsem na boku, těhotenství mě donutilo se naučit i na zádech :D

tak ať prckové nejsou tak malé, aby jste s nimi nemusela trávit dlouho v porodnici .. nezáviděla bych vám to .. mě těch 5 týdnů bohatě stačilo a doufám že dlouho mě tam nikdo neuvidí :D jako první 2 týdny šli, to jsem si mohla dělat co chci a být venku téměř celý den :D ale po porodu další 3 týdny už jsem byla zavřená ... byl říjen takže to ještě šlo a sem tam jsem si vyšla nachvíli ven a manžel hlídal ... v listopadu už to bylo horší to už bylo chladněji :D ale zvládla jsem to ... malá nakonec měla 42 cm a 2150 gramů .... kdežto ségra ta rodila dokonce o 5 týdnů dříve chlapečka a měla štěstí, po 4-5 dnech šla domů protože malý se narodil 46 cm a 2480 gramů ....

barchen
26. pro 2018

@bartakova_veronika Dvojcatka jdou i prirozene. Ted se to hroti mnohem vic ale pred lety (dnesni 30tnici) se rodili asi vic spontanne, znam dve maminky, mamine kamaradky s dvojcaty.

bartakova_veronika
26. pro 2018

@barchen tak určitě asi jdou, ale asi je větší riziko kort když jdou předčasně 🙂 pokud chcete rodit přirozeně tak vám to přeju, ať se to povede 🙂 já si přirozený porod bohužel neprožila, protože jsem věděla už od 34 týdnu že půjdu plánovaným císařským řezem bohužel .... takže nemohu říct ani co je lepší ... hlavně ať vám to dopadne dobře 🙂

bartakova_veronika
26. pro 2018

@barchen je až teď jsem si všimla že mi odpovídal někdo jiný :D tak to bylo řečeno pani baruda ... mě to přišlo skoro stejné tak jsem to nekoumala :D omlouvám se

barchen
27. pro 2018

@bartakova_veronika V pohode 😁 nic se nedeje. Ja rodila uz dvakrat spontanne ale vzdy jenom jedno. Kamaradka rodila par dni predemnou dvojcatka cisarem a nekdy v polovine tehotenstvi jsem se hrozne divila, ze cisare brala jak ona, tak lekar za automaticky. Ze se o spontannim ani nediskutovalo. A to mela bezproblemove tehotenstvi, jeste tyden pred jejim terminem jsme byly v restauraci a po nakupech.

merope
27. pro 2018

Tak já jsem 24tt a už asi týden takřka nemůžu spát na levém boku, takže něco jako "přetočit se" moc nejde, max si lehnout na záda, ale to mi taky pomalu vadí. A protože s klouby mám problémy už docela dlouho (hlavně záda a kolena, při dlouhém ležení na jednom boku ale i kyčle), tak začínají zlobit.

Jak jsem první trimestr v podstatě necvičila, protože po jakémkoli pohybu jsem hned špinila a panikařila, v druhém trimestru jsem zvládla přes únavu tak leda práci a domů (a vyletěl mi tlak a mám napsaný klidový režim), tak jsem začala přes svátky pomalu cvičit (z cvičení pro těhotné vybírám zatím cviky, které už znám z cvičení na záda) a je to lepší.

Kdo už cvičí a stejně to zlobí, tak s tím asi nic nenadělá, ale kdo cvičit může aspoň trošku, třeba to pomůže. Já doufám, že i u mě to bude aspoň pořád stejné - ale já to mám specifické v tom, že prostě když se v noci nemůžu hýbat, tak mě ty klouby prostě bolí vždycky (i bez těhotenství), nesnesu úzkou postel, špatnou matraci a jediné, co trošku zabírá je právě cvičení a vím, že porodem se to nezlepší. Takže teď hledám možnosti, jak cvičit i v noci v posteli - protáhnout klouby / záda / kyčle a zjišťuji i jak a kam se můžu v noci aspoň trošku otočit.

baruda
27. pro 2018

@bartakova_veronika tak mě v šest odvezla rychlá.....jednomu miminku praskla voda,tak ležím na všech možných kapackach a kortikoidech.....tak uvidime,jak to bude pokračovat.....
My chtěli vždycky holčičku,jednu :D pak se povedlo a budou to dva jednovaječní kluci.dlouhi nám ale tvrdili,že to budou dvojvaječný,takže tam ta varianta toho parecku byla,no nepovedlo se :D......

bartakova_veronika
27. pro 2018

@baruda jeeee tak to nezávidím .... tak ať to zvládnete a udrží jednoho prcka co nejdéle, aby jste nemusela takhle brzy rodit .. u těch dvojčat je to hodně rizikové a málokterá maminka donosí oba až do konce ... tak je v podstatě jedno zda to bude páreček nebo dva chlapečci 🙂 hlavní je aby oba byli zdravé a v pořádku .... jste docela brzy na to aby jste rodila tak snad vše bude OK a prckové ještě pár dní či týdnů vydrží u maminky v bříšku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru