Chodíte v těhotenství plavat do klasického bazénu?

luciashek
26. únor 2015

Ahojky všem! Mám velký dotaz, chodíte nebo chodili jste v těhotenství plavat do klasického bazénu (viz. Podolí apod.)? Nechce se mi chodit na aerobik pro těhotné, protože je to na mě docela drahý a ne vždy mi je úplně nejlépe. Byli jsme plavat jednou s přítelem v bazénu, ale trochu jsem divný pocit z toho, že jsem tam byla jediná s rostoucím bříškem, jsem v 23tt, takže už to na mě začíná být hodně vidět a trochu se i stydím, když na mě ostatní ženský koukají ve společných sprchách. 🙂 Jak to máte vy?

lidasedlakova
26. únor 2015

chodíme s malou (3 roky) a neřeším to..zítra se chystám zase..lidi čučí a čučet budou..🙂 pokud ti to nedělá problémy a nemáš výtoky nebo záněty tak nevidím problém..mě voda pomáhá hodně na záda..🙂

luciashek
autor
26. únor 2015

@lidasedlakova právěže problémy žádné nemám, vše v pohodě a i mi voda hodně pomáhá na bolavé svaly v podbřišku a bolavá záda 🙂 takže asi spíš jen překousnout to, že lidi prostě čumí 🙂))

trulen
26. únor 2015

Ahoj, chodime s dcerou (20 mesicu) do takoveho maleho aquaparku kazdou nedeli, miluje vodu tak ji to nechci odeprit. Konzultovala jsem to se svoji Dr. a rikala ze nevidi problem proc ne. Samozrejme opatrne na brisko. A ze koukaji...myslim ze koukaji i bez pupiku 😀

lidasedlakova
26. únor 2015

@luciashek jj jen to překousnout..🙂 ale já to neřeším..to bych musela bejt zalezlá doma..😀 hold lidi jsou takový že čučí a ještě u toho mají otevřenou pusu..😀

verena
26. únor 2015

Ahojky, já jsem chodila cca od 5. měsíce pravidelně každý týden na těhotenské cvičení a plavat. Začaly mě hrozně bolet záda (potažmo hlava), cítila jsem se v rozkladu a měla jsem dojem, že bych ani neutáhla porod. Plavání je skvělý nácvik, hlavně s brejličkami, když plaveš pod vodou, musíš vydržet s dechem a to je jak při kontrakcích. Nakonec se mi to myslím i vyplatilo, porod šel dost rychle, ale bylo to druhé dítě. Jak ostatní koukají jsem neřešila, měla jsem takové ty tankini plavky, kam se vejde břicho. Z šaten člověk rovnou skočí pod vodu a když doplaveš, prcháš zas do šaten, tak to skoro není vidět. Naopak těhotenství je jediné období, kdy má člověk právo nemít dokonalou postavu, takže jsem si to užívala. Jinak mi po porodu zůstala prakticky ta kila, co jsem měla před otěhotněním. Takže po týhle stránce super. Jiná věc je ta, že mi pak dělali v porodnici stěry a výsledek byl kvasinky masivně, takže jsem to musela přeléčit jakýmisi globulemi. A to muselo být jedině z bazénu. Já na výtoky netrpím, takže jsem o tom nevěděla. Možná by se na to daly sehnat nějaké ty tampóny s mikrokulturou, aby tomuto zabránily. Jak to píšu, hned bych si šla zaplavat, ale s miminem to teďka nějak nehrozí 🙂

bobulka_216
26. únor 2015

ahojky jyajsem teď v 24TT a taky chci začít plavat 🙂 koupila jsem si i plavky :D budeme chodit s manželem 🙂 těším se a na lidi dlabu :D tak uvidíme jak nám to půjde, v neděli jdeme poprvé

sannnya
26. únor 2015

@luciashek ahoj, jsem taky v 23tt a chodím plavat jednou až dvakrát týdně a je to super 🙂 nemám s tím žádný problém, protože už nevypadám tlustě, ale těhotně 🙂 co si budeme vyprávět, na rostoucí bříško ti budou lidi koukat tak jako tak a nemusíš být ani v plavkách, to bříško pohledy prostě přitahuje 😀 horší je, když ve vodě s partnerem blbneme a on mě "topí" 😀 tak vražedný pohledy na něj jde jen těžko přehlédnout 😀

lin18
26. únor 2015

Kamarádka v 24 týdnu potratila, resp. porodila mrtvá dvojčátka, dle pitvy byl důvodem zánět způsobený právě koupáním ve veřejném bazénu...takže já určitě nikam chodit nebudu. Nekoupu se ani doma ve vaně, takže do bazénu kde nevím jak udržují hygienu a jaké jsou hodnoty vody bych nevlezla

jituliiii
26. únor 2015

Ja jsem se citila skvele cele tehu, cele tehu jsem byla aktivni, do 6.mesice jezdila na kole, 14 dni před porodem jsem byla ještě plavat... 🙂 Zadny problém jsem nemela, jen davat bacha, aby clovek neuklouzl, někdo do nej nevrazil nebo tak, ale jinak o.k 🙂

maruska116
26. únor 2015

Chodím plavat, pomáhá mi to.. 🙂 žádné problémy nemám.. jen dávám pozor, chodím opatrně.. budu chodit co nejdéle 🙂 a to že lidi čučí je mi jedno..

verca196
26. únor 2015

Chodila jsem do 8. mesice, i do Podoli. Doporucuju specialni tampony do vody, prodavaji v lekarne, kvuli lepsi hygiene. Plavani je jedna z nejprospesnejsich aktivit, kterou muzes delat.

guinea
26. únor 2015

@verca196 A jak se ty tampony jmenují? Nebo když prostě řeknu, že chci tampony do vody, tak v lékárně budou vědět?

aklin
26. únor 2015

plavání v těhotenství je velmi prospěšné, uvolní se záda, posilují se nohy a celkově dochází k relaxaci těla i mysli.

lcn162
26. únor 2015

ahoj, já se na to ptala i své lékařky a ona říkala, že plavání není problém, ale mám si právě vybírat kam a nedoporučovala mi malé bazénky a vířivky. Takže chodím na veřejný bazén, kde věřím, že to kontrolují. Chodím ráno na kondiční plavání, kde je méně lidí a všichni plavou jakž takž předvídatelným směrem, takže je menší riziko kopnutí, a věřím, že bazén po nočním čištění je ještě ok. Civění neřeším, víc mi vadí chlapi čumící mi na prsa než ženské ve sprše zírající na břicho. Chodím i na plavání pro těhotné a nepřipadá mi, že by ten bazén před námi nějak speciálně čistili, abychom si byly jisté, že v něm nic není.

verca196
26. únor 2015

@guinea : http://m.lekarna.cz/damske-hygienicke-tampony-s..., ale kupovala jsem v nahodnych lekarnach a proste jsem rekla, ze chci tampony do vody 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru