Aniball nelze zavést, nemáte nějaké fígle?

kozavoza
20. dub 2017

Ahoj, prosím Vás o radu, kdo má zkušenosti s Aniballem. Končím 37 tt a ráda bych stihla něco málo nacvičit, ale bohužel se mi vůbec nedaří balonek zavést. Zkoušela jsem ho zavádět vyfouknutý, lehce nafouknutý, v různých polohách... ale nejde to. Je příliš velký. Nemáte nějaké fígle, jak na to? Měla některá z Vás takový problém a podařilo se to nakonec?
Trochu mě to děsí, že se do mě nevejde ani takový malý balonek. :(

gorda
3. led 2018

@montyjack https://m.maminka.cz/clanek/video-nechte-si-mim...
Nasla jsem o otoceni nejaky clanek. Sama nevim, jestli bych na to sla a jestli bych nemela strach rodit koncem panevnim a radeji nesla na cisare. Tak jsem rada, ze to nebyl muj pripad. Snad se otoci jak ma i tobe. 🙂

bayt
3. led 2018

Holky, ještě k aniballu. Včera jsem dala 23 cm, dnes 22,5 cm. Jsem už 39tt na začátku. Dost bych ráda došla aspoň k 25 cm ale fakt to hrozně bolí. To je normální, jít přes bolest? Uvnitř to ještě jde, ale to vytlačení je pro mě hrozné utrpení.

ssandy
3. led 2018

@bayt netlacte rychle, ve chvili, kdy se dostanete s balonk na max. prumer, tak ho tam rukou pridrzte nebo o kousek vratte zpatky a pak pomalu prodychavat a uvolnovat. Klidne pres tu max. siri zkuste nekolikrat tam a zpatky a pak pomalu, ale opravdu pomalu ven. Miminko taky nejde takovym fofrem. Pri dychani se svaly uvolni a uvidite, ze za par dni pujdete zas o nejaky cm vic, navic s blizicim se porodem to bude lehci. Cilem neni dostat se na co nejvetsi prumer, ale naucit se ovladat svaly a umet se uvolnit a ve spravny cas vedet, kdy zatlacit. Drzim palec!

bayt
3. led 2018

@ssandy děkuju moc, zkusím to podle vašeho popisu - je fakt, že dnes jsem ten míček intuitivně brzdila rukou a bylo to o něco lepší....moc ráda bych se dostala na 25 cm

ssandy
3. led 2018

@bayt neni za co. Taky je dobre dychat klidne a pomalu, hluboko do bricha, aby se povolovaly svaly. Kdyz bude bolet urcite ufouknout nebo vratot trochu dovnitr. Jak to zacne jit, da se treba i mirne prifouknout, kdyz budete v nejvetsim prumeru a pomalu objem zvetsovat. V tu chvili byt co nejvic dole uvolnena. A hlavne nenechat balonek nikdy vystrelit ven, to se akorat zbytecne pocuchate pred porodem. Pri porodu taky asistentka pribrzduje hlavicku, aby nesla prilis rychle. To hrozi akorat natrhnuti.

pavlinaoo
4. led 2018

Ahoj holky,muzete mi poradit,kde koupim - lekarny,drogerie.. nelubrikovane kondomy? Dekuji

luj89
4. led 2018

ahoj, me to take nejdriv neslo, muais si najit svuj zpusob 🙂. me vyhovova
o zavadet vyfouknuty a jakoby ho vmasirovat dovnitr 😀. Jo a namacela jsem ho do vody.

montyjack
4. led 2018

@bayt tak to je hodně zajímavé, ale ono kolikrát placebo udělá nejvíc 🙂 počítám s tou lokálkou, pokud mi zabere tak to bude nejlepší cesta. Cvičím "otáčecí" cviky, zatím nic, z těch babských rad jsem pak zkoušela to světlo - že si svítíš na břicho a jak pohybuješ světlem, tak jde mimi za ním - no dopadlo to tak, že nahoře u hlavy za ním šla a jak jsem ho dala dolů, tak do toho kopala, snaha o otočení bohužel 0 :D

bayt
4. led 2018

@montyjack To moxování musí dělat nějaký člověk na to školený. Ale kdyžtak se neboj, jestli budeš mít plánovanou lokálku tak udělají bonding a všechno 🙂

ssandy
5. led 2018

@bayt ja s tim taky trochu bojovala, uz jsem mela naplanovane otoceni rucne pres bricho a domlouvala jsem porod KP. Zkousela jsem kde co, doktori rikali, ze nema moc sanci se otocit, nebylo misto. Jednou v noci me vzbudila hrozna bolest, bricho vypadalo jak pytel plny blech. Ona se tam otocila a bylo. Takze nakonec to dopadlo dobre. Ale byla jsem pripravena na porod KP, i kdyz prvorodickam radi radsi cisare. Me prislo, ze cisar ma vic rizik, navic ho doporucuji jednoznacne mladsi lekari, starsi a zkusenejsi, co maji zkusenosti s KP se zase neboji a klidne do toho jdou. Zkus par konzultaci s ruznymi porodniky, treba uslysis ruzne nazory a podle toho se rozmyslis. Jestli nemas strach, zadne komplikace, myslis pozitivne a svoje telo dobre znas, tak se zkusenym doktorem bych se toho nebala. Hodne stesti a preju, at se mimi jeste stihne otocit!Kolikrat je to tesne pred porodem, oni vi, co delaj!

bayt
5. led 2018

@ssandy to asi není na mě, malej je dolů hlavičkou už tak dobrý dva měsíce 🙂

ssandy
5. led 2018

@bayt aha, tak jsem se prekoukla. 🙂

bayt
8. led 2018

@ssandy Ahoj tak se hlasim po par dnech, nacviceno mam 26 cm ale jsem z toho zoufala, fakt nevim co delam blbe. Zavedeni ok, uvnitr ok, pripadnou mirnou bolest rozdejcham a rozcvicim stridavym zatinanim a povolenim dna. Zvladla bych i vic. Ale vytlaceni je proste peklo. Uplne na konci nez to vyjde ven to boli nesnesitelne. Zkousim jit co nejpomaleji, uvolnena jsem, micek pridrzuju, zkousim ruzne polohy....Priznam se ze ta bolest je tak velka ze nekdy spis co nejrychleji zatlacim, aby micek vysel ven...

montyjack
9. led 2018

@bayt Ahoj, já jsem teda na sebe pyšná, že už to aspoň zavedu. Včera jsme Aniball řešily s fyzioterapeutkou, říkala, že bych určitě neměla vytláčet těch 28-30 cm co píšou v letáčku. Vysvětlovala mi to na tom obrázku pánevního dna, že tam jsou jakoby 3 vrstvy - ta první, kde jsou svaly kolem pochvy, hráze atd, pak druhá - takový trojúhelník, a pak ještě jedna. Posilovat by se měly právě ty dvě a ta první vůbec - a tím vytlačováním se právě napíná nejvíc ta první, takže mi říkala, že vůbec vytlačovat nemám - max třeba jen ten balonek do 20-22cm, abych si zvykla na tlak, jestli chci, ale jinak mám případně jen s balonkem uvnitř - tedy zatahování, uvolňování-to hlavně a zapojovat jen ty 2 vnitřní vrstvy. A hodně mi zdůraňovala, že nesmím jít přes bolest, že by to mělo být neutrální nebo spíš "příjemné". Raději buď opatrná, určitě bych do bolesti nešla, aby sis nepoškodila ta svalová vlákna.

montyjack
9. led 2018

@ssandy Ahoj, moc gratuluji, že se ti miminko otočilo, asi to tak prostě cítilo a tak to má být 🙂 Na porod KP si určite netroufám, určitě ne po fyzické stránce, od 7 měsíce jsem musela přestat chodit do fitka a cvičím už jen doma SmSystem, takže se cítím hrozně "slabá" a mám přes 8 dioptrií, takže jak se znám, měla bych i strach skrz oči - sice se to snažím natrénovat, ale pořád si nejsem jistá, jak tlačit, takže si určitě nevěřím, že by to bylo napoprvé úplně správně a u KP, kdy je tlak ještě větší, se bojím. Císaře se bojím samozřejmě také, hlavně toho dne "poté", ale zatím všichni gyn bez rozdílu věku mi ho doporučili, mamka císařem rodila mě i sestru, takže jsem ráda, že mi pak pomůže a řekne co a jak a nemám ani strach, že bych nekojila nebo tak něco. Pořád doufám, že se otočí a zvládnu to normálně, nechci to ale nějak hrotit - to miminko k tomu může mít důvod, nelíbí se jí moje skolioza nebo něco jiného, vidí to zevnitř jinak, těžko říct.

bayt
9. led 2018

@montyjack Jejda, teď jsi mě vyděsila. Dneska cvičení vynechám a zítra budu tedy cvičit jen uvnitř a žádné vytlačování. Trochu mě to i uklidnilo. Uvnitř je to v pohodě, hrůza pro mě bylo jen vytlačení 🙂

montyjack
9. led 2018

@bayt Jej, tak to jsem ale vůbec nechtěla, spíš buď v klídku a netrap se tím, že to nejde, ono to pak půjde jak bude miminko v cestách. Pak mi ještě poradila, že jak mi začnou kontrakce, mám se mezi hlavně snažit maximálně uvolňovat to pánevní dno - klidně si i představovat otvírací kytky, deštníky, atd a právě pokud se dokážeš uvolnit, tak to miminko tam hezky projde a nebudeš potřebovat nástřih. Hlavně nebýt stažená a v křeči, k čemuž ta bolest právě svádí - jako mě se to asi úplně vyhne, ale pro jistotu, že 🙂 Ona už má za sebou myslím 3 porody, možná i víc, takže věřím, že ví, co říká.

montyjack
9. led 2018

@gorda Ahoj, no tak teď se pomalu bojím ten článek otevřít :D Ale jo, mám prostě z KP strach, větší, jak z toho císaře.

bayt
9. led 2018

@montyjack To ne, já jsem ráda, že jsi mi to napsala. Protože jinak jsem pokaždé v depce, že mi to nejde. Resp. jde ale přes velkou bolest.

ssandy
9. led 2018

@bayt klid, 26urcite staci. Hlavni je, ze vis, jak na to. Zbytek se povoli tesne pred porodem a na sale, takze bych se vubec nebala, a klidne to udrzovala. I kdyz bude hlavicka treba 34, tak neprochazi porodnimo cestami vcelku, ale ta lebka se trochu sbali a hlavicka se narovna venku.Takze ted uz jen myslet pozitivne az dokonce a tesit se na miminko. Urcite to zvladnes dobre a zadny nastrih nebude treba!

gorda
9. led 2018

@montyjack Clanek je i tady na konikovy. Ho najdu.

bayt
9. led 2018

@ssandy děkuju, rozhodně mě to uklidnilo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru