Za měsíc mám termín. Kdy poskládat cestovní postýlku?

terez317
24. kvě 2022

Za měsíc mám termín porodu. Dnes nám přišla cestovní postýlka, poskládat jí už teď? Normální postýlku poskládá přítel tak dva týdny před porodem a tak samo si přivezeme domů aji kočárek. (Víte jak to je s těma pověrami) 🙂 :D

l01991
24. kvě 2022

Jsou to jen pověry... když se ma nĕco po... tak se to po.. ať s věcmi nebo bez.. ja jsem 23tt a už mám vše doma.Přeju rychly porod💗

martiniquest
24. kvě 2022

Asi mi unika korelace mezi slozenou postylkou a zdravotbim problemem. A nestacim se divit, cemu vsemu lide veri.

pampeliska1313
24. kvě 2022

Postýlku jsme měli u postele snad už měsíc před porodem, protože jsem to chtěla mít nachystaný a těšila se. Pokud máte prostor, proč ne.🙂

korin
24. kvě 2022

Složení cestovní postýlky trvá max. několik minut 🙂 Takže jestli věříš pověrám, určitě to stihnete i po porodu. My měli kočár i postýlku připravené před porodem a dobře to dopadlo 😉

michaela666
24. kvě 2022

Kočárek i postýlku jsme měli doma skoro 2 měsíce před porodem. Cestovní postýlku jsme neskládali dřív než ve 3 měsících malé a i na poprvé to zabralo max 5 minut i s povlečením matrace. Dřív mi přišla nepraktická kvůli ohýbání s malým miminkem.
Pokud ti to dodá psychickou pohodě, klidně bych se nebála připravit si všechno dopředu a na pověry se vyprdla.

leilinka1234
24. kvě 2022

Proč chcete skládat cestovní postýlku, když v ní bude spát až při nějakém cestování? Je složená během pár minut/vteřin, tak tomu nějak nerozumím.

michaela666
24. kvě 2022

@leilinka1234 Já jako prvorodička jsem ji chtěla v obýváku, abych měla malou u sebe nebo v bezpečí když půjdu na záchod. Ve výsledku se do ní házel akorát bordel, protože ohýbat se do ní stokrát denně bylo za trest.Takže jsme ji složili rychle do krabice a malou jsem měla v hnízdečku na gauči.

Složila nám ji mamka ještě před porodem jako překvapení.

leilinka1234
24. kvě 2022

@michaela666 aha. Tak to mě nenapadlo jako takové řešení. Přesně z toho důvodu, že je děsně hluboká 😀

michaela666
24. kvě 2022

@leilinka1234 Nezkušené mi to přišlo jako dobrý nápad. Dá se do ní koupit novorozenecká "vložka", ale když jsem to viděla, ty suché zipy a plastové háčky, tak mě to rychle přešlo. 😃

krisstina93
24. kvě 2022

Proč skládat předem cestovní postýlku? Její složení zabere tak minutu.

terez317
autor
24. kvě 2022

@michaela666 mám cestovní postýlku která má vyšší patro abych se nemusela tak shýbat.

honatko092
24. kvě 2022

Asi bych si hodila nohy nahoru a odpočívala...nachystání všeho dva týdny před porodem je akorát (u nás chystal manžel vše, když jsem byla v porodnici po porodu - dřív nebyl čas). Nevím, jestli si prvorodička, ale ono je po porodu stejně většina věcí jinak. Držím palce ☘️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru