Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zkusenosti z hemiltnovym hmatem?.

lucinka255
13. kvě 2019

Ahoj, mam dnes posledni kontrolu u meho gynekologa mam den pred terminem,chtela bych podstoupit ten hemiltnuv hmat,mate s tim nektera zkusenosti?Uz od vcera me obcas poboliva bricho jako.pri Ms a tvrdne.pomohlo to nikomu?Boli to hodne?Dekuji za reakce a zkusenosti

lachtanice86
13. kvě 2019

@lucinka255 nepomohl mi

verunkanatalka
13. kvě 2019

Je to hodně individuální... Mě osobně nepomohl ale sestřenici ano. Porodila žen den večer.

nesticka
13. kvě 2019

Mě ho udělala doktorka v den termínu. Byla jsem otevřená sotva na prst, projevy blížícího se porodu žádné.. Den po Hamilton mi začala odcházet Res noc zátka a další den praskla voda. 3. Den po hmatu jsem porodila. Jestli už tě poboliva brisko, tak bych to nechala tak. Nač zbytečně zasahovat a dráždit to když se to může hezky rozjet samo.. Zkousej teplé koupele/sprchy, ostré jídlo napriklad... Jo a mě to Teda nepříjemné bylo. Hodně a už bych si ho nerada zopakovala. Nepíšu to abych tě odradila, ale opravdu jsem se při tom doktorce na koze kroutila jak zizala

kachna_b
13. kvě 2019

Mne ho urobili v pôrodnici, bez môjho súhlasu. Bolestivý a nepríjemný "zákrok", obzvlášť keď ho nečakáte. Skončilo to tak, že sa mi síce pôrod do večera rozbehol, ale ani moje telo ani syn nebol na pôrod pripravený, takže pôrod skončil tak, že mi PA "skákala" na brucho tak, že som mala ešte 3 dni modriny a malého museli vyťahovať vexom. Malý mal Kiss syndrom a ani po všetkých snahách a návštevách x fyzio, kraniálkach a niekoľko laktačnýcz poradkýň sa mi nepodarilo rozkojiť a aj pohybovo bol dlho pozadu. Za mňa už nikdy. Nevidím dôvod v tom to urýchlovať. Ak ťa už pobolieva brucho, nechala by som to na vlastnom tele. Radšej si daj prechádzku.

veronka_123
13. kvě 2019

Je na nej zbytecne brzo vzdyt se to muze rozjet samo a neni nic hezci. Ja jsem zacala uvazovat o hmatu týden po terminu, dohodly jsme se s dr. ze ho udelame 9.den protoze jinak by mi uz horzilo vyvolani a nakoniec se mi porod rozbehl sam noc pred nim, a bylo to krasne, za 4hodiny hotovo a vse bez komplikaci a uplne prirozene 🙂 U me zabralo hodit se do pohody, prestat na to myslet a nechat tomu volny prubeh, vecer kdy jsem se na cely porod vyprdla a proste si rekla ze si dam relax a nicnedelani jsem zacala pocitovat divne bolesti, ale to jsem neresila, rikala jsem si ze to je asi normalni a do 3hodin mi praskla voda 🙂 Jinak na Hamiltona spechala kamaradka, sice ji zabral ale telo nebylo pripraveno a skoncila na oxytocinu jinak by nemela dostatecne silne kontrakce aby miminko porodila.

sudylichozrout
13. kvě 2019

@lucinka255 pomohl, spustil mi porod do 12 hodin. Uz jsem prenasela.

moxha
13. kvě 2019

Nepomohl a celkem dost to bolelo...

xantista
13. kvě 2019

Rodila jsem ani ne před třemi týdny. V den termínu mi při kontrole udělali hamiltona, nebylo to příjemné, ale určitě to nebolelo. Pak jsě ještě doma umyla okna, koupila v obi barvu na malování a nic mi nebylo. V noci jsem měla pravidelné bolesti jako při MS a do třech hodin jsem porodila 🙂 myslím, že není co ztratit 🙂

treasurka
13. kvě 2019

Udelali mi ho, porodila jsem druhy den, tezko rict, jestli bych neporodila i tak, protoze uz jsem neco citila. Ale nebolel a neuskodil.

linee
13. kvě 2019

Nepomohl a bolelo to tak hodinu potom jako silnejsi ms bolesti a spinila jsem. Podle mne pokud dite neni pripravene, nepomuze. Ale ve vetsine pripadu neuskodi...

leitlova
13. kvě 2019

Ja jsem si ho nechala udelat v porodnici. Ale az kdyz jsem byla po kontrole a doktor uznal, že cesty jsou jiz připravené a porod to muze jen uspisit. Nebolel me vubec a ani se mi to nezdalo neprijemne. Podle doktora jsem byla nejlepe pripravena, skoro si me tam nechal, ale stejne jsem porodula az za 5 dni. Takze u me porod nespustil. Dohodni se s doktorkou, ze jestli uz je to tam dole pripravene at ti hi klidne udela, ale pokud ne, tak bych ho nedelala.

jednaholkaa
13. kvě 2019

@linee Souhlasim. Me udelali dva, asi treti a osmy den po terminu. Nic jsem necitila, uplne bezbolestne.. A nic, nepomohli. Takze jsem zkoncila na vyvolani a to teda nedoporucuju..:/

denda264
13. kvě 2019

@lucinka255 v den termínu porodu (čtvrtek)mi ho dělala doktorka. Nebolelo mě to,jen to bylo nepříjemné. V té době jsem byla otevřená na prst a hlavička naléhala.Nekrvácela jsem ,jen malé tlaky v podbřišku ,v pátek večer mi odešla hlenová zátka.Pak začli poslíčci , v neděli večer jsme jeli do porodnice, byla jsem otevřená na 4 a ve 3 ráno jsem porodila.Mě Hamilton pomohl a šla bych do něj znovu. Bála jsem se že budu přenášet a myslím že tímto hmatem se vše urychlilo ☺

mikush
13. kvě 2019

Byla jsem týden po termínu, měla jsem nástup na vyvolání den předem, Dr mi při příjmu udělala hamiltnův hmat, zeptala se jestli s tím souhlasím, a řekla že jsou cesty krásně připravené a že si myslí že možná i porodím bez vyvolání. A měla pravdu, syn se narodil v 5.19, tabletu na vyvolání jsem měla dostat v 7 🙂 takže já za něj byla ráda, vyhla jsem se vyvolání 🙂 porodila jsem 16h po hamiltnu 🙂

lucinka255
autor
13. kvě 2019

@denda264 tak mi ho dnes dr udelal rikal ze jsem otevrena pro prst hlavicka naléhá,hmat me nebolel jen to bylo neprijemny a zatim me neboli ani bricho jen obcas tlak nebo trosku zaboleni jako pri ms

denda264
13. kvě 2019

@lucinka255 to máš přesně jako já,tak přeju ať je mimco brzo venku.☺

martinka_33
13. kvě 2019

Pomohl mi rozjet oba porody, ale v obou případech to bylo ve 42tt

makronka222
13. kvě 2019

Absolutne to nebolelo. Prstem zakrouzila dokola nekde u cipku. A to jsem nebyla ani uvolnena, spis to zni hruzostrasne, to je tak cely

lucinka255
autor
13. kvě 2019

@denda264 dekuju no snad jo

luciinka.
13. kvě 2019

Já byla otevřena pro prst před třemi týdny, hlavička naléhala, ve spodku mě už hrozně jakoby pichalo. Doktorka mi udělala hamiltona. Bylo to jen nepříjemné, ale nic bolestiveho. Odcházela jsem a bolelo mě v podbřišku. Nyní uz pátý den přenáším a od té doby zažívám akorát stupňující bolesti stydne kosti. Už bych do toho driv jak den v termínu nešla. Svolila jsem k tomu jen z toho důvodu, že vše nasvědčovalo předčasnýmu porodu.

Sem začni psát odpověď...

Odešli