Je možné chodit v těhotenství do bazénu?

petik607
6. čer 2016

Ahoj všem!

Chci se zeptat, jestli je možné v těhotenství chodit do bazénu? Jsem 25tt a od někoho jsem slyšela, že musím mít ty těhotenské tampony a ted na internetu jsem se zase dočetla, že se prý v těhotenství dávat nesmějí.. Zavolala bych doktorovi, ale zrovna má dovolenou. Děkuji za info 🙂

petik607
autor
6. čer 2016

Ještě jsem chtěla dodat, že bazén máme doma, ale bojím se abych něco nedostalo mimi. Je tam plno chemie..

pandabox
6. čer 2016

ja nevím..asi ve vlastním . bazénu bych se nebála..Já chodim i do veřejného a o žádných tamponech jsem neslyšela..

astyna
6. čer 2016

Ahoj, já jsem celé těhotenství chodila běžně na koupaliště - venkovní i vnitřní 🙂 malého to nijak nepoznamenalo.

pandabox
6. čer 2016

@petik607 a proc si do vlastního bazénu dáváte chemky? to moc nechápu

petik607
autor
6. čer 2016

@pandabox Protože náš bazén je velký 🙂 má 20x5m. A neuměla bych si představit, kdyby se ten bazén měl vypouštět na zimu.. Takže se musí nějak vyčistit...

petik607
autor
6. čer 2016

@astyna Děkuji, od každého slyším něco jiného 🙂

blecha94
6. čer 2016

První trimestr jsem prožila přes léto a jezdili jsme na veřejné koupaliště minimálně obden. Tampóny jsem nepoužívala. Myslím, že když je těhotenství v pořádku a nejsou problémy s čípkem, nemusíš se infekce obávat. Hlenová zátka všechno špatný udrží venku. 🙂

astyna
6. čer 2016

@petik607

Jestli se má něco stát, tak se to asi i stane...Kamarádka na sebe dávala max. pozor (ani nechodila po schodech, prý se to nemá, také pod žebříkem, nevěšela záclony, od začátku na neschopence...), já lítala do práce ještě 6 týdnů před porodem a tahala balíky na poštu. Porodila jsem den před termínem a kamarádka 6 týdnů před, nečekaně.

Užívej si to a tak to neřeš 🙂

petik607
autor
6. čer 2016

@blecha94 Děkuji za odpověd 🙂

petik607
autor
6. čer 2016

@astyna Tak já ze sebe nedělám nemocnou 🙂 Dělám taky vše, teda jediného čeho se bojím je zvedání rukou :D a teď ležení na boku :D

verunkach
6. čer 2016

Ahoj, do filtrovaných a kontrolovaných bazénů, bych se nebála, jen bych dávala pozor na rybníky atd, kvůli sinicím.

andreaandrejka
6. čer 2016

@petik607 Já nechodím a nebudu chodit, jelikož jsem měla ted mykozu, takže to nebudu pokoušet.
A jinak, můžu se zeptat, proč se bojíš zvedat ruce a ležet na boku? 😀

petik607
autor
6. čer 2016

@andreaandrejka No zvedat ruce se nemají aby se neomotala pupeční šňůra okolo miminka 🙂 a prej se doporučuje spát na levém boku, protože to pomáhá uvolňovat nějaké cesty miminku 🙂 a já jsem myslela jako na břiše.. Mám polohu takovou jako je superman :D takže s polovinou na břiše :D a prej by se mohlo něco miminku stát, ale nevím. Hlavně, když si teď lehnu na břicho tak mě malý kope, protože mu je to nepříjemný :D

andreaandrejka
6. čer 2016

@petik607 Tak kdyby jsi to měla brát všechno do důsledku, tak nesmíš dělat nic a celé těhotenství proležíš 😀 Dělej vše, tak jak je ti přijemné a bude to přijemné i miminku 🙂

aklin
6. čer 2016

V tehotenstvi jsem rada chodila na bazen jen do doby nez jsem z bazenu dostavala kvasinkove zanety.

petik607
autor
6. čer 2016

@andreaandrejka Tak to já taky dělám, ale přece jen se vždy najde u čeho máš strach ;)

baysha
6. čer 2016

To s tím zvedáním rukou je nesmyslná pověra. Zvednuté ruce nemají s pupeční šňůrou naprosto nic společného. Je to zhruba na stejné úrovni logiky, jako že když se lekneš černého psa, tak se ti narodí tmavé a chlupaté dítě.
Ležet na boku (jedno na kterém) se má proto, že v lehu na zádech na zádech děloha utlačuje dolní dutou žílu, což zhoršuje krevní oběh jak matky, tak plodu. Ale to platí až posledních pár týdnů těhotenství, kdy už je děloha opravdu velká a těžká. A hlavně ti to tělo dá samo najevo, že to není dobrý nápad.
Plavání je velmi vhodná těhotenská aktivita, dělají se i přímo kurzy plavání a cvičení ve vodě pro těhotné. Samozřejmě za předpokladu, že je žena zdravá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru